کانادا یا آمریکا

کانادا یا آمریکا

کانادا یا آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. قبل از بررسی و مقایسه کانادا و آمریکا از نظر مهاجرت و زندگی، باید گفت که این دو کشور، جزو کشورهایی هستند که مهاجران زیادی در آن زندگی می‌کنند، بنابراین بیشترین جمعیت این دو کشور از مهاجران تشکیل شده‌ است. افراد زیادی نیز علاقه مند به مهاجرت به این دو کشور هستند، اما ممکن است برخی افراد نتوانند در مورد کشور مقصد خود تصمیم بگیرند. بنابراین، شما باید عوامل مهم زندگی در هر دو کشور را بررسی کنید و آنها را با شرایط خود بسنجید و ببینید کدام کشور برای شما مناسب تر است، کانادا یا آمریکا؟

از جمله مهم ترین عواملی که برای مهاجرت و زندگی باید در نظر گرفت، شرایط کار، تحصیل، آب و هوا، امنیت و شرایط سرمایه گذاری است که در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت باید با هم مقایسه شوند. برای اینکه متوجه شوید کانادا یا آمریکا، کدام یک انتخاب ایده آل تری برای مهاجرت محسوب می‌شود، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تفاوت بین مهاجرت تجاری آمریکا و کانادا

در ایالات متحده افرادی که قصد دریافت ویزای کار آمریکا را دارند، به دو دسته کارگر ماهر و کارگر غیر ماهر تقسیم می‌شوند. کارگران واجد شرایط باید حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط با حوزه کاری خود داشته باشند. آن‌ها هم‌چنین باید حداقل مدرک لیسانس خود را ارائه کنند. این افراد باید از یک کارفرما در ایالات متحده آمریکا پیشنهاد شغلی دریافت کرده و نباید چنین قدرتی در ایالات متحده وجود داشته باشد.

افراد غیرمتخصص نیازی به اثبات حداقل دو سال سابقه کار ندارند و همچنین باید از یک کارفرما در ایالات متحده پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند. قدرت مورد نیاز برای این موقعیت شغلی نباید در ایالات متحده موجود باشد. گرفتن مجوز کار در کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر که بر اساس امتیاز است امکان پذیر می‌باشد و این افراد در صورت کسب امتیاز کافی می‌توانند بدون پیشنهاد شغلی مجوز کار کانادا را دریافت کنند.

افرادی که در کانادا به آن‌ها پیشنهاد کار داده می‌شود، در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند مجوز کار دریافت کنند. در واقع تفاوت اصلی بین کانادا و آمریکا این است که در آمریکا قطعاً به یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما نیاز خواهید داشت. با این حال، اگر امتیاز کافی در کانادا وجود نداشته باشد، ممکن است این پیشنهاد شغلی در دسترس نباشد.

تفاوت بین مهاجرت تجاری آمریکا و کانادا

تفاوت مهاجرت تحصیلی به آمریکا و کانادا

ایالات متحده آمریکا و کانادا از نظر ویزای کاری مشابه هستند. به عنوان مثال، هر دو کشور محدودیت سنی برای صدور ویزا دارند و هر دو کشور برای تحصیل نیاز به دانش زبان انگلیسی دارند، اما در مقایسه، کیفیت تدریس ایالات متحده رتبه اول را در جهان دارد و دارای دانشگاه‌های درجه یک است. شرایط کار پس از تحصیل در کانادا نسبت به آمریکا مساعدتر است و شانس یافتن کار در کانادا بسیار بیشتر از آمریکاست. شرایط اخذ اقامت کاری، اقامت دائم و پاسپورت کانادا از طریق تحصیل آسان‌تر از ایالات متحده به نظر می‌رسد.

تفاوت بین مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا و کانادا

در کانادا باید از طریق کارآفرینی سرمایه‌گذاری کرده و اجازه اقامت دریافت کنید. شرایط سرمایه‌گذاری در هر دو کشور تقریباً مشابه است، اما میزان سرمایه‌گذاری در هر دو کشور بسیار متفاوت است. در برخی از مناطق کانادا، می‌توانید با سرمایه گذاری 150000 دلار کانادا اجازه اقامت دریافت کنید. سوابق کاری در هر دو کشور مورد نیاز بوده و شما باید شغل ایجاد کنید.

در ایالات متحده باید حداقل 900000 دلار سرمایه‌گذاری کرده تا اجازه اقامت در ایالات متحده را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید. شما باید حداقل 10 شغل جدید در این کشور ایجاد کرده و آن شغل را برای دو سال حفظ کنید. در کانادا، برنامه‌های مختلف کارآفرینی در استان‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

کانادا برای کسانی که می‌خواهند با سرمایه کمتری اقامت بگیرند گزینه بهتری است اما آمریکا برای کسانی که به دنبال پیشرفت بیشتری هستند شرایط مساعدتری داشته و میزان سرمایه‌گذاری برای آنها در اولویت نیست. این کشور را سرزمین فرصت‌ها نیز می‌نامند و جای پیشرفت زیادی برای سرمایه گذاران وجود دارد.

مقایسه هزینه های زندگی در دو کشور کانادا و آمریکا

ایالات متحده آمریکا و کانادا به ترتیب چهارمین و پنجمین کشورهای گران قاره آمریکا هستند. شاخص هزینه زندگی در ایالات متحده حدود 2 درصد بیشتر از کانادا است. همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، شاخص‌های زندگی در این دو کشور با یکدیگر مقایسه شده است. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره در کانادا بدون احتساب اجاره بها حدود 3273 دلار است و برای یک فرد مجرد این هزینه می‌تواند به 913 دلار در ماه برسد. از سوی دیگر، در ایالات متحده، هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره حدود 3300 دلار است، برای یک فرد مجرد این هزینه بدون احتساب اجاره خانه حدود 934 دلار است.

مقایسه هزینه های زندگی در دو کشور کانادا و آمریکا

 

تحصیل در کانادا یا آمریکا؟

همان‌طور که گفته شد مهاجرت تحصیلی به آمریکا و کانادا شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارد. اما باید گفت که آمریکا از نظر کیفیت آموزشی در این دو کشور در سطح بالاتری نسبت به کانادا قرار دارد و آمریکا در حال حاضر قوی ترین سیستم آموزشی دنیا را دارد و به همین دلیل جایگاه اول را در جهان به خود اختصاص داده است. بهترین دانشگاه‌های دنیا نیز در آمریکا واقع شده‌اند.

در سال 2021، پنج دانشگاه از ده دانشگاه برتر جهان در ایالات متحده واقع شده‌اند. هیچ یک از دانشگاه‌های کانادا در این 10 دانشگاه نیست. اگرچه در کانادا دانشگاه های خوب زیادی وجود دارد، اما این عنوان به آمریکا داده شد. برای کسانی که می‌خواهند در دانشگاه‌های نخبه و برتر مانند دانشگاه ماساچوست، دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد و دانشگاه‌های مشابه تحصیل کنند، قطعا ایالات متحده گزینه مناسب‌تری است.

افرادی که قصد تحصیل دارند و اقامت با هزینه کمتر برای آنها اولویت بیشتری دارد، تحصیل در کانادا گزینه بهتری است. کانادا گزینه مقرون به صرفه تری می‌باشد، زیرا هزینه زندگی برای یک دانشجو در کانادا کمتر از ایالات متحده است. به همین دلیل انتخاب کانادا یا آمریکا برای تحصیل بستگی به هدف داوطلب دارد. به همین خاطر فرد باید هدف اصلی تحصیلی خود را مشخص کرده و با توجه به هدف خود یکی از دو گزینه کانادا یا آمریکا را انتخاب کند.

مقایسه وضعیت اشتغال در کانادا و آمریکا

هنگام بررسی شرایط کار در یک کشور، باید شاخص‌های مربوطه را بررسی کنیم. یکی از بهترین شاخص‌هایی که وضعیت کار و اشتغال در یک کشور را نشان می‌دهد، نرخ بیکاری است. نرخ بیکاری تعداد بیکاران کشور مقصد را نشان می‌دهد. نرخ بیکاری ایالات متحده، 6 درصد است. این نرخ به این معنی است که از هر صد نفر در ایالات متحده تنها 6 نفر به دنبال کار در ایالات متحده هستند. این نسبت یک مقدار متوسط ​​را نشان می‌دهد و بیانگر این است که شرایط اشتغال در ایالات متحده در سطح قابل قبولی است.

نرخ بیکاری کانادا در آخرین مقدار ثبت شده 7.5% است، به این معنی که از هر صد نفر در کانادا کمتر از 8 نفر به دنبال کار هستند. به عبارت دیگر وقتی کانادا و آمریکا را از نظر اشتغال مقایسه می‌کنیم، شرایط کار در آمریکا کمی بهتر است و البته این تفاوت چندان زیاد نبوده و می‌توان شرایط کار در هر دو کشور را مشابه دانست.

مقایسه وضعیت اشتغال در کانادا و آمریکا

مقایسه امنیت آمریکا و کانادا

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب کشور محل اقامت یعنی کانادا یا آمریکا، امنیت این دو کشور است و برای برخی افراد این عامل یکی از اولویت‌های انتخاب کشور برای زندگی است. اگر می‌خواهید بدانید کدام کشور از نظر امنیتی یعنی کانادا یا آمریکا، بهتر است؟ می‌توان ادعا کرد که در برخی از ایالت‌های آمریکا، آزادی حمل اسلحه به طور قابل توجهی امنیت را در مقایسه با کانادا کاهش می‌دهد. اما کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و در حال حاضر کانادا از نظر امنیت در رتبه ششم جهان قرار دارد.

مقایسه اقتصاد آمریکا و کانادا

البته توجه به وضعیت اقتصادی یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از مهاجرت باید به آن توجه کرد. در این بخش به مقایسه اقتصاد آمریکا و کانادا می‌پردازیم. هم آمریکا و هم کانادا جزو بهترین اقتصادهای دنیا هستند و به همین دلیل این دو کشور هر ساله در فهرست ده کشور برتر اقتصادی قرار می‌گیرند. در سال 2022، ایالات متحده آمریکا با 24.8 تریلیون دلار و کانادا با 2.2 تریلیون دلار در رتبه نهم کشورهای اقتصادی قرار دارند.

در رتبه بندی کشورها بر اساس میزان بدهی دولت، کانادا با رتبه 84.1 CIA، 16 درصد بالاتر از ایالات متحده است. به عبارت دیگر می توان با توجه به این مطالب ضمن انتخاب دو کشور کانادا یا آمریکا از نظر مسائل اقتصادی، شرایط کشور آمریکا را بهترین شرایط اقتصادی جهان نامید.

مقایسه خدمات درمانی در آمریکا و کانادا

اطمینان از دسترسی به خدمات بهداشت عمومی و پوشش بیمه در بسیاری از کشورها یک چالش است، بنابراین مقایسه بیمه و درمان در ایالات متحده آمریکا و کانادا و انتخاب بهترین کشور برای این امر بسیار حائز اهمیت است. برای انتخاب بهترین کشور در نظام سلامت، بهتر است با شناخت ماهیت نظام های سلامت نتیجه گیری کنیم. برای کمک، ما در زیر برخی از تفاوت‌های کلیدی را که مرز بین مراقبت‌های بهداشتی در ایالات متحده و کانادا را مشخص می‌کند، خلاصه کرده‌ایم.

مقایسه خدمات درمانی در آمریکا و کانادا

پوشش بیمه سلامت و نحوه تامین مالی آن:

هم در آمریکا و هم در کانادا، بیمه درمانی روش پرداخت اولیه برای مراقبت‌های بهداشتی افراد است. تفاوت اصلی در نحوه تامین مالی آن توسط بیمه سلامت است.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی آمریکا:

آمریکا افراد را ملزم می‌کند که بیمه درمانی خود را تهیه کنند. تنها استثنا در صورتی است که واجد شرایط یکی از برنامه‌های بیمه تحت حمایت دولت باشید که برای افراد دارای درآمد، سن یا گروه‌های ناتوان خاص در اختیار قرار می‌گیرد. این شامل برنامه هایی مانند Medicare، Medicaid یا اداره بهداشت جانبازان می شود. اغلب بیمه درمانی در آمریکا، به شغل مربوط است و کارفرمایان به عنوان بخشی از بسته مزایای خود، پوشش بیمه‌ای را به کارکنان ارائه می‌دهند. نوع پوشش ارائه شده از کارفرمایی به کارفرمای دیگر متفاوت بوده و پوشش تضمینی نیست.

سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا:

از سوی دیگر، در کانادا، دولت فدرال از دولت‌های استانی برای بیمه درمانی حمایت مالی می‌کند. این وجوه برای ارائه بیمه درمانی به همه شهروندان کانادایی از طریق سیستم بهداشت ملی استفاده می‌شود.

بخش خصوصی و نقش رقابت در مراقبت های بهداشتی:

بخش خصوصی نقش‌های متفاوتی در سیستم های مراقبت های بهداشتی ایالات متحده و کانادا ایفا می‌کند.

سیستم مراقبت های بهداشتی آمریکا:

شرکت‌های خصوصی ارائه دهندگان اصلی بیمه درمانی و مراقبت‌های بهداشتی در ایالات متحده هستند. شرکت‌های بیمه برای کاربران خود در سیاست‌ها را به عنوان بسته‌های مزایای کارکنان به کارفرمایان می‌فروشند، یا سیاست‌های مراقبت‌های بهداشتی را مستقیماً به مصرف‌کنندگان می‌فروشند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اغلب برای بیماران برای تخصص پزشکی، کیفیت یا هزینه رقابت می‌کنند.

مصرف کنندگان فردی در این بازار نفوذ دارند، اما ممکن است محدود باشد. انتخاب آنها اغلب محدود به انواع خدماتی است که ارائه دهندگان بیمه پوشش می دهند، انواع مزایای بیمه ای که کارفرمایان با آنها مذاکره می کنند، یا پزشکان در شبکه پزشکان ارائه دهنده بیمه باشند.

سیستم بهداشت و درمان کانادا

بیشتر خدمات مراقبت های بهداشتی توسط ارائه دهندگان خصوصی به جای ارائه دهندگان فدرال یا ایالتی ارائه می شود. این بدان معنی است که پزشکان به طور مستقل در مطب خصوصی کار می‌کنند یا توسط بیمارستان های خصوصی یا سازمان های مدیریت مراقبت های بهداشتی خصوصی استخدام می شوند. آنها به جای پرداخت خسارت از طریق بیمه‌های خصوصی، بیشتر درآمد خود را از صورت‌حساب بیمه درمان دولتی دریافت می‌کنند.

مزیت های کانادا نسبت به آمریکا

آمریکا و کانادا دو کشور در آمریکای شمالی هستند که شباهت های زیادی با یکدیگر داشته و تفاوت‌های کمی با هم دارند. در حالی که ایالات متحده از نظر تولید ناخالص داخلی بسیار بزرگتر از همسایه شمالی خود است، متوسط درآمد سرانه در هر دو کشور مشابه است. در حالی که مردم ایالات متحده به طور کلی مالیات بیشتری می‌پردازند، کانادا مزایای اجتماعی بیشتری را ارائه می‌دهد.

هزینه تحصیل در کالج و هزینه های مراقبت‌های بهداشتی به طور کلی در کانادا کمتر است. برای انتخاب کانادا یا آمریکا، باید مزایای هر کدام را بدانید تا با دیدی روشن و آینده نگری کامل، کانادا یا آمریکا را انتخاب کنید. برای این منظور، در زیر به برخی از مهم ترین مزیت های کانادا در مقایسه با ایالات متحده پرداخته ایم.

مزیت های کانادا نسبت به آمریکا

مالیات

مالیات نیز می تواند عامل اصلی متمایز کننده دو کشور آمریکا و کانادا باشد. براکت‌های مالیات بر درآمد فدرال ایالات متحده بین 10 تا 37 درصد برای افراد است، در حالی که نرخ مالیات در کانادا بین 15 تا 33 درصد است. با این حال، مجردهایی که در ایالات متحده بیش از 40526 دلار درآمد دارند، 22٪ مالیات سالانه پرداخت می‌کنند، در حالی که مجردهای کانادایی که کمتر از 49020 دلار درآمد دارند، فقط باید 15٪ مالیات بپردازند.

هزینه زندگی

طبق وب سایت Numeeo.com، هزینه زندگی برای آمریکایی‌ها بیشتر از کانادایی‌ها است. شاخص هزینه زندگی Numbeo تخمین می‌زند که قیمت‌های مصرف کننده در تورنتو حدود 24.05 درصد کمتر از شهر نیویورک است و اجاره‌های تورنتو تقریباً نصف هزینه اجاره آپارتمان در نیویورک است. قیمت‌های محلی و خریدهای محلی، معمولا در ایالات متحده بالاتر هستند.

مزایای خانوادگی

گذراندن وقت با فرزندان نشان دهنده نیازهای مالی بزرگ والدین است. کانادا دارای مجوزها و مزایای اجباری است. دولت از طریق بیمه اشتغال استانی از این امر حمایت می‌کند. این برنامه هم شامل مادران و هم پدران می‌شود. مزایای پرداختی می‌تواند تا 595 دلار در هفته باشد. ایالات متحده در این زمینه کمتر توسعه یافته است. ایالات متحده تحت قانون مرخصی خانواده و پزشکی(FLMA) حمایت‌هایی را ارائه می‌دهد. FMLA می‌تواند تا 12 هفته مرخصی بدون حقوق اجازه دهد، همچنین هر ایالت قوانین خاص خود را دارد.

خدمات بهداشتی

ایالات متحده بالاترین هزینه‌های مراقبت های بهداشتی را در جهان دارد. سرانه، مردم می‌توانند انتظار داشته باشند که حدود 11172 دلار در سال بپردازند. این در مقایسه با میانگین سالانه 7064 دلار برای کانادایی‌ها است.

تحصیلات

دانشگاه می‌تواند یکی دیگر از هزینه‌های بزرگ در زندگی یک فرد باشد و بسیاری از دانشجویان را در بدهی بالایی قرار دهد. ایالات متحده در صدر فهرست کشورهایی با گران ترین هزینه‌های دانشگاه قرار دارد، در حالی که کانادا در رتبه چهارم قرار دارد.

اختلاف دلار کانادا و آمریکا

از دیگر فاکتورهایی که باید در زمان انتخاب کانادا یا آمریکا به آن باید دقت داشت، اختلاف دلاری این دو کشور است. دلار کانادا به طور رسمی متعلق به کانادا است. دلار کانادا اغلب به عنوان ” $ “C  شناخته می‌شود تا آن را از سایر ارزهای دلاری متمایز کند. به گزارش ترند، یک دلار کانادا برابر با 100 سنت است و دلار کانادا به عنوان هفتمین رمزارز پرمعامله دنیا شناخته می‌شود. واحد پول رسمی ایالات متحده دلار آمریکا است که با نماد “$” نشان داده می‌شود.

این ارز علاوه بر اینکه در برخی کشورها و مناطق خارج از آمریکا به عنوان ارز رسمی پذیرفته شده است، پرکاربردترین ارز در جهان به عنوان ارز تسویه حساب بین المللی است و به دلیل قابل اعتماد بودن، یک ارز کلیدی است. ارز سایر کشورها در برابر دلار آمریکا دائماً در حال افزایش و کاهش است. هر دو ارز کانادا و ایالات متحده به عنوان “دلار” مانند هر ارز دیگری شناخته می‌شوند، اما هیچ رابطه مستقیمی بین آنها وجود ندارد.

در طول سال‌ها مواردی وجود داشته است که دلار کانادا ارزشمندتر شده است، اما در بلندمدت دلار آمریکا تقریباً همیشه ارزشمندتر از دلار کانادا است. ارزهای جهان سومی تمایل به نرخ تورم بالاتری دارند و در برابر دلار آمریکا در نوسان هستند، اما روند بلندمدت ارزهای جهان سوم تقریباً همیشه در برابر دلار آمریکا نزولی است. در حال حاضر 1 دلار کانادا برابر با 0.78 دلار آمریکا است.

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت به شمار می‌رود؛ چرا که امکانات تحصیلی و فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. همچنین سرمایه‌گذاری در کانادا به‌راحتی امکان‌پذیر است و می‌توان به روش‌های مختلفی در این کشور پیشرفته سرمایه‌گذاری کرد. اما مساله این است که بسیاری از علاقه‌مندان به دنبال ارزانترین راه مهاجرت به کانادا هستند.

سخن آخر

آمریکا و کانادا دو کشور انگلیسی زبان در قاره آمریکا هستند که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارند. هر کدام از این کشورها جاذبه‌های خاص خود را دارند. آمریکا به عنوان سرزمین فرصت‌ها شناخته می‌شود و جای پیشرفت زیادی در این کشور وجود دارد. اما کانادا نیز کشور امن‌تری با کیفیت زندگی بالاتر است. برخی از شهرهای کانادا مانند ونکوور به عنوان بهترین شهرهای جهان برای زندگی شناخته می‌شوند.

آمریکا سیستم آموزشی با کیفیت بالاتری نسبت به کانادا دارد و دانشگاه‌های سطح بالاتر را می‌توان در آمریکا یافت. برای اینکه بدانید کانادا یا آمریکا کدام یک بهتر است؟ شما باید شرایط این دو کشور را با توجه به نیازها و اهداف خود ارزیابی کنید و مقصد مناسب خود را انتخاب کنید. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با سال‌ها تخصص در این زمینه، می‌تواند مشاوره های لازم در این زمینه را به شما ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
سیستم آموزشی کدام یک بهتر است؟ کانادا یا آمریکا؟
آمریکا دارای بهترین سیستم آموزشی بوده و رتبه یک در جهان را دارد. اما با این حال کانادا نیز دارای بهترین دانشگاه‌ها در سطح جهان است و کیفیت آموزشی خوبی دارد.
اقامت کاری کدام کشور راحت تر است؟ کانادا یا آمریکا؟
افرادی که نیروی کار محسوب می‌شوند، در صورت داشتن امتیاز کافی در برنامه اسکیل ورکر کانادا، بدون پیشنهاد شغلی می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند.
امنیت در کدام کشور بیشتر است؟ کانادا یا آمریکا؟
کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است اما از نظر امنیت آمریکا فاصله زیادی با کانادا دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجتبی اکبری نژاد
10 ماه قبل

با سلام و احترام
بنده حدود 41 سال سن دارم و دانشجوی دکتری جامعه شناسی سیاسی ، به نظر شما بعد از پایان تحصیل در کدامیک از این کشورها میتوانم در رشته ی خودم و یا رشته های مرتبط فعالیت کنم نا گفته نماند که همسرم هم دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی هستند و تقریبا همسن هستیم

خانم میرخانی
پاسخ به  مجتبی اکبری نژاد
10 ماه قبل

سلام روزتون بخیر
با توجه به شرایط سنی و رشته تحصیلیتون کشورهایی که ما اقدام میکنیم افری نداریم پیشنهاد بدیم.

کادر هرمس اپلای