مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل: بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان: مراحل و مزایای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به آلمان برای دانشجویان بین‌الملل، در هر مقطع تحصیلی جذابیت داشته و طرفداران بسیاری دارد. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل با توجه به رتبه و اعتبار منحصربه‌فرد دانشگاه‌های این کشور، هر سال جوانان زیادی را جذب خود می‌کند. اگر مهاجرت تحصیلی به این کشور اروپایی ذهن شما را هم درگیر کرده با این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه ما باشید تا از صفر تا صد شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان را برایتان شرح دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت به آلمان

یکی از مقاصد مهاجرتی برای ما ایرانیان کشور آلمان است که از مهاجرت تحصیلی و کاری استقبال کرده و ایرانیان زیادی سالانه با اهداف مختلف راهیِ این کشور می‌شوند. مهاجرت به آلمان دلایل مختلفی از جمله وضعیت اقتصادی خوب، کیفیت آموزشی بالا، امنیت، رفاه و غیره دارد. این کشور رتبه پنجم از بین کشورهای محبوب برای مهاجرت را به خود اختصاص داده است.

انواع روش‌ های مهاجرتی به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. یکی از روش‌های رایج برای مهاجرت به کشور، مهاجرت تحصیلی به آلمان است؛ اما این تنها روش اخذ اقامت آلمان نیست. انواع روش‌هایی که می‌توان با آن‌ها به آلمان مهاجرت کرد و اقامت این کشور را دریافت کرد عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق دوره‌های زبان
 • مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ

این موارد از دیگر روش‌های رایج برای مهاجرت به آلمان هستند.‌ با انتخاب هر یک از این روش‌های مهاجرتی می‌توانید فرآیند مهاجرت به کشور آلمان را شروع کنید. در ادامه قصد داریم روش مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را برایتان تشریح کرده و تمام جزییات مربوط به آن را برایتان آشکار کنیم.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

در بخش قبلی در مورد انواع روش‌های مهاجرتی به آلمان با شما صحبت کردیم و دانستیم که تحصیل یکی از روش‌های مهاجرتی به کشور آلمان است. از آنجایی که کشور آلمان کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارد، توجه دانشجویان را در سراسر دنیا به خود جلب کرده و آن‌ها را به سمت خود می‌کشاند.

معمولاً دانشگاه‌های آلمان، علاوه بر رتبه کشوری دارای رتبه جهانی هستند و مدارک اخذ شده از آن‌ها در سراسر دنیا اعتبار دارد. همچنین این دانشگاه‌ها در مقاطع تحصیلی مختلفی مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو پذیرفته و امکان ادامه تحصیل در این مقاطع را برای دانشجویان بین‌الملل فراهم کرده‌اند.

چگونگی مهاجرت تحصیلی به آلمان
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

رایگان بودن اکثر دانشگاه‌های آلمان از دیگر دلایلی است که باعث شده طرفداران مهاجرت تحصیلی به این کشور روزبه‌روز در حال افزایش باشند. اگر شما نیز علاقه‌مند به مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل هستید، لطفاً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان دارای شرایط کلی است که متقاضیانِ علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی باید آن‌ها را در نظر بگیرند.
شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان عبارتند از:

 • داشتن معدل بالا
 • اثبات تمکن مالی
 • شرایط سنی حداکثر 23 برای مقطع کارشناسی
 • شرایط سنی حداکثر 30 برای مقطع کارشناسی ارشد
 • نداشتن گپ زیاد تحصیلی
 • دارا بودن مدرک زبانی

داشتن معدل بالا و اثبات تمکن مالی جزو ضروریات تحصیل در کشور آلمان است. در ادامه شرایط سنی لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را شرح می‌دهیم.

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به آلمان

بهترین سن برای مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان در مقطع کارشناسی، 18 سال است. همچنین برای تحصیل در کالج‌های کشور آلمان بازه سنی 18 تا 21 سال مناسب خواهد بود.

محدودیت سنی از شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان
شرایط سنی در مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

حداکثر سن برای متقاضیان مقطع کارشناسی 23 سال و برای متقاضیان کارشناسی ارشد سن 30 سالگی است.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی

مقاطع دانشگاهی کشور آلمان شامل مقطع کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا است. برای تحصیل در دوره کارشناسی آلمان باید 3.5 الی 4 سال زمان بگذارید. تعداد ترم‌های این مقطع تحصیلی 6 تا 8 ترم است. مدت زمان گذراندن دوره ارشد دانشگاه‌های آلمان نیز بین یک و نیم تا دو سال است که در 3 تا 4 ترم به پایان می‌رسد. زمانی که برای مقطع تحصیلی دکترای آلمان باید سپری کنید، بین 3 تا 6 سال است.

دوره‌های دانشگاهی کشور آلمان معمولاً در ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا مارس ادامه دارد که به آن ترم تحصیلی زمستانی گفته می‌شود. از دیگر ترم‌های سال تحصیلی در کشور آلمان آپریل (April) تا آگوست (August) است که به آن ترم تابستان نیز می‌گویند.

دیگر روش‌ های مهاجرت تحصیلی به آلمان

از روش‌های مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان غیر از تحصیل در مقاطع دانشگاهی می‌توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

 • مهاجرت از طریق تحصیل در کالج‌های کشور آلمان
 • مهاجرت تحصیلی از طریق شرکت در دوره زبان

در ادامه این دو روش مهاجرتی برای تحصیل در کشور آلمان را توضیح خواهیم داد.

مهاجرت تحصیلی به آلمان از طریق تحصیل در کالج

بعد از اینکه تحصیلات متوسط دانش آموزان بین‌المللی به پایان رسید، قبل از شروع تحصیل در سطح دانشگاهی باید یک سال را در کالج درس بخوانند. در واقع کالج برای متقاضیان بین‌المللی مانند پلی عمل می‌کند که می‌خواهند برای ورود به دانشگاه‌های آلمان از آن رد شوند.

بسته به دولتی یا خصوصی بودن کالج، هزینه ماهانه آن متفاوت خواهد بود. طبیعی است که اگر قصد تحصیل در کالج‌های خصوصی را دارید، باید هزینه خیلی بیشتری را پرداخت کنید. یکی از نکاتی که در مورد کالج آلمان باید بدانید این است که شما به‌صورت هم‌زمان که مشغول به تحصیل هستید نمی‌توانید کار کنید؛ یعنی کشور آلمان برای دانشجویان کالج مجوز کار نمی‌دهد.

انواع کالج در آلمان

انواع کالج بر اساس رشته تحصیلی متقاضی متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی انواع کالج بر اساس رشته تحصیلی در امان می‌پردازیم:

 • M-Kurs: این نوع کالج برای رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بیولوژی و … مناسب است.
 • T-Kurs: نوع کالج T مخصوص دانش آموزان رشته‌های ریاضی و فنی است.
 • S-kurs: افرادی که در رشته زبان تحصیل کرده‌اند، باید نوع کورس S را انتخاب کنند.
 • G-Kurs: از دیگر انواع کالج G-Kurs است که برای رشته‌های هنر و علوم انسانی مناسب خواهد بود.
 • W-Kurs: این نوع کالج نیز برای متقاضیانی مناسب است که در رشته‌های مدیریت، اقتصاد، علوم اجتماعی و روانشناسی به تحصیل پرداخته‌اند.

برای تحصیل در کالج‌های آلمان شناخت انواع آن اهمیت زیادی دارد. در ادامه شرایط مهم برای تحصیل در کالج را بررسی می‌کنیم.

شرایط تحصیل در کالج

مهم‌ترین شرط ورود به کالج‌های دولتی آلمان، یک آزمون ورودی است. افرادی که در این آزمون قبول می‌شوند، می‌توانند به‌راحتی در کالج‌های کشور آلمان به تحصیل بپردازند. زبان آلمانی در این آزمون‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و در برخی کالج‌ها نیز ریاضی جزو درس‌های بسیار مهم است. آزمون کالج دو بار در سال برگزار می‌شود.

بعد از اینکه دوره یک ساله کالج دانشگاه‌های آلمان را سپری کردید، باید در یک آزمون ورودی نیز شرکت کنید. اهمیت این آزمون برای ورود به دانشگاه و رشته موردنظرتان اهمیت بسیار زیادی دارد.

مهاجرت تحصیلی به آلمان از طریق دوره زبان

برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، یادگیری زبان آلمانی (German) با وجود دشواری‌هایی که دارد، اهمیت زیادی دارد و در تعداد فراوانی از کشورهای موجود در اتحادیه اروپا حرف زده می‌شود. دانشجویانی که به آموختن زبان آلمانی (German) بپردازند، مطمئناً شانس بیشتری برای مهاجرت تحصیلی به آلمان (Germany) و دیگر کشورهای اروپایی خواهند داشت. در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کشور آلمان (Germany)، در حدود 95% اوقات از زبان آلمانی برای تدریس و آموزش استفاده می‌شود.

متقاضیانی که پذیرش دانشگاه‌های آلمان را کسب می‌کنند، می‌توانند به‌صورت هم‌زمان به یادگیری دوره‌های زبان آلمانی نیز بپردازند. یک ویزا با عنوان ویزای دوره زبان آلمانی هم وجود دارد که برای متقاضیان بین‌المللی مناسب خواهد بود که قصد دارند در یک دوره فشرده 3 تا 12 ماهه زبان آلمانی را بیاموزند. از جمله شرایط اخذ ویزای دوره زبان آلمانی این است که در طول هفته، حداقل 18 ساعت آموزش ببینید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان از طریق دوره زبان
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در رشته زبان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را ندارند، می‌توانند این ویزا را تا یک سال تمدید کنند اما اگر یک متقاضی قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارد، پس از به پایان رسیدن دوره زبانی باید به کشور خود برود و مجدداً درخواست اخذ ویزای تحصیلی آلمان را ثبت کند.

مهاجرت به آلمان برای تحصیل در رشته‌ های مختلف

رشته‌های موجود در دانشگاه‌های کشور آلمان نامحدود هستند و افراد می‌توانند در هر رشته‌ای که بخواهند، در این کشور ادامه تحصیل دهند. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند که برای تحصیل در رشته‌ای خاص، به کشور آلمان مهاجرت کنند. در این بین، دو رشته تحصیلی محبوبیت بیشتری برای مهاجرت تحصیلی دارند که عبارتند از:

 • رشته پزشکی
 • رشته دندانپزشکی

در ادامه در مورد روش‌های مهاجرت از طریق رشته پزشکی، دندانپزشکی صحبت خواهیم کرد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل پزشکی

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان برای تحصیل در رشته پزشکی نیز فراهم است. دانشجویان ایرانی یا دانشجویان بین‌المللی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، برای تحصیل رشته پزشکی در آلمان باید در کالج‌های این کشور یک دوره یک ساله را سپری کنند.

برای اینکه بتوانید از طریق تحصیل پزشکی به کشور آلمان مهاجرت کنید، باید دیپلم 12 ساله کشور خود را ارائه دهید، اما یک نکته مهم در این راستا وجود دارد و آن هم این است که یک دیپلم معتبر در کشور آلمان به جای 12 سال، 13 ساله است؛ بنابراین ایرانیان و دیگر کشورهایی که دیپلم 12 ساله دارند، باید یک سال را در کالج‌های آلمان درس بخوانند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان برای تحصیل پزشکی
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در رشته پزشکی

بعد از اتمام یک سال تحصیلی در کالج متقاضیان باید در امتحان FSP شرکت کنند و طبق نتایج این آزمون، تحصیلات در دانشگاه و رشته موردعلاقه خود را آغاز کنند. البته در این راستا یک تبصره دیگر نیز وجود دارد و آن هم این است که اگر یک دانشجوی ایرانی 35 واحد دانشگاهی را پاس کرده باشد، نیازی به تحصیل یک ساله در کالج‌های آلمان وجود نخواهد داشت.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دندانپزشکی

اخیراً افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به آلمان (Germany) برای تحصیل رشته دندانپزشکی (Dentistry) در این کشور شده‌اند؛ چراکه سطح علمی دانشگاه‌های آلمان در رشته دندانپزشکی زبانزد خاص و عام بوده و آینده روشنی در انتظار کسانی که در این رشته به تحصیل می‌پردازند، قرار دارد. برای اینکه بتوانید در کشور آلمان (Germany)، دندانپزشکی بخوانید، باید دوره‌ای 12 ماهه را در این کشور گذرانده و با قبولی در آزمون ورودی، توانمندی خود را اثبات کنید. همچنین از دیگر شرایط برای مهاجرت تحصیلی به آلمان (Germany) برای خواندن رشته دندانپزشکی (Dentistry)، الزام داشتن مدرک زبان آلمانی B1 است.

آزمون پذیرش رشته دندانپزشکی فقط یک مرتبه در سال برگزار می‌شود. این آزمون صرفاً برای شرکت در دانشگاه‌های دولتی آلمان است. زمان برگزاری آزمون پذیرش رشته دندانپزشکی، ماه سپتامبر است. از دیگر شرایط شرکت در رشته دندانپزشکی این است که دوران تحصیلی فرد مرتبط با دندانپزشکی باشد؛ یعنی فقط دانش آموزان رشته تجربی می‌توانند وارد این رشته بشوند.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید مدارک ضروری را ارائه دهید. برخی از مدارک ضروری در همه دانشگاه‌ها و همه مقاطع تحصیل یکسان است که در ادامه آن‌ها را مطرح می‌کنیم. برخی از مدارک نیز مختص رشته و دانشگاه هستند. برای اطلاع دقیق از این مدارک باید به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید.

مدارک عمومی لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل شامل موارد زیر است:

 • کپی مدارک تحصیلی شامل دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و …
 • فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • گواهینامه‌های معتبر علمی
 • ریزنمرات
 • سوابق تحصیلی
 • کپی مدارک هویتی و پاسپورت
 • عکس
 • مدارک مهارت زبانی
 • رسید پرداخت هزینه ثبت‌نام

به یاد داشته باشید که همه مدارکی که برای مهاجرت تحصیلی ارائه می‌دهید، باید به‌صورت ترجمه شده به زبان آلمانی باشند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان

معمولاً هزینه تحصیل در کشور آلمان رایگان است. در صورتی که متقاضی بتواند از دانشگاه‌های دولتی آلمان پذیرش دریافت کند، نیازی نیست پولی از این بابت بپردازد. این دسته از دانشجویان فقط یک هزینه جزئی به‌عنوان هزینه ثبت‌نام را پرداخت می‌کنند اما دانشجویانی که پذیرش از دانشگاه‌های خصوصی را دارند باید هزینه‌های به نسبت سنگینی را پرداخت کنند.

بررسی هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
مخارج مهاجرت تحصیلی به آلمان

به طور کلی، هزینه مهاجرت تحصیلی در آلمان شامل هزینه ویزا، هزینه سفارت، هزینه تهیه مدارک و … نیز خواهد بود.

دانشگاه‌ های برتر برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

تعداد دانشگاه‌های کشور آلمان بسیار زیاد است و به علت کیفیت آموزشی بالا، افراد زیادی خواهان تحصیل در این کشور هستند. اکثر دانشگاه‌های کشور آلمان سطح علمی بالایی دارند اما برخی از آن‌ها جزو بهترین‌ها هستند.
در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های آلمان را ارائه می‌دهیم:

 • دانشگاه فنی درسدن آلمان
 • دانشگاه تکنولوژی برلین
 • دانشگاه فنی آخن آلمان
 • دانشگاه آزاد برلین
 • دانشگاه هومبولت برلین‌
 • دانشگاه هایدلبرگ آلمان
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ آلمان
 • دانشگاه فنی مونیخ

با تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های ذکر شده به سطح علمی بسیار بالایی خواهید رسید، همچنین مدرک دریافتی از این دانشگاه‌ها در سراسر جهان دارای اعتبار خواهد بود.

بورسیه‌ های تحصیلی آلمان

دانشجویانی که بورسیه‌های تحصیلی آلمان را دریافت می‌کنند، می‌توانند به‌صورت کاملاً رایگان و یا با پرداخت هزینه بسیار جزئی به تحصیل در این کشور بپردازند. بورسیه‌های آلمان علاوه بر اینکه هزینه تحصیلات شما را تحت پوشش قرار می‌دهند، امکان تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های دیگر زندگی مانند پوشاک، خوراک و اجاره منزل نیز وجود دارد.

تحصیل و کار دانشجویی در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، خوبی‌های فراوانی برای دانشجوهای بین‌المللی از اقصی نقاط دنیا دارد، اما مهم‌ترین مزیت آن، فراهم بودن امکان کار برای دانشجوها است. دانشجوهایی که در آلمان درس می‌خوانند اهل هرکجای دنیا که باشند علاقه زیادی به کار کردن در کنار تحصیل دارند. شرایط کار در کشور آلمان (Germany) در مقایسه با دیگر کشورها، بسیار ساده و برای اهالی اتحادیه اروپا یا خارج از اتحادیه و دانشجوهای بومی آلمان به یک شکل است. دانشجوهای بین‌الملل اهل هر نقطه‌ای از دنیا که باشند، هنگام تحصیل در آلمان (Germany) فرصت دارند به اندازه 20 ساعت در هفته را کار کرده و مخارج زندگی خود را تأمین کنند.

دانشجویی که در طول هفته دو روز را کار کند، می‌تواند حدود 90 تا 100 درصد از هزینه‌های زندگی دانشجویی خود را از این طریق به دست آورد. انواع کار دانشجویی در آلمان شامل دستیار آموزشی، کار در رستوران‌ها و کافه‌ها، کار آنلاین، خرده‌فروشی و دستیار تولید است.

آخرین قانون اعزام دانشجو به آلمان

به طور کلی، اعزام دانشجو به آلمان معمولاً قوانینی دارد که ممکن است در طول سال‌های مختلف تغییر کند. طبق قوانین گذشته، ایرانیان باید تا دو سال برای دریافت وقت از سفارت صبر می‌کردند اما بر اساس قانون جدید، این مدت برای برخی از متقاضیان کمتر شده و به سه تا چهار هفته یا یک ماه رسیده است.

بررسی شرایط اعزام دانشجو به آلمان
اعزام دانشجو به آلمان

حال می‌خواهیم بدانیم که کدام متقاضیان در عرض 3 تا 4 هفته می‌توانند وقت سفارت را دریافت کنند؟ این متقاضیان شامل افرادی است که پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های کشور آلمان را دریافت کرده‌اند. همچنین افرادی که پذیرش برای تحصیل در فرصت مطالعاتی آلمان را به دست آورده‌اند. همچنین متقاضیانی که مدرک مهارت زبان آلمانی دارند و در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا قبول شده‌اند.

شرایط اقامت از طریق مهاجرت تحصیلی به آلمان

معمولاً افرادی که با قصد مهاجرت تحصیلی وارد خاک کشور آلمان می‌شوند، بعد از گذشت چند سال مایل هستند که تابعیت و اقامت دائم این کشور را به دست آورند.
قبل از گرفتن تابعیت آلمان باید شهروندی آلمان دریافت شود. امکان دریافت شهروندی آلمان از طریق تولد فرزند، سرمایه‌گذاری، کار و ازدواج وجود دارد. شرط دریافت این شهروندی، زندگی بین 3 تا 5 سال در کشور آلمان است. پرداخت مالیات از شرایط مهمی است که کشور آلمان در هنگام اخذ شهروندی به آن دقت می‌کند.

کسی که قصد دریافت تابعیت و شهروندی آلمان را دارد، باید در کشور آلمان بدون سو سابقه باشد. مالیات خود را به‌موقع پرداخت کند و به زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشد. همچنین در آزمون باید نمره قبولی را به دست آورد.

شرایط تحصیل در مدارس آلمان

شرایط تحصیل در مدارس آلمان

تحصیل در مدارس کشور آلمان یکی از بهترین تجربه ها برای دانش آموزان بین المللی میباشد که از امکانات آموزشی با کیفیت برخوردار میشوند.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل مزایای زیادی برای دانشجویان بین‌الملل داشته و به آن‌ها کمک می‌کند در فضایی آرام به رشد علمی خود بپردازند. اگر شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان فراهم شود، بعد از مدتی امکان اخذ اقامت دائم و حتی تابعیت این کشور نیز به وجود میاید. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید، می‌توانید از کارشناسان مجرب هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید. ما در صفر تا صد مهاجرت به آلمان با روش‌های مختلف در کنار شما هستیم و خوشحال می‌شویم اگر نظرها و سوال‌های خود را در بخش کامنت برایمان یادداشت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان چیست؟
کپی مدارک تحصیلی شامل دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، فرم درخواست پذیرش دانشگاه، گواهینامه‌های معتبر علمی، ریز نمرات، سوابق تحصیلی، کپی مدارک هویتی و پاسپورت، عکس، مدارک مهارت زبانی و رسید پرداخت هزینه ثبت نام
تحصیل و کار در آلمان به صورت همزمان ممکن است؟
بله امکان کار دانشجویی همزمان با تحصیل در کشور آلمان وجود دارد.
شرایط سنی تحصیل در آلمان چیست؟
حداقل سن 18 سال است. اگر برای کالج درخواست پذیرش دارید، بازه سنی بین 18 تا 21 سال خواهد بود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای