مهاجرت به آلمان از مجارستان

مهاجرت به آلمان از مجارستان

مهاجرت به آلمان از مجارستان موضوعی است که در این مقاله درباره ی آن صحبت کردیم. کشور آلمان یکی از کشورهایی است که می‌تواند مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت باشد، اما از آن جایی که درخواست برای اخذ نوبت سفارت این کشور در ایران بسیار زیاد شده است، سفارت آلمان جدیداً هیچ درخواست تازه‌ای را قبول نخواهد کرد. ازاین‌رو بهترین روش برای دریافت وقت سفارت آلمان، استفاده از یک کشور ثالث است. ما در این مقاله قصد داریم تا به راه‌های مهاجرت به آلمان از مجارستان اشاره کنیم و ببینیم که شما چگونه می‌توانید از طریق این کشور، وقت سفارت آلمان را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از جذاب‌ترین کشورهایی اروپایی است که به‌واسطه اقتصاد پویا خود می‌تواند مقصد مناسبی برای افرادی باشد که قصد مهاجرت دارند. این کشور دارای مساحتی در حدود ۸۴ هزار کیلومترمربع بوده و در این مساحت جمعیتی ۹ میلیون‌نفری واقع شده است.

جالب است بدانید که تعداد ایرانی‌هایی که در این کشور حضور دارند، روزبه‌روز در حال افزایش است. از آن جایی که این کشور دارای موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی است و در ایران نیز شرکت‌هایی وجود دارند که شعبه‌هایی در مجارستان تأسیس کرده‌اند، این کشور به‌عنوان مقصد مناسبی برای ایرانیان جهت کار شناخته می‌شود.

آشنایی با کشور مجارستان

چرا باید مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان را تجربه کنیم؟

یکی از پرتکرارترین سؤالاتی که برای متقاضیان مهاجرت به آلمان به وجود می‌آید این است که چرا باید وجود شرایط مناسب برای مهاجرت به آلمان از ایران، باید از یک کشور ثالث در این زمینه کمک بگیریم؟ از آن جایی که کشور آلمان فرصت‌های بسیار مناسبی را برای انواع راه‌های مهاجرتی پیش روی متقاضیان خود قرار می‌دهد، افراد بسیار زیادی این کشور را به‌عنوان کشور مقصد جهت انجام مهاجرت انتخاب می‌کنند.

باید بدانید که در چند سال گذشته کشور آلمان رتبه اول را در زمینه مهاجرت ایرانیان در اختیار داشته است و همین مسئله به‌خوبی بیانگر آن است که روزبه‌روز بر تعداد درخواست‌های مهاجرت ایرانیان به کشور آلمان افزوده می‌شود.

ازاین‌رو سفارت آلمان در ایران با حجم زیادی از درخواست‌های مهاجرتی مواجه شده است. این حجم بالا باعث می‌شود تا رسیدگی به پرونده‌های جدید زمان زیادی را طلب کند و حتی برخی از پرونده‌ها به چندین ماه زمان برای رسیدگی نیاز داشته باشند.

به همین دلیل کمک‌گرفتن از یک کشور ثالث می‌تواند منجر به کوتاه‌تر شدن مسیر دریافت وقت از سفارت آلمان شده و مسیر مهاجرت به این کشور را کوتاه‌تر خواهد کرد. حال از بین تمامی کشورهای موجود در جهان، کشور مجارستان می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای دریافت نوبت سفارت آلمان انتخاب شود.

از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به آلمان از مجارستان می‌توان به زبان رسمی کشور مجارستان اشاره کرد که آلمانی بوده و این شرایط را برای شما مهیا می‌کند تا با یادگیری زبان آلمانی در مدت‌زمانی که در این کشور اقامت دارید، مسیر مهاجرت به آلمان را برای خودتان هموارتر کنید.

مزایای مهاجرت به آلمان از مجارستان

حال که با چرایی انتخاب مجارستان به‌عنوان کشور ثالث برای مهاجرت به آلمان آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا شما را با برخی از مهم‌ترین مزایای این روش مهاجرتی آشنا کنیم. از برترین مزایای مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دریافت سریع ویزا

همان‌طور که اشاره شد، تقاضا برای دریافت ویزای آلمان از طریق مجارستان با سرعت بسیار بیشتری نسبت به ایران انجام خواهد شد. شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن نوبت سفارت را دریافت کرده و بعد از آن مراحل اخذ ویزای تحصیلی، کاری و یا سایر ویزاهای آلمان را طی کنید.

امکان دریافت ویزای شنگن

بعدازاین که بتوانید ویزای تحصیلی کشور مجارستان را کسب کنید، می‌توانید به‌سادگی در تمامی کشورهای عضو شنگن رفت‌وآمد کنید. از آن جایی که کشور مجارستان جز کشورهای عضو حوزه شنگن است، با ویزای این کشور امکان سفر به آلمان و سایر کشورهای اروپایی را خواهید داشت.

وجود دوره‌های آموزش زبان پیشرفته

از آن جایی که زبان رسمی کشور مجارستان آلمانی بوده، این امکان برای شما وجود دارد تا در دوره‌های بسیار پیشرفته و با حضور اساتید حرفه‌ای شرکت کرده و زبان آلمانی را به‌صورت کامل فرا بگیرید. با داشتن دانش زبان آلمانی این فرصت برای شما وجود دارد تا هر مسیر مهاجرت به آلمان از طریق کشور مجارستان کوتاه‌تر شود.

مزایای مهاجرت به آلمان از مجارستان

شرایط مهاجرت به آلمان از مجارستان

پس تا بدین جا به‌خوبی متوجه شدید که چرا باید از کشور مجارستان برای مهاجرت به آلمان کمک گرفت؛ اما باید بدانید که یک سری شرایط در این میان وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید دست به چنین عملی بزنید. اگر شما هم قصد دارید تا مهاجرت به آلمان از مجارستان را تجربه کنید، بهترین راه این است که در ابتدا ویزای تحصیلی کشور مجارستان برای حضور در دوره‌های زبان آلمانی این کشور را دریافت کرده و سپس برای دریافت نوبت سفارت آلمان در این کشور اقدام کنید.

شما بعد از ورود به مجارستان و اخذ ویزای این کشور این شانس را دارید تا به کشور آلمان سفر کنید؛ اما دولت کشور آلمان به شما اجازه حضور طولانی‌مدت را نداده و حتی نمی‌توانید در این کشور تحصیل‌کرده و یا به مشغول به کار شوید. شما در ابتدا باید بتوانید ویزای کشور آلمان را دریافت کرده و پس از آن مشغول به کار و یا تحصیل در این کشور شوید.

حال اگر قصد دارید تا تحصیل در کشور آلمان را تجربه کنید، بعد از ورود به کشور مجارستان و شرکت در دوره‌های زبان آلمانی، می‌توانید برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های این کشور اقدامات لازم را صورت دهید. اگر هم قصد دارید تا مهاجرت کاری به کشور آلمان را تجربه کنید، باید بعد از ورود به کشور مجارستان، موقعیت‌های شغلی مناسب در کشور آلمان را پیدا کرده و سپس مهاجرت به آلمان از مجارستان را انجام دهید.

حضور ۶ ماهه در کشور مجارستان

اما اگر می‌خواهیم در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان از مجارستان صحبت کنیم، بدون شک باید به یک نکته بسیار مهم در این زمینه اشاره کرد. این نکته آن است که شما تنها در صورتی می‌توانید برای دریافت ویزای آلمان از طریق کشور مجارستان اقدام کنید که حداقل ۶ ماه به‌صورت پیوسته در کشور مجارستان اقامت داشته باشید. در واقع این قانون برای تمامی کشورهای ثالث که نقش واسطه را برای دریافت ویزای آلمان ایفا می‌کنند، وجود دارد.

شاید بهترین و مناسب‌ترین نوع ویزا که می‌توانید چنین شرایطی را در اختیار شما قرار دهد، ویزای تحصیلی کشور مجارستان باشد. شما با کسب چنین ویزایی می‌توانید علاوه بر اینکه زبان آلمانی را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت به آلمان، فرابگیرد، یک اقامت کوتاه‌مدت دریافت کرده و در نهایت این شانس را دارید تا با دریافت نوبت از سفارت آلمان در مجارستان، مسیر رسیدگی به پرونده مهاجرتی خودتان را کوتاه کرده و بعد از آن به آلمان مهاجرت کنید.

حضور ۶ ماهه در کشور مجارستان

شرکت در دوره‌های آموزش زبان آلمانی در مجارستان و مزایای آن

دوره‌های آموزش زبان آلمانی که در کشور مجارستان برگزار می‌شود راهی بسیار سریع و لذت‌بخش برای یادگیری یک زبان جدید است. این کلاس‌ها باهدف توسعه توانایی دانشجویان و دانش‌آموزان در صحبت کردن، درک کردن، خواندن و نوشتن به زبان آلمانی ارائه خواهد شد. تمامی دوره‌هایی که در کالج‌ها و یا مؤسسه‌های آموزش زبانی مجارستان برگزار می‌شوند دارای کیفیت بالا، تمرکز بر زبان گفتاری، خدمات بسیار مناسب، اساتید حرفه‌ای و … خواهد بود. متقاضیان مهاجرت به آلمان از مجارستان می‌توانند در دوره‌های مختلفی که از سطح مبتدی شروع شده و تا سطح پیشرفته ادامه می‌یابد، شرکت کنند.

اساتید زبان آلمانی دارای تجربه بالایی برای آموزش این زبان به دانشجویان خارجی بوده و هر درس را کاملاً متناسب با نیازهای فردی شما، تغییر خواهند داد. بدین صورت در کمترین زمان ممکن می‌توانید زبان آلمانی را در کشور مجارستان فرابگیرید.

آموزش اصولی زبان آلمانی

دروسی که در این دوره‌های زبان آموزش داده می‌شود بر روی توسعه توانایی‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن متمرکز شده و طیف وسیعی از موضوعات خانواده، فرهنگ و کار را پوشش می‌دهند. مبانی گرامری زبان آلمانی به‌خوبی به دانشجویان آموزش داده خواهد شد و آن‌ها می‌توانند آزادانه در خصوص مباحث مختلف بدون استرس، صحبت کنند.

دوره‌های زبان آلمانی که در کشور مجارستان برگزار می‌شود، برای همه افراد با هر قصد و نیتی مناسب خواهد بود. دیگر اهمیت ندارد که شما می‌خواهید برای پذیرش دانشگاه‌های آلمانی‌زبان اقدام کنید و یا به دنبال یک موقعیت شغلی مناسب هستید، بدون شک با شرکت در دوره‌های زبان آلمانی در کشور مجارستان می‌توانید به سطح موردنظر خودتان برسید.

تجربه زندگی مستقل

همچنین متقاضیان مهاجرت به آلمان از مجارستان می‌توانند با حضور در این کشور، فرصت مناسبی را پیدا کنند تا زندگی مستقل در یک کشور اروپایی را تجربه کرده و یا چالش‌های آن به‌خوبی آشنا شوند. بدین صورت فرد با آرامش خاطر بسیار بیشتر زندگی در آلمان را شروع خواهد کرد و موفق‌تر خواهد شد.

شرکت در دوره‌ های زبان آلمانی مجارستان

اولین نکته‌ای که در خصوص شرکت در دوره‌های زبان آلمانی کشور مجارستان باید بدانید این است که دوره‌های برگزار شده در این کشور بسیار متنوع بوده و شما می‌توانید بسته به نیاز و هدفتان از مهاجرت به آلمان از مجارستان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برای مثال این شانس برای شما وجود دارد تا در دوره‌های مخصوص پذیرش دانشگاه شرکت کنید و یا یکی از دوره‌های مناسب برای پیدا کردن یک موقعیت شغلی را برگزینید.
دوره‌هایی که در این کشور برگزار می‌شود دارای برهه‌های زمانی خاصی هستند. برای مثال یک دوره می‌تواند به‌صورت فشرده برگزار شده و شما در کمترین زمان ممکن زبان آلمانی را در این کشور یاد بگیرید. همچنین دوره‌هایی وجود دارد تا در طول شش ماه و یا یک سال این زبان را یاد بگیرید. این دوره‌ها در بازه‌های زمانی خاصی شروع شده و باید به ددلاین این دوره‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

البته برای حضور در این کلاس‌ها نیاز است تا در ابتدا مقداری از شهریه خود را پرداخت کرده و سپس ثبت‌نام خودتان را تکمیل کنید. بعد از تکمیل ثبت‌نام به شما اجازه ورود به دوره‌های زبان آلمانی در کشور مجارستان داده خواهد شد. البته هزینه هر دوره بسته به طول مدت دوره و یا هدف آموزشی و سطح آن متفاوت خواهد بود. این هزینه‌ها از حدود ۲۰۰ یورو آغاز شده و بعضاً تا ۱۰۰۰ یورو ادامه خواهد داشت.

مراحل مهاجرت به آلمان از مجارستان

شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که چگونه می‌توان از طریق مجارستان به کشور آلمان مهاجرت کرد. در پاسخ به این سؤال باید اشاره کرد زمانی که شما با مراحل چنین مهاجرتی آشنا باشید، می‌توانید به‌سادگی آن را طی کنید. اکنون زمان آن رسیده است تا مراحل مهاجرت به کشور آلمان را از طریق مجارستان به‌صورت کامل به شما آموزش دهیم:

مراحل مهاجرت به آلمان از مجارستان

مرحله اول: انتخاب یک مشاور حرفه‌ای

مراحل مهاجرت به آلمان از مجارستان می‌تواند پیچیده‌تر از آن چیزی باشد که فکرش را می‌کنید. برای همین در قدم اول بهتر است از افراد خبره و یا مؤسسه هرمس اپلای برای دریافت مشاوره کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که باید حتماً از افراد خبره و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

مرحله دوم: تکمیل مدارک

در مرحله بعدی باید تمامی مدارک هویتی و یا مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش دوره‌های زبانی آلمانی در کشور مجارستان را گردآوری کنید. به یاد داشته باشید که باید مدارک خواسته شده را قبل از اتمام ددلاین برای مؤسسه موردنظر خود ارسال کنید.

دریافت پذیرش از دوره های زبان آلمانی در مجارستان

حال که مدارک خودتان را ارسال کردید، باید منتظر باشید تا پذیرش شما در یکی از این دوره‌ها، اعلام شود. بعدازاین می‌توانید برای اخذ ویزای مجارستان، اقدامات لازم را صورت دهید. بعد از پذیرفته شدن در یکی از این دوره‌ها، مؤسسه موردنظر شما را از طریق ایمیل در جریان قرار خواهد داد.

دریافت ویزای کشور مجارستان

اکنون زمان آن رسیده است تا مدارک خودتان را برای سفارت خانه کشور مجارستان در ایران ارسال کنید تا بعد از گذشت مدت‌زمانی، ویزای حضور در مجارستان برای شما صادر شود. به یاد داشته باشید که جمع‌آوری کامل مدارک در این مرحله بسیار ضروری و مهم خواهد بود.

اقامت در کشور مجارستان

حال که ویزای کشور مجارستان برای شما صادر شده است، شما می‌توانید با دردست‌داشتن این ویزا، مراحل سفر به این کشور را طی کنید. بعد از حضور در کشور مجارستان باید سریعاً خودتان را به مؤسسه‌ای که از آن پذیرش گرفته‌اید، معرفی کرده و در دوره‌های مربوطه شرکت کنید.

دریافت نوبت از سفارت آلمان

بعدازاین که در دوره‌های زبانی این کشور شرکت کرده و مدت ۶ ماه در مجارستان اقامت کردید، می‌توانید برای مهاجرت به آلمان از مجارستان اقدام کنید. ازاین‌رو باید بسته به شیوه مهاجرتی خود، مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کرده و از سفارت آلمان در مجارستان نوبت دریافت کنید.

دریافت ویزای آلمان

حال که مدارک خودتان را برای سفارت آلمان در مجارستان ارسال کردید، از شما خواسته می‌شود تا در مصاحبه‌هایی که در سفارت خانه این کشور برگزار می‌شود، شرکت کنید. بعد از آن اگر در مدارک شما کاستی وجود نداشته باشد، ویزای شما در کمترین زمان ممکن صادر خواهد شد و شما می‌توانید با دردست‌داشتن آن به کشور آلمان سفر کنید.

دوره زبان آلمانی مجارستان

دوره زبان آلمانی مجارستان

دوره زبان آلمانی مجارستان از جمله موقعیت‌های تحصیلی است که شهروندان کشورهای غیراروپایی بخصوص ایران به دنبال آن هستند. از آنجا که این کشور با کشورهای آلمان و اتریش شرکای تجاری را تشکیل می‌دهند، بیشتر روابط خود را با زبان آلمانی پیش می‌برند.

سخن آخر

از آن جایی که سفارت آلمان در کشور ایران بسیار شلوغ بوده امکان نوبت‌دهی برای درخواست‌های جدید وجود ندارد؛ اما اگر شما در یک کشور ثالث به مدت ۶ ماه اقامت داشته باشید، می‌توانید برای دریافت نوبت از سفارت آلمان در آن کشور اقدام کنید. از آن جایی که زبان رسمی کشور مجارستان آلمانی بوده، شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های زبان آلمانی در این کشور، مدرک زبان خودتان را کسب کرده و خودتان را برای مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان، آماده کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چرا برای مهاجرت به آلمان از ایران باید از یک کشور ثالث کمک بگیریم؟
بدلیل اینکه کشور آلمان فرصت های بسیار مناسبی برای انواع مهاجرت قرار داده و تعداد افرادی که این کشور را مقصدی برای مهاجرت خود انتخاب میکنند روز به روز در حال افزایش است و حجم درخواست هایی که به سفارت آلمان در ایران ارائه میشود بسیار است،همچنین ممکن است مدت زمان زیادی بطول انجامد به همین سبب کمک گرفتن از یک کشور ثالث برای مهاجرت میتواند این پروسه را در زمان کوتاه تری به سرانجام برساند.
با دریافت ویزای مجارستان آیا سفر به کشور آلمان فراهم میشود؟
بله، با توجه به این نکته که کشور مجارستان جزو کشورهای حوزه شنگن محسوب میشود با دریافت ویزای این کشور میتوانید براحتی به آلمان و تمام کشور های این حوزه سفر کنید.
اگر ویزای مجارستان را کسب کنیم برای مهاجرت به آلمان دیگر نیازی به اخذ ویزا نیست؟
شما بعد از مهاجرت به مجارستان، به آلمان میتوانید سفر کنید اما دولت این کشور به شما اجازه اقامت طولانی را نمیدهد و شما حتی برای تحصیل و کار نیز نمیتوانید بمانید و باید به کشور مبدا بازگردید اما شما میتوانید اقدام به اخذ ویزای این کشور کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مرضیه
1 سال قبل

سلام من ۳۸سال دارم دارای ایلتس شش و نیم فو ق لیسانس زمین شناسی
ده سال هم سابقه تدریس در اموزشگاه های مختلف زبان دارم ولی بیمه مرتبط با تدریس ندارم میتونم برای کالج زبان آلمانی در مجارستان اقدام کنم و بعداز ام برای ویزای کار المان اقدام کنم؟؟؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مرضیه
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
متاسفانه گپ تحصیلی بالایی دارید برای دوره های مجارستان .

کادر هرمس اپلای