همه چیز درباره انواع ویزای مهاجرتی اتریش

همه چیز درباره انواع ویزای مهاجرتی اتریش  

افرادی که قصد مهاجرت و یا سفر به کشور اتریش را دارند قبل از هرگونه اقدام باید با انواع ویزای اتریش آشنا باشند. همانطور که می‌دانید شرط ورود به این کشور دریافت ویزا است. در این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای قصد داریم در مورد انواع ویزای مهاجرتی اتریش با شما صحبت کنیم. با خواندن این مقاله با مدارک مورد نیاز، شرایط ضروری و سایر موارد مرتبط با انواع ویزای مهاجرتی اتریش آشنا خواهید شد، پس تا انتها همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع ویزای اتریش

با توجه به عضویت کشور اتریش در حوزه شنگن و اتحادیه اروپا، می‌توان نتیجه گرفت که ورود به این کشور از طریق ویزای شنگن نیز امکان پذیر است. با دریافت این ویزا علاوه بر اتریش، شما قادر خواهید بود به کلیه کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. در ادامه مطلب انواع ویزاهای اتریش را شرح می‌دهیم:

 انواع ویزای مهاجرتی اتریش
صفر تا صد انواع ویزاهای مهاجرتی کشور اتریش

ویزای نوع A اتریش

دارنده این نوع ویزای اتریش، تنها مجوز دارد که مسیر پرواز خود را عوض کند و به کشورهای خارج از حوزه شنگن سفر داشته باشد ولی حق خروج از فرودگاه این کشورها را ندارد.

ویزای نوع B اتریش

دارندگان تایپ B از انواع ویزای اتریش مجاز هستند که به سبب داشتن این ویزا از طریق زمینی به کشورهای خارج از حوزه شنگن سفر کنند و همچنین این ویزا حق خروج از فرودگاه‌های کشورهای شنگن را به افراد می‌دهد.

ویزای نوع C اتریش

دارنده این نوع ویزای اتریش می‌تواند به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کند. این ویزا بر اساس هدف شما از سفر به کشور منطقه شینگن تعیین خواهد شد. ویزای تایپ C به انواع ویزای شینگن یک بار ورود، ویزای شینگن دو بار ورود و ویزای شینگن چند بار ورود تقسیم می‌شود. در ویزای شینگن یک بار ورود فرد متقاضی فقط یک بار اجازه ورود به منطقه شینگن را دارد.

ویزای نوع D اتریش

از انواع ویزای اتریش، نوع D آن بلند مدت می ‎باشد و دارنده ویزای اتریش تایپD، معمولا برای اهدافی مانند کار و تحصیل به این کشورها مهاجرت می‌کنند و نوع این ویزا اقامتی است و مخصوص تجار و بازرگانانی است که قصد حضور پیوسته در کشورهای شنگن مثل اتریش را دارند و باید این نوع ویزا را درخواست دهند.

 

ویزای تحصیلی اتریش

یکی از پر تقاضا ترین انواع ویزاهای اتریش، ویزای تحصیلی این کشور است که در این جا به مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش می پردازیم:

 • مدرک تمکن مالی از حساب بانکی و یا داشتن ضمانت نامه از یک شهروند اتریشی
 •  گذرنامه معتبر به همراه کپی از تمامی صفحات آن
 •  مدارک ترجمه شده رسمی شامل شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه و قباله ازدواج دانشجو
 •  مدارک محل اقامت در اتریش به عنوان مثال اجاره نامه محل اقامت یا خوابگاه دانشجویی
 •  نامه پذیرش دانشگاه اتریش
 •  فرم‌ های درخواست اقامت به همراه چند قطعه عکس
 •  عکس ۳*۴ رنگی
 •  بیمه مسافرتی

ویزای کاری اتریش

افرادی که می‌خواهند ویزای کاری اتریش را دریافت کنند، قبل از هرچیز باید از راه‌هایی که با استفاده از آن‌ها به شغل مورد نظر خود رسند مطلع شوند. جهت اخذ ویزای اتریش به منظور کار در این کشور می‌توان از دو روش زیر اقدام کرد:

ویزای پیشنهاد کاری اتریش (Job Offer)

جهت دریافت ویزای اتریش از طریق پیشنهاد شغلی قبل از هرچیز لازم است متقاضی پیشنهاد شغلی را از یک صاحب‌کار معتبر در اتریش دریافت کند. البته این روند چندان آسان نمی‌باشد و لازم است کارفرما ثابت کند که نیروی متخصص و توانمند مناسب آن فرصت شغلی در اتریش وجود ندارد.

علاوه بر موارد بالا فردی که پیشنهاد شغل دریافت می‌کند، باید صلاحیت اقامت اتریش به روش کاری را داشته باشد. از سوی دیگر ویزای کاری اتریش بر اساس سیستم امتیازبندی صادر می‌شود، در نتیجه صلاحیت فرد بر طبق امتیازات کسب شده وی اثبات می‌شود. در صورت رعایت همه این بندها و کسب حداقل ۵۵ امتیاز فرد در نهایت می‌تواند اقدام به دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش کند و پس از آن در اتریش اقامتی دو ساله داشته باشد که البته این زمان بسته به نیاز فرد می‌تواند تمدید شود.

ویزای جستجوی کار اتریش (Job Seeker)

مانند حالت قبل متقاضی دریافت ویزای اتریش از طریق کار در قبل از هر اقدامی لازم است امتیازات لازم برای این روند را کسب کند تا بتواند با داشتن ویزای جستجوی ‌کار، تا حداکثر ۱۸۰ روز به جستجوی کار در اتریش بپردازد.

بر اساس این پروسه فردی می‌تواند ویزای مورد نظر را اخذ کند که مطابق سیستم امتیازبندی حداقل ۷۰ امتیاز بگیرد. البته در برخی از رشته‌های مورنیاز اتریش می‌توان با امتیاز ۶۵ حد لازم را بگیرد. با کسب امتیازات مورد نیاز، متقاضی به عنوان نیروی کار متخصص شناخته می‌شود و پس از کاریابی در اتریش می‌تواند کارت اقامت اتریش با عنوان قرمز سفید قرمز را برای اقامت دو ساله اخذ کند. در ادامه و پس از دو سال اگر امکان تمدید اقامت اتریش به روش کاری را داشته باشید، کارت اقامت شما تمدید می‌گردد و این ویزا در اختیار شما قرار می‌گیرد.

ویزای کاری اتریش
جهت اخذ ویزای اتریش به منظور کار در این کشور می‌توان از دو روش اقدام کرد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری شامل موارد زیر است:

 • مدارکی معتبر مانند پاسپورت
 • شناسنامه و یا مدرکی مشابه
 • عکس ۴*۳
 • سندی جهت اثبات محل اقامت در اتریش
 • مدارک بیمه که تمام حوادث و خطرات احتمالی را پوشش دهد
 • مدرک دال بر داشتن درآمد کافی

دریافت ویزای بلند مدت اتریش

ویزای بلند مدت اتریش را به روش‌های زیر می‌توان به دست آورد:

دریافت اقامت بلند مدت اتریش از طریق کار

کار در اتریش منجر به زندگی و در نهایت اقامت بلند مدت در این کشور می‌شود. طبق قوانین کشور اتریش برای متقاضی اول یک کارت اقامت دو ساله صادر می‌گردد که پس از زندگی و اقامت به مدت ۵ سال، فرد می‌تواند اقدام به اخذ اقامت بلندمدت اروپا کند و این کارت تمامی حقوق شهروندی را برای فرد شامل می‌شود. لذا درخواست کننده باید بعد از اقامت و کار به مدت ۶ الی ۱۰ سال درخواست تابعیت اتریش دهد.

دریافت اقامت بلند مدت اتریش از طریق تحصیل

تحصیل در کشور اتریش و اخذ اقامت تحصیلی آن موقت می‌باشد، اما دانشجویان خارجی که تحصیلات خود را در کشور اتریش به اتمام رسانده‌اند، می‌توانند تا حداکثر یکسال در این کشور به دنبال کار بگردند و در صورت استخدام شدن نسبت به دریافت اقامت کاری اقدام کنند. در نتیجه افرادی که پس از پایان تحصیل در اتریش بتوانند به بازار کار وارد شوند و به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند در نهایت درخواست اقامت دائم کنند.

ویزای بلند مدت اتریش
کار در اتریش منجر به زندگی و در نهایت اقامت بلند مدت در این کشور می‌شود.

ویزای توریستی اتریش

جهت اخذ ویزای توریستی اتریش باید مدارک زیر را به سفارت اتریش ارائه کنید:
• فرم درخواست ویزا که به زبان آلمانی تنظیم شده باشد.
• ۲ عدد عکس جدید رنگی در اندازه۳*۴
• پاسپورت با حداقل دوصفحه خالی و ۶ ماه اعتبار
• کپی از پاسپورت
• اراته مدارک اشتغال
• ترجمه مدارک اشتغال که به آلمانی
• بیمه مسافرتی ۳۰ هزار یورو
• رزرو هتل
• بلیط مسافرتی
• ارائه تمکن مالی
برای افراد زیر ۱۸ سال اجازه نامه رسمی والدین در دفتر خانه اسناد رسمی به همراه ترجمه آن لازم است. مخارج رسیدگی به درخواست ویزای کودکان زیر ۶ سال رایگان می‌باشد و از ۶ الی ۲۴ سالگی ۵۷ یورو و از ۲۴ سالگی به بعد ۶۷ یورو هزینه دارد. در صورت رد شدن درخواستتان، این هزینه باز نخواهد گشت.

در مواردی نیز امکان دارد طبق صلاحدید سفارت علاوه بر مدارک بالا، نیاز به اسناد دیگری هم باشد و یا متقاضی برای مصاحبه به سفارت اتریش دعوت شود. به این نکته توجه کنید که به جز مدارکی که از شما درخواست می‌شود، مدارک دیگر خود را برای سفارت ارسال نکنید. تمام مدارک باید شخصا توسط متقاضی، وقتی که اقدام به درخواست ویزا می‌کند، به مسئولین سفارت اتریش ارائه شود.

درخواست ویزا باید حداقل ۴۱ روز قبل از تاریخ سفر به اتریش ارائه گردد. صادر شدن این ویزا به معنی اجازه قطعی ورود به اتریش نیست. اگر در زمان عبور از مرز علتی جهت رد پذیرش و اخراج به وجود بیاید، ممکن است ویزای صادر شده برای شما باطل شود و امکان ورود به خاک این کشور را نداشته باشید.

ویزای همراه در کشور اتریش

یکی دیگر از انواع ویزای مهاجرت اتریش، ویزای همراه این کشور است. مدارک لازم جهت دریافت ویزای همراه اتریش عبارتند از:
• نامه تمکن مالی که حداقل فرد باید ۱۰ هزار یورو در حسابش داشته باشد
• حداقل مدرک زبان باید آیلتس 5 و یا مدرک زبان آلمانی معادل با سطح A2 باشد.
دقت کنید زمانی که فرد همراه وارد خاک اتریش می‌شود به دلیل حضور متقاضی اصلی، او نیز می‌تواند از شرایط تحصیل رایگان در این کشور استفاده کند.

ویزای درمانی اتریش

ویزای درمانی اتریش مخصوص اشخاصی است که قصد انجام امور پزشکی در اتریش را دارند. این ویزا کوتاه مدت است مگر اینکه مدت درمان به گونه‌ای باشد که نیازمند به دریافت ویزای بلند مدت باشد. مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای درمانی اتریش به شرح زیر است:

ویزای همراه اتریش
یکی دیگر از انواع ویزای مهاجرت اتریش، ویزای همراه این کشور است.

• ارائه یک نامه از طرف بیمارستان که الزام بستری و درمان در بیمارستان را نشان می‌دهد.
• نامه‌ای رسمی از بیمارستان و یا مرکز درمانی کشور اتریش که زمان ورود، مدت زمان درمان و زمان خروج را بیان کند.
• نامه‌ای که بیانگر این باشد که فرد ۳۰ درصد هزینه‌های درمان را پرداخت کرده است و یا اینکه این هزینه‌ها توسط موسسه درمانی و یا یک سازمان پرداخت می‌گردد.
• ارائه اسناد بانکی مربوط به این که فرد توانایی پرداخت مخارج بیماستان را دارد و از طرفی می‌تواند هزینه‌های زندگی خود و همراهانش را در طول مدت درمان تامین کند.
• ارائه بیمه درمانی برای همراهان بیمار
• رزور بلیط رفت و برگشت هواپیما و ارائه مدارک آن
• ارائه اسنادی که نشان دهد شرایط درمان در کشور مبدا وجود ندارد.

ویزای نمایشگاهی اتریش

یکی دیگر از انواع ویزاهای اتریش ویزای نمایشگاهی اتریش است. ویزا برای شرکت در نمایشگاه‌های اتریش به عنوان فروشنده یا بازدید کننده ارائه می‌شود. هر سال در کشور اتریش در انواع زمینه‌ها نمایشگاه‌های متنوعی برگزار می‌شود و همین نمایشگاه‌ها برای خیلی از افراد فرصت‌های اقتصادی ایجاد می‌کند. اگر به عنوان فروشنده در این نمایشگاه حاضر شوید، در واقع محصول شما در کل جهان معرفی خواهد شد. اگر هم به عنوان بازدید کننده در این نمایشگاه‌ها حضور پیدا کنید، با برترین محصولات جهانی آشنا خواهید شد.

 

ویزای نمایشگاهی اتریش
دریافت مشاوره رایگان برای اخذ انواع ویزای اتریش از هرمس اپلای
آشنایی با کشور اتریش

آشنایی با کشور اتریش

در این مقاله قصد داریم سفر کوتاهی به اتریش کنیم و با شرایط زندگی در این کشور زیبای اروپایی بیشتر آشنا شویم. پس اگر شما هم دوست دارید در مورد اتریش اطلاعات بیشتری داشته باشید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان برای اخذ انواع ویزای اتریش از هرمس اپلای

در این مقاله با انواع ویزاهای اتریش آشنا شدیم. اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور اتریش را دارید، می‌توانید فرم مشاوره رایگان موجود در وب سایت هرمس اپلای را تکمیل کنید تا کارشناسان مجرب این مجموعه با شما تماس بگیرند و دغدغه‌های ذهنی شما را در این راستا برطرف کنند. با هرمس اپلای قدم‌های محکمی در مسیر دریافت انواع ویزای مهاجرتی اتریش بردارید. خوشحال می‌شویم که نظرها و سوال‌های خود پیرامون انواع ویزای اتریش را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دریافت ویزای بلند مدت اتریش از چه روشی امکان پذیر است؟
از روش های اقامت کاری و اقامت تحصیلی
هزینه‌ ویزای اتریش چقدر است؟
هزینه ویزای اتریش بسته به نوع ویزا متفاوت خواهد بود.
مدارک لازم ویزای اتریش چیست؟
• فرم درخواست ویزا • گذرنامه • دو قطعه عکس رنگی و جدید • ارائه تمکن مالی • بیمه مسافرتی • ارائه اسناد محل اقامت در اتریش • اسناد و مدارک مورد نظر برای تایید نوع ویزا
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ستاره
2 سال قبل

شما برای ویزای کار اتریش اقدام میکنید؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  ستاره
2 سال قبل

خیر در حال حاضر ویزای کار اتریش به راحتی صادر نمیشه مگر با شرایط خاص یا اینکه خودتون با کارفرما در ارتباط باشید

کادر هرمس اپلای