لیختن اشتاین

لیختن اشتاین

لیختن اشتاین کشوری کوچک اما زیبا در قلب قاره اروپا است. افراد زیادی خواهان مهاجرت به کشور لیختن اشتاین و اخذ تابعیت آن هستند. اکثر آنها، متقاضیان تجاری می‌باشند که جذب سیاست‌های مالیاتی و امنیت بانکی و اطلاعات مربوط به صاحبان کسب و کارهای این کشور شده‌اند. در واقع موقعیت لیختن اشتاین در مرکز اروپا، علاقه بازرگانان به این کشور را افزایش داده است. عبارت “کوتوله اروپایی با بهشت ​​مالیاتی” در تعریف این کشور جا افتاده است. با این حال، افرادی که می‌خواهند به این کشور پادشاهی مهاجرت کنند، باید شرایط خاصی را داشته باشند. آنها باید درخواست‌های خود را برای اخذ اجازه اقامت، در زمان مقرر ارسال کنند تا واجد شرایط سهمیه ویزا در سال باشند. در ادامه این مقاله، ما به معرفی این کشور اروپایی و همچنین روش‌ها و شرایط لازم برای مهاجرت به آن خواهیم پرداخت.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره کشور لیختن اشتاین

لیختن اشتاین یک کشور کوهستانی محصور در خشکی در اروپای مرکزی است که از غرب و جنوب با سوئیس و از شرق و شمال با اتریش همسایه می‌باشد. مساحت آن حدود ۱۶۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۵۰۰۰ نفر تخمین زده می‌شود. پایتخت آن “فادوتس” و بزرگترین شهر آن “شان” است. این کشور بالاترین تولید ناخالص داخلی را به ازای هر نفر در جهان و کمترین بدهی خارجی جهان را دارد. همچنین این کشور اروپای مرکزی با ۱.۵ درصد بیکاری یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در جهان را دارا می‌باشد.

اقتصاد کشور لیختن اشتاین

با وجود منابع طبیعی محدود، این کشور یکی از معدود کشورهای جهان است که تعداد شرکت‌های ثبت‌شده در آن بیشتر از شهروندان آن می‌باشد. لیختن اشتاین یک اقتصاد تجاری آزاد پررونق و بسیار صنعتی را توسعه داده است. همچنین این کشور دارای بخش خدمات مالی و استاندارد زندگی در سطح همسایگان بزرگ اروپایی خود می‌باشد.

اقتصاد کشور لیختن اشتاین

 

زبان کشور لیختن اشتاین

آلمانی استاندارد زبان رسمی این کشور است. از این زبان برای مقاصد رسمی استفاده می‌شود و در مدارس نیز به این زبان تدریس می‌گردد. با این ‌حال، اکثر مردم به گویش محلی آلمانی صحبت می‌کنند که شبیه به زبان آلمانی در سوئیس می‌باشد. مردم منطقه کوهستانی تریزنبرگ به گویش منحصر به فردی به نام والسر صحبت می‌کنند. زبان دوم اصلی که در مدارس تدریس می‌شود نیز انگلیسی یا فرانسوی است.

مذهب مردم لیختن اشتاین

کاتولیک رومی، دین رسمی این کشور است. حدود ۸۵ درصد مردم کاتولیک هستند، تقریبا ۷ درصد پروتستان می‌باشند و بقیه به فرقه‌های دیگر پایبند هستند.

شرایط زندگی در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین کشوری مدرن و صنعتی است که ساکنان آن از یکی از بالاترین سطوح استانداردهای زندگی در جهان برخوردار هستند. اکثر لیختن اشتاینی‌ها در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کنند، اگرچه آپارتمان‌نشینی برای خانواده‌های جوانی که توانایی خرید خانه ندارند نیز رایج شده است. مسکن کافی برای همه ساکنان این کشور پادشاهای وجود دارد. خانه‌های کشور لیختن اشتاین از خانه‌های چوبی پراکنده در دهکده‌های کوهستانی زیبا تا ساختمان‌های آپارتمانی چندطبقه مدرن در شهر فادوتس (پایتخت) را شامل می‌شوند.

استفاده از خودروهای شخصی مهم‌ترین روش حمل‌ونقل در این کشور می‌باشد. لیختن اشتاین دارای جاده‌ها و بزرگراه‌های به‌ خوبی توسعه‌یافته است. بزرگراه اصلی آن با اتریش و سوئیس مرتبط می‌شود. حمل‌ونقل عمومی کم‌هزینه با اتوبوس نیز در این کشور ارائه می‌گردد. اتوبوس‌ها مسافران را به مقصدهای داخلی و همچنین اتریش و سوئیس حمل می‌کنند. این کشور خطوط راه‌آهن نیز دارد که توسط راه‌آهن فدرال اتریش اداره می‌گردند. فرودگاهی در این کشور وجود ندارد. نزدیک‌ترین فرودگاه به لیختن اشتاین، فرودگاه کلوتن در زوریخ سوئیس است.

آب‌وهوای لیختن اشتاین

با وجود موقعیت کوهستانی لیختن اشتاین، بادهای غالب جنوبی آب‌وهوای این کشور را معتدل می‌کنند. آب‌وهوای لیختن اشتاین قاره‌ای با زمستان‌های ابری و سرد همراه با بارش باران و برف مکرر است. تابستان‌های آن نیز خنک تا حدودی گرم، ابری و مرطوب می‌باشد. این کشور دارای باغ‌های میوه با چمنزارهای سرسبز و سنت دیرینه کشت انگور است.

آب‌وهوای این کشور با وجود کوهستانی بودن، نسبتا معتدل می‌باشد. اما به‌شدت تحت‌تأثیر باد گرم و خشک پاییزی است. دمای حدود ۱۵ درجه سانتیگراد حتی در زمستان نیز در این کشور غیرمعمول نیست.

در زمستان دمای هوا به‌ندرت به زیر منفی ۱۵ درجه سانتیگراد می‌رسد، در حالی‌که در تابستان میانگین دما بین ۲۰ تا ۲۸ درجه سانتیگراد است. اندازه‌گیری‌های بارندگی سالانه در این کشور به طور متوسط ​​حدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌متر می‌باشد. با این ‌حال، در منطقه “آلپ” بارندگی اغلب تا ۱۹۰۰ میلی‌متر است.

میانگین مدت تابش آفتاب حدود ۱۶۰۰ ساعت در سال می‌باشد. بر اساس امتیاز گردشگری، بهترین زمان از سال برای بازدید از این کشور برای فعالیت در هوای گرم، از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

قوانین مهاجرت کشور لیختن اشتاین

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، لیختن اشتاین قوانین خاصی در مورد مهاجرت دارد. زیرا اداره مهاجرت آن فقط تعداد محدودی مجوز اقامت و ویزا صادر می‌کند. این ویزاها به ویزاهای موجود برای شهروندان اتحادیه اروپا و EEA و شهروندان غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA تقسیم می‌گردند. دسته خاصی از متقاضیان نیز شهروندان سوئیسی هستند که سهمیه محدودی از مجوزها به صورت سالانه برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

وقتی صحبت از شباهت به کشورهای دیگر می‌شود، چندین نوع ویزا نیز وجود دارد که می‌توانند برای افراد با هدف اقامت کوتاه‌مدت، صادر گردند. این ویزاهای لیختن اشتاین عبارتند از:

ویزاهای لیختن اشتاین

 • ویزای توریستی برای کسانی که جهت اهداف گردشگری، تجاری و سایر بازدیدهای کوتاه وارد این کشور می‌شوند.
 • ویزای ترانزیت در مسیر سفر به کشور دیگری با توقف در لیختن‌اشتاین.
 • ویزای شینگن. از آنجایی‌ که لیختن اشتاین یک کشور عضو شینگن می‌باشد، بنابراین امکان صدور این ویزا را فراهم کرده است.
 • ویزای ملی با مدت‌زمان ۹۰ روز برای شهروندان خارجی نیز موجود می‌باشد.

از بین این نوع ویزاها، تنها ویزای شینگن و ویزای ملی به یک خارجی اجازه می‌دهند حداکثر تا ۳ ماه در کشور بماند.

انواع ویزای شینگن کشور لیختن اشتاین

ویزای شینگن این کشور را می‌توان همانند سایر کشورهای شینگن، بر اساس هدف و مدت‌زمان سفر به شرح زیر طبقه‌بندی کرد:

 • تجاری: این مجوز به شما امکان می‌دهد برای شرکت در فعالیت‌های تجاری مانند نمایشگاه‌های تجاری، فعالیت‌های MICE و غیره به لیختن اشتاین سفر کنید.
 • بازدید کننده: این نوع مجوز برای افرادی صادر می‌شود که از اعضای خانواده یا دوستان برای آن‌ها دعوت نامه فرستاده شده است.
 • مطالعاتی: این نوع برای افرادی صادر می‌شود که برای شرکت در مطالعات بیش از ۹۰ روز پژوهشی، آموزشی و سایر فعالیت‌های دانشگاهی به این کشور سفر می‌کنند.
 • کاری: برای افرادی است که برای شرکت در فعالیت‌های شغلی وارد لیختن اشتاین می‌شوند.
 • گردهمایی خانوادگی: این نوع برای افرادی است که به دنبال دیدار با خانواده خود در این کشور هستند.

انواع ویزای شینگن کشور لیختن اشتاین

سهمیه‌های اقامت کشور لیختن اشتاین

شاید مهم‌ترین نکته‌ای که در تصمیم گیری برای مهاجرت به این کشور باید در نظر گرفته شود، ورود به سهمیه سالانه به منظور جلوگیری از انتظار برای یک سال دیگر می‌باشد. در ادامه، نحوه صدور مجوز اقامت آمده است.

اول از همه اینکه، دو نوع مجوز اقامت وجود دارد: برای اهداف شغلی و برای اهداف غیرشغلی، تعداد صدور آنها نیز به شرح زیر است:

 • دولت مجموعا ۸۹ مجوز اقامت در سال صادر می‌کند.
 • از این ۸۹ مجوز، شهروندان منطقه اقتصادی اروپا مستحق ۷۲ مجوز اقامت در سال هستند. (۵۶ مورد آن بر اساس اشتغال و ۱۶ مورد آن برای سایر گروه‌های مهاجر صادر می‌شود.)
 • ۱۷ مجوز برای شهروندان سوئیسی صادر می‌گردد (۱۲ مجوز بر اساس اشتغال و ۵ مجوز برای اهداف دیگر).
 • نیمی از ویزاها از طریق لاتاری اعطا می‌شوند و نیمی دیگر، توسط دولت.
 • نیروهای کار خارجی مقیم این کشور در صورتی که شهروندان منطقه اقتصادی اروپا باشند، حق دریافت ۵۶ مجوز اقامت دارند.
 • شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا باید واجد شرایط لازم برای دریافت مجوز اقامت باشند.

با توجه به قوانین مهاجرت لیختن اشتاین باید بدانید که لاتاری در بهار و پاییز انجام می‌گردد.

اقامت دائم کشور لیختن اشتاین

اخذ اقامت دائم این کشور بسیار دشوار می‌باشد. علی‌رغم این واقعیت که لیختن اشتاین کشور کوچکی است، اما اکثریت جمعیت آن خارجی می‌باشند. به طور کلی، با وجود تمام این واقعیت‌ها، این کشور نیازی به جمعیت اضافی ندارد. بومیان آن بسیار خوب زندگی می‌کنند و از نظر درآمد سرانه، پس از ایالات متحده مقام دوم را در جهان دارند. اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین از راه‌های مختلفی به شرح زیر امکان‌پذیر است:

 • از طریق ویزای کاری
 • از طریق ویزای سرمایه گذاری
 • پس از تحصیل در لیختن اشتاین
 • از طریق ازدواج با یک شهروند لیختن اشتاینی

با این حال، همه این گزینه‌ها از جمله آخرین (ازدواج)، تنها پس از زندگی در لیختن اشتاین برای بیش از 10 سال امکان پذیر است. البته این امر، ملاک اصلی نیست. اگرچه این کشور بخشی از اتحادیه شینگن نیست، اما می‌توانید تحت ویزای شینگن با مهر “C” وارد لیختن اشتاین شوید.

مقامات لیختن اشتاین رویکردهای متفاوتی در مورد موضوع اخذ اقامت دائم توسط شهروندان کشورهای مختلف دارند. شهروندان سوئیس و اتریش پس از پنج سال اقامت می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند. شهروندان منطقه اقتصادی اروپا باید در ۱۰ سال گذشته قبل از درخواست، دائما در این کشور زندگی کرده باشند. شهروندان سایر کشورهای دیگر نه تنها باید دائما به مدت ۱۰ سال در آن زندگی کرده باشند، بلکه باید از نیروی کار مورد تقاضا نیز باشند.

مهاجرت به کشور لیختن اشتاین از طریق کار

بیش از نیمی از مشاغل در این کشور توسط افرادی انجام می‌شوند که مقیم خارج از کشور هستند. مسافران بین‌المللی از اتریش، سوئیس و جنوب آلمان بخشی جدایی‌ناپذیر از نیروی کار لیختن اشتاین می‌باشند.

مسافران بین‌المللی، کارمندانی هستند که به طور معمول بین محل سکونت و محل کار خود رفت و آمد می‌کنند و روزانه به خانه‌های خود در خارج از این کشور بازمی‌گردند. افرادی که به عنوان مراقب یا در صنعت هتلداری یا پذیرایی کار می‌کنند، در چارچوب قرارداد کاری که در آن ملزم به استراحت هستند، ممکن است از تعهد بازگشت به محل زندگی خود معاف شوند. این افراد باید حداقل هفته‌ای یک بار به محل اقامت خود در منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس بازگردند.

شرایط استخدام نیروی کار خارجی در کشور لیختن اشتاین

لیختن اشتاین بین شهروندان سوئیسی، شهروندان یک کشور EEA یا شهروندان کشورهای ثالث تمایز قائل می‌شود. مجوز رفت و آمد بین‌المللی برای شهروندان کشورهای ثالث مورد نیاز است. این مجوز برای یک سال اعتبار دارد و همچنین توسط اداره مهاجرت و گذرنامه صادر می‌گردد. در این رابطه باید نشان داده شود که هیچ کارمند مناسبی برای شغل مورد نظر در بازار کار لیختن اشتاین یافت نشده است. درخواست کامل تکمیل‌شده نیز باید حداکثر 14 روز قبل از شروع برنامه‌ریزی شده موقعیت شغلی، به اداره مهاجرت و گذرنامه ارسال گردد. شروع به فعالیت در موقعیت شغلی هم فقط پس از صدور مجوز، امکان‌پذیر می‌باشد.

اجازه اقامت برای شهروندان کشورهای ثالث ممکن است فقط برای مدیران، متخصصان یا سایر نیروهای کار صادر شود. در این خصوص نیروی کار باید دوره‌های آموزشی حرفه‌ای را گذرانده باشد یا دارای تجربه حرفه‌ای طولانی مدت باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، مجوز اقامت به مدت پنج سال (یک سال برای شهروندان یک کشور ثالث) معتبر است. پس از پنج سال، دارندگان اجازه اقامت می‌توانند برای اقامت طولانی مدت یا دائم درخواست دهند، مشروط بر اینکه همه شرایط برآورده شوند.

مهاجرت به کشور لیختن اشتاین از طریق تحصیل

این کشور پادشاهی کوچک دارای سابقه درخشان در زمینه مؤسسات آموزشی است. دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA برای تحصیل در این کشور ملزم به درخواست ویزای دانشجویی هستند.

مهاجرت به کشور لیختن اشتاین از طریق تحصیل

لیختن اشتاین و سوئیس شرایط ورود یکسانی دارند. بنابراین اگر در کشور خود به دفتر امور خارجی لیختن اشتاین دسترسی ندارید، می‌توانید به دفتر امور خارجه سوئیس برای اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین درخواست دهید. مقررات مربوط به افراد متقاضی ویزا نیز مشابه هستند. دانشجویان بین‌المللی که نیاز به ویزا دارند، می‌توانند درخواست خود را به نمایندگی سوئیس در کشور محل اقامت خود ارسال کنند. مقامات سوئیس در مورد این درخواست تصمیم می‌گیرند و آن را پردازش می‌کنند. مدارک زیر برای این منظور باید ارائه شوند:

 • فرم درخواست ویزا و ۴ عکس در اندازه پاسپورتی.
 • نامه پذیرش: نامه پذیرش توسط مؤسسه آموزشی که در آن پذیرفته شده‌اید، صادر می‌شود. این نامه نشان می‌دهد که به متقاضی، تحصیل تمام وقت در موسسه مربوطه پیشنهاد شده است.
 • اثبات منابع مالی: متقاضیان باید بتوانند مدرکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای حمایت از خود در کشور ارائه دهند.
 • رسید هزینه دوره که نشان می‌دهد هزینه دوره را به طور کامل پرداخت کرده‌اید.
 • پوشش بیمه سلامت: شما باید یک بیمه درمانی خصوصی داشته باشید و مدرکی مستند برای آن ارائه دهید.

مهاجرت به کشور لیختن اشتاین از طریق سرمایه‌گذاری

لیختن اشتاین بزرگ‌ترین مرکز مالی برای صندوق‌های بانکی و سرمایه گذاری است. این کشور دارای سیستم مالیاتی مطلوب برای فعالیت اقتصادی تجاری مناسب می‌باشد. گردشگری و بانکداری، سهم اصلی اقتصاد لیختن اشتاین را دارند. لیختن اشتاین دارای معاهده مالیات مضاعف (DTT) و موافقت‌نامه‌های تبادل اطلاعات مالیاتی (TIEA) با طیف وسیعی از کشورها از جمله آلمان، سوئیس، اتریش و ایالات متحده است.

با سرمایه گذاری ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون فرانک (بدون محدودیت) در یک فعالیت تجاری در این کشور و ایجاد شغل می‌توان اقامت این کشور را برای مدت ۵ سال به دست آورد. همچنین بعد از ۳۰ سال زندگی نیز می‌توان برای شهروندی آن در خواست نمود.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج

این کشور نسبت به مسئله مهاجرت از طریق ازدواج نیز سخت‌گیرانه عمل می‌کند. همسر مقیم باید حداقل ۱۲ سال در لیختن اشتاین سکونت داشته باشد. همسر خارجی نیز تنها پس از ۳ سال از ثبت رسمی ازدواج می‌تواند اقامت دائم دریافت کند.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه ها

لیختن اشتاین یکی از کشورهای اروپایی با مساحت کم بوده که در قسمت غربی این قاره قرار گرفته است. این کشور با مساحت حدود ۱۶۰ کیلومتر مربع جایی برای زندگی آرام با تمرکز بر فرهنگ، هنر و علم است. رنکینگ جهانی کشور لیختن اشتاین در بسیار از زمینه‌ها معمولاً بسیار بالا است.

به عنوان مثال، در سطح جهانی، این کشور در رتبه 4 جهان در شاخه “رشد اقتصادی و کیفیت زندگی” قرار دارد. همچنین این کشور در زمینه‌هایی مانند آزادی مطبوعات، شاخص توسعه انسانی، نظام پزشکی و تحصیلات عالی نیز رتبه بالایی دارد و در سال ۲۰۲۱ به عنوان کشوری با سطح بالای امنیت شناخته شده است و رتبه خوبی نیز در شاخص سلامتی و همچنین شاخص حمایت از کسب و کار دارد.

با وجود این که لیختن اشتاین یک کشور کوچک است، اما همچنان در بسیاری از زمینه‌های مختلف از جمله در شاخه‌های محیط زیست، نظام قضایی و شاخص آموزش عالی رتبه بالای خود را حفظ کرده است. به طور کلی، این کشور یک کشور پویا با فرهنگ غنی، صنعت کوچک و اقتصاد پایدار بوده که در بسیاری از زمینه‌ها رتبه‌های بالای جهانی را از آن خود کرده است.

شهرهای مهم این کشور 

شناخت شهرهای مهم کشور لیختن اشتاین یکی از مهم‌ترین مواردی است که پیش از مهاجرت به این کشور باید با آن آشنا شد. در واقع، بدون شناخت شهرهای مختلف این کشور شانس کمتری برای انتخاب یک گزینه مناسب برای اسکان خواهید داشت. در این بخش به چند شهر مهم این کشور کوچک اشاره خواهیم کرد.

وادوز

اولین مورد در لیست ما مربوط به شهر وادوز است. شهر وادوز یک شهر کوچک و زیبا در جنوب غربی لیختن اشتاین است. این شهر در منطقه‌ای با نام “وینگرتال” قرار دارد و پرجمعیت‌ترین شهر این منطقه است. وادوز با وسعت حدود ۱۶ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۱۴ هزار نفر یک شهر صنعتی و تجاری کوچک محسوب می‌شود. شرکت‌های برجسته‌ای همچون کارخانه بزرگ فولاد، شرکت کاغذسازی و شرکت تولید لوازم خانگی در این شهر فعال هستند.

از جاذبه‌های گردشگری وادوز می‌توان به قلعه‌ باستانی اشاره کرد که در سال ۹۷۰ ساخته شده است و به عنوان یکی از نمادهای شهر شناخته می‌شود. همچنین پارک زیبایی در وسط شهر و موزه‌هایی مانند “موزه تاریخ وادوز” از جاذبه‌های دیدنی شهر وادوز هستند. رودخانه نیکر (Neckar) و جلوه‌های طبیعی دیگر، این شهر را برای علاقه‌مندان به گردشگری و استراحت مناسب می‌سازد.

شهرهای مهم لیختن اشتاین

بالزروس

شهر بالزروس یا “بالزارس” در استان بادن-وورتمبرگ قرار دارد و در شرق لیختن اشتاین واقع شده است. این شهر کوچک با جمعیت حدود ۲۰ هزار نفر، محلی برای استراحت و تفریح در میان طبیعت بکر و آرام‌بخش است. بالزروس با معماری زیبا و جذاب، پارک‌ها و باغ‌های زیبا، کوهستان‌های سرسبز و مناظر دیدنی فراوان، جذابیت خاصی دارد. پارک‌هایی مانند “پارک بالزروس” و “پارک کلینگنبرگ” و همچنین میدان بازار شهر از جاذبه‌های دیدنی بالزروس هستند.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه بالزروس اشاره کرد. این قلعه زیبا در قلب شهر واقع شده است و می توانید از بالای آن مناظر بسیار زیبای شهر و پیرامون آن را با چشم ببینید و لذت ببرید. همچنین در کنار قلعه بالزروس موزه‌هایی نظیر موزه تاریخی و موزه هنر نیز وجود دارند که برای علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر جذاب هستند. علاوه بر این، شهر بالزروس محلی برای صعود به کوهستان “بالسترول” نیز است. این کوه با ارتفاع ۱۸۳۴ متر مناظر بسیار زیبایی از سراسر شهر و منطقه را به نمایش می‌گذارد.

شهر شان

شهر شان در منطقه جنوبی لیختن اشتاین واقع شده است و جمعیتی حدود ۶ هزار نفر دارد. این شهر کوچک با موقعیت سرسبز و آرام‌بخش، برای توریست‌ها و بازدیدکنندگانی که به دنبال استراحت و آرامش هستند، بسیار جذاب خواهد بود.

شهر شان با معماری قدیمی و زیبا، خیابان‌های پاک و کم تردد، باغ‌های زیبا و پارک‌های سرسبز از جاذبه‌های دیدنی و استراحتی برجسته این کشور است. پارک‌هایی همچون “پارک راین فال” و “پارک پلانتاسیون” برای پیاده‌روی، سفر با دوچرخه یا استراحت مناسب هستند.

شهر شان همچنین دارای صنعت قوی و تولیدات صنعتی متنوعی است. شرکت‌هایی مانند Hilti AG و یک شرکت بزرگ تولیدکننده ابزار برقی و لوازم جانبی در شهر شان قرار دارند و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانجات این صنعت در جهان شناخته می‌شوند. علاوه بر این، شهر شان در نزدیکی کوهستان‌های سرسبز و مناظر زیبای طبیعی قرار دارد. بازدید از کوهستان‌هایی مانند “کوهستان پفن” و “کوهستان گراوند” در نزدیکی شهر از تفریحات سالم شان محسوب می‌شود.

به طور کلی، شهر شان با آرامشی که از طبیعت خود به دست می‌آورد، معماری زیبا و تاریخی، صنعت قوی و موقعیتی محصور بین کوهستان‌ها، برای بازدیدکنندگان و گردشگران یکی از شهرهای جذاب و دلپذیر در لیختن اشتاین است.

مکان‌های دیدنی لیخن اشتاین

لیختن اشتاین از لحاظ مکان‌های دیدنی نیز دست کمی از همسایگان خود ندارد. در واقع، یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب این کشور از بین سایر کشورهای اروپایی وجود همین مکان‌های دیدنی مختلف است که شامل موارد زیر هستند:

 • مالبون: مالبون یک پیست اسکی محبوب واقع در کوه‌های آلپ است، مالبون مناظری خیره‌کننده از کوه‌های آلپ را ارائه می‌دهد و مکانی عالی برای علاقه‌مندان به فضای باز است.
 • Kunstmuseum Liechtenstein: این موزه هنر مدرن دارای مجموعه‌ای چشمگیر از هنرهای معاصر سراسر جهان است. در این موزه آثار هنرمندان مشهوری مانند پیکاسو و کلی وجود دارد.
 • موزه والسر – واقع در تریزنبرگ: این موزه به تاریخ و فرهنگ مردم والسر اختصاص دارد که قرن‌ها در این منطقه ساکن بوده‌اند.
 • کلیسای جامع سنت فلورین: این کلیسای جامع زیبا در قلب وادوز واقع شده و دارای معماری خیره‌کننده و پنجره‌های شیشه‌ای پیچیده است.
 • رودخانه راین: لیخان اشتاین در سواحل راین واقع شده است که به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا از پیاده‌روی، قایق‌سواری و سایر فعالیت‌های مربوط به فضای باز لذت ببرند.
 • تریزنبرگ: تریزنبرگ دهکده‌ای جذاب است که در بالای کوه‌ها قرار دارد. تریزنبرگ مناظر پانورامایی خیره‌کننده‌ای از کوه‌های اطراف را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد و مکانی عالی برای پیاده‌روی و کاوش در فضای باز است.
برای مهاجرت از کجا شروع کنیم

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که اگر همراه با توان مالی، تحقیق، دریافت مشاوره و برنامه‌ریزی صحیح باشد، می‌تواند آینده‌ای روشن را برای شما رقم بزند. بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلف میل به مهاجرت داشته باشند اما نسبت به امور و مراحل آن آشنایی نداشته باشند.

سخن آخر

لیختن اشتاین یک کشور مستقل کوچک و زیبا است که پذیرای مردم از سراسر جهان می‌باشد. اینکه چگونه می‌توانید به این شاهزاده‌نشین مهاجرت کنید، بستگی به کاری دارد که می‌خواهید در لیختن اشتاین انجام دهید. آیا می‌خواهید در دانشگاه تحصیل کنید یا قصد دارید در لیختن اشتاین کار کنید؟. هر هدفی، قوانین خاص و نوع مجوز مخصوص به خود را دارد. پس از تکمیل و ارسال مدارک، دولت تصمیم می‌گیرد که مجوز شما را صادر کند یا خیر. تعداد مجوزهایی که دولت هر سال صادر می‌کند نیز محدود هستند.

وکلای موسسه مهاجرتی هرمس اپلای می‌توانند اطلاعات دقیق و به‌روز شده‌ای را به افرادی که علاقه‌مند به مهاجرت به کشور لیختن اشتاین هستند، ارائه دهند. بدین ترتیب، متقاضیان قبل از شروع روند درخواست اجازه اقامت، به خوبی آماده خواهند بود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
انواع روش‌های مهاجرت به لیختن اشتاین کدام هستند؟
مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و ازدواج با شهروند این کشور، روش‌های مهاجرت به کشور لیختن‌اشتاین هستند.
در صورت ازدواج با شهروند لیختن اشتاینی بعد از چند سال می‌توان اقامت این کشور را به دست آورد؟
در صورت ازدواج با یک فرد مقیم این کشور، بعد از گذشت ۳ سال از ازدواج رسمی می‌توان اقامت لیختن‌اشتاین را به دست آورد.
مجوز کار و اقامت کشور لیختن اشتاین برای چه افرادی صادر می‌شود؟
مجوز کار فقط برای نیروی کار متخصص موردنیاز و مدیران صادر می‌گردد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نصرت محمدی
9 ماه قبل

برای بازدید از لیختن اشتاین حتما باید اونجا آشنا داشته باشیم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  نصرت محمدی
8 ماه قبل

سلام برای دریافت ویزای توریستی لیختن اشتاین حتما لزومی به دعوتنامه نیست ولی به صورت کلی دعوتنامه مسیر را سریع تر و شانستون رو بیشتر میکند

کادر هرمس اپلای