مهاجرت با مدرک لیسانس اتاق عمل

مزایا و محدودیت‌های مهاجرت به عنوان کارشناس اتاق عمل

مهاجرت به عنوان کارشناس اتاق عمل یکی از مسیرهای پرفراز و نشیب در جستجوی فرصت‌های شغلی و حرفه‌ای است. کارشناسان اتاق عمل، در حوزه پزشکی نقش بسیار حیاتی دارند و تخصص‌های فنی و علمی زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. مهاجرت رشته اتاق عمل نیازمند تدریس حرفه‌ای، دانش فنی عالی، و تجربه عملی است. این مسیر ممکن است مستلزم اخذ مجوزها و گواهی‌های مربوطه در کشور مقصد باشد و نیازمندی‌های حرفه‌ای و قانونی خاص خود را دارد. انتخاب یک کشور مقصد با بازار کاری مناسب و شرایط مهاجرت با کارشناسی اتاق عمل قابل قبول می‌تواند موفقیت در این حرفه را تضمین کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نکاتی که باید درباره مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هر کشوری بدانید

افرادی که در رشته اتاق عمل تحصیل کرده اند، ارتباط مستقیمی با بیماران دارند. از این رو، برای بسیاری از کشور ها تسلط کافی کارشناس اتاق عمل به زبان رسمی آن کشور یا زبان انگلیسی، اهمیت ویژه ای دارد، در نتیجه اگر به طور جدی قصد مهاجرت به سایر کشور ها را دارید، بهتر است برای یادگیری زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید، برنامه ریزی دقیقی انجام دهید.

از آن جا که کارشناس اتاق عمل به نوعی با جان بیماران سر و کار دارد ، با وجود مدرک کارشناسی این رشته، لازم است که طبق قوانین کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، کلاس ها یا آزمون هایی را به صورت عملی یا تئوری بگذارید و همچنین مدرکتان را در کشور مورد نظر، معادل سازی کنید.

البته نا گفته نماند که تائید مدارک شما توسط سازمان مربوطه در کشور مورد نظر نیز، الزامی است و حتی به دلیل حساسیت بالای این شغل، شما مجبور به شرکت در دوره های کارورزی یا همان کارآموزی هستید که البته مدت زمان و همچنین شرایط این دوره کارآموزی در کشور های مختلف، متفاوت می باشد.

نکته دیگری که در پایان این بخش از مقاله باید به شما بگوییم، این است که اشباع نبودن بازار کار رشته اتاق عمل در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید اهمیت ویژه ای دارد چرا که در صورت نبود نیاز به کارشناسان این رشته در کشور مورد نظر، شانس شما برای پیدا کردن کار در آن کشور بسیار کم می شود و در نتیجه درصد موفقیت شما از مهاجرت به آن کشور کاهش پیدا می کند.

نکاتی که باید درباره مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هر کشوری بدانید

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا

سال ها است که استرالیا از لحاظ اقتصادی و سطح کیفیت زندگی، دارای روند رو به رشدی می باشد، اما متاسفانه در سال های اخیر با کاهش نیروی کار در رشته هایی نظیر اتاق عمل، پرستاری، مامایی، بینایی سنجی و سایر رشته های پیراپزشکی رو به رو شده است و به همین دلیل در سال ۲۰۲۳، با روی باز به استقبال از مهاجرانی که با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی، به این کشور مهاجرت می کنند، می پردازد.

برای مهاجرت از طریق ویزای کاری یا تحصیلی با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا، داشتن آیلتس امتیاز ویژه ای محسوب می شود، چرا که شما قبل از شروع کار ملزم به شرکت در آزمون های تئوری یا عملی و همچنین گذراندن دوره کارآموزی یا حتی چند واحد درسی در دانشگاه های این کشور می باشید.

لازم است بدانید، با وجود اینکه استرالیا نیازمند کارشناسان رشته های پیراپزشکی از سایر کشور ها می باشد، مهاجرت به استرالیا در حال حاضر کار ساده ای نیست و اخذ ویزای استرالیا برای مهاجران حالتی رقابت گونه پیدا کرده است و شروع روند دریافت ویزا و در نتیجه مهاجرت به استرالیا، نیازمند بازه زمانی نسبتا زیادی می باشد.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به آلمان

آلمان نیز جز کشور هایی که سالانه درخواست زیادی ازسوی مهاجرانی که در یکی از شاخه های پیراپزشکی تحصیل کرده اند، دریافت می کند.

در حال حاضر با توجه به نیاز کشور آلمان در سال ۲۰۲۳ به پرستاران و البته متخصصان تحصیل کرده در سایر رشته های پیراپزشکی نظیر اتاق عمل، شما می توانید به سادگی به کشور آلمان مهاجرت کنید.

مهاجرت به آلمان با مدرک کارشناسی اتاق عمل به‌عنوان یک کارشناس اتاق عمل ممکن است به دلایل مختلفی صورت بگیرد. آلمان یکی از کشورهایی است که دارای سیستم پزشکی پیشرفته و فرصت‌های شغلی بسیار است. برای مهاجرت، ابتدا نیاز به زبان آلمانی به سطح مورد نیاز است. همچنین، ممکن است نیاز به ارائه مدارک تحصیلی، شرکت در آزمون‌های مربوطه و یا حتی اخذ مجوزهای مهاجرتی و کاری در آلمان باشد.

داشتن مدرک کارشناسی اتاق عمل باعث می شود بعد از گذراندن دوره های لازم در کشور آلمان، طبق قوانین این کشور، به عنوان یک کارشناس اتاق عمل مشغول کار شوید و جز افراد پردرآمد در کشور آلمان قرار بگیرید.

در اینجا لازم است که از طرف موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، خبر ویژه ای به شما بدهیم. اکنون هزاران نفر از افرادی که در یکی از شاخه های پیراپزشکی تحصیل کرده اند در حال اقدام برای دریافت جاب آفر رشته های پیراپزشکی از سوی آلمان هستند و شما هم می توانید با استفاده مدارک تحصیلیتان برای مهاجرت به آلمان از این طریق اقدام کنید و پس از طی کردن مراحل قانونی به همراه خانواده تان از مزایای شهروند آلمان بودن، بهره مند شوید.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به آلمان

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک

به جرات می توان گفت، دانمارک یکی از مرفه ترین کشور های اروپایی است که ساکنین آن از هر لحاظ دارای شرایط عالی هستند. طبق اطلاعاتی که از شغل های مورد نیاز دانمارک در سال ۲۰۲۳ منتشر شده است، این کشور نیازمند متخصص و همچنین پرستار اتاق عمل، می باشد، از این رو شما می توانید با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک نیز مهاجرت کنید.

نکته ای که برای مهاجرت کردن با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی به این کشور وجود دارد، الزام یادگیری زبان دانمارکی است.

پروسه مهاجرت به دانمارک با وجود نیازمندی این کشور به رشته های پیراپزشکی، برای متخصصان این رشته ها از جمله متخصص اتاق عمل، چند ماهی زمان می برد و البته لازم است بدانید که در حال حاضر اقدام برای مهاجرت به این کشور، با ریسک زیادی همراه است.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به نروژ

نروژ، یکی از شادترین کشور های جهان است که دارای شرایط اقتصادی خوب نیز می باشد، از این رو هر ساله مقصد تعداد قابل توجهی از مهاجران است.

این کشور نیز مانند سایر کشور های گفته شده در سال های اخیر اعلام به کمبود نیروی فعال در حوزه رشته های پیراپزشکی چون اتاق عمل کرده است.

شرایط کار در نروژ برای ایرانیان تحصیل کرده در رشته های پیراپزشکی پروسه ای طولانی تر نسبت به سایر مهاجران دارد، چرا که باید تمامی مراحل اخذ مجوز کار در نروژ را طی کنند تا بتوانند در یکی از مراکز نروژ مشغول به کار شوند.

افرادی که به عنوان کارشناس اتاق عمل در کشور نروژ مشغول به کار می شوند، ماهانه درآمد قابل توجهی را دریافت می کنند که این موضوع باعث می شود سطح زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنند.

لازم است بدانید نروژ هم به سطح زبان مهاجران با مدارک رشته های پیراپزشکی اهمیت ویژه ای می دهد و شما باید حداقل به زبان نروژی در سطح b۲ تسلط کافی داشته باشید.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به نروژ

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هلند

هلند نیز یکی از کشورهایی که با کمبود نیرو در رشته های پیراپزشکی مواجه است و پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۵ نیز، نیاز به متخصصان این رشته ها و اشتغال آن ها در کشور هلند رو به افزایش است.

یکی از الزامات مهاجرت با مدرک رشته های پیراپزشکی به این کشور مانند بسیاری از کشور های دیگر، یادگیری زبان رسمی این کشور می باشد و صادقانه اگر قصد مهاجرت به هلند با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی را دارید و به هیچ یک از زبان های انگلیسی و هلندی مسلط نیستید ، یافتن شغل در این کشور برای شما بسیار دشوار خواهد بود.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به سوئد

کشور سوئد، با وجود اینکه کشوری بسیار پیشرفته است و همچنین از لحاظ پزشکی، دارای جایگاه بسیار بالایی نسبت به سایر کشور ها می باشد، اما یکی از کشور هایی است که متخصصان کمی در حوزه اتاق عمل و سایر رشته های پیراپزشکی دارد و به همین دلیل سیاست دولت سوئد بر مبنای حمایت از کارشناسان اتاق عمل و همچنین جذب افراد محصل و فعال در این رشته از سایر کشور ها می باشد. در نتیجه، شما می توانید به راحتی با مدرک کارشناسی اتاق عمل، به کشور سوئد مهاجرت کنید.

از آن جا که کارشناسان اتاق عمل، جز اشخاص پردرآمد در کشور سوئد به شمار می روند، افرادی که مدرک کارشناسی اتاق عمل دارند و شروع به فعالیت در این حوزه می کنند، از مزایای شغلی بسیار خوبی نظیر حقوق و شرایط کاری عالی در سوئد، بهره مند می شوند.

با وجود کمبود نیروی متخصص اتاق عمل در کشور سوئد، کارشناسان اتاق عمل گزینه های متنوع و بسیار زیادی در مورد انتخاب محل کار خود، دارند و همچنین نا گفته نماند که این افراد از لحاظ جایگاه اجتماعی در میان مردم جامعه سوئد نیز، دارای مرتبه خوبی هستند.

شرایط مورد نیاز

اگر قصد مهاجرت به سوئد با مدرک کارشناسی اتاق عمل را دارید، فراموش نکنید که ارائه مدرک تحصیلیتان همراه با حداقل یک سال سابقه کار، می تواند امتیاز ویژه ای برای شما در خصوص مهاجرت به این کشور، ایجاد کند.

برای مهاجرت به سوئد با مدرک کارشناسی اتاق عمل، بعد از اینکه دوره های مورد نیاز را گذراندید، شما می توانید به دو روش مشغول کار شوید.

شرایط مورد نیاز

اولین روش کار برای مراکز دولتی و یا خصوصی این کشور است و دومین روش این است که خود شما مشغول به راه اندازی کاری شوید.

به طور مثال، یک مرکز تخصص کارشناس اتاق عمل یا سایر شغل هایی که مربوط به رشته تحصیلی و مدرکتان می شود را، راه اندازی کنید. البته، لازم است بدانید که آشنایی با زبان سوئدی حتی به میزان بسیار کم می توانند امتیازات بیشتری را برای شما چه در خصوص مهاجرتتان و چه در خصوص شرایط کاریتان در کشور سوئد، ایجاد کند.

مهاجرت پزشکان به امارات متحده عربی

مهاجرت پزشکان به امارات

مهاجرت کاری پزشکان به امارات فرصتی بی‌نظیر در اختیار علاقه‌مندان به زندگی در این کشور پیشرفته قرار خواهد داد.

سخن پایانی

شرایط مهاجرت به عنوان کارشناس اتاق عمل، فرصتی منحصر به فرد است که توانایی‌های فنی و تخصصی شما را در یک زمینه بسیار ارزشمند و پرفراز و نشیب از جامعه‌های مختلف به چالش می‌کشاند. با پشتوانه دانش و تجربه‌ای که در زمینه اتاق عمل دارید، این مهاجرت می‌تواند به گسترش دانش شما، افزایش فرصت‌های شغلی و به اشتراک گذاری دانش فنی و فرهنگی با محیط جدیدی که وارد آن می‌شوید، منجر شود. این تجربه می‌تواند فرصتی برای رشد شخصی و حرفه‌ای شما باشد و به غنی‌تر شدن فرهنگ شغلی و آموزشی جوامع مختلف نیز کمک کند. برای دریافت مشاوره درمورد مهاجرت کارشناس اتاق عمل میتوانید با کارشناسان هرمس اپلای مشاوره بگیرید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا
برای مهاجرت از طریق ویزای کاری یا تحصیلی با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا، داشتن آیلتس امتیاز ویژه ای محسوب می شود، چرا که شما قبل از شروع کار ملزم به شرکت در آزمون های تئوری یا عملی و همچنین گذراندن دوره کارآموزی یا حتی چند واحد درسی در دانشگاه های این کشور می باشید
مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به آلمان
در حال حاضر با توجه به نیاز کشور آلمان در سال ۲۰۲۳ به پرستاران و البته متخصصان تحصیل کرده در سایر رشته های پیراپزشکی نظیر اتاق عمل، شما می توانید به سادگی به کشور آلمان مهاجرت کنید
مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک
نکته ای که برای مهاجرت کردن با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی به این کشور وجود دارد، الزام یادگیری زبان دانمارکی است. پروسه مهاجرت به دانمارک با وجود نیازمندی این کشور به رشته های پیراپزشکی، برای متخصصان این رشته ها از جمله متخصص اتاق عمل، چند ماهی زمان می برد و البته لازم است بدانید که در حال حاضر اقدام برای مهاجرت به این کشور، با ریسک زیادی همراه است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

173 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آرزو
8 ماه قبل

سلام خسته تباشید من ترم سه اتاق عملم و قصد مهاجرت به استرالیا و دبی دارم بعد تموم شد درسم بنظرتون کدوم راحت تره؟ و از الان چه اقداماتی انجام بدم تا زمان پایان طرحم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  آرزو
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
از الان برای چند سال دیگه هیچ اطلاعات دقیقی نمیشه داد. قوانین مهاجرتی هرساله در حال تغییر هستش و تنها راهی که در حال حاضر میتونید انجام بدید خوندن زبان هستش.

شهلا
10 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من کارشناس اتاق عمل با ده سال سابقه کاری هستم میخواستم ببینم با مدرک کارشناسی ما در کشورهای انگلیسی زبان کانادا و آمریکا و استرالیا میتونم مشغول به کار شم؟ آیا باید آزمون بین المللی RN شرکت کرد یا نه؟

خانم میرخانی
پاسخ به  شهلا
9 ماه قبل

سلام روزتون بخیر
برای کشورهایی که گفتین باید امتحان بدین
پیشنهاد ما به شما کشور المان است و نیازی به امتحان ندارید باید شرایطتون به دقت بررسی شود تا بتونیم اطلاعات تکمیلی در اختیار شما قرار بدیم.

پژمان
10 ماه قبل

من سربازم
زبان انگلیسمم خوبه
ولی مدرک رسمی ندارم
میخاستم بدونم شرایط مهاجرت ب کشورهای عربی چطوره؟
کجا میتونم برم؟
چیکار باید بکنم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  پژمان
10 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
متاسفانه ما برای کشورهای حوزه خلیج فارس اقدامی نداریم
برای کشور های دیگه اگه می خواهید می تونید شرایط سنی،مدرک تحصیلی و سابقه کاریتون رو بفرمایند تا بتونیم کمکتون کنیم.

مهدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر کارشناس اتاق عمل هستم با آیلتس 7 و تا 6 ماه دیگه سربازیم تو اتاق عمل بیمارستان ولیعصر فراجا تموم میشه کدوم کشور واسه مهاجرتم بهتر هستش و چقد باید هزینه کنم

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
اگر قصد داشته باشید که برای کار اقدام کنید باید حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید.

سارا
1 سال قبل

سلام روزتون بخیر
من دانشجوی کارشناسی رشته تکنولوژی اتاق عمل هستم، میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری چه کشورهایی مناسب رشته من هستش؟ امکان مهاجرت تحصیلی در مقطع ارشد برای رشته من در آلمان هستش؟

خانم میرخانی
پاسخ به  سارا
11 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
ما برای المان و کانادا مقطع ارشد میتونیم اقدام کنیم براتون

شیما
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
کارشناس اتاق عمل هستم با سابقه ۷سال کار دولتی
المان یاعمان امکان مهاجرت هستش؟
و برای عمان انگلیسی مسلط باید باشم؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  شیما
1 سال قبل

سلام وقت بخیر .
هردو کشور برای رشته شما مناسبه باید رزومتون رو بررسی کنیم تا بتونیم بگیم چه کشوری برای شما مناسب تره .

شهریار
1 سال قبل

سلام خسته نباشید الان کشور کانادا انگلستان یا هر کشوری انگلیسی زبانی به رشته اتاق عمل نیاز دارد یا نه؟
من 5 سال سابقه کار دولتی دارم

خانم شهریاری
پاسخ به  شهریار
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
برای مهارت و تخصص شما کشور عمان شرایط مناسبی دارد . بدون داشتن مدرک زبان هم پروسه قابل انجام هست .

طاهره
1 سال قبل

سلام چرا درحال حاضر مهاجرت کارشناس اتاق عمل به دانمارک ریسک مهاجرت دارد؟
بین دانمارک و سوئد کدوم رو پیشنهاد میدید برای مهاجرت کارشناس اتاق عمل؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  طاهره
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه دانمارک و سوئد در حال حاضر فراخوان استخدام رشته شما رو ندادند.
برای رشته و تخصص شما در حال حاضر کشور آلمان شرایط مناسبی دارد.

زهرا
1 سال قبل

سلام وقت بخیر.ترم آخرکارشناسی اتاق عمل هستم می خواستم ببینم میشه برای ادامه تحصیل کشورهای کانادا وانگلستان اقدام کنیم؟شرایطش چطوریه؟شنیدم که میشه بطورمستقیم ازکارشناسی به مقطع دکتری خوند؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  زهرا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
برای رشته های کادر درمان باید بررسی های بیشتری روی فایلتون انجام بشه که بتونیم دقیقتر راهنمایی کنیم .

سارا
1 سال قبل

سلام کارشناس اتاق عمل هستم از دانشگاه بهشتی، دوسال کار دولتی و حدود ۵سال خصوصی.
زبان المانی رو هم در سطح A2 مشغول خواندن هستم
همسرم مهندس برق و مشغول در نمایندگی شرکت زیمنس در ایران و درحال یادگیری زبان…
برای شرایط من جاب افر رو توصیه میکنید یا اوسبیلدونگ؟؟؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایطی که فرمودید اگر شرایط سنیتون هم مناسب باشه جاب آفر رو پیشنهاد میکنیم .

اعظم
پاسخ به  کارشناس هرمس
1 سال قبل

سلام. من 33 سالمه چهارسال و نیم سابقه کار دارم. در رشته اتاق عمل. پنج ساله کار نمیکنم بخاطر بچه‌هام. بنظرتون کدوم شور بهتره؟ جاب آفر خوبه یا آوسبیلدونگ؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  اعظم
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
اگر بتونید سابقه کارتون در 3 سال اخیر رو توجیه کنید امکان اقدام از طریق جاب آفر را خواهید داشت . در غیر این صورت بهتره از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

کادر هرمس اپلای