مهاجرت پزشکان به امارات

مهاجرت پزشکان به امارات

مهاجرت پزشکان به امارات مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. پزشکان از جمله اقشاری هستند که اگر در زمان و مکان درستی قرار بگیرند، می‌توانند علاوه بر طبابت و نجات بسیاری از جان‌ها، درآمد بسیار خوبی به دست آورند و زندگی مرفهی را برای خود و خانواده‌شان به وجود بیاورند. اگر به‌عنوان یک پزشک پیشنهاد کاری مناسبی از کشور امارات دریافت کرده‌اید، می‌توانید به چشم یک موقعیت بسیار عالی بدان نگاه کنید. مهاجرت کاری پزشکان به امارات فرصتی بی‌نظیر در اختیار علاقه‌مندان به زندگی در این کشور پیشرفته قرار خواهد داد.

البته فراموش نکنید روند درخواست برای وضعیت اقامت و حمایت از خانواده‌تان در صورت مهاجرت به امارات ممکن است کمی طولانی به نظر برسد؛ بنابراین بهتر است قبل از اقدام به این تصمیم از تمامی موارد موردنیاز اطلاع پیدا کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت پزشکان به امارات متحده عربی

هرکس در ذهن خود رؤیای مهاجرت به امارات را می‎پروراند ابتدا می‌پرسد، آیا این سرزمین مکان خوبی برای گذران زندگی و درآمدزایی است یا خیر! اکنون قصد داریم در خصوص مهاجرت پزشکان به این پرسش پاسخ دهیم. در ابتدا بد نیست بدانید مهاجرت کاری به امارات متحده عربی برای افراد توانمند در هر زمینه‌ای جزو اولویت‌های مهاجرتی وی محسوب می‌شود.

چراکه این کشور به دلیل دارابودن بسیاری از زیر ساخت‌های اقتصادی و گردشگری مناسب، برترین کشور پیشرفته در تمام کره زمین است. بدین ترتیب بدیهی است درآمد بالایی برای متخصصان به همراه داشته باشد. مهاجرت کاری پزشکان به امارات در دهه‌های اخیر یکی از بهترین فرصت‌ها برای زندگی و کسب و درآمد بوده است.

امارات به‌خصوص شهر دبی به دلیل دارابودن تعداد بسیار زیادی از مراکز درمانی پیشرفته و بیمارستان‌های تخصصی مقصد ایده‌آل اعضای کادر درمان به شمار می‌رود. از سوی دیگر میزان حقوق و دستمزد پزشکان و اعضای کادر درمان در این کشور عربی بسیار بالا خواهد بود. همچنین به علت وضعیتی که در حال حاضر ارزها در سراسر دنیا دارند، پزشکان با کسب درآمد در این کشور می‌توانند از درآمد قابل‌توجهی بهره‌مند شوند.

مهاجرت پزشکان به امارات متحده عربی

شرایط کاری پزشکان در امارات

شهر دبی به‌عنوان قلب اقتصادی خاورمیانه از مهم‌ترین شهرهای دنیا به شمار می‌رود. حتی سیستم مراقبت‌های بهداشتی در این شهر نیز درست مانند اقتصاد مستحکم آن دارای به‌روزترین سیستم‌ها و تجهیزات درمانی است.  همچنین اهمیت سلامتی و درمان در این کشور یکی از عوامل تأثیرگذار در افزایش درآمد پزشکان خواهد بود.

برای هر پزشکی زندگی و کار تحت شرایطی با این ویژگی‌ها در قطب اقتصادی و گردشگری دنیا می‌تواند تصمیمی بسیار هیجان‌انگیز و خاص باشد. البته فراموش نکنید، در کنار تمامی مزیت‌ها و نکات مثبت مهاجرت پزشک به امارات در این کشور، نتیجه کار یک پزشک و میزان مؤثربودن وی در سلامت شهروندان نیز مهم و موردتوجه خواهد بود.

با این اوصاف تنها در صورتی می‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید که دارای تخصص‌های لازم و تجربه کاری ارزنده‌ای باشید. اداره بهداشت و درمان در دبی قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارد و کلیه پزشکان شاغل در امارات را به‌خوبی تحت‌نظر دارد. پزشکانی که به زبان عربی امارات تسلط داشته باشند، از امتیازات ویژه‌ای برای کاریابی در این کشور و اخذ اقامت بهره‌مند خواهند شد. هرچند دانستن زبان عربی از الزامات قوانین مهاجرتی این کشور نیست.

سابقه کار در مراکز درمانی و پزشکی نیز ارتباط مستقیمی با شانس دریافت ویزای کاری دبی دارد. هرچه سال‌های بیشتری در خدمت مراکز درمانی معتبرتری بوده باشید‌، شانس پذیرش شما در سرزمین امارات افزایش خواهد یافت. شرکت در آزمون ورودی پزشکان در دبی نیز اصلی‌ترین مرحله ورود به بازار کار پزشکی امارات خواهد بود که در ادامه در خصوص این آزمون که منجر به دریافت مجوز پزشکی حرفه‌ای می‌شود صحبت خواهیم کرد.

دریافت مجوز پزشکی حرفه‌ای

اگر در طول سال‌های طبابت خود در ایران برای دریافت مجوز پزشکی حرفه‌ای اقدام نکرده­اید، بهتر است بدانید اکنون به‌عنوان متقاضی مهاجرت کاری پزشکان به امارات، داشتن این مدرک اولین و مهم‌ترین سند پزشکی شما در این سرزمین خواهد بود؛ بنابراین برای صدور آن به‌سرعت اقدام کنید.

مجوز پزشکی حرفه‌ای امارات یا همان DHA که سازمان پزشکی دبی آن را صادر می‌کند، برای کار در جای‌جای امارات موردنیاز است. دریافت چنین مجوزی نیازمند شرکت شما در آزمون مختص به آن خواهد بود و حدود 3 تا 6 ماه زمان‌بر است؛ بنابراین اگر در خصوص مهاجرت به کشور امارات جدی هستید، توصیه می‌شود قبل از دریافت پیشنهاد شغلی در حیطه تخصصی خود در این آزمون تخصصی شرکت کنید.

یکی از طولانی‌ترین پروسه‌های دریافت مدرک پزشکی حرفه‌ای امارات گزارش دیتافلو است که هرگز منقضی نخواهد شد و می‌توانید از آن برای کار در سایر امارات متحده عربی و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس استفاده کنید.

بعد از صادرشدن مدرک DHA، می‌توانید به مدت یک‌سال از آن در جهت کار در امارات استفاده کنید؛ اما پس از اتمام مدت‌زمان یک‌ساله برای تمدید آن باید به اداره پزشکی دبی مراجعه کنید. البته تمدید این مدرک بسیار آسان خواهد بود.

دریافت مجوز پزشکی حرفه‌ای

اخذ اقامت پزشکان در امارات

اگر دارای یک پیشنهاد شغلی از ادارات بهداشتی و درمانی و یا بیمارستان‌های اماراتی هستید، بعد از امضای قرارداد کاری می‌توانید وضعیت اقامت خود را تثبیت کنید. حواستان باشد شما تنها زمانی می‌توانید برای دریافت اقامت خود اقدام کنید که در خاک امارات باشید.

اخذ اقامت امارات به شما به‌عنوان یک پزشک خارجی اجازه کار، خرید ملک، دریافت گواهینامه رانندگی، افتتاح حساب در بانک‌های اماراتی را می‌دهد. همچنین فرزندان و همسر شما نیز می‌توانند، در مراکز آموزشی دولتی و یا خصوصی این کشور به تحصیل بپردازند.

اکثر مهاجران تا زمان دریافت اقامت خود در هتل‌ها و پانسیون‌های خدماتی زندگی ‌می‌کنند. شما می‌توانید درخواست شهروندی خود را در وب‌سایت فدرال ثبت کنید، اما برای ارسال تمامی مدارک مهاجرتی خود باید حتماً به یک دفتر فنی مجاز با آرم استاندارد Amer مراجعه کنید تا برایتان این اقدام را نهایی کنند.

مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت پزشکان

برای مهاجرت کاری پزشکان به امارات و اخذ اقامت بایستی مدارکی از قبیل کپی پاسپورت با دارابودن 6 ماه اعتبار، ویزای کاری، کپی تمامی گواهینامه‌های شایستگی شغلی، قرارداد امضا شده با کارفرمای اماراتی، گواهی حقوق، کارت بیمه سلامت و چند قطعه عکس پاسپورتی با زمینه سفید را به ارگان‌های مربوطه ارائه دهید.

برای دریافت اقامت امارات بایستی برخی آزمایش‌های غربالگری مثل آزمایش خون و رادیوگرافی قفسه سینه را نیز انجام داده و نتیجه را به همراه سایر مدارک ارسال کنید. خبر خوب این است که بر اساس قوانین کار در کشور امارات متحده عربی تمامی هزینه‌های دریافت اقامت شما برعهده کارفرما خواهد بود.

مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت پزشکان

ترجمه و تصدیق مدارک

برای مهاجرت کاری پزشکان به امارات ممکن است، برخی از مدارک و اسناد شما مثل گواهی‌نامه تحصیلی، سوابق حرفه‌ای، مدارک مرتبط با ازدواج و یا تولد، برای تأیید نیازمند مهر و امضا باشند. همچنین بهتر است، ترجمه عربی مدارک خود را به همراه داشته باشید. درصورتی‌که ترجمه مدارک خود را فراموش کرده‌ باشید، با پرداخت هزینه می‌توانید در مراکز دولتی واقع در کشور امارات این کار را به‌راحتی انجام دهید.

اخذ کارت شناسایی شهروندی امارات

کارت هوشمند امارات یا همان ID کارت، برای همه شهروندانی که از طریق مهاجرت کاری پزشکان به امارات آمده‌اند، صادر می‌شود که به آن‌ها اجازه دسترسی به خدمات قابل‌ارائه از سوی ادارات دولتی و خصوصی تحت نظارت دولت را می‌دهد. پس از ارائه درخواست اقامت خود در اداره فدرال، می‌توانید بلافاصله برای دریافت ID کارت نیز اقدام کنید.

شما حتی می‌توانید کارت شناسایی شهروندی خود را از طریق وب‌سایت اداره فدرال هویت و شهروندی، ثبت‌نام و دریافت کنید. بدین منظور باید به مرکز شناسه امارات مراجعه کرده و مشخصات بیومتریکی چون اثر انگشت و عکس خود را ارائه دهید.

اگر در طی مهاجرت کاری پزشکان به امارات به‌عنوان یک پزشک توسط یک کارفرمای اماراتی استخدام شده باشید، بخش منابع انسانی حتماً تمامی این فرایند را برای شما پیگیری خواهد کرد. کارت شناسایی شهروندی امارات معمولاً 10 روز بعد از دریافت اقامت به دست شما خواهد رسید. امروزه با وجود شناسه الکترونیکی شهروندی در این کشور، قبل از دریافت کارت فیزیکی با استفاده از این شناسه قادر خواهید بود از خدمات شهروندی در داخل امارات به‌آسانی استفاده کنید.

اخذ اقامت برای افراد خانواده

اگر با خانواده خود به دبی و یا هرکدام از شهرهای امارات مهاجرت می‌کنید، پس باید بعد از اخذ ویزای اقامت و شناسه شهروندی خود در امارات، برای وضعیت اقامت همسر و فرزندانتان به‌عنوان حامی و سرپرست آن‌ها اقدام کنید.

اگر اعضای خانواده‌تان به همراه شما سفر می‌کنند، در ابتدا می‌توان با اخذ ویزای توریستی (یا ویزای هنگام ورود) وارد این کشور شوند. در این شرایط پس از تأیید ویزای اقامت شما، آن‌ها نیز باید «تغییر وضعیت ویزای خود» را انجام دهند.

اخذ اقامت برای افراد خانواده

مدارک حامی همسر و فرزندان

برای اخذ اقامت خانواده از طریق حمایت شما بایستی مدارک زیر را از قبل تهیه کنید.

 • فرم درخواست اقامت
 • کپی از پاسپورت معتبر همسر و فرزندان
 • کپی از ویزای فعلی اعضای خانواده (اگر در امارات هستند)
 • اصل پاسپورت، ویزای اقامت و شناسه شهروندی امارات شما (که قبلاً دریافت کرده‌اید)
 • تعدادی عکس اندازه پاسپورت برای هر یک از اعضای خانواده
 • گواهی ازدواج رسمی و تأیید شده (به همراه ترجمه آن به زبان عربی)
 • گواهی تولد فرزندان (ترجمه شده به عربی)
 • گواهی آزمایشات غربالگری ایدز و سل (آزمایش خون و رادیوگرافی قفسه سینه) برای همسر و فرزندان بالای 18 سال
 • کپی قرارداد کاری شما با کارفرمای اماراتی
 • گواهی حقوق و دستمزد شما
 • صورت‌حساب‌های بانکی 3 ماه گذشته
 • اصل قرارداد اجاره‌نامه مسکن شما در امارات
 • آخرین قبض آب و برق

شما به‌عنوان حامی و برای حمایت از اعضای خانواده خود باید کلیه هزینه‌های مربوطه را بپردازید. البته بسته به نوع قرارداد شما با کارفرما ممکن است کارفرما بخشی از این هزینه‌ها را تقبل کند.

شرایط زندگی مهاجران در دبی

شهر دبی، شهر بزرگ و پرجمعیتی است که افراد زیادی از ملیت‌های مختلف در این شهر سکونت دارند. به‌طورکلی کشور امارات و شهر دبی از ایده‌ها و فرهنگ‌های متنوع سایر کشورهای دنیا به‌خوبی و با آغوش باز استقبال می‌کند.

دبی به‌عنوان یکی از برترین مکان‌های خاورمیانه و جهان از نظر اقتصادی هرساله پذیرای مهاجران و متخصصان در زمینه‌های مختلف است. لیست مشاغل موردنیاز در دبی معمولاً به دسته‌های خدماتی، کارکنان بهداشتی و فنی تقسیم می‌شوند. براین‌اساس این شهر کلیه نیازهای خود را به نیروهای ماهر، فنی و تحصیل‌کرده از طریق نیروهای انسانی متخصص که متقاضی مهاجرت به دبی هستند، برآورده می‌سازد.

افراد زیادی با دارابودن تحصیلات آکادمیک و تجربه کاری مناسب به‌ویژه در رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. این افراد با اطلاع از شرایط مهاجرت کاری پزشکان به امارات می‌توانند به این کلان‌شهر توسعه‌یافته مهاجرت کنند.

 

پس از مهاجرت به این شهر و اخذ ویزای کاری دبی قادر خواهید بود، یک زندگی فوق‌العاده را تجربه کنید؛ چراکه مهاجران در دبی حتی کارگران این شهر شرایط اقتصادی مناسبی دارند. در دبی به دلیل وجود ساختار هوشمند و به‌روز شهر، سیستم بهداشت، آموزش، اشتغال و فرهنگ شرایط بسیار خوبی حاکم است.

دستمزد و درآمد پزشکان در امارات

حقوق کارکنان بخش درمانی و پزشکی بسته به جایگاه و نوع شغل افراد، مدارک تحصیلی و نوع بیمارستانی که در آن مشغول به کار هستند، متفاوت است. میانگین حقوق پزشکان عمومی در سرزمین امارات حدود 38100 درهم که معادل 10 هزار دلار آمریکا است، تخمین خورده است.

میزان حقوق دریافتی بسته به سابقه کاری افراد می‌تواند متفاوت باشد. حداقل حقوق دریافتی در ماه ۲۰ هزار درهم و حداکثر حقوق ۵۷ هزار درهم در نظر گرفته شده است. اگر از متقاضیان مهاجرت پزشکان به امارات هستید، جالب است بدانید که مشاغل موجود در بخش مراقبت‌های بهداشتی اغلب شامل کمک‌هزینه زندگی هستند.

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟

کدام کشور عربی برای مهاجرت کاری بهتر است؟ مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. زندگی و کار در خارج از کشور برای همه مناسب نیست، اما اگر اخلاق کاری عالی، مهارت‌ های استثنایی، نگرش خوب و توانایی کنار آمدن با قوانین یک کشور کاملاً متفاوت را داشته باشید، هیچ مشکلی نخواهید داشت و از کار کردن در کشور جدید لذت خواهید برد.

سخن آخر

همان‌طور که در طول مقاله پیش رو مطالعه کردید، مهاجرت پزشکان به دبی می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و خواستنی باشد. پزشکان جز اقشار زحمت‌کشی در جامعه هستند که در زمان سختی‌ها و شیوع بیماری‌های مختلف به کمک سایر انسان‌های جامعه می‌شتابند و در جهت ارتقا سلامت جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند؛ ازاین‌رو شایسته یک زندگی مرفه و درآمد روبه‌بالا هستند. گاهی با مهاجرت این امر به‌سادگی میسر خواهد شد.

اما فراموش نکنید برای آن که مرتکب اشتباهات جبران‌ناپذیری نشوید و از هدررفتن وقت و انرژی و سرمایه خود جلوگیری کنید حتماً در ابتدای امر در خصوص مهاجرت پزشکان به امارات تحقیق و پرس‌و‌جو کنید. همچنین می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای در ارتباط باشید و به کمک مشاوران متخصص ما از دریافت شغل برای خود اطمینان حاصل کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
سیستم مراقبت‌های بهداشتی در امارات چگونه میباشد؟
به‌روزترین سیستم‌ها و تجهیزات درمانی در این کشور میباشد و سلامتی و درمان از اهمیت بالایی برخوردار است.
سابقه کار در مراکز درمانی و پزشکی برای پیدا کردن کار موثر است؟
بله، سابقه کار نیز ارتباط مستقیمی با شانس دریافت ویزای کاری دبی دارد. هرچه سال‌های بیشتری در خدمت مراکز درمانی معتبرتری باشید‌، شانس پذیرش در امارات افزایش خواهد یافت.
اصلی‌ترین مرحله ورود به بازار کار پزشکی امارات چیست؟
شرکت در آزمون ورودی پزشکان
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای