اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان

اعزام دانشجو به آلمان سال هاست که با استقبال بسیار زیادی مواجه می باشد، زیرا آلمان یکی از برترین کشور های دنیا از نظر اقتصادی بوده و این موضوع باعث شده تا شرایط تحصیلی بسیار مناسبی در این کشور فراهم باشد. اعزام دانشجو به آلمان می تواند برای آینده این افراد نیز بسیار مفید باشد، زیرا در آلمان معمولا برای تخصص های مختلف کار پیدا شده و هم در دوره دانشجویی و هم پس از آن می توان مشغول به کار شد.

بدین ترتیب معمولا متقاضیان تحصیل در خارج از کشور آلمان را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها انتخاب می نمایند. آلمان را می توان بزرگترین و پر جمعیت ترین کشور اروپا دانست. زیرا آلمان دارای جمعیتی بالغ بر ۸۰ میلیون می باشد. این موضوع باعث شده تا کشور آلمان در اروپا به عنوان کشوری استراتژیک شناخته شود.

معمولا کشور آلمان را می توان یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دانست. زیرا آموزش های بسیار کاربردی مطابق با نیاز بازار کار در دانشگاه های آلمان ارائه می شود. البته سطح کیفیت دانشگاه های در سایر رشته ها نیز کیفیت بسیار مناسبی دارد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

برخی از شرایط عمومی مورد نیاز برای اعزام دانشجو به آلمان

یکی از شرایط عمومی برای همه مقاطع و رشته ها جهت اعزام دانشجو به آلمان، آشنایی با زبان آلمانی می باشد. سطح B1 یا B2 مدرک زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه های بین المللی آلمان مورد نیاز می باشد. بدین ترتیب علاوه بر داشتن مدارک زبان انگلیسی از جمله آیلتس یا تافل، باید در کلاس های زبان آلمانی نیز شرکت نموده تا بتوان در دانشگاه های آلمان به تحصیل پرداخت.

در کشور آلمان این امکان وجود داشته که تحت شرایطی خاص به تحصیل رایگان نیز مشغول شد. این موضوع باعث شده تا تحصیل در آلمان محبوبیت بسیار زیادی داشته باشد. در صورتی که نتوان شرایط تحصیل رایگان در آلمان را فراهم نمود، باید در سال بین ۲ الی ۲۰ هزار یورو برای مقاطع کارشناسی و جهت مقاطع بالاتر این رقم ممکن است به ۳۰ هزار یورو نیز برسد.

تنها مزیتی که دانشگاه های غیر دولتی آلمان نسبت به دانشگاه های آزاد جایگزین شدن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ یا ۶.۵ با مدرک زبان آلمانی می باشد. اما آشنایی با زبان آلمانی می تواند برای برقراری ارتباط با آلمانی ها بسیار مفید و کاربردی باشد.

مزایای اعزام دانشجو به آلمان

اخذ بورسیه

یکی از مزایای اصلی اعزام دانشجو به آلمان امکان اخذ بورسیه می باشد. بدین ترتیب هزینه های تحصیل در آلمان بسیار کم می شود. با توجه به هزینه های بسیار زیادی که در برخی از کشور ها باید برای تحصیل پرداخته شود، این موضوع باعث شده تا آلمان به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل شناخته شود. زیرا معمولا دانشگاه های آلمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. بدین ترتیب می توان در آلمان مدرک بسیار با ارزش را با کمترین هزینه اخذ نمود. البته این در حالی است که بتوان شرایط اخذ بورسیه در دانشگاه های آلمان را فراهم نمود.

سطح علمی بالا

یکی دیگر از مزایای اعزام دانشجو به آلمان، امکان پیدا کردن تخصص در رشته تحصیلی خود می باشد. زیرا آموزش های بسیار کاربردی در دانشگاه های آلمان ارائه می شود و معمولا افراد در رشته تحصیلی خود تبدیل به فردی خبره می شوند. این موضوع کمک می کند تا بتوانند در آینده شغل بسیار مناسبی در خود آلمان و یا هر کشور دیگری پیدا نمایند. زیرا داشتن تخصص بالا در زمینه رشته تحصیلی خود باعث می شود تا کارفرمایان برای جذب این افراد تمایل بسیار بیشتری داشته باشند.

امکان کار دانشجویی

از دیگر مزایای اعزام دانشجو به آلمان، امکان ۲۰ ساعت کار در هفته برای دانشجویان می باشد. معمولا کار در آلمان بصورت دانشجویی با توجه به شرایط مناسب دستمزد در آلمان، باعث می شود تا مشکلات مالی برای ادامه تحصیل به حداقل برسد. بدین ترتیب افرادی که می خواهند با کار دانشجویی بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را تامین نمایند، می توانند شرایط بسیار مناسبی در آلمان داشته باشند.

بدین ترتیب اعزام دانشجو به آلمان یکی از موضوعاتی است که مراکز و مجتمع های حقوقی با آن برخورد زیادی دارند. زیرا معمولا افراد بسیار زیادی تمایل دارند که تحصیلات خود را در مقاطع مختلف در دانشگاه های آلمان ادامه دهند.

سیستم آموزشی و تحصیلات تکمیلی آلمان

افرادی که به دنبال مؤسسات اعزام دانشجو به آلمان هستند، در ابتدا باید درباره سیستم آموزشی اطلاعات لازم را به دست بیاورند. بدون آگاهی از سیستم و نظام آموزشی کشور آلمان نمی‌ توان برای مهاجرت قدم از قدم برداشت. در دانشگاه‌ های آلمان می‌‌توان تحصیل در سه مقطع را تجربه کرد که شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌شوند. در مقطع لیسانس تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس می‌شوند؛ به همین علت داشتن تسلط به این زبان بسیار حائز اهمیت است. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی امکان‌پذیر است.

آلمان از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که توانسته طیف عظیمی از فرصت‌های آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار دهد؛ به همین علت از آن به‌عنوان یکی از کشورها با برترین سیستم آموزشی یاد می‌شود. سه نوع دانشگاه مختلف در آلمان به چشم می‌خورند که هرکدام ویژگی‌ های مخصوص به خود را دارند. این دانشگاه‌ها شامل گزینه‌های آکادمیک، علمی کاربردی و دانشکده‌ های هنر و موسیقی می‌شوند. دروس تئوری و تخصصی رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های آکادمیک برگزار می‌شوند. این دانشگاه‌ها مقطع دکترا را نیز پوشش می‌دهند.

دانشگاه‌هایی که علمی کاربردی هستند تمرکز خود را بر جنبه عملی و حرفه‌ای یک رشته گذاشته‌اند. حوزه‌های مختلفی در این دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تجارت، فناوری، مددکاری و همچنین پزشکی اشاره کنیم. همان‌طور که از نام دانشکده‌های هنر و موسیقی پیدا است، افرادی که به دنبال تحصیل در رشته‌های هنر و نوازندگی هستند، می‌توانند نسبت به ثبت درخواست خود در آن‌ها اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیلات تکمیلی در آلمان

آلمان به دلیل بهره‌ مندی از دانشگاه‌ های برتر می‌تواند انتخاب خوبی برای تحصیلات تکمیلی باشد. اگر قصد دارید تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهید و به دنبال مؤسسات اعزام دانشجو به آلمان هستید، نیاز است مدارک مختلفی ارائه دهید که شامل مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر، رزومه پژوهشی (CV)، مدرک زبان، انگیزه‌ نامه و نمره قبولی در آزمون ورودی می‌شوند. البته آزمون ورودی برای همه رشته‌ها و دانشگاه‌ها صدق نمی‌کند. اگر رشته‌ انتخابی شما پرمتقاضی باشد، در آن صورت به‌منظور پذیرش در دانشگاه نیازمند شرکت در آزمون ورودی خواهید بود.

هزینه تحصیل در آلمان

یکی از نکات مهم در زمینه تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان هزینه است. عوامل و پارامترهای متعددی وجود دارند که می‌توانند تأثیر خود را روی هزینه‌های تحصیل در این کشور آلمانی بگذارند. به‌طورکلی هزینه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که بخشی از آن‌ها هزینه‌های تحصیل و برخی دیگر هزینه‌های مرتبط با زندگی هستند. اگر از دانشگاه دولتی پذیرش بگیرید، در آن صورت نیاز به پرداخت شهریه‌ نخواهد بود و همین موضوع می‌تواند هزینه‌های شما را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

متقاضیان دانشگاه‌های دولتی تنها باید 100 الی 350 یورو را به‌عنوان هزینه ثبت‌نام پرداخت کنند که رقم آن سنگین نیست؛ اما شرایط برای دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی به شکل دیگری است. رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه می‌توانند روی شهریه تأثیرگذار باشند. به‌عنوان‌مثال شهریه در بخش تحصیلات تکمیلی سالانه به 40 هزار یورو نیز می‌رسد. در هزینه زندگی دانشجویی نیز باید مواردی همچون خرید مواد غذایی، امکانات تفریحی، رستوران، حمل‌ونقل، قبوض، هزینه خوابگاه یا اجاره آپارتمان را در نظر بگیرید.

اعتبار دانشگاه‌های آلمان در جهان

آلمان از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که توانسته است دانشگاه‌هایی با رتبه برتر را در خود جای دهد؛ به همین دلیل این کشور می‌تواند یک انتخاب ایده‌ آل برای بهره‌ مندی از سیستم آموزشی برتر باشد. تعداد دانشگاه‌های کشور آلمان به بیش از 400 عدد می‌رسند و از بین آن‌ها چندین مؤسسه وجود دارند که نام خود را در بین برترین‌ های جهان به ثبت رسانده‌اند.

هنگام اعزام دانشجو به آلمان نیاز است به اعتبار دانشگاه‌ها توجه داشت تا بتوان بهترین انتخاب را رقم زد. بهترین دانشگاه‌ های آلمان در زمینه ارائه رشته‌های مهندسی فعالیت دارند. این مؤسسه‌ها از برترین کادر علمی و امکانات مدرن بهره می‌برند و همین موضوع باعث شده است تا نام آن‌ها هرساله در لیست برترین‌ های جهان دیده شود. از برترین دانشگاه‌های مهندسی کشور آلمان می‌توانیم به دانشگاه فنی مونیخ، آخن، برلین، درسدن، اشتوتگارت و… اشاره کنیم.

دانشگاه‌ های پزشکی آلمان نیز در دنیا حرف‌هایی برای گفتن دارند. پزشکی جزو رشته‌ های پرطرف‌ دار است و هر ساله متقاضیان بسیاری به خود جذب می‌کند. اگر متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستید، دانشگاه‌ های آلمان می‌توانند گزینه مناسبی باشند. از برترین دانشگاه‌ های حوزه پزشکی می‌توانیم به هایدلبرگ، لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، شاریته برلین، هامبورگ، فرایبورگ و گوته فرانکفورت اشاره کنیم.

همچنین اگر به تحصیل در رشته‌های هنر و علوم‌انسانی علاقه دارید، دانشگاه‌های آلمان می‌توانند بسیار ایده‌آل باشند. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، هومبولت برلین، فرایبورگ، هامبورگ و… در بین رتبه‌های برتر نام خود را به ثبت رسانده‌اند.

ارائه جدول رتبه دانشگاه‌ ها بر اساس شاخص QS

در این بخش قصد داریم جدولی را به شما ارائه دهیم که باتوجه‌به آن می‌ توانید به رتبه دانشگاه‌ ها پی ببرید. این آمارها هر ساله ممکن است تغییر کنند؛ به همین علت پیش از مهاجرت و درخواست پذیرش باید خودتان نیز رتبه نهایی را چک کنید؛ اما به‌ روزترین رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها در سال 2023 را می‌توانیم در جدول زیر مشاهده کنید:

 

نام دانشگاه نام رسمی دانشگاه رتبه دانشگاه در  QS
دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich 37
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-Universität München 54
دانشگاه هایدلبرگ Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg 87
دانشگاه آزاد برلین Freie Universitaet Berlin 98
دانشگاه هومبولت برلین Humboldt-Universität zu Berlin 120
دانشگاه فنی آخن RWTH Aachen University 106
دانشگاه فنی برلین Technische Universität Berlin (TU Berlin) 154
دانشگاه توبینگن Eberhard Karls Universität Tübingen 213
دانشگاه فرایبورگ Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg 192

کار دانشجویی در حین تحصیل در آلمان

بسیاری از دانشجویان بعد از همکاری با مؤسسات اعزام دانشجو به آلمان درصدد پیدا کردن کار هستند. در ابتدا باید بگوییم کار دانشجویی در حین تحصیل امکان‌ پذیر است و آلمان در مقایسه با بسیاری از کشورها شرایط ساده‌ تری را اعمال کرده است. آن دسته از دانشجویانی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند، می‌توانند سالانه 120 روز را به کار کردن به‌ صورت تمام‌ وقت اختصاص دهند. این یعنی فرد روزانه 8 ساعت باید کار کند.

نکته مهمی که باید بیان کنیم در ارتباط با روزهای تعطیل است. شما می‌توانید در روزهای تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی مشغول به کار شوید؛ اما هنگام محاسبه در بین 120 روز قرار نخواهد گرفت. معمولاً دانشجویان ساعتی 10 یورو درآمد دارند که این مقدار بر اساس نوع شغل و همچنین شهر متغیر خواهد بود.

میزان درآمد شما می‌تواند روی پرداخت مالیات نیز اثرگذار باشد. به‌ عنوان‌ مثال اگر درآمد شما ماهانه بیشتر از 450 یورو باشد، در آن صورت باید نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنید؛ در غیر این صورت از آن معاف هستید. به‌طورکلی اگر تمکن مالی کافی دارید، پیشنهاد می‌ دهیم تمرکز خود را بر درس خواندن و مطالعه بگذارید تا بتوانید با معدل بسیار بالایی از دانشگاه فارغ‌ التحصیل شوید.

برای تحصیل در آلمان به چه ویزاهایی نیاز دارید؟

با توجه به شرایط و هدف شما از تحصیل در آلمان و حضور در این کشور نیاز به دریافت ویزای مناسب در این کشور دارید. اگر نیت شما از رفتن به آلمان تنها تحصیل در این کشور و ماندن طولانی‌تر است، ویزای شما در دسته ویزاهای کوتاه مدت/ ویزای شینگن یا ویزای گروه c قرار نمی‌گیرد. شما مجبور هستید برای دریافت ویزای ملی آلمان یا ویزای گروه D اقدام کنید که ویزای بلند مدتی است.

علاوه بر این، شما باید با توجه به برنامه تحصیلی‌تان در نظر داشته باشید که سه نوع ویزای تحصیلی در آلمان وجود دارند که عبارت‌اند از:

 • ویزای کورس زبان: این ویزا بین ۳ ماه تا یک سال اعتبار دارد.
 • ویزای تحصیلی دانش‌آموزان: این ویزا برای زمانی است که نامه پذیرش رسمی از یک مرکز آموزشی ندارید یا نیاز است برای ورود به مرکز تحصیلی خود در یک آزمون شرکت کنید.
 • ویزای دانشجویی: این ویزای یک ویزای بلند مدت محسوب می‌شود و برای زمانی است که در یک دانشگاه در آلمان پذیرفته شده‌اید.

اعزام دانشجو به آلمان و مدارک مورد نیاز ویزا

امروزه از مهاجرت تحصیلی به‌ عنوان بهترین روش مهاجرت به آلمان یاد می‌شود. اگر شما نیز قرار است توسط مؤسسات اعزام دانشجو به آلمان فصل جدیدی از زندگی را رقم بزنید، نیازمند طی کردن مراحل مختلفی هستید. یکی از مهم‌ ترین‌ها دریافت ویزای دانشجویی است.

اخذ این ویزا نیازمند ارائه مدارک گوناگونی است و مشاهده هرگونه نقص در ارائه آن‌ها باعث خواهد شد تا کار شما عقب بیفتد و زمان و هزینه خود را هدر دهید. برای دریافت ویزای دانشجویی یک فرم در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید آن را تکمیل کرده و سپس به ارائه برسانید. گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و از دو صفحه اول آن باید کپی دریافت کنید. از سایر مدارک مورد نیاز به‌منظور اخذ ویزا می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

 • ارائه عکس قطعه‌ ای با پس‌ زمینه سفید
 • ارائه مدارک تحصیلی و ترجمه آن‌ها
 • ارائه ریزنمرات تمامی مقاطع تحصیلی
 • ارائه رسید و گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک اثبات تسلط به زبان

آلمان دارای دانشگاه‌ های زیادی است و تحصیل در آن‌ها می‌تواند برای شما مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. آموزش‌های رایگان یا مقرون‌ به‌ صرفه، سیستم آموزش عالی، فرصت کار حین تحصیل، محیط چندفرهنگی و… از مزایا اعزام دانشجو به آلمان هستند. اگر نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی‌ تر دارید، می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای در تماس باشید.

یافتن محل اقامت و اعزام دانشجو به آلمان

یکی از نکات مهم بعد از اعزام دانشجو به آلمان، پیدا کردن مکان برای اقامت است. شما باتوجه‌‌به بودجه و دانشگاه خود می‌توانید نسبت به اقامت در آلمان اقدام کنید. یکی از بهترین پیشنهادات درخواست خوابگاه دانشجویی است. اگر به وب‌ سایت دانشگاه خود سر بزنید می‌توانید از شرایط خوابگاه مطلع شوید. البته بهتر است به‌ جای رزرو اینترنتی، به‌ صورت حضوری این کار را انجام دهید؛ زیرا مدت‌ زمان کمتری طول خواهد کشید.

همچنین اگر بودجه کافی دارید، می‌توانید به دنبال یک آپارتمان برای اجاره باشید. ازآنجایی‌ که تنها یک نفر هستید، می‌ توانید از خانه‌هایی با متراژ کوچک‌ تر استفاده کنید تا هزینه شما کاهش پیدا کند. همچنین اگر در مقصد جا افتاده‌اید، می‌توانید از خانه‌های گروهی بهره ببرید. برای اینکه خیالتان از بابت اقامت راحت شود، به شما پیشنهاد می‌دهیم از خدمات مؤسسه هرمس اپلای استفاده کنید. کارشناسان ما به نیاز شما برای اقامت پاسخ خواهند داد و در صورت نیاز میتوانید با وکیل مهاجرتی آلمان نیز مشورت کنید.

چگونه برای ویزای تحصیلی در آلمان اقدام کنیم؟

اگر شما تمام مدارک مورد نیاز را داشته باشید، روند درخواست ویزای آلمان تقریباً ساده است. با این وجود اطلاع از این روند و نحوه اعزام دانشجو به آلمان کمک می‌کند تا این مراحل را بهتر طی کنید:

 • به سفارت آلمان در کشور خود بروید و برای درخواست خود ثبت‌ نام کنید. شما می‌توانید در سفارت یک قرار مصاحبه تعیین کرده و اطلاعات بیشتری را در مورد روند پذیرش دانشجو در آلمان کسب کنید. اگر در کشور شما سفارت آلمان وجود ندارد، باید به سفارت این کشور در کشور همسایه خود بروید.
 • مروری بر مدارک مورد نیاز داشته باشید. قبل از این که برای مصاحبه بروید، مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز را آماده کرده‌اید. شما می‌توانید مدارک لازم را در این مقاله مشاهده کنید. همچنین دسترسی به آن‌ها در وب‌ سایت‌ های اداری آلمان وجود دارد.
 • برای مصاحبه ویزا آماده شوید. از قبل نگاهی به سؤالات متداول در مصاحبه‌ها داشته باشید و خودتان را برای مصاحبه ویزای دانشجویی آلمان آماده کنید. به علاوه، شما در زمان مصاحبه باید تأییدیه پرداخت هزینه ویزا برای تحصیل در آلمان را ارائه کنید.

با اخذ ویزای تحصیلی آلمان، می‌توانید پس از گذشت مدتی نسبت به اخذ اقامت دائم آلمان هم اقدام کنید.

مدت زمان پردازش و تأیید ویزای تحصیلی در آلمان چقدر است؟

روند اعزام دانشجو به آلمان و دریافت ویزای تحصیلی این کشور زمان زیادی نمی‌‎برد. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی شما اغلب چیزی حدود ۲۵ روز زمان نیاز دارد. با این وجود، این مدت زمان بستگی به آلمان و کشوری که شما از آن درخواست ویزا داده‌اید، دارد. در برخی موارد مشاهده شده است که این روند چیزی بین ۶ تا ۱۲ هفته زمان می‌برد. طولانی‌ ترین مدت زمان رسیدگی به ویزای تحصیلی آلمان تقریباً حدود ۳ ماه است.

برخی از شرایط عمومی مورد نیاز برای اعزام دانشجو

تحصیل در هرکدام از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در آلمان امکان‌پذیر است؛ اما شرایط خاصی دارند که باید با آن‌ها آشنا شوید. متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، باید دیپلم دبیرستان خود را ارائه دهند. برای تحصیل در این مقطع به مدت‌ زمان 3 تا 4 ساله نیاز خواهد بود. اگر در دانشگاه‌ های دولتی تحصیل می‌کنید، مجموعه هزینه‌ های تحصیل و زندگی از 800 یورو تجاوز نخواهند کرد.

در دانشگاه‌ های خصوصی مبلغ افزایش پیدا می‌کند و هزینه آن به 12 تا 20 هزار یورو می‌رسد. از اخذ دیپلم شما نباید بیشتر از 5 سال گذشته باشد که یک شرط بسیار مهم است. ازآنجایی‌ که دروس شما به زبان آلمانی تدریس می‌شوند، شما باید مدرک B2 را ارائه دهید. همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس حداقل 5.5 ضروری است. همچنین فرد باید ثابت کند می‌تواند ماهانه از عهده مخارج تحصیل و زندگی خود بر بیاید.

در مقطع فوق‌ لیسانس نیز شرایط مشابهی وجود دارند. به‌ عنوان‌ مثال فرد باید مدرک لیسانس خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده و از زمان اخذ آن نیز بیشتر از 5 سال نگذشته باشد. در مقطع فوق‌ لیسانس می‌توان بدون ارائه مدرک زبان آلمانی نیز پذیرش دریافت کرد؛ اما بعد از فارغ‌ التحصیلی نیاز است تسلط لازم را به زبان آلمانی برای کار کردن پیدا کرده باشد.

از دیگر مقاطع تحصیلات عالی می‌توانیم به دکتری اشاره کنیم که 4 سال زمان نیاز است آن را به اتمام برسانید. شما برای تحصیل در آلمان باید مقاله‌ های علمی مختلفی را در ژورنال‌ های جهانی به ثبت رسانده باشید. همچنین معدل شما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید بالا باشد. اثبات تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی نیز از ضروریات تحصیل در مقطع دکتری به‌ حساب می‌آیند. همچنین شما باید رزومه و انگیزه‌ نامه قدرتمندی را به ارائه برسانید.

ددلاین دانشگاه‌های آلمان

ددلاین دانشگاه‌های آلمان

متقاضی در زمان ثبت نام و درخواست برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ های آلمان با عبارت ددلاین مواجه می‌ شود. ددلاین یا ضرب الاجل به معنی آخرین مهلتی است که دانشجو می‌تواند برای ثبت نام در سایت و یا به صورت حضوری اقدام نماید.

سخن آخر

آلمان یکی از کشورهایی است که توانسته از سیستم آموزشی برتر بهره ببرد. اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، آلمان می‌تواند یک انتخاب بسیار ایده‌آل باشد. برای مهاجرت تحصیلی به آلمان نیاز به ویزای دانشجویی دارید که برای اخذ آن باید به ارائه انواع مدارک بپردازید. در مطالب بالا این مدارک را با شما در میان گذاشتیم. همچنین برای اینکه فرایند مهاجرت شما در بهترین کیفیت ممکن انجام شود، پیشنهاد می‌دهیم اطلاعاتی درباره هزینه‌ها، شرایط تحصیل و دانشگاه‌های برتر به دست بیاورید.

امروزه مؤسسات اعزام دانشجو به آلمان می‌توانند روند مهاجرت تحصیلی را ساده‌تر از آن چیزی کنند که تصور می‌کنید. هرمس اپلای با داشتن 70 پرسنل مستقیم و 50 پرسنل غیرمستقیم می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد. اگر نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی‌تر دارید، همین حالا از طریق راه‌های ارتباطی درج‌شده در سایت با ما در تماس باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
یکی از شرایط عمومی برای همه مقاطع و رشته ها جهت اعزام دانشجو به آلمان چیست؟
آشنایی با زبان آلمانی می باشد. سطح B1 یا B2 مدرک زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه های بین المللی آلمان مورد نیاز می باشد.
هزینه مورد نیاز برای تحصیل در آلمان چه مقدار می باشد؟
باید در سال بین ۲ الی ۲۰ هزار یورو برای مقاطع کارشناسی و جهت مقاطع بالاتر این رقم ممکن است به ۳۰ هزار یورو نیز برسد.
ایا امکان کار حین تحصیل در آلمان وجود دارد؟
از دیگر مزایای اعزام دانشجو به آلمان، امکان ۲۰ ساعت کار در هفته برای دانشجویان می باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

7 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سروین هاشمی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید . برای کالج اعزام دانشجو به آلمان هم انجام میدین؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سروین هاشمی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر در مبحث تحصیلی فقط برای دانشگاه های آلمان اقدام میکنیم .

آقای ابراهیمی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید اعزام دانشجو به آلمان وسط تحصیل کارشناسی امکان پذیره؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای ابراهیمی
2 سال قبل

سلم بله میتونید برای دوره ی کارشناسی درخواست بدین

حق پناه
2 سال قبل

سلام. خواستار ادامه تحصیل در رشته پزشکی در آلمان هستم. دارای مدرک دپیلم با معدل 19.70 در رشته علوم تجربی و دردبیرستان نمونه دولتی تحصیل کردم. دارای سن 19 سال ،ممنون می شم در این خصوص راهنمایی ام کنید

کارشناس هرمس
پاسخ به  حق پناه
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
برای تحصیل در آلمان در رشته های پزشکی لازم است که در ایران در این رشته ها قبول شده باشید .

کارشناس هرمس
پاسخ به  حق پناه
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما در زمینه تحصیل در انگلستان فعالیتی نداریم متاسفانه .

کادر هرمس اپلای