ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا         

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای تحصیل، کار و زندگی بهتر به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. اما در این زمینه، مشکلاتی هم برای آن‌ها وجود دارد. یکی از مشکلاتی که میان اکثر افراد مشترک است، دوری از خانواده و آشنایان می‌باشد. برای بسیاری از افراد، مهاجرت به‌تنهایی و بدون داشتن همراه می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات روحی فراوانی شود. آمریکا که یک کشور مهاجرپذیر می‌باشد، برای حل این مشکل، چاره‌ای اندیشیده است. این چاره، ارائه ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا است. در ادامه این مطلب به بررسی این ویزا و شرایط آن پرداخته خواهد شد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا چیست؟

ویزا همراه نوع خاصی از ویزا است که برای اعضای خانواده فرد مهاجر صادر می‌شود. این ویزا به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که به کشور آمریکا مهاجرت کنند و در آنجا به کار، تحصیل و زندگی بپردازند. در هنگام اخذ ویزا همراه، فرد مهاجر به‌عنوان متقاضی اصلی شناخته می‌شود.

ویزا همراه با توجه به شرایط هر فرد می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین انواع مختلفی از این ویزا وجود دارد. در حالت کلی می‌توان گفت ویزا همراه  حداقل ۶ ماه پس از مهاجرت متقاضی اصلی صادر می‌شود.

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در رابطه با ویزا همراه برای افراد به وجود می‌آید، این است که این ویزا شامل چه کسانی می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این ویزا تنها به تعداد محدودی از اعضای خانواده ارائه می‌گردد و تمامی اعضای خانواده نمی‌توانند از آن استفاده کنند. ویزای همراه به افراد زیر تعلق می‌گیرد:

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

همسر (ازدواج قانونی):

یکی از افرادی که می‌تواند این ویزا را دریافت کند، همسر متقاضی اصلی است. این ویزا در صورتی به فرد تعلق می‌گیرد که ازدواج آن‌ها به ‌صورت قانونی و رسمی باشد. در غیر این صورت، امکان اخذ ویزا غیرممکن است.

فرزندان:

یک گروه دیگر از افرادی که می‌توانند ویزا همراه را دریافت کنند، فرزندان فرد متقاضی هستند. البته فرزندان نباید ازدواج کرده باشند و همچنین سن آن‌ها باید کمتر از ۲۱ سال باشد. در غیر این صورت، دریافت ویزا همراه برای آن‌ها غیرممکن است.

فرزندخوانده (فرزند ناتنی):

فرزند خوانده یا فرزند ناتنی یکی دیگر از افرادی است که در صورت درخواست فرد متقاضی اصلی می‌تواند ویزا همراه دریافت کند. البته این ویزا تنها در شرایطی به فرد تعلق می‌گیرد که از نظر قانونی سرپرستی او به فرد متقاضی اصلی داده شده باشد. در غیر این صورت، او شرایط کافی را برای اخذ ویزا همراه ندارد.

والدین (پدر و مادر):

این گروه از افراد به ‌ندرت می‌توانند ویزا همراه بگیرند، زیرا الویت اصلی با فرزندان و همسر متقاضی است. اما در صورتی‌ که والدین فرد متقاضی اصلی بتوانند ثابت کنند که از نظر روحی و مالی به فرزند خود نیاز دارند، شاید بتوانند ویزا همراه را دریافت کنند. در غیر این صورت، دریافت ویزا برای آن‌ها غیرممکن خواهد بود.

شرایط لازم برای دریافت ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ممکن است شرایط لازم جهت دریافت ویزا همراه برای هر فردی، متفاوت باشد. اما در حالت کلی شرایط زیر را می‌توان برای تمامی افراد در نظر گرفت:

۱.یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ ویزا همراه این می‌باشد که متقاضی اصلی باید مدارک قانونی را که ثابت‌کننده رابطه فرزندی و همسری است را ارائه دهد.

۲.متقاضی اصلی می‌بایست تمام هزینه‌های مرتبط با درخواست ویزا همراه مانند هزینه تشکیل پرونده را پرداخت کند.

۳.لازم است متقاضی و همراهان او مدارک شناسایی خود اعم از شناسنامه عکس‌دار، عکس و…. را ارائه نمایند.

۴.همراهان متقاضی باید تمام معاینات پزشکی را انجام دهند و درنهایت مدارک پزشکی خود را به سفارت کشور آمریکا ارائه نمایند.

۵.لازم است متقاضیان مدارکی را ارائه دهند که اثبات می‌کنند آن‌ها قصد فریب مقامات کشور مقصد را ندارند. به عبارت دیگر، این مدارک باید نشان دهند که آن‌ها بیش از زمانی که در ویزا مقرر شده است، در آن کشور نخواهند ماند.

۶.یکی دیگر از شرایط مهم، نداشتن سابقه کیفری است، افرادی که سابقه کیفری داشته‌اند، نمی‌توانند برای گرفتن ویزا همراه اقدام کنند. اطلاعات مرتبط با سوابق کیفری افراد متقاضی ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ صدور درخواست، از طریق اداره تحقیقات فدرال به دست می‌آیند. این اطلاعات باید توسط وزارت امور خارجه ایالات‌متحده آمریکا تائید شوند.

۷.متقاضی اصلی باید شرایط مالی و اقتصادی لازم را برای پرداخت هزینه‌های زندگی همراهان خود در آمریکا داشته باشد. لازم است متقاضی اصلی، منابع مالی معتبری را برای این کار ارائه نماید. متقاضی و همراهان او باید مدارک مرتبط با تمکن مالی خود را به مراجع ذیربط ارائه دهند.

۸.واضح است که متقاضی اصلی و همراهان او لازم است پاسپورت داشته باشند.

۹.متقاضی اصلی باید برگه‌های مرتبط با درخواست ویزا همراه را در کنار هزینه درخواست به سفارت کشور آمریکا ارائه دهد.

لازم است همسر و فرزندان متقاضی اصلی فرم‌ها و مدارک مرتبط با درخواست ویزا را تکمیل کنند. سپس آنها را همراه با هزینه ویزا به مراجع ذیربط ارائه دهند. سایر مراحل باید توسط متقاضی اصلی انجام شوند.

شرایط لازم برای دریافت ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا

محدودیت‌های ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ویزا همراه فرصت بسیار خوبی را برای افراد واجد شرایطی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند، فراهم می‌کند. اما این ویزا دارای محدودیتی‌هایی هم است که در ادامه به آن‌ها پرداخته خواهد شد:

 • گرفتن ویزا همراه برای نامزد متقاضی اصلی، بسیار سخت و حتی غیرممکن است.
 • همان ‌طور که قبلا گفته شد، امکان اخذ ویزا همراه برای فرزندانی که بالای ۲۱ سال سن دارند یا ازدواج‌ کرده‌اند، امکان‌پذیر نیست.
 • همراهان متقاضی اصلی اجازه تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا را ندارند. البته آن‌ها می‌توانند در مقاطع ابتدایی و متوسط در مدارس آمریکا درس بخوانند و ادامه تحصیل بدهند.
 • همسر و فرزندان متقاضی اصلی، در حالت کلی اجازه کار کردن و دریافت حقوق ثابت در آمریکا را ندارند.

محدودیت‌های ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا

آیا سایر اعضا خانواده می‌توانند از ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا استفاده کنند؟

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، امکان اخذ ویزا همراه تنها برای فرزندان و همسر فرد متقاضی اصلی وجود دارد. سایر اعضا خانواده و نامزد متقاضی اصلی نمی‌توانند از طریق این ویزا برای مهاجرت اقدام کنند. البته امکان اخذ ویزا توریستی برای آن‌ها وجود دارد و این افراد می‌توانند از طریق این ویزا به ‌طور موقت به کشور آمریکا سفر کنند.

نحوه درخواست ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به امریکا

به ‌طور کلی نحوه درخواست ویزای همراه به ‌صورت زیر است:

۱. درخواست فرد متقاضی اصلی برای اخذ پذیرش از کشور آمریکا

در ابتدا لازم است متقاضی اصلی مهاجرت ابتدا پذیرش کشور آمریکا را بگیرد. در مرحله بعدی باید وی فرم‌های مرتبط با درخواست اخذ ویزا همراه را تکمیل کند و همراه با هزینه درخواست ارائه دهد. در برخی مواقع بهتر است فرد متقاضی اصلی هنگام پر کردن فرم درخواست اطلاعات، همراهان خود را نیز وارد کند تا روند انجام کارها سریع‌تر شود.

نحوه درخواست ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به امریکا

۲. پر کردن چک‌لیست و جمع‌آوری مدارک تکمیلی

اگرچه اخذ ویزا همراه برای اعضا خانواده به درخواست متقاضی اصلی بستگی دارد، اما هر یک از اعضا خانواده نیز باید مدارک خود و فرم خود را ارائه دهند. آن‌ها باید مراقب باشند که مدارک‌شان کامل باشد، زیرا این مدارک در اخذ ویزا بسیار موثر هستند. در صورتی‌ که مدارک آن‌ها ناقص باشد، احتمال اخذ ویزا همراه برای آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. معمولا مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پر کردن فرم درخواست ویزا همراه آنلاین
 • یک عکس دیجیتالی به سبک عکس پاسپورت
 • مدارک تائیدکننده روابط اعضا خانواده (سند ازدواج و شناسنامه)
 • پاسپورت (حداقل ۶ ماه باید اعتبار داشته باشد.)
 • اسنادی که ثابت می‌کنند، اعضا خانواده پس از مدتی به کشور خود باز خواهند گشت.
 • کپی مدارکی که می‌توانند نشان دهند، اعضای خانواده متقاضی اصلی تمکن مالی کافی را برای زندگی در آمریکا دارند.
 • پرداخت هزینه ویزا

۳. گرفتن وقت سفارت و مصاحبه

در این مرحله لازم است فرد متقاضی اصلی، از سفارت کشور آمریکا وقت مصاحبه بگیرد. او باید در این مصاحبه دلیل اصلی درخواست خود را به‌ طور شفاف و واضح برای سفارت بیان کند. پس ‌از این مصاحبه در صورت نیاز، لازم است تا همراهان متقاضی نیز با سفارت صحبت کنند.

آیا برای اخذ ویزا همراه آمریکا به وکیل نیاز است؟

معمولا اخذ ویزا همراه به‌ عنوان یک فرآیند جدا از مهاجرت متقاضی اصلی محسوب می‌شود. بنابراین ممکن است کمی کارهای درخواست آن پیچیده باشند. به همین دلیل، افراد در صورت نیاز می‌توانند از یک وکیل برای انجام کارها کمک بگیرند.

سیتیزن آمریکا

سیتیزن آمریکا چیست؟

برای پاسخ به سوال اینکه سیتیزن آمریکا چیست، می‌توان این گونه پاسخ داد که افرادی که بتوانند شهروندی آمریکا را داشته باشند، سیتیزن آمریکا نامیده می‌شوند. افرادی که شهروند آمریکایی نامیده می‌شوند نسبت به مهاجران دارای گرین کارت مزایای بیشتری دارند، می‌توانند از کمک‌های دولتی در زمینه‌های مختلف استفاده کنند، اقوام خود را به آمریکا دعوت کنند و موارد دیگر.

سخن آخر

یکی از مهم‌ترین مشکلات مهاجرین، تنهایی و دوری از خانواده است. به همین دلیل برخی از کشورها ازجمله کشور آمریکا ویزایی تحت عنوان ویزا همراه ارائه می‌دهند. به کمک این ویزا خانواده متقاضی اصلی (همسر و فرزندان او) در صورتی ‌که شرایط کافی را داشته باشند، می‌توانند به کشور آمریکا مهاجرت کنند. البته ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا محدودیت‌هایی را برای افراد ایجاد می‌کند. برای مثال افراد همراه حق تحصیل و کار در کشور آمریکا را ندارند. سایر اعضا خانواده (مانند نامزد) نمی‌توانند از این ویزا استفاده کنند. جهت اخذ ویزا همراه لازم است افراد پس از پر کردن فرم‌های درخواست و پرداخته هزینه موردنیاز، برای مصاحبه به سفارت مراجعه نمایند. افراد می‌توانند در ‌صورت نیاز، از وکیل مهاجرت برای انجام  امور مربوط به اخذ این ویزا استفاده کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چه کسانی میتوانند ویزای همراه برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا دریافت کنند؟
همسر قانونی متقاضی، فرزندان کمتر از ۲۱ سال و مجرد، فرزند خوانده ای که سرپرستی قانونی داشته باشد و والدین متقاضی که ثابت کنند از نظر روحی و مالی به فرزند خود نیاز دارند.
آیا کسی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا میباشد میتواند نامزد خود را نیز با خود ببرد؟
برای این مورد به ندرت ویزای همراه صادر میشود.
پرداخت هزینه های درخواست ویزای همراه به عهده چه کسی میباشد؟
متقاضی اصلی میبایست تمام هزیزنه هایی که مرتبط با درخواست ویزای همراه و تشکیل پرونده است را بپردازد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای