راحت ترین راه اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان سوالی است که بسیاری از هموطنان عزیز بدنبال آن هستند. ما در این مقاله به بررسی راحت ترین راه اقامت آلمان خواهیم پرداخت. شما می توانید سوالات تخصصی خود را از ما بپرسید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آلمان پنجمین کشور برگزیده برای مهاجرین در سراسر دنیاست، که دارای مزایای بسیاری است، همچون:

  • اقتصاد قوی و پیشرو، قطب اقتصادی اروپا.
  • زیرساخت های مناسب.
  • امکان سرمایه گذاری امن.
  • سطح رفاه بالا.
  • بهره مندی از نیروی کار متخصص.
  • امکان سرمایه گذاری در طرح های گوناگون و فرصت های شغلی متنوع.
  • نوآور بودن.
  • امکان کار و مسافرت آزاد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر.
  • سیستم آموزشی بسیار پیشرفته مدارس و دانشگاه های آلمان.

مزایای مهاجرت به کشور آلمان

اما در مورد راحت ترین راه اقامت در آلمان، نمی توان راهی یکتا و منحصر به فرد را برای عموم افراد توصیه کرد. هر شخص بسته به توانمندی ها و علایق خود، ممکن است به یکی از راه های موجود گرایش نشان بدهد. بنابراین راه های مختلف موجود را برخواهیم شمرد تا هرکس بنابر توانمندی خود، راحت ترین راه اقامت در آلمان را برگزیند.

انتخاب راحت ترین راه اقامت در آلمان

اینک به بیان بهترین روش های مهاجرت به آلمان می پردازیم تا مخاطبین، متناسب با روحیات و توانمندی های خود، راحت ترین راه اقامت در آلمان را برگزینند.

روش های مهاجرت به آلمان

اقامت از طریق تابعیت دوگانه:

ازدواج با فردی آلمانی، یا شهروندی غیر آلمانی که تابعیت آلمان را اخذ کرده است؛ و زندگی مشترک به مدت ۵سال، مجوز کسب تابعیت و اقامت آلمان را صادر می کند.

اقامت از طریق کار، راحت ترین راه اقامت در آلمان برای متخصصین:

این راهکار در صورتی امکانپذیر خواهد بود که هیچ فرد آلمانی تباری نتواند کار شما را انجام دهد، کارفرمای آلمانی شما را بپذیرد، و شما دارای مدرک مورد نظر باشید. ویزای جستجوی کار نیز وجود دارد که به صورت ۶ماهه صادر می شود و شما فرصت دارید در سفری ۶ ماهه شغلی برای خود بیابید. در صورت یافتن کار و عقد قرارداد کاری، ویزای جستجوی کار به ویزای کار آلمان تبدیل می شود. این راه برای افراد متخصص و ماهر، راحت ترین راه اقامت در آلمان خواهد بود.

اقامت از طریق تحصیل، راحت ترین راه اقامت در آلمان برای جوانان:

اقامت از طریق تحصیل می تواند بهترین، ارزانترین و راحت ترین راه اقامت در آلمان باشد. تحصیل در آلمان عموماً به صورت رایگان است، و برای جوانان خوشفکر اما کم توان به لحاظ مالی بهترین گزینه پیش روست.

تحصیل در آلمان اگر در مقطع لیسانس باشد، شهروند ایرانی می بایست قبولی دانشگاه ایران را داشته باشد و یا دارای مدرک زبان آلمانی باشد و پس از یک دوره یک ساله کالج و گذراندن آزمون، وارد دانشگاه شود. در مقاطع بالاتر با مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و یا مدرک زبان آلمانی سطح B1 می توان تحصیل را ادامه داد. پایان تحصیل به معنای اخراج از آلمان نیست، بلکه به فرد فرصتی 18ماهه داده می شود تا شغلی بیابد و پس از آن نیز شرایط دریافت اقامت آسان خواهد شد. چنین است که این راه را می توان راحت ترین راه اقامت در آلمان دانست.

روش های دیگر که می توان زیرگروه آموزش و تحصیل دانست، همچون:

مطالعات، تحصیل، مدرسه: تحصیل در مقطع دیپلم یا لیسانس. ویزای اختصاصی برای آموزش زبان آلمانی، اعتبار بین سه ماه تا یک سال، بدون قابلیت تمدید. نیاز به مدرک آموزش زبان آلمانی.

پژوهش: حداکثر یک سال، یا برای مدت زمان اجرای پروژه پژوهشی. نیاز به ارتباط با موسسات تحقیقاتی یا دانشگاه ها.

دوره های کارآموزی و آموزش فنی و حرفه ای: اعتبار تا مدت برگزاری دوره، اما قابلیت تمدید تا یک سال به منظور یافتن شغل و سپس اقدام برای اقامت.

مراحل اخذ پذیرش و اقامت برای تحصیل: جستجو برای یافتن دانشگاه، انتخاب رشته تحصیلی، اخذ مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی، تأمین هزینه ها، درخواست پذیرش به دانشگاه، درخواست ویزا، یافتن مکانی برای اقامت دانشجویی.

کارت آبی اتحادیه اروپا:

کارت آبی اتحادیه اروپا، یکی از راه های کسب اقامت در آلمان است. این کارت برای دعوت به همکاری از افرادی با مهارت های خاص، و تنها برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها صادر می شود، و به افرادی با حداقل حقوق 58,400 یورو تعلق خواهد گرفت. هرچند این مبلغ برای دانشمندان، پزشکان، ریاضی دانان، مهندسان، و متخصصان آی تی، می توانند 45,552 یورو باشد. این مجوز برای ۴ سال اعتبار دارد و می تواند تمدید شود. استفاده از این روش، برای افرادی با مهارت های خاص، راحت ترین راه اقامت در آلمان خواهد بود.

اقامت از طریق کارآفرینی

اقامت از طریق کارآفرینی راحت ترین راه اقامت آلمان برای سرمایه‌ دارانی است که قصد دارند آینده خود را در کشور آلمان بسازند. در ادامه برخی از نکات مهم و مراحل لازم برای دریافت این نوع از اقامت را برای علاقه‌ مندان و متقاضیان این روش توضیح خواهیم داد. نکته مهم در ابتدای امر این است که:

  • شما باید یک ایده کسب‌ و کار نوآورانه و قابل‌ پذیرش داشته باشید.
  • باید بتوانید نشان دهید که فعالیت تجاری یا استارت‌ آپ شما چگونه به نفع جامعه یا بازار آلمان است؟
  • چگونه قابل‌پذیرش و پایدار خواهد بود و چگونه تأثیرات مثبت اقتصادی و اجتماعی دارد؟

قدم دوم در این مسیر داشتن یک برنامه کسب‌وکار جامع و قانع‌ کننده است. شما باید قادر باشید به‌صورت کامل و دقیق فعالیت تجاری یا استارت‌ آپ خود را شرح دهید. سپس یک منبع مالی قابل‌ اعتماد برای پشتیبانی از کسب‌وکار خود معرفی کنید. داشتن حداقل 25000 یورو برای راه‌ اندازی کسب‌ و کارتان شرط اولیه برای مهاجرت به آلمان از این طریق است.

در ادامه یک مجوز اقامت برای راه‌ اندازی کسب‌وکار خود در خاک این کشور درخواست کنید. برای این کار با نمایندگی دیپلماتیک آلمان در کشور خود تماس بگیرید و یک ویزای کارآفرینی درخواست کنید. فرم‌ های لازم را پر کنید و مدارک ضروری را ارائه دهید. گذرنامه معتبر، عکس پاسپورت، برنامه دقیق کسب‌ و کار، تأییدیه مالی، رزومه، گواهی تحصیلی، گواهی زبان آلمانی (در صورت لزوم) و سایر مدارک مربوط به تجارت شما باید به سفارت آلمان ارائه شوند.

همچنین باید هزینه ویزا پرداخت کنید. پس از این مراحل شما مجوز اقامت به مدت یک‌سال برای راه‌اندازی شغل خود در آلمان دریافت خواهید کرد. با اخذ ویزای کارآفرینی می‌توانید به آلمان سفر کنید و فعالیت تجاری خود را رسماً شروع کنید. اکنون به‌صورت خودکار و بدون نیاز به درخواست دوباره، می‌توانید یک مجوز اقامت بلند‌مدت اتحادیه اروپا یا یک مجوز تثبیت برای سکونت دائم در آلمان بگیرید.

اقامت از طریق خرید ملک

خرید ملک در آلمان یکی از روش‌ های سرمایه‌ گذاری در این کشور است که می‌تواند منافع اقتصادی و اجتماعی برای شما داشته باشد. این روش برای متقاضیانی که از نظر مالی در سطح خوبی هستند می‌تواند راحت ترین راه اقامت آلمان باشد؛ اما برای اخذ اقامت راحت با خرید ملک باید شرایط خاصی را داشته باشید.

به‌طورکلی خرید ملک در آلمان به‌تنهایی منجر به دریافت اقامت نمی‌شود، مگر این‌که شما بتوانید خرید ملک را به‌عنوان یک طرح تجاری مورد‌تأیید دولت آلمان ارائه کنید. برای این منظور باید نشان دهید که خرید ملک شما منجر به ایجاد اشتغال، تولید درآمد و پرداخت مالیات در آلمان می‌شود. بعضی از روش‌های ممکن برای این کار عبارت‌اند از:

  • خرید چندین ملک و اجاره دادن آنها به دیگران
  • خرید ملک و تبدیل آن به هتل، رستوران، کافه و یا هر نوع کسب‌وکار دیگر
  • خرید ملک و بازسازی آن با استفاده از مواد و تکنولوژی‌های نوین و سپس فروش یا اجاره آن

البته باید توجه داشت که برای هر گونه فعالیت تجاری در آلمان، شما نیاز به ثبت شرکت و دریافت مجوزهای لازم دارید. همچنین شما باید قادر باشید نسبت به سود و زیان خود گزارش تهیه کنید و حساب‌های خود را به صورت شفاف نگه دارید. در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات مالیاتی و تجاری آلمان، شما ممکن است با جرایم و جزای سنگین روبرو شوید؛ بنابراین، خرید ملک در آلمان یک فرصت سرمایه‌گذاری جذاب است، اما نباید به‌عنوان راحت ترین راه اقامت آلمان برای همه افراد و متقاضیان مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شود. شما باید با دقت و حوصله تحقیق کرده و با استفاده از مشاوران حقوقی و مالی مطمئن، طرح تجاری خود را طراحی و پیاده‌سازی کنید.

در کنار ویزای جاب آفر، ویزای جاب سیکر نیز می_تواند منجر به مهاجرت کاری به آلمان شود

شرایط دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

اگر شما از فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای هستید که تمایل به زندگی و کار در آلمان را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید تا آنچه که می خواهید در مورد مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای را بدانید، به دست آورید.

سخن آخر

ما در این مقاله درباره راحت ترین راه اقامت به کشور آلمان توضیحاتی ارائه کردیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید میتوانید با تماس با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مزایای کشور آلمان چیست؟
اقتصاد قوی و پیشرو، قطب اقتصادی اروپا. زیرساخت های مناسب. امکان سرمایه گذاری امن. سطح رفاه بالا. بهره مندی از نیروی کار متخصص. امکان سرمایه گذاری در طرح های گوناگون و فرصت های شغلی متنوع. نوآور بودن. امکان کار و مسافرت آزاد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر. سیستم آموزشی بسیار پیشرفته مدارس و دانشگاه های آلمان.
راحت ترین راه اقامت المان برای متخصصین چیست؟
از طریق کار
راحت ترین راه دریافت اقامت آلمان برای جوانان چیست؟
از طریق تحصیل
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نادر سلیمانی
1 سال قبل

سلام ممنون از اطلاعات کامل و جامعی که در سایتتون قرار دادین . برای مشاوره حضوری چجوری میتونم وقت بگیرم ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  نادر سلیمانی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
لطفا ابتدا در سایت فرم پر کرده ، کارشناسان مجموعه باهاتون تماس میگیرند و زمان مشاوره حضوری رو باهاتون فیکس میکنند .

آقای کیهانی
2 سال قبل

برای افراد بالای 40 سال راحت ترین راه اقامت آلمان چیست؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای کیهانی
2 سال قبل

به علت ریسک سنی برای دریافت انواع ویزای بهترین راه ویزای سرمایه گذاری هست برای شما

زینب یعقوب زاده
2 سال قبل

سلام من ۲۹سالم هست و همسرم ۳۵ ساله ویک پسر ۸ساله داریم همسرم مهندس عمران با پروانه کار میکند وخودم خانه دار چطور میتوانیم اقدام به اقامت المان کنیم میشه راهنماییمون کنید

کارشناس هرمس
پاسخ به  زینب یعقوب زاده
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
اگر شراط همسرتان در سایر زمینه ها مناسب باشد میتوانید برای کشور استرالیا اقدام کنید .
در زمینه کشور آلمان میتوانید از طریق دوره های آوسبیلدونگ اقدام کنید .

اکبر
3 سال قبل

سلام من ۴۳ سال و همسرم ۳۶ و پسرم ۱۸ و پسر دیگری ۸ سال دارد بهترین روش برای رفتن ب المان کدام است؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  اکبر
3 سال قبل

سلام باید سابقه کاری و مدرک تحصیلیتون بررسی بشه ولی برای پسرتون با مدرک دیپلم برای دوره های آوسبیلدونگ میشه اقدام کنیم

مژده دستباز
3 سال قبل

باسلام من خانم ۲۵ ساله هستم ومدرک تخصصی آرایشگاهی دارم وشوهرم در تاکسی رانی فعالیت دارد قصد مهاجرت به المان دارم آیا امکان پذیر است لطفا راهنمایی کنید وهزینه ویزا رو لطف کنید

pegah hokmabadi
پاسخ به  مژده دستباز
3 سال قبل

سلا م ، با توجه به سنتون که زیر 30 سال هست برای دوره های اوسبیلدونگ میتونیم اقدام کنیم .

Yuny
3 سال قبل

سلام خسته نباشید. من یه مدرک دیپلم تجربی با معدل 16 دارم و یه مدرک لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد با معدل 15. به نظر شما دو کدوم مقطع اپلای کنم شانس بیشتری دارم؟ برای مستر یا کارشناسی؟ 26 سالم هست. مدارک زبان رو هم میتونم بگیرم

pegah hokmabadi
پاسخ به  Yuny
3 سال قبل

سلام برای کارشناسی زیر 23 سال اقدام میشه و معدل هم باید حداقل بالای 15 باشه .

شاهرخ
4 سال قبل

سلام و واقعا ممنون از راهنمایی ها تون من در شغل جعبه سازی یا ساده تر چاپخانه کار میکنم و چندین سال پیش همه شرایط واسه رفتن به آلمان واسم جور بود اما بخاطر یکسری اشتباهات نرفتم اما الان تصمیم جدی هست اما بد شانسی اون افراد گذشته را ندارم میخواستم ببینم میشه از شما کمک بگیرم واسه رفتن

کارشناس مهاجرت 3
پاسخ به  شاهرخ
3 سال قبل

سلام
در حال حاضر مهاجرت به آلمان امکان پذیر هست.
توصیه میکنم فرم ارزیابی سایت رو جهت امکان سنجی و نوع ویزا تکمیل فرمایید.

adel
4 سال قبل

با سلام و درود
مردی هستم 45 ساله کارمند هستم همسرم کارمند هستند
یه پسر 12 ساله و دختر 5 ساله
دو بار به آلمان سفر کردیم
چطوری میتونم اقامت دائم آلمان رو بگیرم

کارشناس مهاجرت 3
پاسخ به  adel
3 سال قبل

روزبخیر
با توجه به شرایط سنی شما
بنظر میرسه تنها از طریق سرمایه گذاری بتونیم اجرا کنیم.
لطفا جهت مشاوره در مورد موقعیت های سرمایه گذاری در آلمان تماس نمایید.

کادر هرمس اپلای