تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور نیوزلند جزیره‌ای است در جنوب غربی استرالیا که مقصدی پرطرفدار در میان دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. چرا که دانشگاه‎‌های این کشور از نظر کیفی سطح بسیار بالایی داشته و سیستم آموزشی بسیار باکیفیتی دارند. همچنین مدارک دانشگاهی نیوزلند در سراسر دنیا معتبر هستند. باید بدانید که نیوزلند یک کشور توسعه‌یافته به شمار می‌رود و محیطی بسیار آرام دارد. به دلیل انگلیسی‌زبان بودن مردم این کشور، تحصیل در دانشگاه‌های آن نیز به زبان انگلیسی ممکن است و به همین خاطر سالانه دانشجویان زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور اقدام می‌کنند. با ما همراه باشید تا به بررسی شرایط تحصیل در نیوزلند و معرفی بهترین دانشگاه‌های این کشور بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای تحصیل در کشور نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند روش‌های مختلفی مانند مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری دارد، اما ادامه تحصیل همیشه پرطرفدارترین روش مهاجرتی به نیوزلند بوده است. مهم‌ترین دلیل محبوبیت مهاجرت تحصیلی به نیوزلند، وجود دانشگاه‌هایی با رتبه بالا در رنکینگ‌های جهانی به شمار می‌رود. باید بدانید که روش‌های مهاجرتی دیگر به نیوزلند هزینه بالایی دارند؛ به طوری که مهاجرت تحصیلی نسبت به دیگر روش‌ها ارزان‌تر است. یکی از دلایل برجسته محبوبیت ادامه تحصیل در نیوزلند، انگلیسی‌زبان بودن این کشور به شمار می‌رود.

باید بدانید که نیوزلند یکی از مستعمره‌های بریتانیا بوده و جزو کشورهای مشترک‌المنافع است. از همین رو زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و تحصیل در آن به زبان انگلیسی انجام می‌شود. لازم به ذکر است که کشور نیوزلند محیطی بسیار آرام و طبیعتی بسیار زیبا دارد. از همین رو دانشجویان بدون دغدغه و با آرامش خاطر می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند. باید اشاره کرد که کشور نیوزلند سرشار از امکانات رفاهی و آموزشی است و تمام نیازهای دانشجویان را برای تحصیل و زندگی در نیوزلند برآورده می‌کنند.

مزایای تحصیل در کشور نیوزلند

نوع سیستم آموزشی کشور نیوزلند و سطح کیفی آن

کشور نیوزلند به دلیل اینکه توسط دولت بریتانیا اداره می‌شود، از سیستم آموزشی انگلستان بهره می‌گیرد. طبق این سیستم آموزشی کودکان از سن شش‌سالگی وارد مدرسه می‌شوند و تا نوزده‌سالگی در مدارس نیوزلند به تحصیلات خود ادامه می‌دهند. باید بدانید که تحصیل در مدارس دولتی نیوزلند برای دانش‌آموزان دارای اقامت دائم یا تابعیت نیوزلند، رایگان است.

تحصیلات مدرسه در نیوزلند 13 سال طول می‌کشد که هشت سال اول آن دوره ابتدایی و پنج سال دوم دوره دبیرستان خواهد بود. لازم به ذکر است که بیشتر مدارس نیوزلند دولتی بوده و از نظر مالی توسط دولت این کشور تامین می‌شوند. همچنین باید بدانید که این مدارس از یک برنامه تحصیلی ملی پیروی می‌کنند. مدارس خصوصی این کشور توسط شهریه‌های پرداختی از سوی والدین دانش‌آموزان از نظر مالی تامین می‌شوند. باید اشاره کرد که مدارس خصوصی نیوزلند ملزم به پیروی از برنامه تحصیلی ملی نیستند و می‌توانند برنامه تحصیلی اختصاصی خود را داشته باشند.

پس از تحصیلات مدرسه، فارغ‌التحصیلان گزینه‌های مختلفی برای ادامه تحصیل دارند. آن‌ها می‌توانند در آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای به یادگیری حرفه‌های خاص بپردازند یا وارد موسسات تکنولوژی و دانشگاه‌ها شوند. در کشور نیوزلند هشت دانشگاه دولتی وجود داشته که اعتبار بین‌المللی دارند. این دانشگاه‌ها طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را ارائه داده و مدارکی معتبر در سطح بین‌الملل به دانشجویان خود می‌دهند.

شرایط تحصیل در مدارس کشور نیوزلند

تحصیل در مدارس نیوزلند به دو دوره دبستان و دبیرستان تقسیم می‌شود که از شش‌سالگی تا نوزده‌سالگی ادامه خواهد داشت. باید بدانید که دانش‌آموزان بین‌المللی در سه حالت می‌توانند وارد مدارس نیوزلند شوند. حالت اول این است که یکی از والدین دانش‌آموز تابعیت نیوزلندی داشته باشد. در حالت دوم یکی از والدین دانش‌آموز باید اقامت موقت یا دائم نیوزلند را دریافت کرده باشد. چرا که با داشتن اقامت موقت یا دائم نیوزلند، فرزندان زیر 19 سال متقاضی اجازه تحصیل در مدارس این کشور را خواهند داشت.

حالت سوم این است که دانش‌آموز مستقیما در یکی از مدارس نیوزلند ثبت نام کرده و با ویزای دانش‌آموزی نیوزلند به این کشور مهاجرت کند. باید بدانید که در حالت سوم، دانش‌آموز باید در یک از مدارس شبانه‌روزی نیوزلند ثبت نام کند. در صورت ثبت نام در مدارس دیگر، یکی از والدین دانش‌آموز باید به عنوان همراه با او به این کشور سفر کند.

لازم به ذکر است دانش‌آموزانی که شرایط تحصیل رایگان در مدارس نیوزلند را ندارند باید سالانه حدود 11 هزار دلار نیوزلند برای شهریه پرداخت کنند. البته این هزینه برای مدارس ابتدایی است. هزینه تحصیل در دبیرستان‌های نیوزلند حداقل 13 هزار دلار خواهد بود. باید بدانید که دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس خصوصی این کشور باید حداقل 25 هزار دلار هزینه کنند. شهریه مدارس شبانه‌روزی نیز چیزی در حدود 20 هزار تا 40 هزار دلار نیوزلند است.

تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های نیوزلند

دانشگاه‌های کشور نیوزلند به دلیل پیروی از سیستم آموزشی بریتانیا، امکانات آموزشی بسیار باکیفیتی دارند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه‌ها باید مدرک دیپلم دبیرستان خود را به همراه ریز نمرات آن ارائه دهید. همچنین باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 داشته باشید. باید بدانید که مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های نیوزلند بین سه تا چهار سال طول خواهند کشید.

دانشجویان با گذراندن سه سال اول، مدرک لیسانس (Bachelor) دریافت کرده و با به اتمام رساندن سال چهارم لیسانس افتخاری (Honours) را کسب خواهند کرد. لازم به ذکر است که تحصیل مقطع کارشناسی در نیوزلند به طور میانگین حدود 22 هزار تا 32 هزار دلار نیوزلند هزینه دارد.

تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های نیوزلند

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نیوزلند

مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نیوزلند معمولا دو سال طول می‌کشد. اما ممکن است که با توجه به رشته انتخابی دانشجو، این دوره بین یک تا یک سال و نیم طول بکشد. برای اخذ پذیرش در این مقطع، باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 داشته باشید. همچنین باید مدارک تحصیلی قبلی مانند دیپلم و لیسانس خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهید.

باید بدانید که با توجه به کوتاه‌تر بودن دوره کارشناسی ارشد نسبت به دوره کارشناسی، میزان هزینه تحصیل در این مقطع کمتر خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه دولت کنترلی روی این مقطع تحصیلی ندارد، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های نیوزلند بر اساس رشته انتخابی تعیین می‌شود. به طور کلی میانگین هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نیوزلند چیزی در حدود 26 هزار تا 37 هزار دلار نیوزلند خواهد بود. همچنین باید بدانید که سال تحصیلی برای مقطع کارشناس ارشد در نیوزلند از ماه فوریه شروع شده و تا ماه نوامبر ادامه دارد.

تحصیل مقطع دکترا در کشور نیوزلند

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای مقطع دکترا، تحصیل در نیوزلند را انتخاب می‌کنند؛ به طوری که در حال حاضر نیمی از دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه‌های نیوزلند را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. مقطع دکترا در نیوزلند بین سه تا چهار سال طول خواهد کشید. مهم‌ترین دلیل محبوبیت تحصیل مقطع دکترا در نیوزلند، این است که دانشجویان بومی و بین‌المللی برای تحصیل این مقطع باید به یک اندازه شهریه بپردازند. باید بدانید که در بیشتر کشورهای سراسر دنیا دانشجویان بین‌المللی باید هزینه بیشتری نسبت به دانشجویان بومی برای تحصیل مقاطع تحصیلی مختلف پرداخت کنند.

به طور میانگین دانشجویان برای پذیرش در مقطع دکترا و تحصیل در نیوزلند باید حدودا بین 6500 تا 9000 دلار نیوزلند شهریه سالانه پرداخت کنند. لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 داشته باشید. همچنین باید یک استاد راهنما یا سوپروایزر انتخاب کنید تا شانس اخذ پذیرش برای شما افزایش پیدا کرده و این فرایند آسان‌تر طی شود. این مقطع تحصیلی هم از فوریه هر سال شروع شده و تا ماه نوامبر ادامه خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

برای مهاجرت و تحصیل در نیوزلند ابتدا باید از یک دانشگاه در این کشور پذیرش بگیرید. سپس نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. برای اخذ پذیرش باید یک انگیزه‌نامه بنویسید و به همراه سوابق تحصیلی خود به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. لازم به ذکر است که سوابق تحصیلی شما باید ترجمه شده و ریز نمرات شما در هر مقطع تحصیلی در آن‌ها ذکر شده باشد.

لازم است بدانید که شما باید مدرک زبان آیلتس خود را نیز برای دانشگاه ارسال کنید. برای مقطع دکترا، به‌علاوه سوابق تحصیلی، باید مدرک زبان و انگیزه‌نامه، باید یک توصیه‌نامه از سوی سوپروایزر خود داشته و مقالات پژوهشی نوشته باشید. لازم به ذکر است که مقالات پژوهشی شما باید در سطح بین‌الملل منتشر شده باشند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

مراحل مهاجرت به نیوزلند و ادامه تحصیل در این کشور

اولین مرحله از مهاجرت تحصیلی به نیوزلند، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور است. باید بدانید که برای تحصیل در دانشگاه‌های نیوزلند لازم است چند مرحله را پشت سر بگذارید. همچنین باید اشاره کرد که هر یک از مراحل را باید با دقت کافی انجام دهید تا در فرایند مهاجرت تحصیلی با مشکل مواجه نشوید. در واقع این مراحل را باید قبل از اخذ ویزای تحصیلی انجام دهید. به نوعی اخذ ویزا آخرین مرحله از فرایند مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود.

مراحل مهاجرت و ادامه تحصیل در نیوزلند به ترتیب زیر هستند:

 • آماده کردن مدارک تحصیلی: شما باید در اولین قدم مدارک تحصیلی آخرین مقطع تحصیل خود را به همراه ریز نمرات آن به صورت ترجمه شده آماده کنید. اگر مشغول به تحصیل هستید، باید نمرات بالایی در مقطع تحصیلی فعلی خود کسب کنید
 • اخذ مدرک زبان انگلیسی: در این مرحله باید مدرک زبان آیلتس خود را با حداقل نمره مورد نیاز برای مقطع تحصیلی مورد نظر دریافت کنید
 • انتخاب دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر: شما باید به انتخاب دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر خود در نیوزلند بپردازید. باید بدانید که این امکان را دارید که از ادامه مقطع تحصیلی قبلی خود، در نیوزلند تحصیل کنید
 • انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر: در این مرحله رشته تحصیل مورد نظر خود را باید انتخاب کنید. باید بدانید که برای مقطع کارشناسی مجاز به انتخاب هر رشته‌ای هستید. اما برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حتما باید رشته‌ای مرتبط با رشته لیسانس یا فوق لیسانس خود را انتخاب کنید
 • معادل‌سازی و ترجمه تمام مدارک: شما باید در این مرحله تمام مدارک خود را معادل‌سازی و ترجمه کنید تا برای ارسال به دانشگاه آماده باشند
 • اخذ پذیرش تحصیلی: در این مرحله باید تمام مدارک ترجمه شده را برای دانشگاه انتخابی خود ارسال کنید تا بتوانید پذیرش بگیرید

اخذ ویزای تحصیلی؛ آخرین مرحله از مهاجرت و ادامه تحصیل در نیوزلند

پس از انجام تمام مراحل و اخذ پذیرش از دانشگاه انتخابی خود در نیوزلند، باید نسبت به اخذ ویزا برای ادامه تحصیل در نیوزلند اقدام کنید. شما زمانی می‌توانید درخواست ویزای تحصیلی نیوزلند را بدهید که نامه پذیرش از دانشگاه انتخابی خود را دریافت کرده باشید. برای اخذ ویزا باید به سفارت نیوزلند در کشور خود مراجعه کنید. سپس جویا شوید که برای اخذ ویزا چه مدارکی مورد نیاز است.

به طور کلی مدارک مورد نیاز اخذ ویزا برای تحصیل در نیوزلند شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پاسپورت معتبر و سایر مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • فیش واریزی شهریه دانشگاه
 • انگیزه‌نامه و برنامه درسی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • فیش واریزی هزینه انجام امور مربوط به صدور ویزا
 • گواهی تمکن مالی
 • اسناد سابقه کار در صورت وجود
 • مدرک زبان، توصیه‌نامه و سایر مدارک درخواستی سفارت نیوزلند

بورسیه‌های تحصیلی کشور نیوزلند

باید بدانید که روشی برای تحصیل رایگان در دانشگاه‌های نیوزلند وجود دارد؛ این روش در واقع اخذ بورسیه تحصیلی است. با اخذ بورسیه تحصیلی امکان تمرکز بیشتر بر روی رشته تحصیلی خود و تحصیل در نیوزلند را خواهید داشت. لازم به ذکر است بیشتر بورسیه‌های تحصیلی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا توسط دولت نیوزلند، سایر دولت‌ها و موسسات آموزشی به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شوند.

باید اشاره کرد که اخذ بورسیه تحصیلی، شانس شما را برای استخدام شدن در موقعیت‌های شغلی بهتر افزایش می‌دهد. چرا که با داشتن بورسیه تحصیلی رزومه شما قوی‌تر بوده و در بازار کار اعتبار بیشتری خواهد داشت. اخذ بورسیه به عواملی مانند مقالات علمی‌پژوهشی، دستاوردهای تحصیلی، نمرات بالا در مقاطع تحصیلی قبلی و نمره بالا در آزمون زبان بستگی دارد.

برخی از بورسیه‌ها برای تحصیل در نیوزلند به صورت رایگان یا کم‌هزینه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بورسیه سال اولی دانشگاه کانتربری: این بورسیه به دانشجویان بین‌المللی برای مقطع کارشناسی داده می‌شود که مبلغ‌های آن 10 هزار، 15 هزار و 20 هزار دلار هستند
 • بورسیه عالی دانشگاه اوکلند: دانشگاه اوکلند این بورسیه را به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد به مبلغ 10 هزار دلار می‌دهد
 • بورسیه تحصیلی تونگاروا از سوی دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون: این بورسیه به 10 نفر از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد به مبلغ 10 هزار دلار داده می‌شود
 • بورسیه کارشناسی ارشد تحقیقات دانشگاه اوتاگو: دانشگاه اوتاگو این بورسیه را به دانشجویان کارشناسی ارشد رشته‌های علوم بهداشتی، علوم انسانی، علوم پایه و بازرگانی به مبلغ 15 هزار دلار اعطا می‌کند
 • بورسیه عالی دانشگاه ویکاتو: این بورسیه به دانشجویان تمام مقاطع دانشگاهی به مبلغ 10 هزار دلار اعطا می‌شود
 • بورسیه‌های تحقیقات مقطع دکترا: مبلغ این بورسیه‌ها 25 هزار دلار برای تامین مخارج زندگی بوده و 600 دلار نیز برای حق بیمه به دانشجو داده می‌شود.

وضعیت کار دانشجویی در نیوزلند

تمام دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی که مشغول به تحصیل در نیوزلند هستند، اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارند. البته باید اشاره کرد که در زمان تعطیلات تا 40 ساعت نیز می‌توانند کار کنند. همچنین باید بدانید که دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در کل سال اجازه 40 ساعت کار در هفته را خواهند داشت.

در نیوزلند حداقل دستمزد تعیین شده 20 دلار در ساعت است که البته 10 درصد آن باید به عنوان مالیات به دولت این کشور پرداخت شود. البته این درصد از مالیات مشروط بر این است که حقوق سالیانه دانشجو کمتر از 14 هزار دلار باشد. نکته مهمی که وجود دارد این است که برای تمدید اجازه کار در حین تحصیل خود، نمرات و معدل ترم‌های قبلی خود را ارائه دهید. چرا که باید ثابت کنید کار در حین تحصیل، اختلالی در روند تحصیلی شما ایجاد نمی‌کند. لازم به ذکر است که دانشجویان اجازه کار به عنوان کارفرما را ندارند.

وضعیت کار دانشجویی در نیوزلند

شرایط اقامت پس از تحصیل در کشور نیوزلند

دانشجویانی که در نیوزلند فارغ‌التحصیل می‌شوند، این امکان را دارند که ویزای کار پس از تحصیل را دریافت کنند. این ویزا با توجه به کیفیت حرفه و شرایط دانشجو بین یک تا سه سال اعتبار خواهد داشت. باید اشاره کرد که این ویزا تنها در صورت داشتن پیشنهاد شغلی به فارغ‌التحصیلان داده می‌شود. با داشتن این ویزا، دانشجوی فارغ‌التحصیل شده اجازه کار در هر زمینه شغلی و با هر کارفرمایی را خواهد داشت.

باید بدانید که امکان اخذ ویزای همراه دانشجو در نیوزلند نیز وجود دارد. البته باید اشاره کرد که همراه دانشجو فقط شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌شوند. ویزای همراه دانشجو در نیوزلند به دو صورت بازدیدی و اقامتی خواهد بود. لازم به ذکر است که همسر دانشجو می‌تواند هم‌زمان با خود دانشجو درخواست ویزای کار دهد. همچنین فرزندان دانشجو امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی نیوزلند را خواهند داشت. در نهایت با اقامت به مدت پنج سال در نیوزلند امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور فراهم می‌شود.

برترین دانشگاه‌های کشور نیوزلند را بشناسید

اگر قصد تحصیل در نیوزلند را دارید باید بدانید که این کشور دارای دانشگاه‌های سطح بالایی است. این دانشگاه‌ها در سطح بین‌الملل شناخته شده‌اند و در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های بالایی دارند. برخی از این موسسات، دانشگاه اوکلند با رتبه 87، دانشگاه اوتاگو با رتبه 217 و دانشگاه ویکتوریا با رتبه 275 در رنکینگ جهانی QS هستند.

 

دانشگاه اوکلند؛ برترین دانشگاه نیوزلند

دانشگاه اوکلند معتبرترین و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های نیوزلند بوده که حدود 130 سال پیش تاسیس شده است. باید بدانید که دانشگاه اوکلند تنها موسسه آموزش عالی نیوزلند است که در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه شامل هفت دانشکده اقتصاد، حقوق، هنر، علوم پایه، آموزش‌وپرورش، پزشکی و مهندسی می‌شود.

دانشگاه اوتاگو؛ از موسسات آموزش عالی سطح بالای نیوزلند

دانشگاه اوتاگو حدود 140 سال پیش تاسیس شده و قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در نیوزلند به شمار می‌رود. باید بدانید که دانشگاه اوتاگو تنها موسسه آموزش عالی در نیوزلند است که می‌توان در آن به تحصیل رشته‌هایی مانند دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی پرداخت. دانشگاه اوتاگو چهار دانشکده دارد که شامل تجارت و بازرگانی، علوم اجتماعی، علوم پایه و علوم پزشکی می‌شوند. این دانشگاه باکیفیت‌ترین امکانات ورزشی، تفریحی و درمانی را برای دانشجویان فراهم کرده است.

دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون

دانشگاه ویکتوریا حدود 119 سال پیش در شهر ولینگتون تاسیس شد. این موسسه آموزش عالی کتابخانه‌ای بسیار بزرگ دارد که در واقع یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌ها در سراسر نیوزلند به شمار می‌رود. جالب است بدانید که در این کتابخانه بیش از 103 میلیون جلد کتاب وجود دارد که در دسترس دانشجویان قرار گرفته‌اند. دانشگاه ویکتوریا هفت دانشکده مجزا دارد که شامل دانشکده حقوق، تجارت و بازرگانی، مهندسی، آموزش‌وپرورش، تحقیقات، معماری و علوم پایه می‌شود.

کار در نیوزلند

کار در نیوزلند

نیوزلند یکی از بهترین کشورهای دنیا برای کار و زندگی دائم است. به دلیل نرخ بیکاری پایین و فراوانی شغل، شما به راحتی می‌توانید در نیوزلند، در زمینه تخصص خود مشغول به کار شوید. نرخ درآمد در نیوزلند با میانگین هزینه‌ها تناسب خوبی دارد و به راحتی می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی خود در این کشور بربیایید.

سخن آخر

تحصیل در نیوزلند رویای بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا است. چرا که دانشگاه‌های این کشور دارای سطح علمی بالا هستند و دانشجویان می‌توانند در آرامش ادامه تحصیل دهند. مهاجرت تحصیلی به نیوزلند نیازمند آگاهی از شرایط تحصیل در هر مدرسه و دانشگاه این کشور است. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق پیشنهاد می‌شود که به یک مشاور مهاجرتی مراجعه کنید. هرمس اپلای یکی از باسابقه‌ترین و شناخته‌شده‌ترین موسسات مهاجرتی در سطح کشور است. ما بهترین کارشناسان مهاجرتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا از مشاوره آن‌ها برای تحصیل در نیوزلند بهره بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا تحصیل در نیوزلند رایگان است؟
تنها تحصیل در مدارس دولتی نیوزلند رایگان است که البته سه شرط دارد. شرط اول این است که یکی از والدین دانشجو تابعیت نیوزلند را داشته باشد. در حالت دوم یکی از والدین دانش‌آموز باید اقامت موقت یا دائم نیوزلند را دریافت کرده باشد. شرط سوم اخذ ویزای دانش‌آموزی است. برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید شهریه پرداخت کنید.
برای تحصیل در دانشگاه‌های نیوزلند، حداقل نمره مدرک آیلتس باید چند باشد؟
حداقل نمره مدرک آیلتس برای مقطع کارشناسی نمره 6، برای کارشناسی ارشد نمره 6.5 و برای مقطع دکترا نمره 7 است.
برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نیوزلند چه مدارکی نیاز است؟
مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی شامل سوابق تحصیل به همراه ریز نمرات، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و گواهی تمکن مالی می‌شوند. لازم به ذکر است تمام مدارک باید ترجمه شده باشند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای