اقامت استونی

شرایط دریافت ویزای اقامت استونی

اقامت استونی یکی از گزینه هایی است که میتواند گزینه خوبی برای مهاجرت باشد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید حتما می‌دانید که کشورهای اروپایی یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای مهاجرت به شمار می‌آیند. در میان کشورهای اروپایی انتخاب کردن یک گزینه برای مهاجرت ممکن است کمی سخت و دشوار باشد. شما برای مهاجرت خود باید معیارهای مختلفی را مدنظر قرار دهید تا بتوانید یک گزینه خوب را انتخاب کنید. امروزه شما با دریافت ویزای اقامت استونی می‌توانید به یکی از کشورهای جذاب اروپایی مهاجرت کنید.

استونی یکی از کشورهای اروپایی است که در منطقه شمال شرقی این قاره قرار گرفته و در حال حاضر تعداد زیادی از ایرانیان در این کشور اقامت دارند. یکی از دلایل بسیار مهمی که برای مهاجرت ایرانیان به این کشور وجود دارد می‌توان به امنیت اقتصادی بالای این کشور اشاره کرد. از طرف دیگر شما فرصت‌های شغلی زیادی را نیز در این کشور پیش رو خواهید داشت؛ چراکه امروزه استونی به‌عنوان یک کشور صنعتی فعالیت دارد و صنایع مختلفی در آن مشغول به کار هستند.

در ادامه قصد داریم کمی بیشتر درباره  شرایط اقامت استونی صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اقامت استونی و مهاجرت به این کشور

اگر نگاهی به لیست کشورهای اروپایی بیندازیم که امروزه فرصت مناسبی را برای مهاجرت فراهم کرده‌اند کشور استونی را نیز می‌توانیم در این لیست مشاهده کنیم. استونی یکی از کشورهای شمال شرقی اروپاست که امروزه اقتصاد بسیار پویایی دارد و با وجود این‌که مانند کشورهای آلمان، ایتالیا و … در کل دنیا محبوب نیست؛ ولی ایرانیان علاقه زیادی به مهاجرت به کشور استونی دارند. یکی از مهم‌ترین دلایل دریافت اقامت استونی توسط ایرانیان شرایط بسیار خوب مهاجرت ایرانیان به این کشور است.

در واقع شانس شما برای اخذ ویزا و اقامت کشور استونی بسیار بیشتر از سایر کشورهای اروپایی که نام بردیم خواهد بود. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که با وجود شرایط ساده اخذ اقامت، شرایط زندگی در این کشور نیز بسیار خوب است و شما با مشکل یا چالش جدی برای زندگی در کشور استونی مواجه نخواهید داشت. این کشور یکی از کشورهای صنعتی در اروپا به شمار می‌آید و کشاورزی محبوبیت کمتری در آن دارد.

همین عامل نیز فرصت‌های شغلی بسیار جذابی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید شرایط اقتصادی خود را در استونی بهبود دهید.

استونی یکی از کشورهای شمال شرقی اروپاست که امروزه اقتصاد بسیار پویایی دارد و با وجود این‌که مانند کشورهای آلمان، ایتالیا و … در کل دنیا محبوب نیست؛ ولی ایرانیان علاقه زیادی به مهاجرت به کشور استونی دارند.
شرایط اقتصادی استونی برای دریافت ویزا استونی

آشنایی با شرایط اقتصادی استونی

کشور استونی یکی از کشورهای اروپایی است که امروزه شرایط اقتصادی بسیار خوبی را دارد و در مقایسه با سایر کشورهایی که در منطقه شمال شرقی این قاره قرار دارند شرایط اقتصادی مردم آن در حالت خوبی است. دو مورد از مهم‌ترین اجزای اقتصادی این کشور را صنایع متعدد و کشاورزی این کشور تشکیل می‌دهد. البته باید دقت داشته باشید که کشاورزی امروزه از محبوبیت کمتری در این کشور برخوردار است و بیشتر شاهد پیشرفت چشمگیر صنایع مختلف در کشور استونی هستیم.

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که باید درباره اقتصاد کشور استونی بدانید این است که امنیت اقتصادی در این کشور بسیار بالاست. مردم استونی از رفاه اقتصادی بسیار خوبی برخوردار هستند و افرادی که در یک موقعیت شغلی مناسب مشغول به کار هستند معمولا درآمد خوبی در استونی دارند. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که نرخ بیکاری در استونی نیز در مقایسه با سایر کشورهای مشابه پایین‌تر است و همین عامل نیز فرصت‌های شغلی زیادی را پیش روی شما قرار می‌دهد.

تمام این عوامل در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا دریافت اقامت استونی یک گزینه جذاب برای ایرانیانی باشد که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند.

وضعیت اجتماعی کشور استونی

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تا امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به دریافت اقامت استونی باشند این است که این کشور از نظر اجتماعی نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد و مردم این کشور رفاه اجتماعی خوبی را نیز در کشور خود تجربه می‌کنند. ازآنجایی‌که بهره‌وری اقتصادی این کشور بسیار بالاست دولت این کشور امکانات بهداشتی بسیار جذابی را برای مردم تهیه کرده است. به همین علت نیز مردم این کشور از نظر سطح خدمات بهداشتی در جایگاه خوبی در قاره اروپا قرار دارند.

از طرف دیگر خدمات اجتماعی رایگان زیادی نیز در این کشور به مردم ارائه می‌شود که بدون شک استفاده از آنها می‌تواند به یک تجربه جذاب برای هر شخصی تبدیل شود. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید درباره اقامت این کشور بدانید این است که مردم استونی از نظر فرهنگی دارای آداب‌ورسوم بسیار جذابی هستند. شما در این کشور می‌توانید در جشن‌های مختلف شرکت کرده و از فستیوال‌های مختلفی که برگزار می‌شوند نیز دیدن کنید. فراموش نکنید که ایرانیان زیادی در کشور استونی اقامت دارند و ارتباط گرفتن با آنها نیز می‌تواند زندگی را در این کشور برای شما ساده‌تر کند.

اخذ اقامت تحصیلی استونی

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور استونی و دریافت ویزای اقامت استونی وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. یکی از بهترین این شرایط اقامت استونی از طریق تحصیل در این کشور است. این نوع اقامت استونی به دانشجویانی اعطا می‌شود که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور استونی را دارند. تحصیل در این کشور یک مزیت بسیار بزرگ دارد و آن این است که شانس شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آن بالا خواهد بود.

از طرف دیگر نباید فراموش کنید که سطح علمی دانشگاه‌های این کشور نیز تقریبا در جایگاه خوبی در قاره اروپا قرار دارد و امکاناتی که دولت این کشور فراهم می‌کند به شما اجازه می‌دهد تا به پیشرفت علمی مدنظر خود نیز برسید. از جمله مزایای مهم تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توان به تنوع بالای رشته‌ها و مقاطع تحصیلی و همین‌طور هزینه مناسب تحصیل در کشور استونی اشاره کرد.

درصورتی‌که قصد دریافت اقامت تحصیلی این کشور را دارید ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌های این کشور یک نامه پذیرش دریافت کرده و سپس به سفارت استونی مراجعه کرده و مدارک تحصیلی و شخصی خود را باید ارائه دهید.

امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور استونی و دریافت اقامت این کشور وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند.
دریافت اقامت استونی

اخذ اقامت استونی از طریق کار در این کشور

در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که کشور استونی یکی از کشورهایی است که نرخ بیکاری پایینی داشته و موقعیت‌های شغلی جذابی در این کشور وجود دارد. همین عامل نیز باعث می‌شود تا یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت استونی از طریق کارکردن و پیداکردن یک موقعیت شغلی در این کشور باشد. برای اخذ اقامت کشور استونی از طریق این روش شما ابتدا باید یک کارفرما را در کشور استونی بیابید. برای این کار می‌توانید از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

این موسسه به میزان زیادی در دریافت ویزای کاری کشور استونی به شما کمک خواهد کرد و در طول طی‌کردن مراحل اخذ ویزا و اقامت همراه شما خواهد بود. در گام بعدی شما باید از کارفرمایی که پیدا کرده‌اید یک دعوت‌نامه را دریافت کرده و آن را در لیست مدارک خود قرار دهید. پس از آن نیز با آماده‌کردن مدارکی که در بخش‌های بعدی به طور مفصل درباره آنها صحبت خواهیم کرد باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست صدور ویزای کاری خود را به طور حضوری تکمیل کنید. به‌این‌ترتیب در صورت کامل بودن مدارک شما می‌توانید اقامت کاری کشور استونی را دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری در استونی و اخذ اقامت این کشور

یکی از بهترین روش‌هایی که امروزه برای اخذ اقامت استونی وجود دارد دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه دولت این کشور فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده که استفاده از این فرصت‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید در مدت‌زمانی کوتاه ویزا و اقامت خود را دریافت کنید. اخذ اقامت کشور استونی از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به شما کمک می‌کند تا بتوانید سودآوری بالایی نیز در این کشور داشته باشید.

روش‌های مختلفی در کشور استونی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به ثبت شرکت، راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید، خرید سهام شرکت‌های مختلف و … اشاره کرد. نرخ پایین مالیات در کشور استونی باعث شده تا امروزه سرمایه‌گذاران زیادی به این کشور مهاجرت کرده و یک کسب‌وکار جدید را در استونی راه‌اندازی کنند.

برای ثبت یک شرکت در این کشور شما باید اولا ثابت کنید که سرمایه لازم را برای این کار دارید و در گام بعدی نیز باید یک طرح تجاری خوب و جامع را به دولت این کشور ارائه دهید.

اخذ اقامت استونی از طریق ازدواج در این کشور

یک روش رایج دیگر که امروزه بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشور استونی و دریافت اقامت این کشور از آن استفاده می‌کنند ازدواج با شخصی است که اقامت استونی را داراست. درصورتی‌که شما بتوانید با چنین شخصی ازدواج کنید این امکان برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید خودتان نیز اقامت کشور استونی را دریافت کنید. البته چند شرط خاص در این زمینه وجود دارد که باید به آنها دقت داشته باشید. اولین شرط این است که همسر شما باید تمکن مالی لازم برای حمایت مالی را داشته باشد.

از طرف دیگر شما باید در زمان مراجعه به سفارت استونی تمامی مدارک مربوط به ازدواج خود را به طور کامل به سفارت این کشور ارائه دهید. شرط مهم دیگر این است که ازدواج شما نباید صوری باشد. درصورتی‌که پس از مهاجرت و دریافت اقامت این کشور ثابت شود که با همسرتان یک ازدواج صوری داشته‌اید اقامت شما لغو شده و باید به کشور خودتان بازگردید. درصورتی‌که هرگونه سوالی در خصوص مهاجرت به استونی از طریق این روش دارید می‌توانید از خدمات موسسه هرمس اپلای در این زمینه بهره‌مند شوید.

مراحلی که باید برای اخذ اقامت استونی طی کنیم

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد اخذ اقامت استونی را دارید باید مراحل مربوط به این کار را به‌درستی و مرحله‌به‌مرحله طی کنید تا در طول این مسیر مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید. در گام اول شما باید مدارک تخصصی موردنیاز را آماده کنید که در بخش‌های قبلی این مطلب را در خصوص هریک از روش‌های دریافت اقامت استونی به طور خاص توضیح دادیم. پس از آنکه این مدارک را آماده کردید زمان آن است که اقدام به تعیین وقت سفارت استونی کنید.

برای اخذ ویزای اقامت در استونی، مراحلی وجود دارد که باید پیگیری شوند. ابتدا باید یک شغل یا کاریابی در استونی پیدا کنید و از کارفرمای خود دعوت نامه دریافت کنید. سپس درخواست اقامت استونی را به سفارت یا کنسولگری استونی در کشور خود ارسال کنید. پس از انتخاب ویزا، ممکن است مصاحبه مصرح شود و شما باید مدارک  و شرایط اقامت استونی مورد نیاز را آماده کنید. در نهایت، باید در مدت زمان معین اقامت موقت خود را تمدید کرده و پس از مدت زمان مشخص، از امکان درخواست اقامت دائمی بهره‌برداری کنید. توجه داشته باشید که مقررات و شرایط ممکن است تغییر کنند.

پس از آن شما باید در تاریخی که مشخص شده به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست دریافت اقامت کشور استونی را به‌صورت حضوری پر کنید.

باید مراحل مربوط به این کار را به‌درستی و مرحله‌به‌مرحله طی کنید تا در طول این مسیر مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید.
روش و مراحلی که برای اخذ اقامت استونی باید درنظر گرفت.

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت کشور استونی

از جمله مدارکی که شما برای اخذ اقامت استونی به آنها نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک تخصصی مربوط به زمینه‌ای که قصد مهاجرت در آن را دارید. به‌عنوان‌مثال اگر قصد اخذ اقامت تحصیلی را دارید باید مدارک تحصیلی خود را آماده کنید.
  • مدارک شناسایی از جمله شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت. دقت داشته باشید که پاسپورت شما باید حتما دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به این کشور و اقامت در آن باشد.
  • دو قطعه عکس ۳ در ۴ که دارای پس‌زمینه سفید باشد. از طرف دیگر تصویر صورت شما نیز باید به طور واضح در آن مشخص باشد.
  • بیمه‌نامه مسافرتی که از مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت و اخذ ویزای هر کشوری به شمار می‌آید.
  • نامه‌ای از بانک مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای اقامت در این کشور را دارا هستید.
  • نوشتن یک انگیزه‌نامه از هدفتان نسبت به مهاجرت به کشور استونی و اخذ اقامت این کشور
  • فرم‌های تکمیل شده‌ای که می‌توانید آنها را از طریق سایت سفارت این کشور تهیه کنید.

اخذ اقامت همراه برای اعضای خانواده

بدون شک امروزه اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشور استونی و دریافت اقامت این کشور را دارند نگرانی‌هایی در خصوص اعضای خانواده خود را تجربه می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید دولت این کشور امروزه شرایطی را فراهم کرده تا افرادی که اقدام به اخذ اقامت استونی می‌کنند بتوانند ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده درجه‌یک خود از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز دریافت کنند. برای دریافت این ویزا شما حتما باید ثابت کنید که تمکن مالی لازم برای حمایت از اعضای خانواده خود را دارید.

در گام بعدی شما می‌توانید درخواست خود را برای صدور ویزای همراه به سفارت این کشور ارائه دهید و منتظر بمانید تا مراحل صدور ویزا برای آنها طی شود. در صورت نیاز به پیگیری شما می‌توانید به اداره مهاجرت در این کشور مراجعه کنید. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور ویزا و اقامت خود را دریافت می‌کنند راحت‌تر می‌توانند ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود بگیرند.

درصورتی‌که هرگونه سوالی در خصوص دریافت ویزا اقامت استونی همراه دارید می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای که موسسه مهاجرتی ما به شما ارائه می‌دهد استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

بدون شک امروزه اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کشور استونی و دریافت اقامت این کشور را دارند نگرانی‌هایی در خصوص اعضای خانواده خود را تجربه می‌کنند
استونی اجازه می‌دهد که اعضای خانوادهٔ شما همراه با شما اقامت استونی درخواست کنند.

نکات مهمی که باید درباره اخذ اقامت استونی بدانید

معمولا پس از این‌که درخواست خود را برای اخذ اقامت استونی ثبت کردید برای مدت‌زمان دوهفته تا چند ماه طول می‌کشد تا درخواست شما بررسی شده و نتیجه نهایی به شما اعلام شود. به همین علت نیز بهتر است هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهید تا با مشکل زمانی برنخورید. از طرف دیگر درصورتی‌که درخواست شما برای صدور اقامت این کشور ریجکت شد باید بدانید که عواملی از جمله ناقص بودن مدارک، صحیح نبوده اطلاعات ثبت شده و … می‌توانند روی این موضوع تاثیرگذار باشند.

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که پس اخذ  ویزای اقامت استونی  شما تنها برای مد‌ت‌زمان محدودی می‌توانید در این کشور حضور داشته باشید که معمولا برای مدت‌زمان چند سال خواهد بود. پس از آن شما باید با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور اقدام به تمدید ویزا و اقامت خود کنید که این کار نیز دارای شرایط اقامت استونی مخصوص به خود است و با کمک متخصصان موسسه مهاجرتی ما می‌توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست بیاورید.

هزینه های زندگی در استونی

هزینه های زندگی در استونی

کشور استونی یکی از کشورهایی است که امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت به آن هستند؛ چراکه در این کشور شرایط بسیار خوبی برای زندگی و کار وجود دارد و از طرف دیگر دانشجویان می‌توانند از شرایط دانشگاه‌های این کشور نیز نهایت استفاده را ببرند.

جمع بندی

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دریافت اقامت استونی را دارید بدون شک نیازمند دریافت خدمات مشاوره تخصصی خواهید بود. این خدمات به شما کمک می‌کند تا بتوانید با مشکلات پیش روی خود به شکل بهتری آشنا شده و از عهده آنها بربیایید. از طرف دیگر شما با کمک این خدمات می‌توانید در مدت‌زمان کمتری  ویزای اقامت استونی خود را دریافت کنید و نیازی نیست که زمان زیادی را صرف انجام این کار کنید. با استفاده از خدمات چنین موسسه‌ای احتمال ریجکت شدن درخواست شما نیز کمتر خواهد شد.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای یکی از بهترین موسسات مهاجرتی است که امروزه خدمات خود را در زمینه شرایط اقامت استونی به شما ارائه می‌دهد. مشاورانی که در این موسسه فعالیت دارند دارای تجربه بالایی در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند و می‌توانند اطلاعات دقیق و به‌روزی را در اختیار شما قرار دهند. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که هزینه استفاده از خدمات این موسسه نیز بسیار مناسب است و به شما کمک می‌کند تا بتوانید به میزان زیادی در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت اقامت تحصیلی استونی چه باید کرد؟
برای دریافت این اقامت میبایست متقاضی از یکی از دانشگاه های این کشور یک نامه پذیرش دریافت کند و سپس با مراجعه به سفارت مدارک تحصیلی و شخصی خود را ارائه دهد.
وضعیت اجتماعی مردم استونی چگونه است ؟
مردم این کشور از رفاه بسیار خوبی برخوردار هستند و امکانات بهداشتی جذابی را در اختیار دارند که همین امر باعث شده تا افراد زیادی علاقه مند به دریافت اقامت این کشور باشند
از چه طریقی میتوان اقامت کشور استونی را بدست آورد؟
از طریق روش هایی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ازدواج میتوان اقامت استونی را بدست آورد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای