بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

معرفی بهترین رشته های برای مهاجرت به استرالیا؛ مدارک  و شرایط

برخی افراد قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای دیگر دوست دارند بدانند چه رشته‌هایی آینده تحصیلی و شغلی خوبی را برای آن‌ها به دنبال دارد. بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا و سایر کشورهای جهان آن‌هایی هستند که در بازار کار تقاضای بیشتری دارند. رشته ها برای تحصیل در استرالیا این امکان را فراهم خواهد کرد که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی به آسانی شغل موردنظر خود را پیدا کنند. باید به این نکته هم اشاره کرد که با مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا می‌توان به آسانی از تمام امکانات رفاهی آن استفاده کرد. دریافت ویزای تحصیلی استرالیا نسبت به انواع دیگر روش‌های مهاجرت به این کشور، بسیار آسان‌تر و در مدت زمان کوتاه‌تری انجام خواهد شد. در این مقاله به معرفی بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا خواهیم پرداخت.

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تحصیل در استرالیا

اگر به دنبال کشورهایی هستید که برای مهاجرت تحصیلی شرایط خوبی دارند حتما دانشگاه‌های استرالیا را در لیست خود قرار دهید. تحصیل در استرالیا به دلایل مختلفی بهترین گزینه برای بسیاری از افراد به حساب می‌آید. احتمالا شما نیز به عنوان فردی که قصد مهاجرت به کشور‌های دیگر از طریق تحصیل را دارید به مسائل مالی و سطح آموزش در کشور مقصد، توجه زیادی می‌کنید. کشور استرالیا تمام انتظارات شما را در مسائل فوق برآورده خواهد کرد؛ زیرا در دانشگاه‌های آن به بهترین امکانات و سیستم آموزشی دسترسی خواهید داشت.

هزینه تحصیل در کشور استرالیا نسبت به برخی دیگر از دانشگاه‌های برتر جهان مقدار معقول‌تری است. البته این نکته به معنای آن نیست که هیچ هزینه‌ای از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل دریافت نمی‌شود ولی حداقل شهریه هر ترم در آن بسیار مناسب است. نکته دیگر این‌که سعی کنید برای پیدا کردن بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا حتما به مسائلی همچون نرخ تقاضای رشته موردنظر در بازار کار، درآمد، آینده شغلی رشته موردنظر و بسیاری از موارد مشابه دیگر دقت کنید.

تحصیل در استرالیا

دلایل انتخاب کشور استرالیا برای تحصیل

به‌عنوان فردی که قصد تحصیل در استرالیا را دارد بهتر است قبل از هر اقدامی درباره شرایط تحصیل و زندگی در آن اطلاعات کاملی داشته باشید. تحصیل در کشور استرالیا طبق آنچه که در بالا به آن اشاره کردیم زندگی ایده‌آلی را برای شما فراهم خواهد کرد؛ بااین‌حال مهم است که جوانب مختلف این شرایط را بسنجید و تصمیم صحیحی برای مهاجرت خود بگیرید. بین دلایل انتخاب استرالیا برای مهاجرت تحصیلی، اولین نکته‌ای که توجه مردم را به خود جلب می‌کند امنیت بالای این کشور است.

همچنین دولت استرالیا برای تسهیل پذیرش دانشجویان بین‌المللی و افزایش رفاه آن‌ها شرایط ایده‌آلی را برای اقامت این دانشجویان فراهم کرده است. برای مثال باید به این نکته اشاره کرد که در کشور استرالیا دانشجویان بین‌المللی در استفاده از امکانات رفاهی هیچ نوع محدودیتی را نخواهند داشت.

همچنین در استرالیا مانند برخی دیگر از کشور‌های دنیا هیچ تبعیضی میان شهروندان بومی و بین‌المللی وجود ندارد و این موضوع به‌طور چشمگیری در آرامش مهاجران تاثیر می‌گذارد. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور استرالیا با کمک‌هزینه تحصیلی، کار دانشجویی و غیره قابل پرداخت خواهد بود که این موضوع مهم‌ترین مزیت زندگی در این کشور به حساب می‌آید.

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

برای برخی افراد موضوع علاقه در تحصیل مدنظر نیست. این دسته از افراد بیشتر به دنبال آن هستند که در یک رشته پرتقاضا در استرالیا به تحصیل بپردازند. این موضوع از جنبه‌های مختلف به نفع این افراد است زیرا به آن‌ها کمک خواهد کرد تا پس از فارغ‌التحصیلی با بالاترین سرعت ممکن، شغل موردنظر خود را پیدا کنند.

در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم که بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا چه رشته‌هایی هستند و تحصیل در هر کدام ار آن‌ها چه مزایا و فرصت‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم خواهد کرد. پیشنهاد می‎شود با مطالعه دقیق مطالب ارائه شده درباره هر رشته، آگاهانه‌ترین تصمیم ممکن را بگیرید.

تحصیل در رشته حسابداری در استرالیا

حسابداری در نه تنها در استرالیا بلکه در تمام کشور‌های دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است. این رشته در بازار کار بهترین آینده را به دنبال دارد؛ زیرا علاوه بر موقعیت‌های شغلی فراوان مرتبط با آن می‌توان در هر کدام از این موقعیت‌ها حقوق مناسبی نیز دریافت کرد.

مدرک حسابداری که از دانشگاه‌های برتر استرالیا دریافت می‌شود بسیار معتبر است؛ به‌طوری‌که متقاضیان با دریافت آن می‌توانند در بهترین موقعیت‌های شغلی مشغول به فعالیت شوند. تحصیل در این رشته برای کسانی گزینه مناسبی خواهد بود که دقت بالایی دارند و به مسائل ریاضی علاقه‌مند هستند. برای تحصیل در رشته حسابداری در استرالیا ریز نمرات قوی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پیشنهاد می کنم اگر می خواهید درباره این تحصیل این رشته در استرالیا بیشتر بدانید، حتماً مقاله تحصیل حسابداری در استرالیا را هم مطالعه کنید.

تحصیل در رشته حسابداری در استرالیا

تحصیل در رشته علوم اکچوئری در استرالیا

علوم اکچوئری یکی دیگر از پرتقاضاترین رشته‌های تحصیلی در استرالیا است. این حوزه تحصیلی مربوط به بخش‌های مالی است و افرادی در این رشته به کار مشغول هستند که توانایی ارزیابی معاملات مختلف را داشته باشند. با اطمینان می‌توان گفت که با تحصیل در رشته علوم اکچوئری آينده شغلی بسیار عالی را تجربه خواهد کرد.

با مطالبی که در این رشته می‌آموزید می‌توانید در امور مالی، بانکداری، بیمه و غیره فعالیت کنید. بسیاری از دانشگاه‌های کشور استرالیا در زمینه آموزش این رشته تحصیلی به دانشجویان فعالیت ویژه می‌کنند. برای پذیرش گرفتن در دانشگاه موردنظر خود در راستای تحصیل در رشته علوم اکچوئری بهتر است که به مسائل مالی و سوابق تحصیلی توجه بالایی داشته باشید.

تحصیل در رشته علوم کشاورزی در استرالیا

علوم کشاورزی به عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا بخش‌های مختلفی دارد که شامل جنگل‌داری، کشاورزی، زراعت و غیره می‌شود. شغل‌های مربوط به این رشته از پردرآمدترین مشاغل هستند؛ به همین دلیل هرساله افراد زیادی تصمیم می‌گیرند با تحصیل در این رشته برای ورود به بازار کاری آن آماده شوند. از آنجایی که در کشور استرالیا به مسئله کشاورزی اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود پس از پایان دوره تحصیل فرصت‌های شغلی بسیاری برای فارغ‌التحصیل‎های این رشته وجود خواهد داشت.

تحصیل در رشته معماری در استرالیا

معماری یک رشته ترکیبی هنری-مهندسی است که محبوبیت بالایی میان مردم دارد. تحصیل در رشته معماری علاوه بر تضمین آینده شغلی، یک سرگرمی عالی نیز به حساب می‌آید. رشته معماری برای کسانی مناسب است که به طراحی علاقه زیادی دارند و از ظرافت بالایی برخوردارند.

درآمد رشته معماری در تمامی کشور‌های دنیا از جمله استرالیا بسیار عالی است. معماری به عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا به آن دسته از کسانی که قصد تاسیس شرکت، کار به عنوان متخصص فعال در دکوراسیون داخلی و غیره را دارند پیشنهاد می‌شود.

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

تحصیل در رشته مهندسی هسته‌ای در استرالیا

مهندسی هسته‌ای یک رشته فوق‌العاده حساس در دانشگاه‌ها است و بازار کاری عالی دارد. با توجه به آن که امروزه همه چیز در دنیا بر محور انرژی پایدار می‌چرخد؛ دانشجویان در این رشته یاد می‌گیرند که به چه صورت در راستای استفاده مفید از این انرژی قدم بردارند.

مطالبی که در رشته مهندسی هسته‌ای در استرالیا آموزش داده می‌شوند ترکیبی از دروس رشته‌های دیگر همچون مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و غیره هستند. کلیات این رشته ترکیبی از فعالیت‌های تئوری و عملی است که بخش اول آن به دانش محاسباتی بالا نیاز دارد.

پیشنهاد می کنم اگر می خواهید درباره این تحصیل این رشته در استرالیا بیشتر بدانید، حتماً مقاله تحصیل مهندسی در استرالیا را هم مطالعه کنید.

تحصیل در رشته علوم زمین در استرالیا

حوزه علوم زمین به عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا محبوبیت بالایی در این کشور دارد. نرخ بیکاری برای دانشجویانی که در کشور استرالیا در رشته علوم زمین فعالیت می‌کنند بسیار پایین است. همچنین حقوقی که افراد در این رشته دریافت می‌کنند بسیار عالی و مقرون‌به‌صرفه است. با تحصیل در رشته علوم زمین در استرالیا موضوعاتی همچون منابع طبیعی استرالیا، نحوه استخراج آن‌ها و بسیاری از موارد مرتبط را خواهید آموخت.

تحصیل در رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در استرالیا

تحصیل در رشته علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در کشور‌های مختلف دنیا بسیار پرتقاضا است. در همین راستا کسانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند باید آمادگی رقابت با حجم عظیمی از متقاضیان در سرتاسر دنیا را داشته باشند.

با این وجود اگر از تمام شرایط لازم برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در استرالیا برخوردار باشید، شانس دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور را خواهید داشت. در این حوزه به عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا می‌توان مطالبی مانند مدیریت داده‌ها، بانکداری و بسیاری از موارد دیگر را آموزش دید.

پیشنهاد می کنم اگر می خواهید درباره این تحصیل این رشته در استرالیا بیشتر بدانید، حتماً مقاله رشته IT در استرالیا را هم مطالعه کنید.

بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا

تحصیل در رشته روان‌شناسی در استرالیا

تحصیل در رشته روان‌شناسی در استرالیا به متقاضیان اجازه خواهد داد تا پس از فارغ‌التحصیلی در مطب‌های شخصی یا بیمارستان‌ها مشغول به کار شوند. رشته روان‌شناسی آینده شغلی خوبی دارد و به همین دلیل تحصیل در آن به متقاضیانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند پیشنهاد می‌شود.

در دانشگاه‌های کشور استرالیا می‌توان با بالاترین سطح آموزشی نکات مهم این رشته را آموخته و برای ورود به بازار کار آماده شد. در استرالیا نیاز به روان‌شناس بسیار بالا است؛ به همین دلیل بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی می‌توان آماده ورود به جایگاه شغلی موردنظر شد.

بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا برای تحصیل

در کشور استرالیا دانشگاه‌های زیادی برای تحصیل دانشجویان وجود دارد. با این حال باید دقت کرد که انتخاب دانشگاه موردنظر برای تحصیل نیازمند بررسی شهریه دانشگاه، مدرک‌ زبان، سوابق تحصیلی و غیره است. هر چه سطح علمی دانشگاه انتخابی در رشته یا رشته‌های موردنظر بالاتر باشد، فارغ‌التحصیلان با سهولت بیشتر و در زمان کوتاه‌تری شغل موردنظر خود را پیدا خواهند کرد. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا را به همراه رنکینگ جهانی آن‌ها بیان می‌کنیم.

بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا برای تحصیل

 

نام دانشگاه رنکینگ
دانشگاه ملبورن ۳۷
دانشگاه ملی استرالیا ۲۷
دانشگاه کوئینزلند ۴۷
دانشگاه موناش ۵۸
دانشگاه سیدنی ۳۸
دانشگاه نیو ساوت ولز ۴۳
دانشگاه آدلاید ۱۰۸
دانشگاه استرالیای غربی ۹۳
دانشگاه فناوری سیدنی ۱۳۳

 

مزایای مهاجرت به کشور استرالیا از طریق تحصیل در بهترین رشته‌های آن

تا این‌جا به بررسی بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا پرداختیم و با دانشگاه‌های مطرح این کشور نیز آشنا شدیم. در بخش پیش رو با هم به بررسی مزایای مختلف تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا خواهیم پرداخت.

  • با تحصیل در کشور استرالیا امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.
  • هزینه تحصیل در کشور استرالیا بسیار کم‌تر از برخی دانشگاه‌ها و کشورهای دیگر است.
  • کیفیت سیستم آموزشی در کشور استرالیا به صورتی است که متقاضیان با بالاترین سطح علمی برای کار آماده می‌شوند.
  • امنیت زندگی در کشور استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی بسیار بالا است.
  • هزینه اجاره ملک، مواد غذایی و غیره در کشور استرالیا برای دانشجویان بومی و غیربومی به یک میزان بوده و بسیار مناسب است.
  • با تحصیل در کشور استرالیا می‌توان به آسانی به بسیاری از کشور‌های دنیا سفر کرد.
  • ویزای تحصیلی کشور استرالیا نسبت به برخی کشورها با سهولت بیشتری قابل دریافت است.
شهر نیوکاسل در استرالیا

بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید، باید بدانید که بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان کدام است.

سخن پایانی

برای مهاجرت به استرالیا، انتخاب رشته مناسب یکی از مهمترین مراحل است. رشته ها برای تحصیل در استرالیا بسیار مورد توجه هستند، شامل حوزه‌های مهندسی، فناوری اطلاعات، حسابداری، بهداشت و پزشکی می‌شوند. مهاجرت از طریق تحصیل در این رشته‌ها اغلب با فرصت‌های شغلی بهتری همراه است. همچنین، رشته‌های مرتبط با توسعه فناوری، مهندسی نرم‌افزار، علوم داده، و مدیریت پروژه نیز در بین مهاجران بسیار محبوب هستند. برنامه‌های تحصیلی در حوزه‌های اقتصاد، بازاریابی، و مدیریت نیز از دیگر گزینه‌های پرطرفدار برای داوطلبان مهاجرت به استرالیا هستند. این رشته‌ها با ارتباط نزدیک با بازار کار استرالیا و نیازهای صنعتی کشور، مسیرهای موثری برای مهاجرت و به دست آوردن فرصت‌های شغلی پایدار و موثر فراهم می‌کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین رشته ها برای تحصیل در استرالیا چه رشته هایی هستند؟
رشته های سابداری، علوم اکچوئری، روانشناسی، علوم کشاورزی، معماری، مهندسی هسته ای، علوم زمین و علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات رشته هایی هستند که برای تحصیل در استرالیا بسیار مناسب هستند.
مزایای مهاجرت به کشور استرالیا از طریق تحصیل در بهترین رشته‌های آن چیست؟
امکان دریافت اقامت دائم، کیفیت بالای سیستم آموزشی، هزینه تحصیل مناسب، سهولت دریافت ویزای تحصیلی این کشور و… که به همگی آن ها در این مطلب اشاره شده است.
بهترین دانشگاه‌های کشور استرالیا برای تحصیل چه دانشگاه هایی هستند؟
دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه موناش، دانشگاه سیدنی، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه آدلاید، دانشگاه استرالیای غربی و دانشگاه فناوری سیدنی جز بهترین دانشگاه های این کشور به شمار می روند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای