برنامه های مهاجرت استانی به کانادا

برنامه مهاجرت استانی به کانادا

برنامه های مهاجرت استانی به کانادا با عنوان انگلیسی – Provincial nominee Program تحت عنوان PNP زیر مجموعه سیستم اکسپرس اینتری به وجود آمدند. این برنامه قراردادی است بین استان های کانادا و سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یا همان IRCIC . هدف از ایجاد ا برنامه مذکور این بود که استان ها با توجه به نیاز بازار کار و برنامه توسعه اقتصادی که دارند بتوانند از میان متقاضیان انتخاب کنند.

در واقع دولت فدرال به این استان ها اجازه داده که در صورتی که برنامه شان با قوانین فدرال تناقضی نداشته باشد می توانند ساکنین خود را انتخاب کنند. اکثریت استان های کانادا از برنامه استانی کانادا جهت جذب نیروی کار استقبال کردند. لازم به ذکر است که برنامه هر استان با استان دیگر فرق دارد و متقاضی باید با توجه به شرایط و سلایق خود از میان استان ها انتخاب کند. تعداد معدودی از جمله استان کبک مثل سابق روش مستقلی را دارند.

طبق قرارداد قدرتمندی که دولت کبک با دولت فدرال کانادا دارد اختیار زیادی در جذب نیروی کار مورد نیاز خود دارد. این قرارداد Quebec Accord  نامیده می شود. تسلط به زبان فرانسه در استان انتخاب نیروی کار در استان کبک عامل تعیین کننده ای است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

لیست استان هایی که برنامه های مهاجرت استانی به کانادا دارند:

انواع برنامه های مهاجرت استانی به کانادا

برای ورود به این سیستم و استفاده از آن دو راه وجود دارد. مسیر اول از سیستم اکسپرس اینتری فدرال عبور می کند. به ای صورت که متقاضی پروفایل خود را در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری شروع می کند و انتخاب می کند که پروفایل او توسط تعدادی از استان ها دیده شود. دولت استان مشخص شده در پروفایل اکسپرس اینتری بعد از بررسی پرونده شخص در صورتی که به مهارت های شخص نیاز داشته باشد دعوت نامه ای را برای او صادر می کند . کسب این دعوت نامه 600 امتیاز به امتیازات متقاضی اضافه می کند و بعد از تکمیل مدارک شخص ویزا دریافت می کند.

مسیر دیگر از طریق دولت هر یک از استان هاست. به این صورت که شخص متقاضی درخواست و رزومه و مدارک خود را برای دولت استان منتخب می فرستد و دولت مدارک او را بررسی کرده و نظر خود را اعلام می کند. در صورت توافق یک دعوت نامه برای شخص صادر می شود. این مسیر زمان بیشتری را نسبت به زمان اکسپرس اینتری نیاز دارد.

در میان این استان ها ، استان های  ساسکاچوان ، نوااسکوشیا و پرنس ادواردز برنامه های خود را اعلام کرده اند و در در چند برنامه از میان متقاضیان انتخاب کرده اند. برنامه های مهاجرت استانی به کانادا طی چند سال گذشته به تعداد زیادی از متقاضیان که امتیاز آنها برای اکسپرس اینتری فدرال کافی نبود کمک کرده که وارد کانادا شده و اقامت دائم کانادا بگیرند. در ضمن رشته هایی که در لیست مشاغل مورد نیاز آنها اعلام می شود مثل قصاب ، خیاط ، متخصصان فنی و .. در لیست مشاغل مورد نیاز فدرال به چشم نمی خورند پس شانس جدیدی برای متقاضیان با چنین تخصص هایی در برنامه های مهاجرت استانی به کانادا تعبیه شده است.

نکته پایانی

البته هر یک از این استان ها برنامه های اقتصادی دیگری را نیاز جهت جذب نیروی انسانی اعلام کرده اند که برنامه های سرمایه گزاری و کارآفرینی مهم ترین آن ها هستند.اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا را دارید برای دریافت اطلاعات بیشتر با پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب ما مشاوره دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی—>وقت سفارت کانادا

سؤالات متداول

برای این موضوع دو راه وجود دارد:

  • یکی از طریق اکسپرس اینتری فدرال
  • یکی از طریق دولت هر استان

کسب دعوتنامه از دولت استان مشخص شده 600 امتیاز به امتیازات شخص متقاضی اضافه میکند.

معمولا درخواست از طریق اکسپرس اینتری زمان کمتری نسبت به دیگری میبرد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *