شهرهای ایتالیا

شهرهای ایتالیا

شهرهای ایتالیا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. در بیشتر مناطق ایتالیا آب و هوا مدیترانه ای و در جزیره سیسیل آب و هوا گرم و خشک می باشد. بخش های شمالی کشور ایتالیا که در مجاورت رشته کوه های آلپ قرار دارند آب و هوا سرد و برفی است. تنوع آب و هوایی و محیط آرام و لذت بخش شهرهای ایتالیا باعث شده است سالانه تعداد زیادی از ایرانیان از کشور خود به ایتالیا مهاجرت کنند. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید قبل از انجام هرگونه اقدامی بهتر است با شهرهای ایتالیا آشنا شوید تا بتوانید برای سکونت خود یکی از این شهرها را انتخاب نمایید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین شهرهای ایتالیا

ایتالیا نیز همانند بسیاری از دیگر کشورها در سطح جهان از تعداد زیادی شهر بزرگ و کوچک تشکیل شده است و تنوع آب و هوایی در شهرهای مختلف آن متفاوت می باشد. با توجه به سلیقه خود و شرایط آب و هوایی مورد علاقه برای زندگی می توانید یکی از این شهرها را برای اقامت و زندگی خود انتخاب نمایید. ما بهترین شهرها را برایتان اورده ایم:

رم میلان ناپل تورین پالرمو
جنوا بولونیا فلورانس باری کاتانیا
ونیز ورونا مسینا پادوا تریسته
تارانتو برشا پراتو ریدجو کالابریا مودنا
پارما پروجا  رجیو امیلیا لیورنو کالیاری
فوجیا راونا سالرنو ریمینی فرارا
ساساری سیراکوزا پسکارا مونتزا برگامو
لاتینا فورلی فورلی تورنتو جیوگلیانو
ترنی نووارا آنکونا بولزانو پیاچنزا
آندریا اودینه آرتزو چزنا لااسپتزیا
لچه کاتانزارو بارلتا پزارو آلساندریا
بریندیسی پیستویا توره دل گرکو پیزا لوکا
کومو پوتزولی مرسالا ورزه ترویزو
سستوسن جووانی بوستوآرسیتسیو کازوریا گروستو گروستو
گیدونیا مونتچلیو گلا آسته چینسلوبالسامو  لاکوئیلا
 راگوسا کرمونا کووارتوسنت النا

بهترین شهرهای ایتالیا

بهترین شهرهای ایتالیا جهت مهاجرت ایرانیان

مهاجرت و اقامت در شهرهای ایتالیا به دلیل شرایط خوب و مناسب آن ها از لحاظ سطح رفاه شهروندی و کاری، امنیت اجتماعی، درآمدهای بالای متخصصین، نزدیکی ایتالیا به ایران و دسترسی آسان به شهرهای آن تا حد زیادی مورد توجه واقع شده است. پیمان شینگن گردش آزاد سرمایه، انسان و کالا را در تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن ضمانت نموده است و این موضوع برای ایرانیان متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا جذابیت های جالبی ایجاد نموده است.

بولزانو

بولزانو که در بخش شمالی کشور ایتالیا قرار گرفته است، بر اساس تحقیقات انجام شده به عنوان یکی از بهترین مکان های با کیفیت زندگی بالا شناخته شده است. از دیگر شهرها که برای سکونت و زندگی مهاجران ایرانی مناسب هستند می توان به ترنتو، بلونو، مانتوا، پارما و دیگر شهرهای کوچک ایتالیا که در بخش شمال این کشور قرار گرفته اند اشاره کرد. پوتنزا که در بخش جنوب ایتالیا قرار گرفته است نیز دارای سطح کیفیت زندگی مطلوب برای ایرانیان می باشد. با در نظر گرفتن ۹ فاکتور از جمله تجارت و فرصت شغلی، محیط زیست، جنایت، مشکلات اجتماعی و شخصی، جمعیت، خدمات مالی و تحصیلی، خدمات بهداشتی، اوقات فراغت و استاندارد زندگی به این نتیجه دست یافتیم که از ۱۱۰ شهر ایتالیا ۵۶ مورد دارای کیفیت ایده آل زندگی هستند.

ونیز

یکی از رمانتیک ترین شهرهای دنیا ونیز می باشد به طوری که می توان ادعا کرد هیچ جا مثل ونیز ایتالیا نیست، این شهر به عنوان بهترین ها واقع در شمال ایتالیا شناخته شده است.

تورین

تورین که به شهر پادشاهان در ایتالیا مشهور است یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا می باشد که پر از کاخ می باشد. بهترین مواد غذایی را می توانید در این شهر پیدا کنید و تا حدودی می توان گفت یکی از منحصر به فردترین شهرهای واقع در ایتالیا و اروپا می باشد.

فلورانس

بسیاری از ساکنان بومی کشور ایتالیا این شهر را به عنوان زیباترین محله این کشور می شناسند و فلورانس در حقیقتی شهری فوق العاده واقع در ایتالیا می باشد.

ورونا

یکی از شهرهای شگفت انگیز ایتالیا ورونا می باشد که در مقایسه با بقیه سالانه گردشگران کمتری را به خود جذب می کند. بازدید از این شهر می تواند واقعاً هیجان برانگیز باشد و این شهر مکانی است که دلتان نمی آید آن را ترک کنید. این شهر می تواند گزینه ای ایده آل برای زندگی کردن باشد.

بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل

ایتالیا دارای شهرهای بسیاری است که برای تحصیل بین‌المللی مناسب هستند. برای مثال رم به‌عنوان پایتخت کشور ایتالیا یکی از بهترین شهرهای این کشور برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. شهر میلان نیز به‌عنوان پایتخت اقتصادی و مالی این کشور برای دانشجویان گزینه مناسبی خواهد بود.

پادوا، بولونیا و پیزا نیز به ترتیب به‌عنوان یک شهر دانشجو محور و کوچک، گزینه‌های محبوبی برای زندگی دانشجویان هستند که البته به معرفی هرکدام از این شهرها به‌صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

رم

رم مکانی برای استقرار مجموعه‌ای از دانشگاه‌های عالی‌رتبه اروپا است. برای مثال دانشگاه مشهور ساپینزا  و دانشگاه رم با کسب جایگاه ۱۷۱ در لیست  QS World University Rankings 2023، سومین دانشگاه برتر در این کشور به‌شمار می‌رود که در شهر رم واقع شده است. پایتخت ایتالیا در نظرسنجی دانشجویان بین‌المللی به خاطر فرهنگ، زیبایی، تاریخ و فضای آرامش‌بخش خود بسیار مورد تحسین قرار گرفته است .

میلان

میلان همواره یکی از برترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل بوده است. این شهر نه‌تنها پایتخت مد، اقتصاد و فناوری ایتالیا محسوب می‌شود، بلکه شهری برای زندگی راحت و لذت‌بخش مهاجران، از جمله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. زندگی دانشجویی در این شهر هیجان‌انگیز است. علی‌رغم هزینه زندگی بالا در میلان، پاداش‌های شغلی و فرصت‌های بی‌شماری برای یافتن مشاغل عالی در این شهر وجود دارد.

از پنج دانشگاه رتبه‌بندی شده در میلان که در لیست QS World University Rankings 2023 نمایش داده شده‌اند،  دانشگاه Politecnico di Milano  با رتبه 139 در جهان بالاترین رتبه را دارد. همچنین درحال حاضر برترین دانشگاه رتبه‌بندی شده در ایتالیا است.

بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل

پادوا

پادوا در شمال کشور و نزدیک ونیز قرار دارد و یکی از شهرهای محبوب برای مقاصد تحصیلی است. دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه پادوا این شهر را مکانی ایده‌آل برای تحصیل در خارج از کشور می‌دانند. آن‌ها معتقدند در بین شهرهای ایتالیا پادوا شهری مناسب برای تجربه فرهنگ ایتالیایی است.

پادوا اندازه کوچکی دارد اما حس زندگی در یک شهر بزرگ معروف را به ساکنان هدیه می‌دهد. دانشجویانی که در این شهر اقامت دارند می‌توانند به‌صورت رایگان از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی پادوا دیدن کنند و از گشت‌وگذار در موزه‌ها و بازارهای محلی در حین تجربه فرهنگ ایتالیایی لذت ببرند.

بولونیا

بولونیا اساسأ شهر دانشجویی ایتالیا خوانده می‌شود. دانشگاه های این شهر هر ساله هزاران دانشجوی جدید محلی و بین‌المللی را از سراسر دنیا جذب می‌کنند. این یک عامل بزرگ است که بولونیا فرهنگ پرجنب‌وجوش و زندگی شبانه پررونقی دارد. جامعه بزرگ و شلوغ دانشجویان در بولونیا فرصت بسیار خوبی برای اجتماع و دوست‌یابی در اختیار دارند، که باعث می‌شود، این شهر مقصدی عالی برای دانشجویان بین‌المللی باشد.

دانشگاه بولونیا یک گزینه مناسب است اگر به دنبال یک دانشگاه با رتبه بالا با تاریخ طولانی در عرصه علم هستید. این دانشگاه جایگاه بهترین دانشگاه در ایتالیا را کسب کرده و همین امر موجب افزودن بر میزان محبوبیت آن در بین دانشجویان خارجی شده است.

پیزا

پیزا شهری است که دانشجویان قادر هستند در آن زندگی فرهنگی خود را با جست‌وجو در رستوران‌ها و بارهای مختلف در منطقه، کشف کنند. وجود موزه‌ها و تئاترهای مختلف در این شهر نیز فرصت مناسبی برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ ایتالیا را برای دانشجویان فراهم می‌کند. شخصیت‌های معروفی که با دانشگاه پیزا ارتباط دارند نیز شامل پدر فیزیک مدرن گالیله و برخی از برندگان جایزه نوبل می‌شود که همگی در دانشگاه پیزا تحصیل کرده‌‎اند.

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا بستگی به شهرهای ایتالیا و سبک زندگی مهاجران دارد. هزینه ماهانه تخمینی برای یک خانواده چهار نفره بدون پرداخت اجاره‌بها 3,131.8 دلار (2,863.8 یورو) و هزینه ماهانه تخمینی برای یک نفر تنها بدون اجاره 899.6 دلار (822.6 یورو) است. هزینه زندگی در ایتالیا به طور متوسط 14.3٪ کمتر از ایالات متحده آمریکا است.

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه‌ حمل‌ونقل در ایتالیا

هزینه‌های حمل‌ونقل در ایتالیا بستگی به نوع حمل‌و‌نقل و مسافتی که قصد دارید طی کنید، دارد. برای مثال، قیمت یک بلیت تک سفره در حمل‌ونقل عمومی شهر رم 1.5 یورو است. هزینه‌های تاکسی نیز بستگی به شهر و مسافت دارد. برای مثال، قیمت تاکسی از ایستگاه ترمینال تا فرودگاه فیومیچینو در رم 40 کیلومتر، به مدت 1 ساعت، 40 تا 50 یورو است.

هزینه‌ خوردو‌خوراک در ایتالیا

هزینه‌ غذا در کشور ایتالیا براساس نوع غذا و مکانی که در آن غذا می‌خورید، تخمین زده می‌شود. هزینه متوسط غذا در ایتالیا 36 یورو در روز است و هنگام صرف غذا در خارج، یک وعده غذای متوسط در ایتالیا حدود 15 یورو برای هر نفر است. قیمت صبحانه در همه شهرهای ایتالیا معمولاً کمی ارزان‌تر از ناهار یا شام خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

داشتن اطلاعات صحیح و به روز به عنوان قدم اول جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا یک امر مهم و حیاطی است .

سخن آخر

همانطور که در این مقاله نیز مطالعه کردید ما در این مطلب سعی کردیم بهترین شهرهای کشور ایتالیا را از نظرهای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. کشور ایتالیا برای مهاجرت ایرانیان از خیلی نظرات مانند شرایط مناسب سطح رفاهی شهروندان و شرایط کاری مناسب میباشد.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور خوش آب و هوا را دارید میتوانید با پر کردن فرم مشاوره موجود در این صفحه از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
کدامیک از شهرهای ایتالیا قدمت بالاتری دارد؟
شهر رم در کشور ایتالیا از باقدمت ترین شهرهای این کشور به حساب می آید.
هزینه های زندگی در این کشور چگونه میباشد؟
هزینه ها باتوجه به شهر محل سکونت شما متفاوت میباشد اما بطور کلی هزینه یک خانواده 4نفره چیزی حدود 2,863.8 یورو میباشد.
کدامیک از شهرهای کشور ایتالیا برای کار مناسب تر میباشد؟
پایتخت ایتالیا یعنی شهر میلان از جمله شهرهایی است که برای کار مناسب تر میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صابر
1 سال قبل

سلام من دیپلم تجربی دارم و برای ادامه تحصیل میخوام برم ایتالیا آیا میتونم؟ میشه راهنماییم کنید که کدوم شهر برای تحصیل مناسب تره؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  صابر
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر. شرایط سنیتون و معدلتون رو باید بدونیم و اینکه بسته به رشته ای که دوست دارید و دانشگاهی که انتخاب میکنید انتخاب شهر های ایتالیا متفاوته . و نکته مهم دیگه اینه که شما تصمیم به اخذ بورسیه استانی ایتالیا را دارید یا خیر؟

mona
2 سال قبل

سلام
آیا شرایط مهاجرت به شهر های مختلف ایتالیا با هم تفاوت دارند؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  mona
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
شرایط کلی یکسان هست . اما ممکن هست در برخی از قوانین تفاوت هایی داشته باشند .

حنانه فرزندی پور
پاسخ به  کارشناس هرمس
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من سال آخر مدرسم هستم و همسرم قناد هستش آیا به عنوان ویزای تحصیلی و کاری میتونم با این کشور مهاجرت کنیم یا خیر ممنون میشم باید شرایط مهاجرت هم چیه

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  حنانه فرزندی پور
1 سال قبل

سلام . بله شما میتونید با ویزای تحصیلی به ایتالیا میتونید مهاجرت کنید

کادر هرمس اپلای