مهاجرت با مدرک لیسانس اتاق عمل

مزایا و محدودیت‌های مهاجرت به عنوان کارشناس اتاق عمل

مهاجرت به عنوان کارشناس اتاق عمل یکی از مسیرهای پرفراز و نشیب در جستجوی فرصت‌های شغلی و حرفه‌ای است. کارشناسان اتاق عمل، در حوزه پزشکی نقش بسیار حیاتی دارند و تخصص‌های فنی و علمی زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. مهاجرت رشته اتاق عمل نیازمند تدریس حرفه‌ای، دانش فنی عالی، و تجربه عملی است. این مسیر ممکن است مستلزم اخذ مجوزها و گواهی‌های مربوطه در کشور مقصد باشد و نیازمندی‌های حرفه‌ای و قانونی خاص خود را دارد. انتخاب یک کشور مقصد با بازار کاری مناسب و شرایط مهاجرت با کارشناسی اتاق عمل قابل قبول می‌تواند موفقیت در این حرفه را تضمین کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نکاتی که باید درباره مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هر کشوری بدانید

افرادی که در رشته اتاق عمل تحصیل کرده اند، ارتباط مستقیمی با بیماران دارند. از این رو، برای بسیاری از کشور ها تسلط کافی کارشناس اتاق عمل به زبان رسمی آن کشور یا زبان انگلیسی، اهمیت ویژه ای دارد، در نتیجه اگر به طور جدی قصد مهاجرت به سایر کشور ها را دارید، بهتر است برای یادگیری زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید، برنامه ریزی دقیقی انجام دهید.

از آن جا که کارشناس اتاق عمل به نوعی با جان بیماران سر و کار دارد ، با وجود مدرک کارشناسی این رشته، لازم است که طبق قوانین کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، کلاس ها یا آزمون هایی را به صورت عملی یا تئوری بگذارید و همچنین مدرکتان را در کشور مورد نظر، معادل سازی کنید.

البته نا گفته نماند که تائید مدارک شما توسط سازمان مربوطه در کشور مورد نظر نیز، الزامی است و حتی به دلیل حساسیت بالای این شغل، شما مجبور به شرکت در دوره های کارورزی یا همان کارآموزی هستید که البته مدت زمان و همچنین شرایط این دوره کارآموزی در کشور های مختلف، متفاوت می باشد.

نکته دیگری که در پایان این بخش از مقاله باید به شما بگوییم، این است که اشباع نبودن بازار کار رشته اتاق عمل در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید اهمیت ویژه ای دارد چرا که در صورت نبود نیاز به کارشناسان این رشته در کشور مورد نظر، شانس شما برای پیدا کردن کار در آن کشور بسیار کم می شود و در نتیجه درصد موفقیت شما از مهاجرت به آن کشور کاهش پیدا می کند.

نکاتی که باید درباره مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هر کشوری بدانید

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا

سال ها است که استرالیا از لحاظ اقتصادی و سطح کیفیت زندگی، دارای روند رو به رشدی می باشد، اما متاسفانه در سال های اخیر با کاهش نیروی کار در رشته هایی نظیر اتاق عمل، پرستاری، مامایی، بینایی سنجی و سایر رشته های پیراپزشکی رو به رو شده است و به همین دلیل در سال ۲۰۲۳، با روی باز به استقبال از مهاجرانی که با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی، به این کشور مهاجرت می کنند، می پردازد.

برای مهاجرت از طریق ویزای کاری یا تحصیلی با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا، داشتن آیلتس امتیاز ویژه ای محسوب می شود، چرا که شما قبل از شروع کار ملزم به شرکت در آزمون های تئوری یا عملی و همچنین گذراندن دوره کارآموزی یا حتی چند واحد درسی در دانشگاه های این کشور می باشید.

لازم است بدانید، با وجود اینکه استرالیا نیازمند کارشناسان رشته های پیراپزشکی از سایر کشور ها می باشد، مهاجرت به استرالیا در حال حاضر کار ساده ای نیست و اخذ ویزای استرالیا برای مهاجران حالتی رقابت گونه پیدا کرده است و شروع روند دریافت ویزا و در نتیجه مهاجرت به استرالیا، نیازمند بازه زمانی نسبتا زیادی می باشد.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به آلمان

آلمان نیز جز کشور هایی که سالانه درخواست زیادی ازسوی مهاجرانی که در یکی از شاخه های پیراپزشکی تحصیل کرده اند، دریافت می کند.

در حال حاضر با توجه به نیاز کشور آلمان در سال ۲۰۲۳ به پرستاران و البته متخصصان تحصیل کرده در سایر رشته های پیراپزشکی نظیر اتاق عمل، شما می توانید به سادگی به کشور آلمان مهاجرت کنید.

مهاجرت به آلمان با مدرک کارشناسی اتاق عمل به‌عنوان یک کارشناس اتاق عمل ممکن است به دلایل مختلفی صورت بگیرد. آلمان یکی از کشورهایی است که دارای سیستم پزشکی پیشرفته و فرصت‌های شغلی بسیار است. برای مهاجرت، ابتدا نیاز به زبان آلمانی به سطح مورد نیاز است. همچنین، ممکن است نیاز به ارائه مدارک تحصیلی، شرکت در آزمون‌های مربوطه و یا حتی اخذ مجوزهای مهاجرتی و کاری در آلمان باشد.

داشتن مدرک کارشناسی اتاق عمل باعث می شود بعد از گذراندن دوره های لازم در کشور آلمان، طبق قوانین این کشور، به عنوان یک کارشناس اتاق عمل مشغول کار شوید و جز افراد پردرآمد در کشور آلمان قرار بگیرید.

در اینجا لازم است که از طرف موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، خبر ویژه ای به شما بدهیم. اکنون هزاران نفر از افرادی که در یکی از شاخه های پیراپزشکی تحصیل کرده اند در حال اقدام برای دریافت جاب آفر رشته های پیراپزشکی از سوی آلمان هستند و شما هم می توانید با استفاده مدارک تحصیلیتان برای مهاجرت به آلمان از این طریق اقدام کنید و پس از طی کردن مراحل قانونی به همراه خانواده تان از مزایای شهروند آلمان بودن، بهره مند شوید.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به آلمان

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک

به جرات می توان گفت، دانمارک یکی از مرفه ترین کشور های اروپایی است که ساکنین آن از هر لحاظ دارای شرایط عالی هستند. طبق اطلاعاتی که از شغل های مورد نیاز دانمارک در سال ۲۰۲۳ منتشر شده است، این کشور نیازمند متخصص و همچنین پرستار اتاق عمل، می باشد، از این رو شما می توانید با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک نیز مهاجرت کنید.

نکته ای که برای مهاجرت کردن با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی به این کشور وجود دارد، الزام یادگیری زبان دانمارکی است.

پروسه مهاجرت به دانمارک با وجود نیازمندی این کشور به رشته های پیراپزشکی، برای متخصصان این رشته ها از جمله متخصص اتاق عمل، چند ماهی زمان می برد و البته لازم است بدانید که در حال حاضر اقدام برای مهاجرت به این کشور، با ریسک زیادی همراه است.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به نروژ

نروژ، یکی از شادترین کشور های جهان است که دارای شرایط اقتصادی خوب نیز می باشد، از این رو هر ساله مقصد تعداد قابل توجهی از مهاجران است.

این کشور نیز مانند سایر کشور های گفته شده در سال های اخیر اعلام به کمبود نیروی فعال در حوزه رشته های پیراپزشکی چون اتاق عمل کرده است.

شرایط کار در نروژ برای ایرانیان تحصیل کرده در رشته های پیراپزشکی پروسه ای طولانی تر نسبت به سایر مهاجران دارد، چرا که باید تمامی مراحل اخذ مجوز کار در نروژ را طی کنند تا بتوانند در یکی از مراکز نروژ مشغول به کار شوند.

افرادی که به عنوان کارشناس اتاق عمل در کشور نروژ مشغول به کار می شوند، ماهانه درآمد قابل توجهی را دریافت می کنند که این موضوع باعث می شود سطح زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنند.

لازم است بدانید نروژ هم به سطح زبان مهاجران با مدارک رشته های پیراپزشکی اهمیت ویژه ای می دهد و شما باید حداقل به زبان نروژی در سطح b۲ تسلط کافی داشته باشید.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به نروژ

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هلند

هلند نیز یکی از کشورهایی که با کمبود نیرو در رشته های پیراپزشکی مواجه است و پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۵ نیز، نیاز به متخصصان این رشته ها و اشتغال آن ها در کشور هلند رو به افزایش است.

یکی از الزامات مهاجرت با مدرک رشته های پیراپزشکی به این کشور مانند بسیاری از کشور های دیگر، یادگیری زبان رسمی این کشور می باشد و صادقانه اگر قصد مهاجرت به هلند با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی را دارید و به هیچ یک از زبان های انگلیسی و هلندی مسلط نیستید ، یافتن شغل در این کشور برای شما بسیار دشوار خواهد بود.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به سوئد

کشور سوئد، با وجود اینکه کشوری بسیار پیشرفته است و همچنین از لحاظ پزشکی، دارای جایگاه بسیار بالایی نسبت به سایر کشور ها می باشد، اما یکی از کشور هایی است که متخصصان کمی در حوزه اتاق عمل و سایر رشته های پیراپزشکی دارد و به همین دلیل سیاست دولت سوئد بر مبنای حمایت از کارشناسان اتاق عمل و همچنین جذب افراد محصل و فعال در این رشته از سایر کشور ها می باشد. در نتیجه، شما می توانید به راحتی با مدرک کارشناسی اتاق عمل، به کشور سوئد مهاجرت کنید.

از آن جا که کارشناسان اتاق عمل، جز اشخاص پردرآمد در کشور سوئد به شمار می روند، افرادی که مدرک کارشناسی اتاق عمل دارند و شروع به فعالیت در این حوزه می کنند، از مزایای شغلی بسیار خوبی نظیر حقوق و شرایط کاری عالی در سوئد، بهره مند می شوند.

با وجود کمبود نیروی متخصص اتاق عمل در کشور سوئد، کارشناسان اتاق عمل گزینه های متنوع و بسیار زیادی در مورد انتخاب محل کار خود، دارند و همچنین نا گفته نماند که این افراد از لحاظ جایگاه اجتماعی در میان مردم جامعه سوئد نیز، دارای مرتبه خوبی هستند.

شرایط مورد نیاز

اگر قصد مهاجرت به سوئد با مدرک کارشناسی اتاق عمل را دارید، فراموش نکنید که ارائه مدرک تحصیلیتان همراه با حداقل یک سال سابقه کار، می تواند امتیاز ویژه ای برای شما در خصوص مهاجرت به این کشور، ایجاد کند.

برای مهاجرت به سوئد با مدرک کارشناسی اتاق عمل، بعد از اینکه دوره های مورد نیاز را گذراندید، شما می توانید به دو روش مشغول کار شوید.

شرایط مورد نیاز

اولین روش کار برای مراکز دولتی و یا خصوصی این کشور است و دومین روش این است که خود شما مشغول به راه اندازی کاری شوید.

به طور مثال، یک مرکز تخصص کارشناس اتاق عمل یا سایر شغل هایی که مربوط به رشته تحصیلی و مدرکتان می شود را، راه اندازی کنید. البته، لازم است بدانید که آشنایی با زبان سوئدی حتی به میزان بسیار کم می توانند امتیازات بیشتری را برای شما چه در خصوص مهاجرتتان و چه در خصوص شرایط کاریتان در کشور سوئد، ایجاد کند.

مهاجرت پزشکان به امارات متحده عربی

مهاجرت پزشکان به امارات

مهاجرت کاری پزشکان به امارات فرصتی بی‌نظیر در اختیار علاقه‌مندان به زندگی در این کشور پیشرفته قرار خواهد داد.

سخن پایانی

شرایط مهاجرت به عنوان کارشناس اتاق عمل، فرصتی منحصر به فرد است که توانایی‌های فنی و تخصصی شما را در یک زمینه بسیار ارزشمند و پرفراز و نشیب از جامعه‌های مختلف به چالش می‌کشاند. با پشتوانه دانش و تجربه‌ای که در زمینه اتاق عمل دارید، این مهاجرت می‌تواند به گسترش دانش شما، افزایش فرصت‌های شغلی و به اشتراک گذاری دانش فنی و فرهنگی با محیط جدیدی که وارد آن می‌شوید، منجر شود. این تجربه می‌تواند فرصتی برای رشد شخصی و حرفه‌ای شما باشد و به غنی‌تر شدن فرهنگ شغلی و آموزشی جوامع مختلف نیز کمک کند. برای دریافت مشاوره درمورد مهاجرت کارشناس اتاق عمل میتوانید با کارشناسان هرمس اپلای مشاوره بگیرید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا
برای مهاجرت از طریق ویزای کاری یا تحصیلی با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا، داشتن آیلتس امتیاز ویژه ای محسوب می شود، چرا که شما قبل از شروع کار ملزم به شرکت در آزمون های تئوری یا عملی و همچنین گذراندن دوره کارآموزی یا حتی چند واحد درسی در دانشگاه های این کشور می باشید
مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به آلمان
در حال حاضر با توجه به نیاز کشور آلمان در سال ۲۰۲۳ به پرستاران و البته متخصصان تحصیل کرده در سایر رشته های پیراپزشکی نظیر اتاق عمل، شما می توانید به سادگی به کشور آلمان مهاجرت کنید
مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک
نکته ای که برای مهاجرت کردن با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی به این کشور وجود دارد، الزام یادگیری زبان دانمارکی است. پروسه مهاجرت به دانمارک با وجود نیازمندی این کشور به رشته های پیراپزشکی، برای متخصصان این رشته ها از جمله متخصص اتاق عمل، چند ماهی زمان می برد و البته لازم است بدانید که در حال حاضر اقدام برای مهاجرت به این کشور، با ریسک زیادی همراه است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

173 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عیسی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من درحال گذراندن طرح هستم که یک سالشو رفتم برای مهاجرت به اونجا هم باید دوره ببینیم یا خیر .زبان آلمانی قبل مهاجرت باید بلد باشیم؟و چقدر طول می‌کشه زبان آلمانی رو یاد بگیرم و برای شروع کار در اونجا چقدر هزینه ها تقریبا در میاد

کارشناس هرمس
پاسخ به  عیسی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله زبان آلمانی رو باید به موازات پروندتون بخونید حتما، و این که بله ممکنه براتون دوره کارآموزی برگزار کنند تا با روش های درمانی آلمان آشنایی پیدا کنید .

Ghazaleh
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر،ببخشید من در حال حاضر دانشجوی ترم ۵ تکلنوژی اتاق عمل هستم و قصد مهاجرت دارم و دوست دارم که از الان بدونم مقصدم کجا باشه که زبانشونو به صورت حرفه ایی یاد بگیرم، اما نمیدونم کدوم کشور برام بهتره ؟
زبان انگلیسیم فعلا در حد Intermediate هست اما قصد دارم که مدرک آیلتس بگیرم.
حالا به نظرتون با توجه به این شرایط کشور کانادا برام بهتره یا استرالیا؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  Ghazaleh
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
هردو تقریبا شرایط یکسانی دارند . برای هردو هم نیاز هست که امتیازتون بررسی بشه .

Saman
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر… درصورتی که مدرک کارشناسی اتاق عمل باشه ولی ارشدمون پرستاری مراقبت ویژه برای مهاجرت کاری امکان اقدام هست؟ به عنوان کارشناس اتاق عمل قبولمون میکنن یا پرستار ICU

کارشناس هرمس
پاسخ به  Saman
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به سابقه کارتون داره اگر در زمینه پرستاری باشه ، پرستاری .

سارا
پاسخ به  Saman
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من کارشناسی اتاق عمل رو تازه تموم کردم میخواستم ببینم نوع دانشگاهی ک تحصیل کردیم و یا معدل برای معادل سازی تاثیری داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به کشور مد نظر شما دارد اما برای اکثر کشور ها بله نوع دانشگاه شما اهمیت دارد

Negin
1 سال قبل

سلام.وقتتون بخیر
من دانشجو کارشناسی اتاق عمل هستم.بعد از فارغ التحصیلی و اتمام طرح ۲ ساله،امکانش هست بدون گرفتن مدرک آیلتس زبان انگلیسی به سوئد مهاجرت کرد؟و مدت زمان اقدام برای مهاجرت تا اتمام کار مهاجرت حدودا چقدر طول می‌کشه برای ویزای کاری؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  Negin
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خیر اما قوانین مهاجرتی تغییر میکنن در نتیجه میتونید پس از اتمام طرحتون مجدد استعلام بگیرید .

نیلو
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
برای مهاجرت به آلمان نیاز به زبان آلمانی هست یا با انگلیسی هم امکان پذیره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  نیلو
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به رشتتون داره اما عموما زبان آلمانی مورد نیاز هست .

مجتبی
1 سال قبل

سلام من کارشناس اتاق عمل با معدل 180سابقه پنج سال کار اتاق عمل دارم همسرم پرستاره با سابقه پنج سال میخواستیم برا استرالیا اقدام کنیم آیا امکانش هست نمیخوایم بریم کشورهای اروپایی و اینکه من بعلت دیسک کمر معافیت پزشکی سربازی دارم به نظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مجتبی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
برای استرالیا اگر قصد اقدام داشته باشید نیاز هست که امتیازتون بررسی بشه و نمره زبان بالایی ارائه دهید همچنین چندین آزمون مختلف رو باید پشت سر بگذارید .
اما میتونید هم خودتون هم همسرتون برای جاب آفر آلمان اقدام کنید ، شرایط مناسبی داره براتون .

سارا
1 سال قبل

سلام با مدرك كارشناسى اتاق عمل دانشگاه ازاد ميتونيم توى امارات استخدام بشيم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر برای تخصص شما کشور عمان ، قطر و آلمان رو پیشنهاد میکنیم .

تینا
1 سال قبل

سلام وقت بخیر کارشناس اتاق عملم وباید دوسال طرحمو برم،بعدتموم شدنش میتونم برا جاب افرانگلیس اقدام کنم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  تینا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر امکان دریافت جاب آفر انگلستان وجود ندارد .

Zahra
2 سال قبل

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با مدرک کارشناسی اتاق عمل کار در کشور ترکیه پذیرش داره ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  Zahra
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما در خصوص مهاجرت کاری به ترکیه اقدام نمیکنیم . اما رشته شما برای کار در کشور آلمان مناسب هست و امکان اقدام دارید برای این کشور .

مهدی
2 سال قبل

سلام و درود
بین کشور سوئد و آلمان برای مهاجرت یک کارشناس اتاق عمل، کدوم کشور رو پیشنهاد میدید با توجه به وضعیت بازار کار این رشته در سال 2022

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به پیری جمعیت و نیاز افراد به مراقبت های درمانی در کشور آلمان ، برای رشته کارشناسی اتاق عمل ما کشور آلمان رو بهتون پیشنهاد میکنیم .

کادر هرمس اپلای