دانش مهاجرت

ویزای تحصیلی چیست

یکی از راه های مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی می باشد. این نوع ویزا همانگونه که از اسم آن مشخص است به افرادی تعلق می گیرد که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. ویزای تحصیلی یکی از ویزاهایی است که بیشترین متقاضی را دارد. در ادامه به مزایا ، شرایط و مدارک مورد نیاز آن می پردازیم.

مزایا ویزای تحصیلی

از مزایای ویزای تحصیلی می توان به امکان بالای اخذ آن می باشد. در صورتی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه کشور مقصد شوید به احتمال خیلی زیاد ویزا خواهید شد.

از دیگر مزایای آن می توان به امکان تبدیل آن به ویزای کاری بعد از اتمام تحصیل اشاره کرد. بدین ترتیب که بعد از اتمام تحصیلات به شما مدتی برای پیدا کردن کار فرصت داده می شود. در صورتی که بتوانید به کار مشغول شوید می توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی این است که در بسیاری از کشورها شما در حین تحصیل امکان کار را نیز دارید. مدت ساعتی که در روز می توانید کار کنید از قبل مشخص شده است.

 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی تقریبا در بیشتر موارد مشترک می باشد. زمانی که شما قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید باید قبل از هرکاری بتوانید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. در هر صورت مدارکی بین اکثر کشورها مشترک می باشد. در ادامه برخی از این مدارک را نام می بریم.

• برگه پذیرش دانشگاه
• مدرک زبان ( در صورت نیاز )
• پاسپورت
رزومه تحصیلی
• سایر فرم های مربوطه

در هر صورت بهتر است از افراد خبره در این زمینه کمک بگیرید تا با ریجکت شدن روبرو نشوید.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی موارد مختلفی را در بر می گیرد. در صورتی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید ابتدا باید از یک دانشگاه خارجی پذیرش بگیرید.

اولین و مهم ترین شرایط اخذ ویزا دریافت پذیرش می باشد. البته در حال حاضر و در شرایط فعلی در برخی از کشورها حتی با اخذ پذیرش امکان صدور ویزا بسیار پایین است.

جهت اطمینان بیشتر برای اخذ ویزا حتما از افراد با تجربه در زمینه اخذ ویزا کمک بگیرید.

 

توصیه ها

برای مهاجرت تحصیلی و موفقیت در این زمینه موسسه هرمس اپلای در کنار شما خواهد بود. موسسه هرمس اپلای با سابقه درخشان در زمینه اخذ انواع ویزا آماده ارائه خدمات مرتبط خواهد بود.

برخلاف ویزای کاری برای اخذ ویزای تحصیلی امکان انتخاب کشورهای بیشتری خواهید داشت. دلیل این موضوع تفاوت سطح اقتصادی کشورهای مختلف می باشد. هر چه سطح اقتصادی کشورها بالاتر باشد امکان اخذ ویزای کاری بالاتر خواهد بود. در مقابل برای تحصیل کشورها با محدودیت کمتری روبرو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *