مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان مطلبی است که در این مقاله به جزئیات به آن پرداخته ایم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که از غرب با اتریش و از شرق با رومانی همسایه می‌باشد. جمعیت این کشور حدود ۱۰ میلیون نفر است که ۳ میلیون نفر آن در بوداپست، پایتخت این کشور زندگی می‌کنند و زبان آن‌ها، مجاری می‌باشد. همچنین مذهب اصلی مردم این کشور کاتولیک است. کشور مجارستان از سال ۲۰۰۷ میلادی عضو پیمان شنگن شده است. اقتصاد آن نیز از سال ۲۰۱۰ با روی کار آمدن دولت ویکتور اوربان رشد چشم‌گیری داشت. به همین دلیل مهاجرت به مجارستان برای افرادی که قصد اقامت در یک کشور اروپایی را دارند، گزینه‌ای بسیار مناسب است.

کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا است و سرانه تولید ناخالص داخلی آن به ۱۹۶۳۷ دلار می‌رسد. واحد پولی که در این کشور به رسمیت شناخته شده است، فورینت نام دارد و به جهت اقتصاد بازی که دارد کشوری پیشرفته با درآمد بالا است؛ بنابراین یکی از گزینه‌های عالی برای مهاجرت به حساب می‌آید.

مهاجرت به کشور مجارستان

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

فرهنگ مجارستان

پیش از مهاجرت به مجارستان داشتن اطلاعات کافی در خصوص فرهنگ مردم این کشور، شرایط را برای زندگی و تطبیق با مردم هموارتر می‌کند. محیط فرهنگی مجارستان ترکیبی از کشاورزی اصیل مجارستانی و فرهنگ شهری با تأثیرگذاری فرهنگ آلمانی و یهودی است. نتیجه آن وجود دوگانگی بین فرهنگ روستایی و شهری و متعاقبا بین فرهنگ «پوپولیستی» و «شهرنشینی» شد. پوپولیست‌ها به شهرنشینان که بسیاری از آن‌ها اصالتی غیر مجارستانی (عمدتا آلمانی و یهودی) داشتند، مشکوک بودند و روستا را وارث فرهنگ واقعی مجارستان می‌دانستند. از سوی دیگر، شهرنشین‌ها پوپولیست‌ها را به‌عنوان «مردان روستایی» می‌نگریستند که آگاهی چندانی ندارند.

تئاتر، موسیقی اپرا و به‌ویژه ادبیات نقش مهمی در رشد آگاهی ملی داشتند. شاعران و نویسندگان نیز به‌ویژه در شرایط بحرانی، قهرمانان و رهبران ملی این کشور شدند.

فرهنگ سنتی اصیل مجارستان برای مدت طولانی، دست‌نخورده باقی ماند. لباس دهقانی، غذا و سرگرمی‌هایی چون آهنگ‌های محلی و رقص‌های محلی، آیین‌های عروسی و تعطیلات عید پاک و کریسمس تا اواسط قرن بیستم ادامه داشتند. مدرنیزاسیون در نیمه دوم قرن بیستم تقریبا این آداب‌ورسوم را از بین برد. با این ‌حال، این آیین‌ها به‌عنوان هنر عامیانه و سرگرمی‌های گردشگری حفظ شدند.

اقتصاد مجارستان

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که قبل از مهاجرت به مجارستان باید به آن توجه شود، اقتصاد این کشور است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در پایان دهه اول قرن بیست و یکم، دولت مجارستان با بدهی‌های سنگین و کسری بودجه روبه‌رو شد. این موضوع باعث اعمال تحریم‌هایی از طرف اتحادیه اروپا گردید. در این‌ بین، اقتصاد مجارستان متوقف شده بود. تولید ناخالص داخلی این کشور به رشد منفی رسید و نرخ بیکاری افزایش یافت.

عضویت این کشور در پیمان شنگن در سال ۲۰۰۷ و روی کار آمدن دولت تحت رهبری ویکتور اوربان در سال ۲۰۱۰ تغییری شگرف در سیاست اقتصادی مجارستان ایجاد کرد. این رشد اقتصادی تا جایی ادامه یافت که باعث به پایان رسیدن تحریم‌های اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۳ شد. سیستم اوربانومیکس بر رقابت‌پذیری و برنامه‌ای تحت مدیریت دولت به نام «جامعه کار» تأکید می‌کند که بر اساس آن صدها هزار شغل ایجاد شد. رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری تا کمتر از ۴ درصد در سال ۲۰۱۸، از دیگر تأثیرات این سیستم بود.

تولید ناخالص داخلی دوباره شروع به رشد کرد و دستمزدها افزایش چشمگیری یافت. برخی از ناظران بین‌المللی این بهبود در رشد اقتصادی را به‌عنوان یک معجزه ستایش می‌کنند.

 

سیستم آموزش و مدرسه در مجارستان

اگر قصد مهاجرت به مجارستان با فرزندان خود را داشته باشید احتمالاً یکی از دغدغه‌های مهم شما سیستم آموزشی کشور مجارستان و وضعیت و زبان تحصیل در این کشور است. به‌طورکلی سیستم آموزشی در این کشور اروپایی همانند سایر کشورهای اروپای مرکزی است اما با کمی تفاوت.
در این کشور کودکان بین ۶ تا ۱۶ سالگی را در مدرسه می‌گذرانند. در مدارس دولتی این کشور که با بودجه کلیسا فعالیت می‌کنند بسیاری از آموزه‌های دینی مسیحی و کاتولیک در برنامه‌های درسی گنجانده شده است. همچنین زبان تحصیل در مدارس دولتی مجارستانی است.
اگر فرزند شما در ابتدای تحصیل مثلاً کلاس اول یا دوم ابتدایی باشد می‌تواند با این زبان تحصیل هماهنگ شود؛ اما درصورتی‌که فرزندتان سال‌های زیادی را به زبان دیگری درس‌خوانده است، دچار مشکل در تحصیل و یادگیری خواهد شد و بهتر است که در مدارس بین‌المللی تحصیل کند. هزینه تحصیل در مدارس بین‌المللی مجارستان بین ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در هر ماه است.

چگونه به مجارستان مهاجرت کنیم؟

اگر قصد مهاجرت به مجارستان را دارید باید در ابتدا در خواست خود را به اداره مهاجرت و پناهندگی که زیر نظر وزارت کشور فعالیت دارد ارسال کنید. برای مهاجرت و اقامت قانونی در کشور مجارستان روش‌های مختلفی وجود دارند. مهاجرت موقت را می‌توان با دریافت ویزای شنگن به مدت ۹۰ روز در طول یک دوره ۶ماهه انجام دهید؛ اما پس از پایان اعتبار ویزا باید از کشور خارج شده با اقدام به تمدید ویزا کنید.
اما روش‌هایی برای مهاجرت و اقامت دائمی در کشور مجارستان نیز وجود دارند که اولین روش آن سرمایه‌گذاری در این کشور اروپایی است. سقف حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای اخذ مجوز اقامتی این کشور ۵۰۰۰۰ دلار امریکا است. دیگر روش‌های اخذ اقامت دریافت مجوز کار و مجوز تحصیل است که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری

اگر قصد مهاجرت به این کشور اروپایی از طریق سرمایه‌گذاری را دارید باید در اوراق قرضه این کشور دست‌کم ۵۰۰۰۰ دلار آمریکا سرمایه‌گذاری انجام دهید. مبالغ سرمایه‌گذاری به مدت ۵ سال نگه‌داری می‌شود و در این ۵ سال این مبلغ باید در حساب شما تأیید شود. پس از ۵ سال که موفق به اخذ اقامت دائم خود در مجارستان شدید می‌توانید مبالغ را برداشت کنید.
با این برنامه مهاجرت به مجارستان، شما ابتدا مجوز اقامت موقت که معمولاً ۶ماهه است را دریافت می‌کنید و به مدت ۵ سال در صورت حفظ حداقل سرمایه می‌توانید مجوز اقامت خود را سالانه تمدید کنید. این برنامه مهاجرتی نیازی به دانستن زبان رسمی این کشور در حد بالایی ندارد و درعین‌حال امکان پیوست خانواده را فراهم می‌کند.

شرایط اخذ اقامت سرمایه‌گذاری مجارستان

اگرچه این برنامه مهاجرتی از بعضی جهات ساده‌تر به نظر می‌رسد اما یکسری قوانین و مقررات برای پذیرش مهاجران دارد. اولین و مهم‌ترین قانون سرمایه‌گذاری حداقل تعیین شده در اوراق قرضه این کشور و ارائه مدارکی بوده که تأییدکننده این سرمایه‌گذاری است.
نکته دیگر برای مهاجرت به مجارستان این است که فرد مهاجر باید عاری از هرگونه سابقه کیفری در پرونده خود بوده و ضمناً بالای ۱۸ سال تمام سن داشته باشد. اگر فرد سرمایه‌گذار قصد الحاق خانواده خود را داشته باشد فرزندان او باید از روز ارسال درخواست کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشند. مراحل اخذ اقامت از این طریق را برای شما ذکر می‌کنیم:

 • اولین مرحله انتقال مبلغ سرمایه‌گذاری به HSSDF است.
 • دومین مرحله ارائه مدارک مبتنی بر عدم سوءپیشینه کیفری و آدرس سکونت است.
 • در تمام این مسیر فرد مهاجر باید با یک وکیل مجارستانی و مشاور مهاجرتی قراردادی ببندد که هزینه این کار ۴۵۰۰۰ یورو برای خدمات مشاوره‌ای است.
 • پس از انتقال وجه سرمایه‌گذاری صندوق ظرف ۱۰ روز به فرد متقاضی پاسخ خواهد داد.
 • در صورت رد درخواست به هر دلیلی مبلغ سرمایه‌گذاری به‌حساب فرد عودت داده خواهد شد.
 • در صورت تأیید و موافقت با درخواست برای سرمایه‌گذار گواهی سهام صادر شده و به سمت روند درخواست اجازه اقامت خواهند رفت.
 • برای دریافت اجازه اقامت فرد سرمایه‌گذار و خانواده وی باید پاسپورت معتبر، ۶۰ یورو هزینه پردازش برای هر فرد که بالای ۶ سال سن دارد، مدرک دال بر سرمایه‌گذاری و وکالت‌نامه برای وکیل مجارستانی و سایر مدارک موردنیاز را ارائه کند.
 • پس از آن احتمالاً مصاحبه‌ای در سفارت مجارستان انجام خواهد شد.
 • فرد سرمایه‌گذار و خانواده وی پس از ۶ ماه در صورت تأیید مدارک اقامت دائم را دریافت خواهد کرد.

مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به مجارستان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان نگران یادگیری زبان مجاری نباشید. زیرا ده‌ها دانشگاه در سراسر این کشور برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که به‌طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. مدرک دانشگاه‌های مجارستان از طرح بولونیای اروپا پیروی می‌کند و در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان به رسمیت شناخته می‌شود.

دانشگاه‌های مجارستان

اگر قصد مهاجرت به مجارستان و تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی را دارید، گزینه‌های زیادی در بین دانشگاه‌های این کشور برای انتخاب وجود دارد.

بهترین دانشگاه مجارستان، دانشگاه سگد است که در رتبه‌بندی جهانی در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه با بیش از ۲۰ هزار دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات آموزشی این کشور محسوب می‌شود.

از دیگر دانشگاه‌های برجسته مجارستان، می‌توان به دانشگاه سملوایز و دانشگاه اتووش لوراند بوداپست و دانشگاه پچ اشاره کرد. مجارستان همچنین به دلیل داشتن دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی معتبر، موردتوجه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته است.

هزینه تحصیل در مجارستان

مهاجرت به مجارستان به‌منظور تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مستلزم پرداخت هزینه و شهریه می‌باشد. با این ‌حال شهریه دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، بسیار مقرون‌به‌صرفه است. شما باید با توجه به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی، انتظار شهریه‌ای در حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال را داشته باشید. همچنین شهریه تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی معمولا حدود ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو در سال می‌باشد.

بورسیه تحصیلی در مجارستان

بسیاری از افراد شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان و دریافت بورسیه تحصیلی این کشور را دارند. به همین دلیل در ادامه به بررسی مختصری از موضوع خواهیم پرداخت.

مجارستان در حال تبدیل‌شدن به یک کشور محبوب برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. یکی از دلایل آن نیز ارائه بورسیه مجارستانی (Stipendium Hungaricum) توسط این کشور است. این بورسیه شامل تمام هزینه‌های تحصیل، بیمه درمانی، کمک‌هزینه مسکن و کمک‌هزینه ماهانه زندگی می‌باشد. بورسیه تحصیلی Stipendium در کشور مجارستان در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود.

این بورسیه هر سال به حدود ۵۰۰۰ نفر از ۷۰ کشور به‌صورت همکاری‌های تحصیلی دوجانبه اعطا می‌گردد. ایران نیز در لیست این ۷۰ کشور قرار دارد.

جزئیات بورسیه تحصیلی Stipendium به شرح زیر می‌باشد:

 • تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این طرح رایگان است.
 • مبلغ بورسیه برای تحصیل در مقطع دکتری، شامل ۱۴۰ هزار فورینت (حدود ۴۵۰ یورو) برای چهار ترم اول و ۱۸۰ هزار فورینت (حدود ۵۸۰ یورو) برای چهار ترم دوم تحصیل می‌باشد.
 • کمک‌هزینه زندگی به مبلغ ۴۳۷۰۰ فورینت (حدود ۱۱۰ یورو) در ماه تا پایان تحصیلات.
 • خوابگاه رایگان یا پرداخت ۴۰ هزار فورینت در ماه برای هزینه‌های اقامت در کل دوره بورسیه تحصیلی.
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی و بیمه تکمیلی تا سقف ۶۵ هزار فورینت (۱۷۰ یورو) در سال برای هر نفر.

مدارک موردنیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

 • تکمیل و ارسال فرم درخواست بورسیه به‌صورت آنلاین
 • ارسال انگیزه‌نامه حداقل یک‌صفحه‌ای با فونت ۱۲
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی یا مجارستانی مطابق با برنامه تحصیلی انتخاب‌شده
 • کپی مدرک زبان به‌صورت ترجمه‌شده
 • آخرین مدرک تحصیلی به‌صورت ترجمه‌شده
 • کپی ریزنمرات مربوط به کلیه سال‌های تحصیلی
 • کپی اسکن شده گواهی پزشکی
 • کپی مدارک شناسایی و پاسپورت
 • توصیه‌نامه از طرف ۲ استاد برای مقطع دکتری
 • پروپوزال تحقیقاتی برای مقطع دکتری

کاریابی در مجارستان

بررسی شرایط کار برای مهاجرت به مجارستان از مواردی است که می‌تواند برای بسیاری از افراد حائز اهمیت باشد. به‌طور کلی استخدام اتباع خارجی مشروط به داشتن مجوز کار و مجوز اقامت قانونی است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مجوز کار مجارستان

طبق مقررات اداره کار کشور مجارستان، استخدام اتباع خارجی تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کارفرما مجوز کار را دریافت کند. این مجوز می‌تواند حداکثر برای مدت یک سال صادر شود، هرچند امکان تمدید آن وجود دارد. چنین مجوزی فقط می‌تواند توسط یک کارفرمای «محلی» درخواست شود.

شرایط اخذ مجوز کار برای مهاجرت به مجارستان به شرح زیر می‌باشد:

 • کارفرما باید قبل از ارائه درخواست مجوز کار، درخواست نیروی کار معتبری را توسط اداره کار این کشور ثبت کرده باشد.
 • حداقل ۳۰ روز پس از این ثبت درخواست، هیچ شهروند مجارستانی برای این موقعیت در دسترس نبوده باشد.
 • شهروند خارجی باید تمام شرایط لازم برای استخدام در این موقعیت را داشته باشد.

این شرایط، کارفرمای مجارستانی را در استخدام نیروی خارجی کمی دچار تردید خواهد کرد.

ویزا و مجوز اقامت در مجارستان

انواع ویزا و مجوز اقامت در مجارستان

مهاجرت و کار در این کشور بدون داشتن ویزا یا مجوز اقامت، عواقب شدیدی در پی خواهد داشت. به‌عنوان ‌مثال مقامات ذیصلاح مجارستان، می‌توانند کارمندان خارجی بدون مجوز را از این کشور اخراج کنند، این موضوع، محرومیت از بازگشت به مدت بین ۱ تا ۱۰ سال را به دنبال خواهد داشت. انواع ویزا و مجوز برای مهاجرت به مجارستان به شرح زیر می‌باشد:

ویزای اقامت طولانی‌مدت (D):

این ویزا برای افرادی است که مایل به اقامت طولانی‌مدت در مجارستان هستند. ویزای اقامت طولانی‌مدت به‌عنوان یک مجوز اقامت از پیش تأییدشده عمل می‌کند. شهروندان خارجی در صورت داشتن ویزای “D” می‌توانند در قلمرو جمهوری مجارستان کار کنند. این قانون صرف‌نظر از اینکه کارمند قبلا مجوز کار داشته باشد یا از اخذ مجوز معاف باشد، قابل‌اجرا است.

مقامات سفارت یا کنسولگری مجارستان، ۶۰ روز فرصت دارند تا در مورد صدور ویزا یا رد درخواست تصمیم بگیرند. ویزا فقط در خارج از مجارستان صادر می‌شود. بنابراین متقاضی باید قبل از ورود به این کشور، نسبت به اخذ آن اقدام نماید.

ویزای تجاری شنگن:

این ویزا برای آن دسته از اتباع خارجی و کشورهای غیر از منطقه اقتصادی اروپا است که مایل‌ هستند برای اهداف موقت به منطقه شنگن سفر کنند. این ویزا می‌تواند برای یک‌بار ورود یا چند بار ورود استفاده شود. ویزای تجاری شنگن به دارندگان خود، این امکان را می‌دهد که به مدت ۹۰ روز در یک بازه شش‌ماهه در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای کار فصلی:

این ویزا مناسب افرادی است که مایل به کار در صنایع کشاورزی، دام‌پروری یا ماهیگیری در مدت حداکثر ۱۸۰ روز هستند و واجد شرایط دریافت آن می‌باشند.

کارت آبی اتحادیه اروپا:

افراد فنی شهروند در کشورهای غیر اتحادیه اروپا که در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، می‌توانند برای این کارت اقدام کند. به‌منظور واجد شرایط بودن برای دریافت این کارت، تبعه خارجی باید ۱۸ ماه اقامت قانونی در یکی از کشورهای عضو را اثبات نماید.

مدارک موردنیاز برای درخواست ویزا و مجوز اقامت مجارستان
مدارکی که برای درخواست ویزای کاری جهت مهاجرت به مجارستان موردنیاز است، به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست که می‌تواند به‌صورت الکترونیکی یا دستی ارسال شود.
 • پاسپورت معتبر که باید در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد، دارای حداقل دو صفحه خالی باشد و حداقل ۳ ماه پس از مدت‌زمان ویزا معتبر باشد.
 • عکس پاسپورتی رنگی و جدید که در زمان درخواست گرفته شده باشد.
 • معرفی‌نامه از کارفرمای مجارستانی
 • فتوکپی قرارداد امضاشده بین متقاضی و کارفرما
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات صلاحیت و تجربه کاری
 • رزرو بلیت هواپیما
 • ارائه بیمه درمانی
 • مدرکی در خصوص محل اقامت که می‌تواند شامل اجاره‌نامه رسمی یا رزرو هتل در مجارستان باشد.

میزان درآمد در مجارستان

میزان درآمد و دستمزد برای افرادی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند، می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. متوسط درآمد ماهانه در این کشور به‌طور معمول ۴۹۳ هزار فورینت (حدود ۱۲۳۰ یورو) می‌باشد. میزان دستمزدها در مجارستان از ۱۲۵ هزار فورینت (حدود ۳۱۰ یورو) تا ۲۲۰۰۰۰۰ فورینت (حدود ۵۵۰ یورو) در ماه متغیر است.
اگرچه جنسیت افراد نباید بر میزان دستمزد تأثیری داشته باشد، اما در واقع این چنین است. کارمندان مرد در مجارستان به‌طور متوسط ۸ درصد بیشتر از کارمندان زن در تمام بخش‌ها درآمد دارند.

تأثیر سابقه کار بر میزان دستمزد در مجارستان

شناخت از سیستم حقوق دستمزد، قطعا در تصمیم‌گیری برای مهاجرت به مجارستان موضوع بسیار مهمی تلقی می‌شود. سطح تجربه و سابقه کار، مهم‌ترین عوامل در تعیین میزان حقوق هر فرد می‌باشند. طبیعتا هرچه سابقه کار بیشتر باشد، میزان دستمزد نیز بالاتر می‌رود.
کارمندانی که بین دو تا پنج سال تجربه کاری دارند، به‌طور متوسط ۳۲ درصد بیشتر از افراد تازه‌کار یا کم‌تجربه در همه صنایع و رشته‌ها حقوق دریافت می‌کنند. همچنین افراد حرفه‌ای با تجربه بیش از پنج سال به‌طور متوسط ۳۶ درصد بیشتر از افراد با تجربه کاری پنج سال یا کمتر، درآمد دارند. میزان دستمزد با رسیدن به مرز ۱۰ سال، حدود ۲۱ درصد افزایش می‌یابد و افراد با تجربه بیش از ۱۵ سال نیز شاهد افزایش ۱۴ درصدی درآمد خود خواهند بود. با این‌ حال این موضوع را نیز در نظر بگیرید که این ارقام تنها به‌عنوان دستورالعمل قانون کار کشور مجارستان ارائه شده‌اند و امکان تغییر آنها وجود دارد.

تأثیر مدرک تحصیلی بر میزان دستمزد در مجارستان

کارمندان دارای مدرک دیپلم در این کشور، به‌طور متوسط ۱۷ درصد بیشتر از افرادی که دیپلمشان را دریافت نکرده‌اند، درآمد دارند. همچنین افراد دارای مدرک کارشناسی، ۲۴ درصد بیشتر از یک فرد دیپلمه دستمزد دریافت می‌کنند. به همین صورت، افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد ۲۹ درصد بیشتر از شخصی با مدرک کارشناسی درآمد دارد. در نهایت دارندگان مدرک دکتری نیز در حین انجام همان کار، ۲۳ درصد بیشتر از افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق دریافت می‌کنند.
متقاضیان مهاجرت به مجارستان باید بدانند که کارمندان در مجارستان هر ۱۷ ماه یک‌بار، شاهد افزایش حقوق خود به میزان ۹ درصد می‌باشند.

شرایط رانندگی مهاجران در مجارستان

مهاجرت به مجارستان و اکثر کشورهای اروپایی برای مردم کشور ما همواره با دغدغه رانندگی و اخذ گواهی‌نامه همراه بوده است. به‌طورکلی رانندگی در این کشور شرایط زیر را دارد:

شرایط رانندگی مهاجران در کشور مجارستان

 • برای همه شهروندان اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیز هستند رانندگی در کشور مجارستان با گواهی‌نامه ملی قابل انجام بوده و نیازی به اخذ گواهینامه مجاری ندارند.
 • اما افرادی که از خارج از اتحادیه به مجارستان مهاجرت می‌کنند می‌توانند به مدت ۱ سال با مجوز رانندگی بین‌المللی معتبر و گواهینامه ملی خود که به زبان مجارستانی ترجمه شده است رانندگی کنند و پس از طی ۱ سال باید اقدام به دریافت گواهینامه مجارستانی کنند.
 • محدودیت مصرف الکل هنگام رانندگی در مجارستان صفر است و درصورتی‌که فرد حتی یک قطره الکل نوشیده باشد اجازه رانندگی ندارد.
 • حداکثر سرعت در مناطق مسکونی مجارستان ۵۰ کیلومتر بر ساعت و در بزرگراه‌ها ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.
 • مسیر حرکت در سمت راست جاده خواهد بود.

هزینه زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان بسیار ارزان و مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن محل اقامت، غذا، حمل‌ونقل و موارد دیگر، با کمتر از ۶۰۰ یورو در ماه در بوداپست زندگی کنید. همچنین هزینه‌های زندگی در شهرهای کوچک‌تر این کشور، ارزان‌تر است و کمتر از ۵۰۰ یورو در ماه می‌باشد. مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌های زندگی، برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند، می‌تواند حائز اهمیت باشد.

هزینه اجاره خانه در مجارستان

هزینه اجاره خانه در مجارستان

یکی از نکات مهم مهاجرت به مجارستان تهیه یک مسکن برای زندگی در آن است. بدون داشتن یک ‌خانه شرایط اقامت شما در این کشور به‌سختی پیش خواهد رفت و حتی شاید نتوانید مجوز اقامت دائم خود را دریافت کنید. بسیاری از مهاجران ترجیح می‌دهند به‌جای خرید یک‌خانه برای خود در این کشور اجاره کنند.
در شهر بوداپست که مرکز این کشور بوده، هزینه اجاره‌بها بالاتر از سایر شهرها است. ۵۵۰ یورو در مناطق مرکزی شهر بوداپست و حدود ۴۰۰ یورو در مناطق حومه‌ای این شهر هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه و کوچک خواهد بود؛ اما در شهرهای دیگر هزینه اجاره در مناطق مرکزی حدود ۳۰۰ یورو و در حومه‌ها ۲۵۰ یورو است.

هزینه اجاره یک آپارتمان بزرگ‌تر برای خانواده حدود ۱۰۰۰ یورو در مرکز بوداپست و حدود ۶۵۰ یورو در حومه این شهر خواهد بود. قیمت‌ها ممکن است متغیر باشد و برای کسب اطلاعات صحیح‌تر بهتر است با وکیل و مشاور خود تماس حاصل کنید.

دورۀ زبان مجارستان

دورۀ زبان مجارستان

اگر مایل به تحصیل زبان انگلیسی در مجارستان هستید، بهتر است از کمک‌ها و مشاوره‌های تخصصی برای انتخاب گزینه‌ها و فرصت‌های تحصیلی استفاده کنید

سخن پایانی

مجارستان کشوری با تاریخ غنی، فرهنگی اصیل و اقتصادی پویا است که ذهن هر شخصی را برای مهاجرت و زندگی به سمت خود می‌کشاند. مقرون‌به‌صرفه بودن، مهاجرت به مجارستان را تبدیل به گزینه‌ای مناسب برای زندگی و کار کرده است. همچنین عضویت این کشور در پیمان شنگن، از دیگر نکاتی می‌باشد که نباید آن را فراموش کرد. در واقع ویزای مجارستان پلی است که می‌تواند شما را به بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته اروپایی متصل نماید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
با مهاجرت به مجارستان میتوان به کشورهای دیگر سفر کرد؟
بله، کشور مجارستان بدلیل حضور در اتحادیه شینگن برای مهاجران این شرایط رو بوجود می آورد که بتوانند به کشور های حوزه شینگن براحتی سفر کنند.
هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی مجارستان به چه صورت میباشد؟
هزینه های تحصیل در این کشور به نسبت بقیه کشورهای اروپایی بسیار بصرفه تر است و شما باید باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی و همچنین دانشگاه انتخابی خود شهریه پرداخت کنید که میتوان حدود ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ یورو در سال رو انتظار داشت.
در چه صورتی میتوان مجوز کار مجارستان را دریافت کرد؟
شما باید برای گرفتن مجوز کار کشور مجارستان از یک کارفرما در این کشور دعوتنامه کاری دریافت کنید که این مجوز به مدت یکسال برای شما صادر میشود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای