مهاجرت رانندگان به کانادا

مهاجرت رانندگان به کانادا

مهاجرت رانندگان به کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. برای مهاجرت به کشورهای دیگر لازم است تا ویزا دریافت کنید و در این بین، هر کشور قوانین خاص خود را دارد. کانادا نیز مانند سایر کشورها ویزاهای مختلفی دارد. اگر راننده کامیون هستید و تمایل دارید به کانادا مهاجرت کنید، لازم است بدانید که کدام ویزا مناسب شما است. ما در این مقاله به مهاجرت رانندگان به کانادا می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

در این بین، باید بدانید که به تنهایی نمی‌توانید این ویزا را دریافت کنید. دریافت ویزای کاری مملو از پیچیدگی‌های بروکراسی است. به همین دلیل، باید در این مسیر از فردی کمک بگیرید که با روند مهاجرت کاری آشنا باشد و قوانین سایر کشورها را بشناسد.

از آنجایی که مجموعه هرمس اپلای در زمینه مهاجرت کاری فعالیتی ندارد، به شما مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای را معرفی می‌کند. مجموعه هرمس اپلای به طور قانونی و زیر نظر وزارت کار ایران فعالیت می‌کند و در زمینه اعزام نیروی کار و اخذ ویزای کاری به کشورهای دیگر از جمله کانادا سابقه درخشانی دارد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اگر راننده هستید، کانادا مقصد خوبی برای مهاجرت است

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده است کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی باشد که تمایل به مهاجرت دارند. علاوه بر این که در این کشور فرصت‌های شغلی خوبی وجود دارد و طبیعت زیبایی نیز منتظر مهاجران بوده، چند فرهنگی بودن آن نیز مزید بر علت شده است. افراد ماهر زیادی می‌توانند در کانادا به دنبال فرصتی برای استخدام باشند؛ اما از میان آن‌ها، افراد فعال در حوزه رانندگی اولویت خاصی دارند.

کانادا با حدود ۸ درصد جای خالی برای رانندگان، پذیرای حدود ۵۵۵۰۰ نفر در این شغل است. پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک به ۳۶۰۰۰ راننده دیگر هم بازنشسته شوند و همین مقدار جای خالی نیز به رقم قبلی اضافه شود. در این بین، چشم‌اندازها نشان می‌دهند که علاوه بر این تعداد، نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر دیگر هم به دلایلی غیر از بازنشستگی مشاغل خود را ترک کنند. از این رو، تعداد فرصت‌های شغلی برای رانندگان بیشتر از این مقدار است و در نتیجه، دولت کانادا پذیرای رانندگان خواهد بود.

خبر خوب در مورد مهاجرت رانندگان به کانادا این است که برخلاف گذشته افراد می‌توانند با کمک شرکت در اکسپرس انتری کانادا و کدهای جدید موسوم به NOC اقامت کانادا را به دست آورند. این کد تنها به رانندگان کامیون داده می‌شود و به‌ این‌ ترتیب، کلاس شغلی آنان از نیمه ماهر به ماهر ارتقا پیدا می‌کند. در ادامه مطلب به انواع ویزاهایی می‌پردازیم که به رانندگان اعطا می‌شود.

اگر راننده هستید، کانادا مقصد خوبی برای مهاجرت است

راه‌های مهاجرت به کانادا برای رانندگان

رانندگان نیز مانند سایر مشاغل باید برای مهاجرت کاری ویزا دریافت کنند. مهاجرت رانندگان به کانادا به چند روش امکان‌پذیر است که در ادامه برای شما شرح می‌دهیم.

کارگران خارجی موقت

این برنامه که با حروف اختصاری TFWP شناخته می‌شود، مربوط به استخدام مهاجران خارجی برای برطرف کردن نیازهای استان‎ها است. این ویزا به کارگران و اتباع خارجی امکان اقامت موقت و درخواست برای اقامت دائم را می‌دهد.

ویزای اکسپرس اینتری یا E.E

این ویزا به ‌صورت آنلاین توسط دولت کانادا بنیان نهاده شده است و قابلیت سازماندهی و پردازش کارگرانی را دارد که متقاضی استخدام و دریافت اقامت کانادا هستند. با کمک این برنامه سه برنامه اصلی برای اقتصاد دولت فدرال مدیریت و کنترل می‌شود:

  • مهارت فدرال
  • تجارت ماهر فدرال
  • تجربه کانادایی

زمانی که اتباع خارجی درخواست خود را ارسال کردند، با سایر متقاضیان وارد سیستم رتبه‌بندی می‌شوند و بر اساس عوامل متعددی به آن‌ها نمراتی اعطا می‌شود. تحصیلات، تسلط در زبان، مهارت‌های مورد نیاز شغل و مواردی از این‌ دست در کاهش یا افزایش نمره مؤثر هستند، البته مهاجرت رانندگان به کانادا از طریق دریافت این ویزا بیشتر به مهارت شغلی نیاز دارد.

ویزای غیر اکسپرس – استانی نامزدی یا PNP

برای این که بتوانید در کانادا نامزد دریافت ویزای اقامت شوید، شرایط خاصی را باید داشته باشید که از یک استان به استان دیگر متفاوت است. با این ‌وجود، داشتن مدرک تحصیلی دوره متوسطه و گواهی‌نامه رانندگی یکی از شروط اصلی در تمامی استان‌ها به شمار می‌آید. شانس هر فرد برای این که بتواند نامزد دریافت ویزای PNP شود، کاملاً به نیازهای استان مورد نظر بستگی دارد. به همین دلیل، باید به طور مداوم نیازهای استان مورد نظر خود را بررسی کنید تا فرصت‌های پیش آمده را از دست ندهید.

به ‌عنوان‌ مثال؛ ایالت ساسکاچوان کانادا اغلب نیازمند راننده کامیون‌هایی است که به‌ صورت طولانی‌ مدت استخدام شوند‌. افرادی برای این شغل در این استان استخدام می‌شوند که از یک شرکت معتبر در استان ساسکاچوان پیشنهاد کار دارند و دارای ۶ ماه سابقه کاری در یک شرکت معتبر دیگر نیز هستند. با تأیید این ویزا، مهاجرت رانندگان به کانادا و دریافت اقامت دائم میسر می‌شود.

ویزای غیر اکسپرس - استانی نامزدی یا PNP

برای این‌ که بتوانید ویزای PNP را دریافت کنید، دو راه پیش رو دارید. این دو راه به شرح زیر هستند:

  • راه اول: ابتدا باید به دنبال موقعیت شغلی مناسب باشید. پس از یافتن گزینه مورد نظر، با استان مربوطه تماس بگیرید. در صورتی ‌که مهارت شما با فرصت شغلی مطابقت داشته باشد، شما به‌ عنوان نامزد انتخاب می‌شوید. پس از آن، نمایه اکسپرس اینتری را فعال کنید. در این حالت، نامزدی شما به‌ صورت الکترونیک انجام می‌شود.
  • راه دوم: ابتدا باید نمایه اکسپرس اینتری را فعال کرده و سپس استان مورد نظر خود را انتخاب کنید‌. پس از دریافت اعلان، با استان مورد نظر تماس بگیرید و درخواست خود را به جریان بیندازید. این شیوه می‌تواند برای افرادی که در یک استان ساکن هستند، مناسب باشد.

مزایای کار به ‌عنوان راننده در کانادا

اولین و مهم‌ترین چیزی که برای مهاجرت رانندگان به کانادا قابل توجه بوده، دستمزد بالایی است که به رانندگان تعلق می‌گیرد. متوسط حقوق یک راننده که مسافت‌های طولانی را طی می‌کند، سالانه نزدیک به ۵۵۰۰۰ دلار است. بسته به این که در چه شهری ساکن هستید و سبک زندگی شما چیست، با این حقوق می‌توانید به ‌راحتی  زندگی خوبی را سپری کنید.

از دیگر مزایای مهاجرت به کانادا برای تصدی شغل رانندگی، حق انتخاب شما برای محدوده کاری است. شما می‌توانید به طور محلی، منطقه‌ای، استانی، ملی یا حتی فرامرزی مشغول به کار شوید. در واقع، گزینه‌های پیش روی کاندیدهای این شغل بسیار گسترده هستند. در گزینه‌های محلی پنج الی شش روز در هفته و هر روز حدود ۸ ساعت مشغول به کار هستید، ولی تنوع در زمینه حمل ‌و نقل طولانی ‌مدت بیشتر است. مسافت‌های طولانی امکان دیدن مکان‌های زیبای کانادا را مهیا می‌سازد.

مزایای کار به ‌عنوان راننده در کانادا

کانادا یا آمریکا

کانادا یا آمریکا

قبل از بررسی و مقایسه کانادا و آمریکا از نظر مهاجرت و زندگی، باید گفت که این دو کشور، جزو کشورهایی هستند که مهاجران زیادی در آن زندگی می‌کنند، بنابراین بیشترین جمعیت این دو کشور از مهاجران تشکیل شده‌ است.

سخن آخر

اخذ ویزای کاری یکی از موضوعات چالشی در حوزه مهاجرت به شمار می‌آید و موضوعاتی مانند پیدا کردن شغل در حوزه مورد نظر یکی از دغدغه‌های اصلی است که بر اقامت شما تأثیر مستقیم می‌گذارد. مهاجرت رانندگان به کانادا به دلیل وجود فرصت‌های شغلی زیاد در این حوزه، نسبت به گذشته با سهولت بیشتری انجام می‌شود. اما این به آن شرط است که با کمک مشاوران مجرب انجام شود و به سرانجام برسد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه هرمس اپلای در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ویزای اکسپرس اینتری چه قابلیتی دارد؟
قابلیت سازماندهی و پردازش کارگرانی را دارد که متقاضی استخدام و دریافت اقامت این کشور هستند.
برای این که بتوانیم در این کشور نامزد دریافت ویزای اقامت شویم چه شروطی الزامی است؟
شرایط خاصی را باید داشته باشید که از یک استان به استان دیگر متفاوت است اما داشتن مدرک تحصیلی دوره متوسطه و گواهی‌نامه رانندگی از جمله شروط اصلی میباشد که در همه استان ها یکی است.
برای این‌ که بتوانیم ویزای PNP را دریافت کنیم چه باید کنیم؟
1- یافتن موقعیت شغلی مناسب 2-فعال کردن نمایه اکسپرس اینتری
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای