خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند. راه‌های متعدی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. از میان روش‌های مهاجرت به کانادا می‌توان به خرید بیزینس اشاره کرد. اکثر افرادی که سرمایه نسبتا بالایی دارند از طریق این روش به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند. فرایند حقوقی خرید بیزینس در کشور کانادا پیچیدگی‌های حقوقی زیادی ندارد. در ادامه درباره شرایط خرید بیزینس در کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد.

به‌طورکلی طی‌کردن فرایند خرید یک بیزینس در کشور کانادا بین سه تا پنج ماه زمان می‌برد. در حال حاضر برای خرید یک بیزینس در کشور کانادا باید حداقل صد و شصت هزار دلار کانادا سرمایه اولیه داشته باشید. در ابتدا متقاضیان خرید بیزینس باید در مورد بیزینس‌های مورد نظر در کشور کانادا تحقیق کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که کسب اطلاعات کافی درباره وضعیت مالی بیزینس‌ها پیش از خرید یک بیزینس، اهمیت بسیار بالایی دارد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی شرایط کلی خرید یک بیزینس در کشور کانادا توسط متقاضیان مهاجرت

در دهه اخیر محبوبیت خرید بیزینس به‌عنوان یک روش برای اخذ اقامت کشور کانادا به طور قابل توجهی رشد پیدا کرده است. تمامی افرادی که خواهان خرید بیزینس در این کشور هستند باید حداقل سی و شش ماه سابقه کاری در زمینه مدیریت یک کسب‌وکار داشته باشند. داشتن مدرک تحصیلی در سطح آکادمیک برای خرید بیزینس در کانادا الزامی به‌حساب نمی‌آید. در واقع افراد دارای مدرک دیپلم نیز می‌توانند برای مهاجرت به کانادا یک بیزینس در این کشور خریداری کنند.

متقاضیان خرید بیزینس در کشور کانادا باید در ابتدا سابقه سود و زیان بیزینس مورد نظر را پیش از خرید بررسی کنند. معمولا بررسی وضعیت مالی بیزینس‌ها بین دو تا سه هفته زمان می‌برد. اکثر افراد پیش از خرید بیزینس در کشور کانادا با یک متخصص حقوقی مشورت می‌کنند. یکی از عوامل مؤثر بر میزان سرمایه لازم برای خرید بیزینس  در کشور کانادا تعداد کارمندان فعال در آن بیزینس است.

اداره مهاجرت کشور کانادا به خریداران بیزینس یک ویزا با اعتبار بیست و چهار ماه اعطا می‌کند. پس از گذشت دو سال از زمان خرید بیزینس افراد برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا نیز واجد شرایط می‌شوند. به‌طورکلی فرایند خرید بیزینس در کانادا نسبت به ایجاد یک بیزینس در این کشور پیچیدگی‌های حقوقی بسیار کمتری دارد.

بررسی شرایط کلی خرید یک بیزینس در کشور کانادا توسط متقاضیان مهاجرت

بررسی مراحل حقوقی خرید یک بیزینس در کشور کانادا توسط متقاضیان مهاجرت

گام ابتدایی برای خرید بیزینس در کشور کانادا انتخاب نوع بیزینس مورد نظر است. پس از انتخاب نوع بیزینس افراد باید سرمایه لازم برای خرید آن را فراهم کنند. افراد برای خرید بیزینس‌هایی که در استان‌های بریتیش کلمبیا، کبک و انتاریو مشغول به فعالیت هستند باید سرمایه بیشتری داشته باشند. احتمال رشد بیزینس‌ در استان‌های ذکر شده بالاتر است. در نظر داشته باشید داشتن مدرک آیلتس برای خرید بیزینس در کانادا الزامی به‌حساب نمی‌آید.

افراد برای دریافت ویزای کشور کانادا از طریق خرید بیزینس باید بیش از پنجاه درصد از سهام بیزینس مورد نظر را خریداری کنند. با دریافت راهنمایی از سمت یک مشاور حقوقی بسیار سریع‌تر می‌توان فرایند خرید بیزینس در کشور کانادا را طی کرد. برای دریافت راهنمایی در زمینه خرید یک بیزینس در کشور کانادا می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. مشاوران این مؤسسه مهاجرتی تجربه بسیار بالایی در زمینه فرایند حقوقی خرید یک بیزینس در کشور کانادا دارند.

داشتن یک بیزینس پلن یا همان طرح تجاری برای خرید یک بیزینس در کشور کانادا ضروری محسوب می‌شود. در بیزینس پلن افراد باید برنامه‌های خود برای مدیریت کسب‌وکار را به طور دقیق بیان کنند. شایان ذکر است کارمندان اداره مهاجرت کانادا پیش از اعطای ویزا به خریداران ویزا بیزینس پلن را مورد بررسی قرار می‌دهند.

بررسی لیست مدارک موردنیاز برای خرید یک بیزینس در کشور کانادا جهت مهاجرت به این کشور

مهم‌ترین مدرک برای خرید بیزینس در کانادا طرح تجاری است. از میان سایر مدارک موردنیاز برای خرید بیزینس در کشور کانادا می‌توان به گواهی تمکن مالی اشاره کرد. در نظر داشته باشید افراد برای اخذ گواهی تمکن مالی باید حداقل صد و شصت هزار دلار کانادا سرمایه اولیه داشته باشند. ارائه مدارک مرتبط با سوابق کاری افراد جهت خرید بیزینس الزامی به‌حساب می‌آید.

متقاضیان برای خرید یک بیزینس در کشور کانادا باید یک تقاضانامه رسمی نگارش کنند. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای خرید یک بیزینس الزامی به‌حساب می‌آید. در نظر داشته باشید متقاضیان خرید بیزینس باید تمامی مدارک خود را پیش از ارائه به اداره مهاجرت به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنند. در هنگام ثبت درخواست برای خرید بیزینس در کشور کانادا به متقاضیان یک فرم اعطا می‌شود. تکمیل این فرم توسط متقاضیان الزامی است.

به‌طورکلی فرایند بررسی مدارک ارائه شده برای خرید بیزینس در کانادا بین پنج تا ده روز زمان می‌برد. تهیه یک لیست از تمامی کارمندان فعال در بیزینس پیش از انتقال مالکیت کسب‌وکار ضروری محسوب می‌شود. متقاضیان خرید کسب‌وکار باید از وضعیت مالیاتی بیزینس مورد نظر یک گزارش تهیه کنند. به همراه داشتن این گزارش مالیاتی در هنگام انتقال مالکیت بیزینس به خریدار الزامی به‌حساب می‌آید.

بررسی لیست مدارک موردنیاز برای خرید یک بیزینس در کشور کانادا جهت مهاجرت به این کشور

بررسی میزان سرمایه لازم برای خرید یک بیزینس فعال در کشور کانادا توسط متقاضیان مهاجرت

سرمایه موردنیاز برای خرید یک بیزینس در کشور کانادا به عوامل متعددی بستگی دارد. از میان عوامل مؤثر بر میزان سرمایه لازم برای خرید بیزینس در کانادا می‌توان به نوع کسب‌وکار و تعداد کارمندان فعال در آن بیزینس اشاره کرد. محل قرارگیری بیزینس نیز در میزان ارزش آن مؤثر است. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم افراد برای خرید یک بیزینس فعال در کشور کانادا باید حداقل صد و شصت هزار دلار سرمایه اولیه داشته باشند.

به‌طورکلی بیزینس‌هایی که در زمینه ارائه خدمات فعالیت می‌کنند ارزش نسبتا پایین‌تری دارند. افراد برای خرید یک بیزینس فعال در زمینه ارائه خدمات نظافتی باید حداقل صد و هشتاد هزار دلار کانادا سرمایه اولیه داشته باشند. حداقل میزان سرمایه لازم برای خرید یک کارواش نیز صد و شصت و پنج هزار دلار کاناداست.

برخی از افراد می‌خواهند در کانادا یک رستوران خریداری کنند. در حال حاضر برای خرید یک رستوران در کشور کانادا افراد باید حداقل هفتصد و پنجاه هزار دلار کانادا سرمایه اولیه داشته باشید. حداقل سرمایه لازم برای خرید یک بیزینس فعال در زمینه ساخت‌وساز نیز حدود دو میلیون دلار است. در نظر داشته باشید افراد پیش از خرید بیزینس در کانادا باید تمامی سرمایه خود را به کشور کانادا منتقل کنند.

بررسی مزایای خرید یک بیزینس فعال در کشور کانادا توسط متقاضیان مهاجرت

خرید یک بیزینس نسبت به ایجاد یک کسب‌وکار جدید مزایای متعددی دارد. به‌طورکلی فرایند خرید یک کسب‌وکار نسبت به ایجاد یک بیزینس ساده‌تر است. افراد با خرید یک بیزینس در کشور کانادا می‌توانند در مدت‌زمان نسبتا کوتاهی ویزای این کشور را اخذ کنند. از میان سایر مزایای خرید بیزینس در کانادا می‌توان به امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی اشاره کرد.

به‌طورکلی ریسک مالی خرید یک کسب‌وکار به طور قابل توجهی پایین‌تر از ایجاد یک بیزینس است. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم افراد برای مهاجرت از طریق خرید یک بیزینس در کشور کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. با این وجود داشتن تسلط نسبی بر زبان برای مدیریت کسب‌وکار در کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید.

در اکثر مواقع کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا برای افرادی که بالای چهل و پنج سال سن دارند ویزای کاری کانادا صادر نمی‌کنند. یکی از مزایای خرید بیزینس در کشور کانادا امکان اخذ ویزا برای افراد با سن بالای چهل و پنج سال است. اداره مهاجرت کانادا به همسر خریداران بیزینس نیز مجوز کار در کانادا را اعطا می‌کند. افراد با خرید یک بیزینس در کشور کانادا می‌توانند از خدمات نظام سلامت و بهداشت کشور کانادا بهره‌مند شوند.

 بررسی فرایند دریافت مجوز مدیریت کسب‌وکار پس از خرید بیزینس در کشور کانادا

تمامی صاحبان کسب‌وکار در کانادا باید از دولت این کشور یک مجوز برای مدیریت کسب‌وکار دریافت کنند. طی‌کردن فرایند دریافت مجوز کسب‌وکار بین هفت تا ده روز زمان می‌برد. افراد بعد از خرید بیزینس در کانادا با  ارائه سند انتقال مالکیت می‌توانند برای دریافت کارت مجوز مدیریت کسب‌وکار یک درخواست رسمی به ثبت برسانند. سازمان ESDC کانادا برای تمامی خریداران بیزینس در این کشور یک مجوز با اعتبار دوازده ماه صادر می‌کند.

در نظر داشته باشید صاحبان کسب‌وکار برای تمدید مجوز خود در هر سال باید به سازمان  ESDCمراجعه کنند. هزینه ثبت درخواست برای اخذ این مجوز صد و چهل و سه دلار است. ارائه رسید پرداخت این هزینه در هنگام دریافت مجوز مدیریت کسب‌وکار الزامی به‌حساب می‌آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است افراد پیش از دریافت این مجوز نمی‌توانند در ساختار کسب‌وکار خریداری‌شده هیچ‌گونه تغییری ایجاد کنند.

ارائه مدارک هویتی در هنگام ثبت درخواست برای اخذ مجوز مدیریت کسب‌وکار الزامی است. افراد برای دریافت مجوز مدیریت کسب‌وکار باید مدارک مرتبط با سوابق کاری خود را به اداره مهاجرت ارائه دهند. برای دریافت راهنمایی در زمینه فرایند خرید بیزینس در کانادا می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

 بررسی فرایند دریافت مجوز مدیریت کسب‌وکار پس از خرید بیزینس در کشور کانادا

بررسی شرایط اخذ کارت اقامت دائم پس از خرید یک بیزینس در کشور کانادا

پس از گذشت بیست و چهار ماه از زمان خرید بیزینس افراد می‌توانند برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا یک درخواست رسمی به ثبت برسانند. طی‌کردن فرایند اخذ اقامت دائم کانادا حدود پنج ماه زمان می‌برد. برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا خریداران کسب‌وکار نباید مالکیت بیزینس خریداری‌شده را به فرد دیگری منتقل کرده باشند. هزینه ثبت درخواست برای اخذ کارت اقامت دائم از طریق خرید بیزینس در کانادا حدود هزار و چهارصد دلار است.

از میان مدارک لازم برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا می‌توان به یک قطعه عکس اشاره کرد. نگارش یک تقاضانامه رسمی برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. متقاضیان دریافت کارت اقامت دائم کشور کانادا نباید هیچ‌گونه سابقه کیفری داشته باشند. از این جهت ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا ضروری است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است خریداران کسب‌وکار می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز کارت اقامت دائم کشور کانادا را بگیرند. ارائه ویزای کانادا در هنگام ثبت درخواست برای اخذ کارت اقامت دائم این کشور ضروری محسوب می‌شود. در صورت وجود نقص در مدارک ارائه شده احتمال ریجکتی درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا بسیار بالا خواهد بود.

بررسی شرایط اخذ کارت اقامت دائم پس از خرید یک بیزینس در کشور کانادا

بررسی شرایط دریافت حق شهروندی و پاسپورت کانادا برای خریداران بیزینس در این کشور

پس از خرید بیزینس در کانادا گام ابتدایی برای اخذ حق شهروندی، دریافت کارت اقامت دائم این کشور است. افراد سی و شش ماه پس از دریافت کارت اقامت دائم برای اخذ حق شهروندی کشور کانادا واجد شرایط می‌شوند. در صورت تمایل به اخذ تابعیت کشور کانادا افراد باید به زبان انگلیسی به طور کامل تسلط داشته باشند. در حال حاضر هزینه ثبت درخواست برای اخذ حق شهروندی کشور کانادا ششصد و سی دلار است.

فرایند اعطای حق شهروندی به متقاضیان حدود یک سال زمان می‌برد. تمامی متقاضیان اخذ حق شهروندی کشور کانادا باید گواهی سلامت جسمانی داشته باشند. پرداخت تمامی مالیات‌ها پیش از ثبت درخواست برای اخذ حق شهروندی الزامی به‌حساب می‌آید. برای تمامی متقاضیان دریافت حق شهروندی کشور کانادا کلاس‌هایی درباره تاریخ و فرهنگ این کشور برگزار می‌شود. شرکت در این کلاس‌ها برای متقاضیان اخذ حق شهروندی الزامی است.

متقاضیان اخذ حق شهروندی از طریق خرید بیزینس در کانادا می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز تابعیت بگیرند. افراد پس از اخذ حق شهروندی می‌توانند برای دریافت پاسپورت کشور کانادا درخواست ثبت کنند. هزینه لازم برای ثبت درخواست اخذ پاسپورت کشور کانادا صد و شصت دلار است. دارندگان پاسپورت کشور کانادا می‌توانند به بیش از صد و هشتاد کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.

خرید بیزینس در آلمان

خرید بیزینس در آلمان

شروع کسب‌وکار جدید در کشوری دیگر، هرگز بدون ریسک و نگرانی نیست و البته تضمینی هم وجود ندارد که بتوانید به قله‌های موفقیت دست یابید.

سخن آخر

افراد برای دریافت راهنمایی در زمینه خرید یک کسب‌وکار در کشور کانادا می‌توانند با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرند. این مؤسسه با برترین وکلای مهاجرتی همکاری می‌کند. مشاوران حقوقی مؤسسه هرمس اپلای تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزا دارند.

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا خرید بیزینس در این کشور است. افراد برای خرید بیزینس در کانادا باید در ابتدا نوع کسب‌وکار مورد نظر خود را مشخص کنند. حداقل سرمایه لازم برای خرید یک کسب‌وکار در کشور کانادا صد و شصت هزار دلار است. نگارش یک طرح تجاری برای خرید بیزنس در کشورکانادا ضروری محسوب می‌شود. دو سال پس از خرید یک بیزینس می‌توان برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا درخواست رسمی ثبت کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
خرید بیزینس در کانادا چه شرایطی دارد؟
سابقه‌کار مدیریتی بمدت حداقل 3 سال-سرمایۀ اولیه برای خرید کسب‌وکار-تهیۀ یک طرح تجاریِ قوی
برای خرید بیزینس در کانادا داشتت مدرک زبان الزامی میباشد؟
خیر؛ ولی باید دانش زبان در سطح پایه را داشته باشید تا نشان دهید می‌توانید با کارمندان ارتباط برقرار کنید و کارهای سادۀ خارج از شرکت را مدیریت کنید. یادتان نرود برای گرفتن اقامت دائم در کانادا باید مدرک زبان بگیرید.
چه مقدار سرمایه بعنوان حداقل سرمایه برای این روش مورد نیاز است؟
حداقل 150هزار دلار کانادا؛ اما اگر می‌خواهید بیزنسی بخرید که هم پتانسیل رشد خوبی داشته باشد و هم شانس گرفتن ویزا را برای شما بالاتر ببرد،میبایست حداقل 250هزار دلار کانادا باید بپردازید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای