آلمان

پذیرش تحصیلی آلمان 2020

برای کسانی که به دنبال تحصیل در اروپا هستند، پذیرش تحصیلی آلمان یک فرصت عالی است. متقاضیان تحصیل در کشور آلمان در سال 2019 می‌توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. برای تحصیل در آلمان نیازی به یادگیری زبان آلمانی نیست. کالج‌ها و دانشگاه‌های زیادی در این کشور هستند که تحصیل به زبان انگلیسی در آن‌ها امکان‌پذیر است. دانشگاه های آلمان از نظر سطح علمی در جهان اعتبار بالایی دارند.

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی آلمان

یکی از مزیت‌های پذیرش تحصیلی کشور آلمان این است که در صورت اتمام تحصیل مجبور نیستید بلافاصله خاک این کشور را ترک کنید. بلکه به مدت ۱۸ ماه به فارغ التحصیلان ویزای جستجوی کار آلمان داده می‌شود و در صورتی که مشغول به کار شوید ویزای کاری آلمان به متقاضی اعطا می‌شود. در آلمان دانشگاه‌ها آزمون ورودی ندارند و متقاضیان می‌توانند در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

یکی دیگر از مزیت‌های پذیرش تحصیلی آلمان، اجازه‌ی کار به دانشجو در حین تحصیل است. با این تفاسیر برای تحصیل در آلمان نیاز به یک منبع مالی در ایران ندارید. بلکه با کار کردن می‌توانید هزینه‌های زندگی و خورد و خوراک را خودتان تأمین کنید.

در صورتی که پذیرش تحصیلی آلمان را داشته باشد می‌توانید به مدت یک الی ۲ ترم در یکی از دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و استرالیا به صورت مهمان تحصیل کنید. در صورت پذیرش تحصیلی آلمان برای دانشجو ویزای شینگن صادر می‌شود و با استفاده از آن می‌تواند در کشورهای حوزه‌ی شینگن به نیاز به ویزا تردد و رفت و آمد کند.

توضیح مختصر درباره کشور آلمان

کشور آلمان واقع در قاره‌ی اروپا و صنعتی‌ترین کشور اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد. پایتخت آلمان شهر برلین، بزرگ‌ترین شهر این کشور است. آلمان به طور کلی ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد که در این میان برلین با ۳ میلیون و نیم نفر جمعیت پرجمعیت‌ترین شهر آلمان است. زبان رسمی کشور آلمان که مردم آلمان به آن صحبت می‌کنند آلمانی است. آلمان در میان کشورهای اروپایی جزء بزرگ‌ترین‌ها به حساب می‌آید و با ۱۰ کشور اروپایی دیگر مرز مشترک دارد. آلمان از غرب با فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک مرز مشترک دارد و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه است و همسایه‌های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک هستند.

دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند. آلمان از نظر علمی و اقتصادی یکی از قدرت‌های جهانی محسوب می‌شود و عضو سازمان ملل، G8، ناتو و گروه پنج به علاوه یک می‌باشد. در سال ۲۰۰۵، آلمان با ۲۲۷/۴ میلیارد یورو سرمایه ناخالص داخلی سومین کشور جهان از نظر قدرت صنعتی و اقتصادی به شمار می‌آید.

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی آلمان

اگر قصد تحصیل در کشور آلمان را دارید، ابتدا باید از یکی از دانشگاه­ها یا کالج‌های این کشور پذیرش بگیرید. و سپس با داشتن و نامه پذیرش و دیگر مدارک مورد نیاز به سفارت آلمان برای گرفتن ویزا تحصیلی مراجعه کنید.

بخشی از مدارکی از شما می­خواهند شامل گواهی پایان دوره­ی سه سال دبیرستان، گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی، گواهی پایان دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد، (لازم به ذکر است که علاوه بر داشتن اصل مدارک تحصیلی ترجمه­ی رسمی آن­ها نیز نیاز است.) گواهی پشتیبانی مالی، (که یا شامل داشتن تمکن مالی به ارزش 10236 یورو یا گواهی ضمانت و پشتیبانی شخصی در کشور آلمان می­باشد.) است.

زبان تحصیل در دانشگاه­ های آلمان، انگلیسی و آلمانی است و مدرک زبان به شرایط موسسه­ای که از آن پذیرش گرفته ­اید مرتبط است. پذیرش بدون مدرک زبان نیز میسر است ولی عموماً دانشگاه­ها شرط آیلتس ۶ یا مدرک B1 را دارند. در ادامه لیست تعدادی از دانشگاه‌های آلمان به صورت فهرست‌وار در جدول بیان شده است.

لیست دانشگاه‌های آلمان

۱٫دانشگاه فنی راینیش- و ستفلیشه آخنRWTH Aachen۱٫
۲٫دانشگاه آلبشتات-زیگمارینگ در آلبشتادHochschule Albstadt-Sigmaringen۲٫
۳٫دانشگاه هنر و جامعه آلانوسAlanus Hochschule für Kunst und Gesellschaft (Alfter)۳٫
۴٫مدرسه عالی خدمات و مدیریت اداری آلتن هولسFachhochschule für Verwaltung und Dienstleistung۴٫
۵٫مدرسه عالی آشافنبورگHochschule Aschaffenburg۵٫
۶٫مدرسه عالی پلیسی زاکسن-آنهالتFachhochschule Polizei Sachsen-Anhalt (Aschersleben)۶٫
۷٫دانشگاه آوگسبورگUniversität Augsburg۷٫
۸٫دانشگاه اوتو فریدریش بامبرگOtto-Friedrich-Universität Bamberg۸٫
۹٫مدرسه موسیقی کلیسای پروتستانHochschule für evangelische Kirchenmusik Bayreuth۹٫
۱۰٫دانشگاه بایرویتUniversität Bayreuth۱۰٫
۱۱٫مدرسه عالی علوم انسانی برلینAkkon-Hochschule für Humanwissenschaften (Berlin(۱۱٫
۱۲٫مدرسه عالی فنی و اقتصاد برلینbbw Hochschule (Berlin)۱۲٫
۱۳٫دانشگاه طراحی برلینBTK – Hochschule für Gestaltung۱۳٫
۱۴٫دانشگاه آموزشی برلینDeutsche Universität für Weiterbildung۱۴٫
۱۵٫دانشگاه اروپایی اقتصادESCP Europe Campus Berlin۱۵٫

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *