انگلستان یا آلمان

مقایسه مهاجرت به آلمان یا انگلیس

انتخاب بین دو کشور اروپایی انگلیس یا آلمان همواره در لیست متقاضیان مهاجرت به کشورهای پیشرفته اروپایی وجود دارند. به طور کلی، هرکدام از این دو کشور، مزایای خاص خود را برای اهداف مهاجرتی دارند و می‌توانید متناسب با شرایط و نیاز خود، یکی را برای مهاجرت انتخاب کنید. برای مهاجرت به این کشورها روش‌های مختلفی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل اشاره کرد. اما دغدغه اصلی مهاجران این است که مهاجرت به اتریش یا آلمان، کدام بهتر است؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم به این پرسش پاسخ دهیم و به مقایسه آلمان و انگلیس بپردازیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

هر نکته‌ ای که باید درباره انگلستان بدانید

یکی از معروف‌ترین و بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی و مهاجرت، کشور انگلستان است. این کشور به عنوان یکی از کشورهای زیرمجموعه بریتانیای کبیر شناخته می‌شود و مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. با توجه به اینکه در حال حاضر برای مهاجرت به هر کشوری، باید تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشید و مردم انگلستان هم به این زبان صحبت می‌کنند، در نتیجه، مشکل خاصی از بابت ارتباط با مردم انگلیس نخواهید داشت.

از جهات مختلف می‌توان انگلیس را به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی معرفی کرد. در این کشور بازار کار رونق فراوانی دارد و انگلیس توانسته است خود را در لیست کشورهایی با کمترین نرخ بیکاری جای دهد. این در کنار شرایط اقتصادی عالی باعث شده است تا این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها برای کار و زندگی باشد.

هر نکته‌ ای که باید درباره انگلستان بدانید

از نظر شرایط تحصیل، باید بگوییم انگلستان در رده‌بندی بالاترین سطح آموزشی، در رتبه زیر 20 قرار دارد. بهترین دانشگاه جهان یعنی آکسفورد، در این کشور قرار دارد که این نشان از بالا بودن سطح اموزشی در انگلیس دارد.

آلمان؛ کشوری پیشرو در صنعت

یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و مهاجرت، کشور آلمان است. همواره افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی دارند، بین انتخاب میان انگلستان یا آلمان مردد هستند. آلمان را می‌توان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی معرفی کرد که به نوعی یک کشور صنعتی هم شناخته می‌شود.

زبان رسمی مردم آلمان، آلمانی است. با این حال، در برخی از مناطق این کشور مردم به زبان‌های دیگری مانند دانمارکی اسلامی و فرانسوی هم صحبت می‌کنند. البته، درست مانند بسیاری از کشورهای جهان، بسیاری از مردم آلمان هم تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارند. در نتیجه، اگر کمی انگلیسی بلد باشید، مشکل چندانی از بابت حضور در اجتماع و ارتباط با مردم این کشور نخواهید داشت.

به دلیل صنعتی بودن، کشور آلمان سالیانه متقاضیان زیادی را برای کار در این کشور جذب می‌کند. این در کنار برخورداری از پیشرفته‌ترین نظام آموزشی با بالاترین رتبه باعث شده است تا همواره درخواست‌های زیادی برای تحصیل در این کشور و مخصوص رشته‌های مهندسی و پزشکی وجود داشته باشد.

مقایسه انگلستان و آلمان از ابعاد مختلف برای مهاجرت و زندگی

دو کشور آلمان و انگلستان را می‌توان از جهات مختلف برای مهاجرت بررسی کرد. در نهایت، این شما هستید که با توجه به شرایط، نیاز و اولویت‌های خود یکی را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید. با این حال، باید به این نکته اشاره کنیم که از جهت مختلفی مانند شرایط کار، این دو کشور در شرایط شبیه به همی قرار دارند و نمی‌توان برتری قطعی را به دیگری نسبت داد.

از جمله زمینه‌های مقایسه میان انگلستان یا آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی از نظر شرایط آب‌وهوایی
 • بررسی و انتخاب انگلستان یا آلمان از نظر امنیت
 • مقایسه انگلستان یا آلمان از نظر هزینه‌های زندگی
 • انتخاب میان انگلستان یا آلمان از بابت روش‌های مهاجرتی
 • بررسی میان انگلستان یا آلمان از نظر قدرت پاسپورت

مقایسه انگلستان و آلمان از ابعاد مختلف برای مهاجرت و زندگی

قدرت پاسپورت انگلیس بیشتر است یا آلمان؟

اگر قصد مهاجرت به یکی از دو کشور انگلستان یا آلمان را دارید، بد نیست کمی هم درباره قدرت پاسپورت این دو کشور بدانید. در حال حاضر پاسپورت کشور آلمان به عنوان چهارمین پاسپورت قوی دنیا شناخته می‌شود. این در حالی است که بریتانیا در این رده‌بندی در رده 27ام جهان قرار دارد.

مقایسه امنیت و آرامش آلمان و انگلیس

به طور کلی، دو کشور انگلستان و آلمان در دسته‌بندی کشورهای با امنیت بالا و مناسب برای زندگی قرار می‌گیرند. از زوایای مختلف امنیت مانند دزدی از خانه، ربوده شدن فرم، دزدی از خودرو، سرقت فردی، حملات مربوط به نژادپرستی و خرید‌وفروش مواد مختلف می‌توان یکی از دو کشور انگلستان یا آلمان را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت معرفی کرد.

به طور کلی، آمار دزدی در کشور آلمان بسیار پایین است و تنها در شرایط خاصی سرقت رخ می‌دهد. انگلستان هم از این نظر در رده مناسبی قرار دارد و به عنوان یکی از ایمن‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود. اما آمار و ارقام نشان‌دهنده کمی پایین‌تر بودن امنیت این کشور نسبت به آلمان هستند.

بررسی انگلستان و آلمان از نظر هزینه‌های زندگی

با توجه به اینکه پوند گران‌تر از یورو است، می‌توان گفت که زندگی در انگلستان به مراتب هزینه بیشتری نسبت به آلمان دارد. با این حال، با توجه به زمینه فعالیت و شغل شما، می‌توان گفت که از این بابت کشوری را نمی‌توان به طور قطع به عنوان بهترین از نظر هزینه‌های زندگی معرفی کرد.

از نظر هزینه‌های زندگی در مقایسه انگلیس و آلمان، می‌توان گفت که این دو کشور در برخی زمینه‌ها مانند هزینه‌های زندگی روزمره نرخ تقریبا یکسان دارند. به‌عنوان‌مثال، بلیط حمل‌ونقل عمومی در انگلستان در حدود ۲.۹۶ یورو و در آلمان در حدود ۲.۸۰ یورو است.

در رابطه با اجاره منزل در دو کشور انگلستان و آلمان، همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، هزینه زندگی در انگلیس به مراتب بیشتر از المان است. به طوری که هزینه ماهیانه اجاره خانه تک خوابه در مرکز شهر انگلستان هزینه‌ای در حدود 1100 یورو دارد. این در حالی است که برای اجاره همان خانه در آلمان، باید مبلغی در حدود 900 یورو پرداخت کنید. همین هزینه برای یک خانه سه خوابه در انگلیس در حدود 1900 یورو و در آلمان در حدود 1600 یورو است.

نکاتی که باید درباره فرصت‌ های شغلی در انگلیس و آلمان بدانید

دو کشور آلمان و انگلیس هر دو به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت از طریق کار شناخته می‌شوند. شما نیز از طریق کار، اقامت این دو کشور را به دست بیاورید. در رابطه با کشور انگلستان باید به این نکته اشاره کنیم که انگلیس به عنوان ششمین اقتصاد برتر جهان شناخته می‌شود و نرخ بیکاری در این کشور روزبه‌روز در حال کاهش است. همچنین می‌توان به این نکته نیز اشاره کرد که افرادی که انگلیس را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، برخلاف بسیاری از کشورهای جهان نیازی به صبر کردن برای پیدا کردن کار ندارند. بلکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای این افراد فرصت شغلی در زمینه درسی آن‌ها ایجاد خواهد شد.

نکاتی که باید درباره فرصت‌های شغلی در انگلیس و آلمان بدانید

شرایط کار در انگلیس

اگر می‌خواهید در کشور انگلستان مشغول به کار شوید، توصیه می‌کنیم دانش انگلیسی خود را تا حد زیادی افرایش دهید. به طور کلی، شرکت‌های انگلیسی به دانش زبان اهمیت زیادی می‌دهند. در نتیجه، برای اینکه فرصت‌های شغلی مناسبی پیدا کنید و بتوانید در یکی از بهترین عناوین شغلی در انگلستان مشغول به تحصیل شوید، توصیه می‌کنیم از دانش زبان انگلیسی بالایی برخوردار باشید.

از نظر درآمد، می‌توان کشور انگلستان را یکی از بهترین کشورهای جهان در این زمینه معرفی کرد. اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در این کشور، متناسب با حقوق هر فرد، برای او مالیات در نظر گرفته می‌شود که این موضوع ممکن است برای هرکسی خوشایند نباشد.

شرایط کار در کشور آلمان

در مقابل انگلستان، آلمان قرار دارد که به عنوان سومین اقتصاد برتر دنیا هم شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در کشور آلمان به مراتب بیشتر از انگلستان است، اما فرصت‌های شغلی بسیار تخصصی بیشتری در این کشور وجود دارند. در نتیجه، افرادی که از تخصص و دانش بالایی در زمینه فعالیت خود برخوردار هستند، هیچ مشکلی از بابت پیدا کردن کاری با حقوق و مزایای عالی در کشور آلمان نخواهند داشت.

مقایسه آلمان و انگلیس از نظر نرخ درآمد

دو کشو آلمان و انگلستان هر دو به عنوان بهترین کشورهای جهان از نظر درآمد شناخته می‌شوند. متوسط درآمد در کشور انگلستان به صورت میانگین، حدودا 33 هزار پوند برآورد شده است. این به نسبت کشورهای دیگر جهان، رقم قابل توجهی به شمار می‌رود. همچنین به لطف اقتصاد عالی این کشور، از نظر کافی بودن حقوق برای گذراندن امورات زندگی، هیچ مشکلی نخواهید داشت.

در کنار انگلیس، آلمان قرار دارد که به عنوان یکی از مقصدهای اروپایی برای کار شناخته می‌شود. کشور آلمان علاوه بر فرصت‌های شغلی فراوان، حقوق مناسبی را هم به افراد مشغول به کار در این کشور اعطا می‌کند. به طوری که میانگین حقوق در این کشور در سال گذشته، بیش از 48 هزار یورو بوده است.

مقایسه آلمان و انگلیس از نظر نرخ درآمد

انتخاب میان انگلستان یا آلمان برای تحصیل بین‌المللی

یکی از زمینه‌های انتخاب میان انگلستان یا آلمان، بررسی این دو کشور برای تحصیل است. از نظر شرایط و ویزای تحصیلی، این دو کشور رقابت تنگاتنگی بر سر برتری با هم دارند و هرکدام شرایط و مزایای خاص خود را ارائه می‌دهند.

کشور انگلستان در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل شناخته می‌شود. یکی از دلایل شناخته شدن انگلیس به این عنوان، جایگاه بالای آموزشی این کشور است. بسیاری از مدارس، دبیرستان‌ها، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر جهان در این کشور قرار دارند.

از جمله بهترین دانشگاه‌های انگلستان برای تحصیل می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • کالج سلطنتی لندن
 • دانشگاه لندن
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه منچستر
 • دانشگاه کینگز کالج لندن
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج

در کنار انگلیس، کشور آلمان قرار دارد که اتفاقا این کشور هم به جایگاه بالای آموزشی خود در میان کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. درست است که جایگاه آموزشی این کشور به مراتب پایین‌تر از انگلستان است، اما آلمان بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانش‌آموزان و دانشجویان. همین موضوع باعث شده است تا سالانه میزان درخواست زیادی برای پذیرش تحصیلی در این کشور وجود داشته باشد.

از جمله معروف‌ترین دانشگاه‌های آلمان می‌توان به دانشگاه‌های زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه صنعتی مونیخ
 • دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان مونیخ
 • دانشگاه هومبولت برلین
 • دانشگاه توبینگن
 • دانشگاه فرایبورگ

از نظر نرخ پذیرش میان دو کشور آلمان و انگلستان، می‌توان گفت که انگلیس نرخ پذیرش دانشگاهی بیشتری نسبت به آلمان دارد. اما از نظر هزینه تحصیل، کشور آلمان به مراتب هزینه کمتری را برای تحصیل  از دانشجویان و دانش‌آموزان دریافت می‌کند. با توجه به این نکات، می‌توان گفت که هرکدام از این دو کشور مزایا و معایب خاص خود را برای تحصیل دارند و در نهایت این شما هستید که با توجه به هدف و شرایطتان یکی را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنید.

کانادا یا انگلیس

کانادا یا انگلیس

در این مقاله، می‌خواهیم به بررسی تفاوت‌های کانادا و انگلیس بپردازیم و خواهیم دید که چرا برخی از افراد مهاجرت به کانادا یا انگلیس را انتخاب می‌کنند.

مهاجرت به انگلیس یا آلمان به کمک هرمس اپلای

از طریق روش‌های مختلفی مانند کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری می‌توان به دو کشور آلمان و انگلستان سفر کرد. هرکدام از این کشورها شرایط و مزایای خاص خود را برای اعطای پذیرش دارند و نمی‌توان به صورت قطعی یکی را نسبت به دیگری برتری داد. ما در این بخش به طور کامل به مقایسه آلمان و انگلیس پرداختیم؛ با این حال، اگر قصد مهاجرت به انگلیس یا آلمان را دارید، ما در هرمس اپلای آماده ارائه خدمات به شما هستیم. برای این منظور و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به این دو کشور، روش اخذ ویزای آن‌ها و مراحل مهاجرت به انگلستان یا آلمان، کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنم محتوای مقایسه مهاجرت به آلمان یا سوئد را نیز حتما مطالعه بفرمایید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای سرمایه‌گذاری آلمان بهتر است یا انگلیس؟
هر دو کشور آلمان و انگلیس برای سرمایه‌گذاری کشورهای مناسبی هستند. برای انتخاب از میان این دو، باید زمینه سرمایه‌گذاری و زمانی که قصد انجام این کار را دارید، مشخص کنید. در غیر این صورت، نمی‌توان یکی را نسبت به دیگری برتری داد.
برای مقطع تحصیلات تکمیلی انگلیس را انتخاب کنیم یا آلمان؟
پذیرش تحصیلی در کشور آلمان به مراتب سخت‌تر از انگلستان است. اما آلمان هزینه بسیار کمتری بابت تحصیل از دانشجویان دریافت می‌کند. در نهایت، این شما هستید که با توجه به شرایط خود یکی را برای تحصیل انتخاب می‌کنید.
از میان انگلستان یا آلمان، کدام کشور شرایط آسان‌تری برای پذیرش کاری دارد؟
با توجه به نرخ بیکاری پایین و وجود فرصت‌های شغلی متعدد، دو کشور آلمان و انگلستان شرایط آسانی برای پذیرش کاری دارند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای