آلمان, مهاجرت کاری

کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت

مهندسی برق و قدرت در آلمان

مهندسی برق و قدرت در آلمان می‌تواند بهترین انتخاب باشد. مهندسین برق در هر جای دنیا که مشغول به کار شوند، می‌توانند درآمد زیادی داشته باشند، چرا که در حال حاضر این شغل یکی از پراهمیت‌ترین شغل‌ها در جهان می‌باشد و کشورهای بسیاری زیادی به آن ارزش و اهمیت بالایی می‌دهند. اما کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت می‌تواند بهترین انتخاب باشد چرا که این کشور اروپایی نیاز زیادی به مهندسان ماهر در این حوزه دارد و به دلیل اینکه بتواند فعالان این حوزه را به بازار کار آلمان جذب کند، شرایط کاری بسیار عالی را برای مهندسان برق قدرت فراهم کرده است.

اگر می‌خواهید با رشته مهندسی برق و قدرت و جایگاه آن در آلمان بیش‌تر آشنا شوید، همچنین اطلاعات جامعی در خصوص رونق بازار کار در آلمان برای مهندسان برق و قدرت، و میزان درآمد آن‌ها به دست آورید و حتی برخی از بهترین کمپانی‌های آلمانی که مهندسان این گرایش رشته برق می‌توانند در آن‌ها مشغول به کار شوند را بشناسید، با ما در این مقاله همراه باشید.

نگاهی به رشته مهندسی برق و قدرت در آلمان

رشته مهندسی برق و قدرت در آلمان ، یکی از بهترین و کاربردی‌ترین گرایش‌های رشته مهندسی برق می‌باشد که با هدف تولید برق در نیروگاه‌ها و توزیع در شبکه‌های شهری توسط خطوط انتقال ایجاد شده است. در واقع اگر فردی به تحصیل در این رشته بپردازد بعد از فارغ التحصیل شدن، قادر به تجزیه و  تحلیل مشکلات مربوط به نیرو برق، طراحی و مدل سازی سیستم‌ها است و همچنین وظیفه دارد به ارائه راه حل‌هایی برای بهبود و توسعه وسایل برقی، شبکه‌های برق، وسایل حمل و نقل برقی و … بپردازد.

از آنجا که آلمان کشوری صنعت محور می‌باشد، به طور کلی به رشته‌های مهندسی اهمیت زیادی می‌دهد و مهندسان فارغ التحصیل در هر رشته و گرایشی می‌توانند موقعیت شغلی بسیار خوبی را در این کشور کسب کنند اما لازم بدانید که مهندسان برق و قدرت در آلمان از جایگاه پراهمیت‌تر و والاتری نسبت به سایر مهندسان برخوردار می‌باشند. چرا که نتیجه فعالیت و کار این گروه از مهندسان نقش قابل توجهی در زندگی روزمره هرفرد با هر شغل و سمتی دارد.

در آلمان فارغ التحصیلان رشته برق و قدرت می‌توانند در سمت‌های مختلفی وجود داشته باشند و در طراحی و آزمایش ماشین آلات، بهبود فرآیند سیستم‌های مربوطه، توسعه استراتژی‌های مورد نیاز برای تامین انرژی و … نقش مهمی را ایفا کنند.

در حوزه مهندسی برق و قدرت در آلمان، مهندسان موظف هستند آزمایشات و شبیه سازی‌های بسیاری را انجام دهند، توانایی کار با کامپیوتر و تسلط کافی به نرم افزار‌های مربوط به این حوزه را داشته باشند. آلمان یک کشور متقاضی برای جذب نیروی فعال با امکانات خوب است ما در مقاله‌های زیر به بررسی باز کار هر کدام از رشته‌ها پرداخته‌ایم:

مهنسی مکانیک

اگر دوست دارید در آلمان به تحصیل در رشته مکانیک بپردازید، کلیک کنید.

مهندسی عمران

رشته مهندسی عمران در آلمان از محبوب‌ترین رشته هاست
کلیک کنید

مهندسی شیمی

تحصیل مهندسی در آلمان نکات قابل توجه ای دارد که میتوانید در این مقاله مطالعه کنید

مهندسی نفت

آلمان از جمله کشورهای پیشرو در حوزه ی نفت است در این مقاله به مهندسی نفت در آلمان می‌پردازیم.

مهندسی انرژی

اگر به این رشته مهندسی علاقه دارید به شما تحصیل در آلمان را پیشنهاد می‎دهیم

انتخاب تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در آلمان بدون شک انتخاب عالی است زیرا...

نرم افزار هایی که مهندسین برق و قدرت برای کار در آلمان باید به آن تسلط داشته باشند:

در ادامه‌ی توضیحات قبل به مهم‌ترین نرم افزارهایی که مهندسی برق و قدرت در آلمان باید بیاموزند اشاره می‌کنیم که شامل :

 • نرم افزار دیگسایلنت
 • نرم افزار مکسول
 • نرم افزار سیمولینک
 • و …

بازار کار در کشور آلمان برای مهندسین برق و قدرت

همانطور که گفته شد، آلمان، یکی از کشورهایی است که اهمیت بسیار زیادی به رشته مهندسی برق قدرت می‌دهد و سیاست‌های بسیاری را به کار گرفته تا مهندسان بسیار خوبی را در این زمینه پرورش بدهد و همچنین مهندسین حرفه‌ای و کار بلد برق و قدرت را به بازار کار خود جذب کند.

به طور کلی بازار کار آلمان برای این گروه مهندسان رونق بسیار عالی دارد و در حال حاضر بسیاری از کارفرمایان آلمانی به دنبال استخدام مهندسین برق گرایش قدرت هستند. از این رو با توجه به فرصت‌های شغلی بی‌شماری که برای مهندسین برق و قدرت در آلمان وجود دارد، هر مهندس فعال در زمینه برق و قدرت به راحتی می‌تواند سمت شغلی دلخواه خود را با توجه به معیارهای ایده آلی که در ذهن دارد، به دست آورد.

مهندسی برق و قدرت در آلمان

برخی شرکت هایی که مهندسین برق و قدرت در آلمان می توانند درآن کار کنند

کمپانی‌های بسیاری در این حوزه وجود دارد که شما به عنوان یک مهندس برق و قدرت می‌توانید در آن مشغول به کار شوید اما برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • Trumpf
 • Robert Bosch
 • MAN SE
 • Vaillant
 • ZF
 • Rheinmetall
 • Vanderlande
 • Mundialz

“اگر به دنبال فرصت شعلی برای کار در آلمان به عنوان یک مهندس برق و قدرت هستید، هم اکنون با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی هرمس اپلای می‌توانید از همراهی و یاری کارشناسان و مشاوران مجرب ما در این حوزه بهره مند شوید.”

مهندسی برق و قدرت در آلمان

درآمد مهندسی برق و قدرت در آلمان

درآمد مهندسی برق و قدرت در آلمان به عوامل بسیاری از جمله میزان تجربه فرد بستگی دارد اما به طور میانگین، درآمد و حقوق پایه سالانه مهندسین این حوزه در آلمان تقریبا برابر 83 هزار و 100 یورو یا به عبارتی 40 یورو در ساعت می‌باشد. البته پیش بینی می‌شود که طی 5 سال آینده میانگین درآمد این گروه شغلی در آلمان به میزان 10 درصد افزایش پیدا کند و به 91400 یورو برسد.

جالب است بدانید که در آلمان، مهندسان برق قدرت پاداش قابل توجهی نیز دریافت می‌کنند. طبق اطلاعات جمع آوری شده، سالانه هر مهندس برق و قدرت در آلمان به طور میانگین حدود 3000 یورو پاداش دریافت می‌کند.

میزان درآمد مهندسی برق و قدرت در آلمان با توجه به میزان تجربه:

میزان تجربه

میانگین درآمد (به طور تقریبی)

1 تا 3 سال

58200 یورو

3 تا 5 سال

89000 یورو

بیش از 8 سال

103200 یورو

بنر

2 thoughts on “کار در آلمان برای مهندسین برق و قدرت

 1. SakhibKhsh گفت:

  بسیار یک اقدام نیک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *