آموزش ثبت نام وقت سفارت ایتالیا و نکات مهم آن در سایت هرمس اپلای

وقت سفارت ایتالیا: مراحل، مدارک و نکات مهم برای نوبت فوری

سفر به ایتالیا بدون داشتن ویزای شینگن امکان‌پذیر نیست. ویزای شینگن ایتالیا در انواع گوناگونی مانند ویزای توریستی، سرمایه‌گذاری، تحصیلی و ویزای فوری است. ویزای توریستی امکان اقامت تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه را برای مسافران فراهم می‌کند. به‌طور‌متوسط، دریافت این ویزا بسته‌به فوری یا عادی بودن و شلوغی یا خلوتی سفارت، از ۱ ساعت (برای ویزای فوری در شرایط عادی) تا ۴۵ روز (برای ویزای عادی در حالت شلوغی) طول بکشد. ازسوی‌دیگر، ویزای تحصیلی برای دانشجویان با داشتن دعوتنامه از دانشگاه یا موسسه معتبر ایتالیایی صادر می‌شود و امکان اقامت مدت‌دار در این کشور را فراهم می‌آورد. برای اطلاع از شرایط گرفتن وقت سفارت ایتالیا، این مقاله را مطالعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اخذ وقت سفارت ایتالیا چند مرحله دارد؟

پس از انتخاب نوع ویزا، نوبت به گرفتن وقت سفارت برای مصاحبه ویزا و تحویل مدارک به افسر مهاجرت می‌رسد. مرحله بعدی، تهیه مدارک لازم برای اخذ ویزا است. بعد از گرفتن وقت از سفارت ایتالیا، باید مدارک مورد‌نیاز را آماده کرده و در روز مراجعه به سفارت همراه خود داشته باشید و آن‌ها را به مسئول بررسی پرونده تحویل دهید. توجه داشته باشید که باید زمان کافی را برای آماده کردن این مدارک اختصاص دهید، زیرا هر نقص یا کمبودی مدارک باعث طولانی شدن فرایند اخذ ویزا یا رد شدن درخواست شما شود. مدارک موردنیاز اخذ ویزا شامل موارد زیر است:

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • پاسپورت با 6 ماه اعتبار
  • دو قطعه عکس سه در چهار
  • پرینت نوبت سفارت گرفته شده از سایت کنسولگری یا کارگزاری معرفی شده توسط سفارت
  • گردش حساب ۳ ماه جاری با تمکن کافی
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و پذیرش دانشگاه (برای ویزای دانشجویی)
  • مدارک وجود محل اسکان در ایتالیا و یا رزرو هتل (برای ویزای توریستی)
  • مدارک شغلی برای متقاضیان ویزای کاری

توجه داشته باشید که همه این مدارک باید به زبان انگلیسی و ایتالیایی ترجمه شده باشند. در ادامه، آموزش نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا قرار داده‌شده است.

آماده‌کردن مدارک و شرکت در مصاحبه؛ مهم‌ترین مراحل اخذ وقت سفارت ایتالیا انلاین

ثبت نام در سامانه ویزامتریک؛ نخستین گام برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در ایران

برای شروع، باید ابتدا مبلغ مورد‌نیاز را به‌ حساب شرکت ویزامتریک واریز کنید. این مبلغ متغیر است و بستگی به نوع ویزای شما دارد (ویزای توریستی، تحصیلی، ویزای کار در ایتالیا یا درخواست تایید مدارک). در شرایط عادی، پس از یک روز کاری، رزرو وقت سفارت ایتالیا برای شما تایید خواهد شد. در قسمت وقت سفارت در سامانه نوبت‌دهی ویزامتریک، شما می‌توانید شماره کارت و تاریخ پرداخت را وارد کرده و سپس اطلاعات شخصی خود را ثبت کنید. پس از تایید اطلاعات شخصی، وقت سفارت ایتالیا برای شما رزرو خواهد شد.

در‌حال‌حاضر، وقت فوری برای سفارت ایتالیا به دلیل حجم بالای درخواست‌ها مشکل است و این سرویس به ندرت فعال است. با چک کردن مداوم سایت ویزامتریک یا کمک‌ گرفتن از ما در این خصوص، امکان اطلاع از زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا را خواهید داشت. در ضمن، شرایط رزرو معمولی، ویژه (پریمیوم)، اختصاصی و پرایم همچنان برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا موجود است. اما باید توجه داشت که رزرو معمولی هیچ تفاوتی با رزرو ویژه ندارد، تنها مهلت انتظار در صف وقت سفارت متفاوت است و زودتر از ساعات باز شدن وقت سفارت ایتالیا مطلع خواهید شد.

پرداخت هزینه ویزا؛ گام نهایی برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا در تهران

برخی از خدمات سفارت مانند وقت اختصاصی، ویژه و PRIME باید از قبل به‌صورت آنلاین در زمان رزرو وقت انتخاب شوند. درباره هزینه وقت سفارت ایتالیا و بررسی مدارک، باید اشاره کنیم که این مبلغ بسته به نوع ویزا و خدماتی که تقاضا می‌شود، متفاوت است. برای ویزای شینگن و ویزا‌های کوتاه‌مدت، هزینه خدمات سفارت برای بزرگسالان ٨٠ یورو، برای کودکان ٦ تا ١٢ سال ٤٠ یورو و برای کودکان زیر ٦ سال رایگان است.

 پرداخت مبلغ ۵٠ یورو برای وقت سفارت، یکی از شرایط تحصیل در ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به این کشور است. برای سایر ویزا‌های بلندمدت، از‌جمله ویزای کاری، تحقیقاتی، ورزشی، دینی و ویزا‌های درمانی که بیشتر از ٩٠ روز طول می‌کشد، باید ١١٧ یورو پرداخت کنید.

خدمات هزینه
تخصیص باجه اختصاصی برای شخص 32 یورو
تکمیل نقصی مدارک پرونده 16 یورو
کپی/پرینت 0.27 یورو
تماس تلفنی برای اطلاع از وضعیت پرونده 3 یورو
پست مدارک پرونده 10.90 یورو
پست تضمینی 16.35 یورو
سرویس کمک رسانی 35 یورو

سفارت ایتالیا امکان رزرو وقت پریمیوم یا ویژه را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است. در صورت رزرو وقت وی ای پی سفارت ایتالیا، مبلغ ۵۰ یور(و بیشتر) باید به ویزامتریک پرداخت شود. توجه‌ داشته‌ باشید که در صورت حضور نداشتن در وقت مقرر در سفارت، مبلغ پرداخت شده قابل عودت نیست. جدول زیر شامل هزینه‌های خدمات اضافی کارگزاری ویزامتریک است که در روز حضور در دفتر این شرکت باید پرداخت کنید تا این خدمات برای شما انجام شوند.

پرداخت هزینه وقت سفارت؛ مرحله ضروری برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

چه مدت زمانی برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیاز است؟

مدت زمان وقت سفارت ایتالیا برای تایید مدارک، به دلیل آنلاین بودن خدمات آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ایام توریستی، تعداد متقاضیان برای وقت سفارت ایتالیا افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین، زمان وقت سفارت در این شرایط کمی بیشتر می‌شود. هیچ زمان مشخص تضمینی برای تعیین وقت سفارت اروپایی‌ها وجود ندارد و وقت سفارت ایتالیا نیز از این قاعده پیروی می‌کند. بنابراین، اگر شخصی به شما وعده گرفتن وقت سفارت ایتالیا تضمینی را داد، حرف او را باور نکنید.

به‌صورت‌میانگین، بهتر است حداقل ۳۰ تا ۴۵ روز قبل از سفر برای تعیین سریعترین وقت سفارت ایتالیا اقدام شود. باید به‌یاد داشت که بررسی مدارک در سفارت گاها دو تا چهار هفته طول می‌کشد. از‌سوی‌دیگر، وب‌سایت ویزامتریک که سایت گرفتن وقت سفارت ایتالیا محسوب می‌شود، خدمات VIP برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا ارائه می‌دهد؛ استفاده از این خدمات و دریافت وقت سفارت پرمیوم نیاز به هزینه اضافی دارد، اما حتی گرفتن وقت سفارت ایتالیا فوری نیز بین ۳ تا ۷ روز زمان‌بر خواهد بود.

۳ تا ۷ روز؛ میانگین زمان‌ موردنیاز برای وقت فوری سفارت ایتالیا 

تهیه و تنظیم درست مدارک؛ از مهم‌ترین نکات اخذ وقت سفارت ایتالیا

در ارائه مدارک به سفارت، مسائلی وجود دارند که حتما باید به آن‌ها توجه کنید. همه مدارک باید به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی ترجمه شده باشند. همچنین، باید به مواردی مانند بیمه مسافرتی، شرایط عکس‌ها و حضور در روز قرار ملاقات دقت کنید. سایر نکات مهم در خصوص وقت سفارت ایتالیا به شرح زیر است:

  • عکس‌ شما باید پس زمینه سفید داشته و بدون روتوش باشد. همچنین باید کمتر از شش ماه از گرفتن عکس‌ها گذشته باشد.
  • اگر در روز وقت سفارت به کارگزاری ویزامتریک مراجعه نکنید، ایمیل و شماره تلفن‌ شما به مدت ۶۰ روز مسدود خواهد شد و در این مدت امکان اخذ مجدد وقت سفارت را نخواهید داشت.

در نظر داشته باشید که گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی با‌توجه‌به تعداد بالای متقاضیان آن زمان‌بر است. ازآنجایی‌که داشتن تاییدیه سفارت یکی از شرايط مهاجرت به ايتاليا محسوب می‌شود،‌ بهتر است از چند ماه قبل برای گرفتن وقت سفارت و آماده‌سازی مدارک اقدام کنید تا به مشکل زمانی برنخورید.

پیگیری درخواست وقت سفارت ایتالیا چطور امکان‌پذیر است؟

برای پیگیری وقت سفارت ایتالیا کافی است به وب‌سایت ویزامتریک مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات موردنیاز از‌جمله شماره گذرنامه، تاریخ تولد و نوع درخواست، اقدام به پیگیری وقت خود کنید. سفارت ایتالیا در تهران در خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن‌بست فرزان شرقی، پلاک ١۵ است. ساعت کاری سفارت کشور ایتالیا از ٨ صبح تا ١٣ روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه است.

آدرس کارگزاری ویزامتریک ایتالیا خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز،  شماره ۱۳۷، طبقه ۱ است. زمان مراجعه به این کارگزاری نیز از ساعت ۸ تا ۱۶ تعیین شده است. اما به این نکته توجه داشته باشید که برای پیگیری درخواست وقت سفارت نیازی به اطلاع از لیست سفارتخانه های تهران و مراجعه حضوری به سفارت ایتالیا ندارید و انجام این کار توسط شما بی‌نتیجه خواهد بود.

پیگیری وقت سفارت ایتالیا؛ گام آخر برای گرفتن ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

معرفی انواع ویزای ایتالیا

افرادی که کشور آن‌ها عضو اتحادیه اروپا نیست، باید برای ورود به ایتالیا ویزا متناسب با هدف سفر خود اخذ کنند. هر فرد خارجی که به ایتالیا سفر می‌کند، نیاز دارد که متناسب با قصد و هدف سفر خود از انواع ویزای مهاجرتی ایتالیا برای ورود به این کشور استفاده کند که هر یک شرایط خاص خود را دارند. تفاوت ویزا‌های ایتالیا به دلیل راه‌های مهاجرت به این کشور است که مهم‌ترین آن‌ها به ویزا‌های کار، تحصیل، شنگن و سرمایه‌گذاری مرتبط می‌شود. با ما تا انتهای متن همراه باشید تا راه‌های مهاجرت به کشور ایتالیا را بررسی کنیم.

کمک‌گرفتن از موسسه مهاجرتی؛ راهی‌ کوتاه‌تر برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

در این مقاله به شما آموزش دادیم که چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم و سایت وقت سفارت ایتالیا را معرفی کرده و مدت زمان گرفتن آن را به شما بیان کردیم. با پیروی از آموزش گرفتن وقت سفارت ایتالیا و توجه‌به نکات مهم آن، می‌توانید به‌راحتی برای سفر به ایتالیا و مهاجرت به این کشور در زمان موردنظرتان برنامه‌ریزی و اقدام کنید. اگر در زمینه گرفتن وقت سفارت ایتالیا دانشجویی یا توریستی و کاری، نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر دارید، با موسسه هرمس اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان خبره ما شما را در این خصوص یاری کنند. همچنین، سوالات خود در زمینه روش گرفتن وقت سفارت ایتالیا را در قسمت دیدگاه‌ها با ما و سایر مخاطبان در‌میان بگذارید تا به آن پاسخ دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
وقت عادی سفارت ایتالیا در چه مدتی صادر می‌شود؟
تعیین وقت عادی سفارت ایتالیا بسته به شلوغی کارگزاری ممکن است تا ۴۵ روز طول بکشد.
در صورتی که در روز تعیین شده برای وقت سفارت، در کارگزاری حضور پیدا نکنیم چه می‌شود؟
در صورت حضور نداشتم شما در روز تعیین شده برای وقت سفارت، تا ۶۰ روز امکان دریافت مجدد وقت سفارت ایتالیا را نخواهید داشت.
برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیازی به مراجعه به سفارت داریم؟
خیر. همه کارهای تعیین وقت سفارت و دریافت مدارک، توسط کارگزاری ویزامتریک که مورد تایید سفارت ایتالیا است، انجام می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای