همه چیز در مورد کشور فرانسه

فرانسه- پایتخت فرهنگی اروپای غربی​

کشور فرانسه  با بازیگران مشهور تئاتر و سینما، غذاهای لذیذ و رستوران های مشهور ستاره دار، باغ موزه های سرسبز و کوه های پوشیده از برف آلپ، موزه های بی نظیر و شاعران و نویسندگان مشهوری چون الکساندر دوما، ویکتور هوگو، ژول ورن و گوستاو، بدون شک یکی از دیدنی ترین کشور های جهان محسوب می شود. ما در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی کلی در مورد این کشور اروپایی ارائه دهیم تا شما کشور فرانسه را کامل بشناسید.

 • ویژگی های جغرافیایی فرانسه
  فرهنگ مردم فرانسه
  شهر های توریستی فرانسه
  غذا های فرانسوی
  ورزش مورد علاقه فرانسوی ها
  تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان 

ویژگی های جغرافیایی فرانسه

ویژگی های جغرافیایی کشور فرانسه​

جمهوری فرانسه، بزرگترین کشور اروپای غربی و حتی اتحادیه اروپا است که از مرز های خاکی با کشور های بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا، همچنین از مرز های آبی با دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارای مرز های مشترک می باشد. بخش غربی این کشور به واسطه دارا بودن آب و هوای کوهستانی دارای زمستان های معتدل و تابستان هایی گرم می باشد اما سایر مناطق این کشور معمولا از تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد برخوردار می باشند.

فرهنگ مردم فرانسه

فرهنگ کشور فرانسه

بسیاری از مردم در سراسر جهان، معتقدند فرانسه کشوری با فرهنگ مرد سالاری است اما واقعیت کاملا برعکس عقیده آن ها است. در جمهوری فرانسه زنان نقش پر رنگ و بسیار برجسته ای در فرهنگ فرانسه دارند.

به طور کلی مردم فرانسه اهمیت ویژه ای به دولت و ملت خود می دهند و به همین دلیل است که جهان مردم فرانسه را به عنوان شووینیزم یا وطن پرست می شناسد.

با اینکه بیشتر فرانسوی ها مسیحی هستند، اما تعداد قابل توجهی از ساکنان فرانسه مسلمان، بودایی و یهودی نیز هستند و از آنجا که در فرانسه برای برگزاری آداب و رسوم مذهبی و مراسمات اهمیت قائلند، پیروان هر یک از مذاهب به ویژه مسیحیت، مراسمات مذهبی خود را در این کشور برگزار می کنند.

در فرهنگ فرانسوی ها، روابط خانوادگی ارزش و اهمیت بسیاری دارد با اینکه تعداد فرزندان خانواده در این کشور روز به روز کاهش می یابد و بعد از پایان مدرسه بچه ها خانواده خود را ترک می کنند.

شهر های توریستی فرانسه

شهر های توریستی کشور فرانسه

اگر قصد دارید به کشور فرانسه سفر کنید لازم است بدانید که شهر های پاریس، شامونیس، نیس و مارسی، توریستی ترین شهر های جمهوری فرانسه به شمار می روند. البته اگر به مناظر طبیعی علاقه مند هستید، پیشنهاد ما به شما این است که از مناطق شمالی و غربی فرانسه دیدن کنید که دارای مناظر فوق العاده زیبایی می باشند.

غذا های فرانسوی

غذا های کشور فرانسه

برخی از افراد با شنیدن نام کشور فرانسه، از این کشور به عنوان کشوری برای خلق خاطرات شیرین و لحظات رمانتیک یاد می کنند اما جالب بدانید که فرانسوی ها به آشپزی به عنوان یک هنر منحصر به فرد نگاه می کنند و از این رو در کشور فرانسه می توانید منحصر به فرد ترین غذا ها را میل فرمایید. غذاهای فرانسوی در سراسر دنیا محبوبیت بسیاری دارند اما از نظر فرانسوی ها محبوب ترین غذا های فرانسوی، غذا های موله فریتس، گراتین دوفینوس، راتاتویل، پای کیش و کوک اوون می باشد. 

ورزش مورد علاقه فرانسوی ها

ورزش در کشور فرانسه

در نگاه اول، کشور فرانسه به ورزش فوتبال و راگبی معروف است چرا که این دو ورزش محبوب ترین ورزش ها در بین فرانسوی ها می باشند. اما اگر کمی موشکافانه تر به سبک زندگی مردم فرانسه نگاه کنید، خواهید دید که ورزش هایی چون ماهیگیری، پیاده روی، اسکی، قایق سواری و بولینگ از دیگر ورزش های مورد علاقه شان است که برای هر یک جایگاه ویژه ای قائل هستند.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

اگر سوال شما این باشد که کشور فرانسه چگونه کشوری است؟ آیا تحصیل در کشور فرانسه، بدون  مدرک زبان امکان پذیر است؟ نمی توان پاسخ دقیقی به وی داد، چرا که در این سوال دقیقا مشخص نیست که منظور شخص مدرک زبان انگلیسی است، یا فرانسوی.

در هر صورت، تحصیل در کشور فرانسه بدون داشتن هر یک از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی امکان پذیر است، اما شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان انگلیسی با تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان فرانسوی مقداری متفاوت است که ما در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

تحصیل بدون مدرک زبان فرانسوی در فرانسه

در فرانسه، بیش از 1400 دوره آموزش به زبان انگلیسی برای دانشجویان وجود دارد که اکثر آن ها کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند. اکثر این دوره ها شامل دوره های مربوط به مدیریت و علوم و فناوری می باشد که تعداد قابل توجهی از دانشجویان برای مطالعه آن ها کشور فرانسه را انتخاب می کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

 • کپی گواهینامه های تحصیلی که قبلا اخذ کرده اید
 • حداقل 2 نامه مرجع علمی از اساتیدی که اخیرا به شما آموزش داده اند
 • گذرنامه
 • چند قطعه عکس در اندازه عکس گذرنامه
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • ارائه رزومه تحصیلی (در صورت درخواست دانشگاه)
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • اثبات توانایی مالی