حقوق کارگر رستوران در آلمان

حقوق کارگر رستوران در آلمان

مهاجرت کاری به کشور آلمان به­منظور کسب اقامت این کشور در سال‌های اخیر محبوبیت فراوانی یافته است. یکی از دلایل مربوط به این محبوبیت بالا، مناسب ­بودن حقوق کارگر رستوران در آلمان به شمار می‌آيد. این شغل یک گزینه مناسب برای افرادی است که از تحصیلات علمی بالایی برخوردار نیستند.

وقتی صبحت از کارگر رستوران به میان می‌آید، شاید فکر همه به سمت گزینه‌‌ای همچون گارسون رستوران برود، اما باید به امر  این اشاره کنیم که این شغل دارای شاخه‌های مختلف دیگری نیز می‌شود که هرکدام از آن‌ها دارای وظایف خاص خود هستند.

به طبع کلیه افرادی که قصد دارند در آلمان در این حوزه شغلی مشغول به کار شوند باید با میزان حقوق مربوط به این شکل به طور کامل آشنایی داشته باشند. با ما همراه باشید تا کلیه اطلاعات مناسب را در این زمینه به شما عزیزان ارائه کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

کارگری در رستوران و شاخه‌های مختلف آن

اولین گزینه‌ای که پیش از بررسی حقوق کارگر رستوران در آلمان باید به آن بپردازیم، شاخه‌های مختلف این شغل است. همان‌طور که گفته شد، کارگری در رستوران تنها شامل گارسون بودن یا پیشخدمتی نیست. گزینه‌های دیگری همچون نظافت آشپزخانه و یا شستشوی ظروف نیز ازجمله شاخه‌های مربوط به کارکردن در رستوران به شمار می‌آیند.

افرادی که در زمینه نظافت بخش درونی رستوران فعال هستند باید پیش از شروع به کار رستوان و پس از اتمام فعالیت آن در پایان شب، کل رستوران را به طور کامل از کلیه زباله‌ها تخلیه کنند و مواد غذایی باقی‌مانده پس از پخت انواع غذا را دور بریزند.

کارگری در رستوران و شاخه‌های مختلف آن

به­ طورکلی می‌توان گفت که میزان حقوق این سه شغل تفاوت بالایی با یکدیگر ندارد. قاعدتاً با انتخاب هر یک از این موارد می‌توانید از حقوق خوبی در آلمان بهره‌مند شوید که  به وسیله آن علاوه بر کلیه هزینه‌های خود، می‌توانید مقداری سرمایه‌گذاری نیز داشته باشید.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

عوامل موثر بر حقوق کارگر رستوران در آلمان

مورد دیگری که در زمینه تعیین حقوق کارگر رستوران در آلمان باید به آن اشاره کرد، عواملی یا فاکتورهای مختلفی محسوب می‌شود که می‌توانند بر روی حقوق شما اثر بگذارند. در واقع به هنگام تعیین حقوق شما قطعاً این فاکتورها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

اولین فاکتور مربوط به این امر را می‌توان میزان سابقه کاری شما دانست. طبیعتاً افرادی که دارای سابقه بالاتری در این زمینه هستند، می‌توانند انتظار دریافت حقوق بیشتری را داشته باشند. فاکتور مهم دیگر در رابطه با حقوق شما در کشور آلمان، محلی است که در آن مشغول به کار می‌شوید. افرادی که در رستوان‌های لاکچری و کاملاً گران‌قیمت مشغول به کار هستند به طبع حقوق بسیار بیشتری از کارگران حاضر در رستوان‌های زنجیره‌ای خواهند  داشت.

حتی میزان تحصیلات شما نیز می‌تواند بر روی حقوق‌تان اثر بگذارد. این امر را می‌توان به دلیل قوانین کشور آلمان دانست. دارندگان تحصیلاتی همچون دیپلم و یا لیسانس باید حقوق بیش‌تری را نسبت به افراد فاقد این مدارک دریافت کنند و این امر شامل حقوق کارگر رستوران در آلمان نیز می‌شود. جالب است بدانید بیش از هشتادوپنج درصد کارکنان رستوران در آلمان دارای مدرک دیپلم  هستند.

میزان حداقل حقوق

اگرچه میزان حقوق شما در رستوارن به فاکتورهای مختلفی وابسته است، اما کارفرمای مربوطه ملزم است که حداقل حقوق را به شما بپردازد. این حداقل حقوق باتوجه­به ایالتی که در آن مشغول به کار هستید تعیین خواهد شد. به­طورکلی باید گفت که حداقل میزان حقوق شما در این شغل چیزی حدود سیزده یورو به ازای هر ساعت است.

علاوه بر این، معمولاً یک مقدار پاداش به­صورت ماهانه در اختیار شما قرار می‌گیرد که میزان آن می‌تواند حتی تا هزار و چهارصد یورو نیز بالا برود. البته، باید به این امر توجه داشته باشید که این نوع پاداش تنها در صورت فعالیت بسیار مناسب به شما داده می‌شود و در واقع کارفرما ملزم به پرداخت کردن پاداش نیست.

میزان حداقل حقوق

بر طبق آمارهای موجود می‌توان گفت که میزان حداقل حقوق در پنج سال اخیر بیش از هجده درصد رشد داشته است. باتوجه­به این امر قطعاً می‌توان آلمان را ازجمله معدود کشورهایی دانست که میزان حقوق کارگران رستوران در آن با افزایش خوبی روبه‌رو بوده است.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مهم‌ترین وظایف یک کارگر رستوران در کشور آلمان

حال که با حداقل حقوق کارگر رستوران در آلمان آشنا شدیم، بهتر است نگاهی به وظایفی که یک کارگر رستوران باید نسبت آن‌ها آگاه باشد، بیندازیم. اولین و مهم‌ترین وظیفه در این زمینه خدمت‌رسانی مناسب به مشتریان رستوران است. در کشور آلمان همواره مشتری در اولویت قرار دارد به همین دلیل باید دقت بسیار بالایی در این رابطه داشته باشید.

اگر در حوزه پیشخدمتی مشغول به کار شوید باید بتوانید با زبان کاملاً واضح کلیه آیتم‌های موجود در منو را به خوبی توضیح دهید؛ به همین دلیل باید گفت که متقاضیان این شغل بهتر است از سطح زبان آلمانی بسیار خوبی برخوردار باشند. یکی دیگر از وظایف شما در این زمینه، ارائه اطلاعات مختلفی همچون تخفیفات روزانه‌ است.

مهم‌ترین وظایف یک کارگر رستوران در آلمان

پیشخدمتان باید بتوانند غذاهای تهیه شده را به سرعت و بدون هیچ مشکل خاصی به سر میز کاربر برسانند و در صورت نیاز به کلیه پرسش‌های مشتریان در مورد روش تهیه غذا پاسخ بدهند. کارگرانی که در زمینه شستشوی ظروف مشغول به کار می‌شوند باید بتوانند با سرعت بالایی ظروف مربوطه را به بهترین نحو ممکن شستشو و ضدعفونی کنند.

کارت شانس آلمان

این روزها بیش از هر زمان دیگر، زمزمه‌هایی از مهاجرت از این سو و آن سو به گوش می‌رسد. فرقی نمی‌کند طرف مقابل صحبتتان یک فرد تحصیل‌کرده باشد یا یک کارگر ساده؛ همه آن‌ها مهاجرت را راه مناسبی برای پیشرفت و داشتن یک زندگی مطلوب می‌دانند.

سخن آخر

یکی از بهترین کشورهای جهان به­منظور مهاجرت کاری، کشور آلمان محسوب می‌شود. حقوق اجتماعی مناسب، سطح رفاه بالا و فرهنگ فوق‌العاده پیشرفته تنها بخشی از دلایلی به شمار می‌آيند که آلمان را به یک انتخاب عالی در این زمینه تبدیل کرده‌اند.

به­طورکلی می‌توان گفت که حقوق کارگر رستوران در آلمان به عوامل مختلفی همچون میزان مهارت و رستورانی که در آن مشغول به کار هستید ارتباط دارد. درصورتی­که قصد دارید با استفاده از جاب آفر و سایر روش‌های مهاجرتی به کشور آلمان بروید، تنها کافی است با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما عزیزان را در این زمینه به طور کامل راهنمایی کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

کارگری در رستوران شامل چه وظایفی میشود؟
گارسون بودن یا پیشخدمت نظافت آشپزخانه شستشوی ظروف
حقوق کارگران رستوران ها در آلمان چگونه میباشد؟
کارگران رستوران ها از حقوق خوبی در آلمان بهره‌مند هستند.
آیا میزان تحصیلات بر حقوق کارگران رستوران تاثیر گذار است؟
بله، دارندگان تحصیلاتی همچون دیپلم و یا لیسانس باید حقوق بیش‌تری را نسبت به افراد فاقد این مدارک دریافت کنند و این امر شامل حقوق کارگر رستوران در آلمان نیز می‌شود.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles