سفر به مجارستان

 بهترین راه های قانونی مهاجرت به مجارستان؛ صفر تا صد روش های مهاجرت

این مقاله در رابطه با بررسی راه‌های قانونی مهاجرت به مجارستان است. انواعی از راه‌های مهاجرت به مجارستان، نظیر سرمایه گذاری، تحصیل، کار و… وجود دارد که با توجه به شرایط خود می‌توانید بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کرده و از آن طریق اقامت مجارستان را کسب کنید. اگر به کشور مجارستان علاقمندید و می‌خواهید در مورد این کشور و انواع روش‌های مهاجرت به مجارستان اطلاعات بیشتری داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله را به دقت مطالعه فرمایید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

سفر به مجارستان

مجارستان کشوری سرسبز و زیباست که هر ساله گردشگران زیادی را به‌سوی خود جذب می‌کند. اما برای سفر به مجارستان بهتر است اطلاعات کافی در مورد این کشور داشته باشید.

شهر زیبای بوداپست پایتخت مجارستان است. مردم مجارستان به زبان مجاری صحبت می‌کنند و دین‌شان پروتستان و مسیحیت کاتالولیک است.

این کشور دارای حکومت جمهوری پارلمانی بوده و فورینت، به‎عنوان واحد پول کشور مجارستان شناخته می‌شود.

جمعیت مجارستان بیش از 9 میلیون نفر است و اسلواکی، رومانی، صربستان، کرواسی و اتریش در همسایگی مجارستان قراردارند. از مهمترین صادرات مجارستان تجهیزات فنی، ماشین‌های کشاورزی، ابزارآلات صنعتی و غلات هستند.

زمستان‌ها در مجارستان سرد و مرطوب و تابستان‌ها گرم است.

اما پیش از زمان سفر به مجارستان خوبست که در مورد شهرهای توریستی و ویزای توریستی مجارستان نیز مطلع باشید؛ چرا که یکی از راه‌های مهاجرت به مجارستان، از طریق ویزای توریستی است.

نام شهرهای توریستی

بطور کلی، مجارستان دارای بیش از 144 شهر است که در این میان، دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ، گیور، نیرگهزا و کاپشوار از جمله مهمترین شهرها و مقاصد گردشگری این کشور هستند.

بوداپست، مهمترین شهر مجارستان است و این شهر به‎عنوان مقصدی مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته می‌شود.

ویزای مورد نظر برای مسافرت به مجارستان

یکی از انواع راه‌های مهاجرت به مجارستان، توریستی است.

مجارستان از جمله کشورهای حوزه شنگن است؛ بنابراین با اخذ ویزای توریستی این کشور می‌توان به دیگر کشورهای عضو شنگن سفر کرد. همچنین، ویزای سایر کشورهای عضو شنگن در کشور مجارستان اعتبار دارد.

با دریافت ویزای توریستی (شنگن) این کشور می‌توان در مجارستان و حوزه‌ی شنگن به مدت 90 روز، در دوره‌ای 180 روزه، اقامت داشت.

از اصلی‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی مجارستان، تمکن مالی (8000 یورو) و گردش حساب است.

مهاجرت به مجارستان

مجارستان در 21 دسامبر سال 2007 عضو کشورهای حوزه ‎شنگن شد. این کشور در چند سال اخیر اقتصاد رو به رشدی داشته و نرخ بیکاری در مجارستان پایین است. همچنین، آموزش‌ها در دانشگاه‌های برتر مجارستان به سه زبان مجاری، انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شوند.

انواع راه‌های مهاجرت به مجارستان امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشور را فراهم می‌آورد و مجارستان تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد.

در مجموع، مهاجرت به مجارستان به روش‌های مختلف امکانپذیر است که برخی از این روش‌ها عبارتند از:

 • تحصیلی
 • کاری
 • سرمایه‌گذاری
 • ازدواج
 • تولد
 • توریستی

در ادامه به بررسی و توضیح مهمترین روش‌ها می‌پردازیم.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

یکی از راه‌های مهاجرت به مجارستان، تحصیل در این کشور است. سیستم آموزش عالی این کشور به مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از پیمان بولونیا تبعیت می‌کند.

از دیگر راه های مهاجرت به مجارستان؛ روش مهاجرت به مجارستان از طریق مهاجرت تحصیلی است، هر مهاجری با داشتن پذیرش دانشگاهی این کشور میتواند از این راه های قانونی مهاجرت به مجارستان بهره مند شود و از امکانات آموزشی این کشور استفاده کند.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان
مجارستان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است

با اخذ پذیرش از دانشگاهی در مجارستان، می‌توانید به این کشور اروپایی مهاجرت کرده و از کیفیت بالای آموزش‌ها بهره ببرید. تحصیل در مجارستان در مقاطع زیر امکانپذیر است:

لیسانس مجارستان

مقطع کارشناسی در مجارستان دوره‌ای 3 تا 4 ساله است و آموزش‌ها به زبان‌های انگلیسی، مجاری و آلمانی ارائه می‌شوند که بررسی‌ها نشان داده که حدود 90 درصد آموزش‎ها در دانشگاه‌ها و کالج‌های مجارستان به زبان انگلیسی انجام می‌شوند. با این حال، امکان تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان بدون مدرک زبان نیز وجود دارد.

به‌طور کلی، متقاضیان دوره کارشناسی در صورتیکه فاقد مدرک زبان باشند، می‌توانند در دوره‌های زبان یا کالج‌های زبان مجارستان شرکت کنند. دوره‌های کالج زبان در مجارستان دو ترمه بوده و برای ورود به مقطع کارشناسی باید با شرکت در این دوره‌ها، نمره زبان موردنیاز (5.5 یا 6 آیلتس) را کسب نمود.

دوره ‎های زبان اغلب توسط خود دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند که بدین صورت هزینه ها به صرفه‌تر خواهند بود.

انواع روش‌های مهاجرتی به مجارستان مدارک متفاوتی را می‌طلبد و ارائه سوابق تحصیلی از الزامات شرکت در دوره‌های کارشناسی مجارستان است. البته، عدم وجود شرط معدل برای تحصیل در مقطع کارشناسی، مسیر مهاجرت به این کشور را برای شما هموارتر خواهد کرد.

دانشگاه‌های مجارستان معمولا آزمون ورودی ندارند؛ اما برای رشته‌های خاصی نظیر برنامه‌های زیرمجموعه علوم پزشکی آزمون ورودی طراحی شده است.

همچنین، دانشگاه‌های مجارستان برای برنامه‌های کارشناسی هیچگونه محدودیت سنی در نظر نگرفته‌اند؛ اما سن معمول برای شرکت در دوره‌های آمادگی دانشگاه‌ها، 23 سال و برای شرکت در مقطع کارشناسی تا 26 سال است و هر چه سن بالاتر باشد، ریسک دریافت ویزای دانشجویی افزایش می‌یابد.

همچنین، متوسط شهریه دانشگاه‌های دولتی مجارستان برای مقطع کارشناسی در اغلب رشته‌ها 1000 یورو سالانه است و متوسط شهریه دانشگاه‌های خصوصی نیز برای این دوره، 1,945,600 فورینت (بین 1,472,200 تا 3,019,800 فورینت) خواهد بود.

ارشد مجارستان

تحصیل در دوره ارشد، یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به مجارستان است.

مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان، دوره‌ای یک تا دو ساله است و از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان برای مقطع ارشد، مدرک لیسانس مرتبط با رشته درخواستی و داشتن رزومه‌ای قوی خواهد بود.

به‌طور کلی، تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد مجارستان به دلیل هزینه‌های  ارزان تحصیل در این کشور و نیز وجود انواع بورسیه‌ها، از تقاضای بالایی برخوردار است.

همچنین، این دوره تحصیلی نیاز به ارائه مدرک زبان دارد؛ چرا که برنامه‌های دوره کارشناسی ارشد به زبان‌های انگلیسی، مجاری، آلمانی و… ارائه می‌شوند.

مجارستان بیش از 500 برنامه را به زبان‌های انگلیسی، مجاری، آلمانی، فرانسوی و… ارائه داده؛ اما از آنجا که اکثریت مردم مجارستان به زبان انگلیسی تسلط دارند، اغلب رشته‌ها در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

در مجموع، تحصیل می‌تواند از روش‌های اقامت در مجارستان باشد و به دو شکل می‌توان برای دوره‌های کارشناسی مجارستان اقدام نمود که عبارتند از:

 • ارائه مدارک زبان نظیر تافل و آیلتس (6 تا 6.5)
 • شرکت در دوره ‎های زبان مجارستان، قبل از آغاز دوره تحصیلی

دقت کنید که، برای ورود به دانشگاه‌های مجارستان شرط سنی و معدل خاصی مشخص نشده و از 22 تا 30 سالگی محدودیتی جهت اخذ ویزا برای این دوره تحصیلی وجود ندارد.

هزینه‌های تحصیل فوق لیسانس در مجارستان بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. متوسط هزینه سالانه دوره‌های کارشناسی ارشد در اکثر دانشگاه‎های دولتی مجارستان 1500 یورو برای هر ترم است و متوسط شهریه در دانشگاه‌های خصوصی 1,083,400 فورینت (بین 755,000 تا 5,787,200 فورینت) خواهد بود.

دکتری مجارستان

دوره‌های دکتری در مجارستان، اغلب شامل 240 واحد تئوری است و برای پذیرش در این دوره باید رشته‌ مقاطع لیسانس و فوق لیسانس با رشته موردنظر در مقطع دکتری مرتبط باشند. دوره‌های دکتری یکی از روش‌های اقامت در مجارستان است.

همچنین، متقاضیان دوره دکترا نخست باید با اساتید رشته موردنظر خود مکاتبه نموده و طرح پیشنهادی خود را جهت پژوهش ارائه نمایند که در صورت پذیرش پروپوزال از طرف اساتید راهنما، می‌توان مدارک لازم را آماده کرده و به مسئولین پذیرش ارسال نمود.

از مزایای تحصیل دکترا در مجارستان، ارائه‌ی آموزش‌ها به زبان انگلیسی است؛ بطوریکه، از زبان انگلیسی به‌عنوان زبان آموزش در اکثریت رشته‌ها و کلیه‌ی مقاطع تحصیلی نظیر دکتری استفاده می‌شود. علاوه ‎بر این، آموزش‌ها در این دوره به زبان‌های مجاری، فرانسوی و آلمانی نیز ارائه می‌شوند.

دقت کنید که برنامه‌های دکتری در مجارستان شامل مراحل زیر هستند:

 • فاز یک: 1 الی 2 سال به طول می‌انجامد و شامل واحدهای تئوری، سمینار و تحقیقات و انجام آزمایش است.
 • فاز دو: 2 الی 3 سال به طول می‌انجامد. در طی این دوره متقاضی، بطور رسمی به‌عنوان یک محقق معرفی می‌شود.

علاوه‎بر این، تحصیل دکترا در مجارستان می‌تواند هزینه‌ای حدود 5000 تا 15000 یورو سالانه داشته باشد. البته، دانشجویان دوره دکترا می‌توانند به اشکال مختلف در حین تحصیل کار کنند.

در همین راستا، بسیاری از دانشگاه‌های مجارستان موقعیت‌های دستیاری پژوهشی و آموزشی را در نظر گرفته‌اند. همچنین، به دانشجویان فرصت داده می‌شود تا در پروژه‌های تحقیقاتی یا پروژه‌های مرتبط با صنعت مشارکت داشته باشند و حقوق دریافت نمایند.

پزشکی مجارستان

تحصیل پزشکی می‌تواند یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به مجارستان باشد.

پزشکی مجارستان دوره‌ای 6 ساله است که متقاضی پس از طی آن، به‌عنوان پزشک عمومی شناخته می‌شود و می‌تواند برای تخصص اقدام نماید.

برای شرکت در برنامه‌های پزشکی مجارستان نیاز به تکمیل دوره زبان مجارستان دارید و باید شما در دوره‌های پیش پزشکی شرکت کرده و با موفقیت این دوره‌ها را طی نمایید که البته، تحصیل پزشکی در مجارستان بدون مدرک زبان نیز امکانپذیر است.

پزشکی در مجارستان
تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان یک گزینه جذاب برای دانشجویان است.

آموزش‌ها در اکثریت دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی انجام می‌شوند و پزشکی در مجارستان را از طریق 4 دانشگاه مطرح این کشور می‌توان دنبال کرد:

 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه سملوایز
 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه دبرسن

شهریه‌ پزشکی در مجارستان از 9900 تا 18200 یورو است. به‌طور مثال، شهریه پزشکی در دانشگاه دولتی سگد مجارستان، 15200 یورو خواهد بود.

همچنین، شرایط سنی جهت تحصیل در برنامه‌های پزشکی مجارستان تا 30 سال است. به‌عبارتی، با داشتن مدرک دیپلم می‌توانید تا 30 سالگی برنامه های پزشکی را انتخاب نمایید.

مهاجرت کاری به مجارستان

از شرایط عمومی انواع روش‌های مهاجرت به مجارستان، از جمله مهاجرت کاری موارد زیر هستند:

 • سنی حداقل 18 سال
 • سلامت جسمانی
 • عدم سابقه کیفری

همچنین، تسلط به زبان انگلیسی یا مجاری از شرایط مهم دریافت جاب آفر از سوی کارفرمایی مجارستانی است.

مهاجرت کاری به مجارستان
مهاجرت کاری به مجارستان می‌تواند از طریق چندین راه انجام شود.

مهاجرت کاری به مجارستان به چند روش ممکن است که عبارتند از:

نوع ویزا شرایط
جاب آفر یا پیشنهاد کاری در این روش به پیشنهادی کاری از سوی کارفرمایی مجارستانی نیاز است.
مجوز اشتغال در زمینه تجارت خصوصی این نوع ویزا مختص علاقمندان به راه‌اندازی کسب‌و کار تجاری در مجارستان است.
مجوز کار فصلی با این ویزا می‎توان مجوز اقامت 6 تا 12 ماهه دریافت نمود.
مجوز کارگران ماهر نیروهای ماهر می‌توانند با اخذ کارت آبی مجارستان وارد این کشور شوند.

همچنین، حداقل حقوق در شهر بوداپست مجارستان برای نیروی کار ساده 466 یورو ماهانه و حداقل حقوق برای نیروی کار ماهر 609 یورو است.

حال، مجارستان به چه متخصصینی نیاز دارد؟ در زیر به مشاغل موردنیاز و پردرآمد مجارستان اشاره نموده‌ایم:

نوع تخصص میزان درآمد (سالانه)
دکتر یا جراح 862 هزار تا 2900000 فورینت
قاضی 724 هزار تا 2430000 فورینت
وکیل 586 هزار تا 1970000 فورینت
مدیر بانک 552 هزار تا 1850000 فورینت
میر ارشد اجرایی 517 هزار تا 1740000 فورینت
متخصص ارتودونسی 465 هزار تا 1560000 فورینت
استاد دانشگاه 414 هزار تا 1390000 فورینت
خلبان 345 هزار تا 1160000 فورینت
مدیر بازاریابی 310 هزار تا 1040000 فورینت

در ادامه بررسی راه‌های مهاجرت به مجارستان به بررسی سرمایه‌گذاری در این کشور پرداخته می‌شود.

سرمایه گذاری؛ از راه‌ های قانونی مهاجرت به مجارستان

از دیگر راه‌های مهاجرت به مجارستان، سرمایه‌گذاری در این کشور است. مجارستان به‌دلیل داشتن اقتصادی فعال و امنیت و ثبات اقتصادی، یکی از بهترین کشورها جهت سرمایه‌گذاری است.

سرمایه گذاری در مجارستان
از راه‌ های قانونی مهاجرت به مجارستان سرمایه گذاری میباشد.

با روش سرمایه‌گذاری در مجارستان، علاوه بر کسب درآمد می‌توان تابعیت و شهروندی این کشور را اخذ کرد. سرمایه‌گذاری در مجارستان به روش‌های مختلف امکانپذیر است که عبارتند از:

 • ثبت شرکت
 • خرید ملک
 • خرید اوراق قرضه دولتی (سرمایه‌گذاری بدون ریسک)
 • کارآفرینی

در ادامه به بررسی مهاجرت استارتاپی پرداخته می‌شود.

استارتاپ؛ از روش‌ های مهاجرت به مجارستان

اخذ ویزای استارتاپ مجارستان یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور است. در حقیقت، سازمان مهاجرت مجارستان با هدف ترغیب کارآفرینان و دارندگان ایده‌های نو و خلاقانه برای سرمایه‌گذاری در مجارستان، ویزای استارتاپ را ارائه داده است.

مجارستان به‌عنوان هشتمین حامی استارتاپ در دنیا شناخته می‌شود که همین مساله باعث جذابیت راه‌اندازی استارتاپ در مجارستان شده است.

شرایط تاسیس شرکت‌های استارتاپی در این کشور، مطابق با قوانین ثبت شرکت است؛ بنابراین، متقاضیان باید پیش از ثبت و راه‌اندازی شرکت در مجارستان با انواع شرکت‌ها (نظیر شرکت‌های با مسئولیت محدود یا سهامی) آشنا باشند و مطابق با اهداف خود، گزینه‌ای را انتخاب نماید.

همچنین، انتخاب نام، پرداخت نمودن هزینه‌ی ثبت شرکت و ارائه مدارک موردنیاز (نظیر لیست سهامداران یا مدیران شرکت، اسناد هویتی موسسین، رسید هزینه‌ی ثبت شرکت، گواهی آدرس دفتر شرکت و…) به اداره‌ی ثبت شرکت‌های مجارستان، در گام‌های بعدی قرار دارند.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ به‌عنوان یکی از راه‌های قانونی مهاجرت به مجارستان عبارتست از:

 • داشتن یک ایده نو و خلاقانه
 • ارائه ایده مورد نظر جهت تایید
 • دریافت تاییدیه نهایی برای ایده یا طرح موردنظر
 • اقدام برای اخذ ویزای استارتاپ مجارستان

همچنین، برای راه‌اندازی استارتاپ در مجارستان باید ثابت کنید که می‌توانید از پس مخارج خود در مجارستان برآیید.

اخذ ویزای مجارستان

اخذ ویزا در انواع راه‌های قانونی مهاجرت به مجارستان چگونه است؟

برای اخذ ویزای کشور مجارستان باید از طریق کارگزاری vfsglobal، واقع در تهران اقدام نمود. به ‎عبارتی، سفارت مجارستان در ایران، بخشی از امور اداری مرتبط با اخذ ویزا را به کارگزاری وی‌اف‌اس‌گلوبال سپرده است.

اخذ ویزای مجارستان
ویزای مجارستان برای مهاجرت به این کشور بسته به هدف سفر می‌تواند متفاوت باشد.

با توجه به این مطلب، روند اخذ ویزای مجارستان بصورت زیر خواهد بود:

 • تعیین وقت ملاقات vfsglobal
 • حضور در مرکز vfsglobal: حدود هفت روز کاری پس از ارسال درخواست برای اخذ ویزا، باید در شرکت vfsglobal حضور یابید.
 • پیگیری پس از ارسال درخواست: فرایند رسیدگی به پرونده خود را می‌توان از طریق صفحه‌ی پیگیری درخواست ویزا در سایت vfsglobal دنبال کرد.

دقت کنید که، مصاحبه در سفارت مجارستان به زبان انگلیسی است.

هزینه‌ های مهاجرت به مجارستان

از موارد ضروری در انواع راه‌های قانونی مهاجرت به مجارستان، ارائه ترجمه اسناد و مدارک است که می‌تواند هزینه‌بردار باشد؛ به‌طور مثال، هزینه دارالترجمه جهت ترجمه برخی اسناد و مدارک به شرح زیر خواهد بود:

مدرک هزینه ترجمه (ریال) نسخه اضافی (ریال) دادگستری (ریال)
دیپلم دبیرستان و یا مدرک پیش دانشگاهی 750000 300000 600000
ریزنمرات دیپلم 330000 132000 600000
گواهی ولادت 720000 288000 600000
کارت شناسایی 540000 216000 600000
پاسپورت با روادید 840000 336000 600000

همچنین، هزینه ویزای کشور مجارستان به عوامل متعددی نظیر نوع ویزا و مدت اقامت بستگی دارد. هزینه ویزای کوتاه‌مدت مجارستان برای افرادی با سنین مختلف به شرح زیر است:

بزرگسالان 80 یورو
کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو
کودکان 6 سال به پایین رایگان

هزینه ویزای بلندمدت مجارستان (نوع D) که امکان اقامتی بیش از 90 روز را در این کشور امکانپذیر می‌سازد، به شرح زیر خواهد بود:

نوع ویزا هزینه
ویزای تحصیلی 110 یورو
ویزای کاری (برای موقعیت‌های فصلی، کارهای استخدامی، کسب‌و کارهای تجارت خصوصی و کارت آبی) 110 یورو

علاوه‌بر این، هزینه‌ی تعیین وقت سفارت کشور مجارستان 4 میلیون تومان است و همانگونه که ذکر شد، هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر خواهد بود.

هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ مجارستان نظیر بوداپست، بیشتر از سایر شهرهاست. به‌طور کلی، می‎توان با حدود 750 یورو در این کشور زندگی کرد که این هزینه شامل هزینه اجاره مسکن، خوردو خوراک، حمل‌و نقل عمومی و… می‌شود.

سفر به مجارستان

سفر به مجارستان

مجارستان کشوری با امکانات رفاهی و تفریحی برای مهاجران میباشد. به همین دلیل مهاجران زیادی سالانه به این کشور سفر میکنند.

مهاجرت به مجارستان با هرمس اپلای

انواع راه‌های مهاجرت به مجارستان به شما امکان می‌دهد تا در کشوری اروپایی، تحصیل یا کار کنید. بنابراین، فرقی نمی‌کند که کدامیک از روش‌های مهاجرت به مجارستان را انتخاب کرده باشید، به‌هر حال، شما با انتخاب مجارستان برای مهاجرت می‌توانید از مزایای زندگی در یک کشور اروپایی بهره ببرید. مشاورین هرمس اپلای آماده ارائه مشاوره در رابطه با تمامی راه‌ های قانونی مهاجرت به مجارستان هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
انواع روش‎های مهاجرت به مجارستان کدامست؟
سرمایه‎گذاری، تحصیلی، ازدواج، تولد، کار، توریستی و پناهندگی
تحصیل در کشور مجارستان به چه زبانی امکانپذیر است؟
تحصیل در کشور مجارستان به زبان‌های آلمانی، مجاری و انگلیسی امکان‌پذیر است.
شهریه دوره پزشکی در مجارستان چقدر است؟
شهریه‌ها از 9900 تا 18200 یورو است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای