مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. افراد زیادی هستند که رویای کارکردن در آمریکا را دارند. اگر شما یک فرد خارجی هستید که می‌خواهید برای کار به آمریکا مهاجرت کنید باید در مورد روند این کار اطلاعاتی داشته باشید. با وجودی آنکه دولت آمریکا موقعیت‌های مختلفی را برای مهاجرت کاری به آمریکا مشخص کرده است‎ پیداکردن بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای خودتان کار ساده‌ای نخواهد بود.

کشورهای مختلف دارای قوانین و مقررات متفاوتی هستند. پیداکردن کار در آمریکا شبیه به پیداکردن کار در هند یا حتی در کشور خودمان نیست. با این حال با تحقیق کافی و بررسی گزینه‌های در دسترس می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید. اگر در طول این مسیر نیاز به راهنمایی‌های تخصصی‌تری داشتید به موسسه مهاجرتی هرمس اپلای سری بزنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای کاری آمریکا چیست؟

اگر قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارید باید ویزای کاری این کشور را به دست آورید. ویزای کاری برای افرادی استفاده می‌شود که می‌خواهند به این کشور رفته و در آنجا کار کنند. مدت زمانی که شما اجازه کارکردن در آمریکا را دارید در ویزای شما درج شده است. اغلب به افراد اجازه کارکردن دائمی در این کشور داده نمی‌شود.

ویزای کاری آمریکا چیست؟

اولین گام‌ها برای ویزای مهاجرت کاری به آمریکا

برای اینکه بتوانید تحت یکی از گروه‌های استخدامی ویزای مهاجرتی به آمریکا را دریافت کنید کارفرمای آینده شما یا مدیر شرکتی که می‌خواهید در آن استخدام شوید باید در ابتدا تأیید مدرک کاری شما را از اداره کار این کشور دریافت کند. زمانی که این تأیید مدرک رسید (در صورت نیاز)، کارفرما یک درخواست مهاجرت کارگران خارجی را به همراه شهروندی آمریکا و خدمات مهاجرتی متناسب با نوع دسته‌بندی استخدامی ترجیحی برای این کارگر ثبت خواهد کرد.

افرادی که قصد مهاجرت کاری به آمریکا را داشته و دارای استعدادهای خاصی هستند در گروه اول از این دسته‌بندی قرار خواهند گرفت. این افراد می‌توانند خودشان مدارکشان را ثبت کنند. می‌توانید برای پرکردن درخواست مهاجرت برای کارگران خارجی یا همان فرم l-140 دستورالعمل‌های لازم را مروری کرده و در مورد جزئیات این کار تحقیق کنید. اگر نیاز به کمک داشتید می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید.

نوع اول استخدام:کارگران دارای اولویت و افرادی که استعدادهای خاصی دارند

در این دسته از مهاجران کاری سه زیرگروه داریم که در ادامه شرح داده شده است:

افرادی که دارای استعدادهای خاصی هستند

اگر می‌خواهید از این طریق به آمریکا مهاجرت کاری داشته باشید باید نشان دهید استعداد خاصی در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش دارید. افرادی که در این دسته‌بندی هستند باید مدارک زیادی را آماده کنند که نشان دهد دارای افتخارهای ملی یا بین‌المللی هستند و در رشته مورد تخصص خود شناخته شده‌اند.

این افراد برای مهاجرت به آمریکا نیازی به پیشنهاد کار ندارند؛ در نتیجه می‌توانند به آمریکا مهاجرت کرده و در همان رشته‌ای که در آن از استعداد خاصی برخوردار هستند به کار خود ادامه دهند. این دسته از مهاجران می‌توانند فرم درخواست مهاجرت برای کارگران خارجی یا فرم l-140 را خودشان پر کنند.

اساتید و محققان برجسته و ممتاز

اگر جز این گروه هستید می‌توانید برای مهاجرت کاری به آمریکا اقدام کنید، البته باید حداقل سه سال تجربه تحصیل یا کار تحقیقی را داشته باشید. این افراد باید به آمریکا بیایند تا بتوانند حرفه خود را دنبال کنند. این گروه می‌توانند به تدریس ادامه دهند و یا یک موقعیت تحقیقاتی در همان مقیاس را در یکی از دانشگاه‌ها یا موسسه‌های تحصیلات برتر داشته باشند.

اما این دسته از مهاجران خودشان نمی‌توانند فرم درخواست مهاجرت برای کارگران خارجی را پر کنند. لازم است این کار حتماً از طریق کارفرمای آینده آن‌ها صورت گیرد. او باید یک دعوت به کار آماده کرده و فرم l-140 را برای درخواست مهاجرت این کارگران پر کند.

مدیران چندملیتی یا مدیران اجرایی

این مدیران برای اینکه بتوانند به آمریکا مهاجرت کاری داشته باشند لازم است از شرایط استخدامی خاصی در گذشته برخوردار باشند. این افراد باید حداقل در یکی از سه سال گذشته توسط شرکت‌های وابسته در خارج از کشور، شرکت‌های اصلی، شرکت‌های فرعی یا شعبه‌ای از شرکت کارفرمایان آمریکایی استخدام شده باشند.

فرد متقاضی‌ای که خارج از کشور آمریکا زندگی می‌کند باید دارای توانایی مدیریتی یا اجرایی خاصی باشد و باید بر اساس این استعداد و ظرفیت خاص خود وارد کار شود. کارفرمای آینده این فرد لازم است یک پیشنهاد کاری برای او آماده ساخته و فرم درخواست مهاجرت برای کارگران خارجی را تهیه کند.

نوع دوم:مهاجرت افراد متخصص با مدارک بالا و توانایی اجرایی خاص و استثنایی

گروه دوم از افرادی که قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارند باید یک مدرک کار داشته باشند که توسط وزارت کار در این کشور به تأیید رسیده است. در این گروه به داشتن پیشنهاد کاری نیاز بوده و کارفرمای آمریکایی باید فرم درخواست استخدام کارگر خارجی در آمریکا را از طرف فرد متقاضی ارسال کند.

ممکن است متقاضیانی که به نوعی نشان دهند دارای منافع ملی برای آمریکا هستند برای پیشنهاد کاری و ارسال فرم از سمت کارفرما درخواست معافیت داشته باشند. در چنین شرایطی متقاضی خودش می‌تواند فرم l-140 برای درخواست مهاجرت کارگران خارجی را پر کرده و مدارک لازم برای داشتن منافع ملی را نشان دهد. در کل در این دسته‌بندی دو زیرمجموعه خواهیم داشت که عبارت‌اند از:

 • افراد متخصصی که دارای مدرک بالا هستند: مدرک این افراد باید بالاتر از لیسانس باشد یا اینکه مدرک لیسانس داشته و علاوه‌برآن حداقل پنج سال سابقه کار در حوزه تخصصی خود داشته باشند.
 • افرادی که دارای توانایی‌های خاصی هستند: این توانایی و استعداد می‌تواند در علوم، هنر یا تجارت باشد. توانایی خاص یعنی سطحی از تخصص که به طور قابل توجهی بالاتر از افراد عادی در کار علوم، هنر یا تجارت است.

نوع سوم: کارگران ماهر، متخصصان و کارگران بدون مهارت (کارگران دیگر)

این دسته، گروه سوم از افرادی هستند که تقاضای مهاجرت کاری به آمریکا را دارند. لازم است فرم درخواست مهاجرت برای کارگران خارجی از سوی کارفرمای آینده این افراد به تأیید رسیده باشد. در کل این دسته از کارگران نیاز به مدرکی دارند که به تأیید وزارت کار آمریکا رسیده باشد. کارگران ماهر، افراد متخصص و کارگران بدون مهارت 28.6 درصد از ویزاهای کاری استخدامی سالانه در سراسر جهان را تشکیل می‌دهند. سه زیرمجموعه برای این گروه وجود دارد.

 • کارگران ماهر: کسانی هستند که کار آن‌ها حداقل به دو سال آموزش یا تجربه کاری نیاز دارد و کارگران فصلی یا موقت نیستند.
 • افراد متخصص: آن دسته از افرادی که کار آن‌ها حداقل به مدرک لیسانس از یک دانشگاه یا موسسه آمریکایی نیاز دارد یا دارای مدرک خارجی معادل آن هستند.
 • کارگران بدون مهارت: کسانی هستند که می‌توانند در موقعیت‌هایی مشغول به کار شوند که نیاز به کمتر از دو سال آموزش یا تجربه داشته و البته موقت یا فصلی نیستند.

نوع سوم: کارگران ماهر، متخصصان و کارگران بدون مهارت (کارگران دیگر)

نوع چهارم: مهاجران خاص و ویژه

برای هیچ‌کدام از مهاجرانی که در زیرمجموعه‌های این گروه قرار می‌گیرند نیازی به مدرک از وزارت کار نخواهد بود. این افراد باید فرم مهاجرتی l-360 که درخواست برای آمریکایی‌ها، زنان بیوه یا مهاجران خاص است را پر کنند. زیرمجموعه‌های زیادی در این گروه داریم که عبارت‌اند از:

 • گوینده‌ها در آمریکا: این دسته از افراد که قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارند باید در دفتر پخش بین‌المللی این کشور یا یکی از شرکت‌های صاحب امتیاز آن استخدام شده باشند.
 • کارگران خاص یا کارمندان سابق آمریکا در خارج از کشور: این افراد از فرم DS-1884 استفاده خواهند کرد.
 • کارمندان خاص سابق: کارمندان خاصی که قبلاً در شرکت‌های پاناما یا شرکت‌های وابسته به دولت این کشور مشغول به کار بوده‌اند.
 • کارمندان خاص سابق دولت آمریکا: افرادی که در شرکت‌های پاناما یا شرکت‌های وابسته به آن فعالیت داشته‌اند.

همچنین افرادی که توسط دولت آمریکا در نیروهای بین‌المللی کمک به امنیت یا ISAF استخدام شده‌اند و یا برای حداقل یک سال در بین تاریخ 7 اکتبر 2001 تا 31 دسامبر 2023 یک مأمور جانشین در افغانستان بوده‌اند و به خاطر این موقعیت تهدیدهای خطرناکی برای آن‌ها ایجاد شده است.

 • افراد خاصی که در رشته پزشکی فارغ‌التحصیل شده‌اند.
 • بازنشسته‌های سازمان‌های بین‌المللی
 • افراد استخدام شده در خارج که برای ارتش آمریکا مشغول به فعالیت هستند.
 • کارمندهای بازنشسته شده و غیرنظامی در NATO-6
 • همسر کارمندهای غیرنظامی NATO-6 که فوت کرده‌اند.

انواع ویزاهای کاری آمریکا

برای مهاجرت کاری به آمریکا باید اطلاعات کافی با انواع ویزای کار آمریکا داشته باشید.

 • ویزاهای H : سری H از ویزاهای کاری آمریکا پنج دسته‌بندی مختلف را شامل می‌شوند. این ویزا تنها به افرادی داده می‌شود که در موقعیت‌های شغلی خاصی مشغول به کار هستند. با این ویزا همسر و فرزندان زیر 12 سال نیز می‌توانند شهروندی آمریکا را بگیرند.
 • ویزاهای L : این ویزاها برای شغل‌هایی هستند که فرد متقاضی برای یک کارفرمای اصلی، زیرشاخه‌ای از یک شرکت یا شرکت‌های وابسته به یک مجموعه اصلی در آمریکا کار می‌کند. اغلب این فرد نقش اجرایی یا مدیریتی را بر عهده دارد. این نوع ویزا برای مهاجرت کاری به آمریکا در اصل برای موقعیت‌های شغلی‌ای نیاز است که دارای کارهای پیچیده و مسئولیت‌های سختی هستند.
 • ویزاهای O : اگر شما توانایی خاصی را در زمینه‌ای نشان داده باشید نیاز به ویزاهای O کاری خواهید داشت. به وسیله ویزا O-3 می‌توانید فرزندان زیر 21 سال و همسر خود را نیز به آمریکا ببرید.
 • ویزاهای P : این ویزاها برای کسانی هستند که کاری مرتبط با ورزش، هنر یا سرگرمی‌ها دارند. همچنین هرکسی که خدمات لازم برای حمایت از شما را فراهم کرده است را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. با ویزای کاری P همسر و فرزندان زیر 21 سال اجازه دارند با شما مهاجرت کنند.
 • ویزای Q : یکی دیگر از گزینه‌ها برای مهاجرت کاری به آمریکا ویزای Q خواهد بود. این ویزا برای کارهایی است که برنامه‌هایی برای تغییرات فرهنگی در سطح بین‌المللی دارند، برای مثال به اشتراک گذاشتن تاریخ و فرهنگ کشور خودتان.

چگونه برای دریافت ویزای کاری اقدام کنیم؟

ابتدا باید موفق به انتخاب ویزای مناسب برای مهاجرت کاری خود به آمریکا شوید، ویزایی که با شرایط کاری شما متناسب بوده و کارفرما آن را پذیرفته است. حالا زمان آن رسیده تا برای ویزای کاری خود اقدام کنید. این شرایط می‌تواند برای ویزاهای مختلف متفاوت باشد، اما اغلب به چند گام نیاز دارد:

 • آماده کردن برگه‌های لازم
 • پر کردن آنلاین فرم‌ها
 • شرکت در مصاحبه ویزا

مدارک لازم برای ویزای کاری آمریکا

برای دریافت ویزای کاری آمریکا و مهاجرت به این کشور نیاز به تهیه مدارکی است که در ادامه آورده شده است:

 • پاسپورتی که برای شش ماه از تاریخ مورد نظر شما برای ورود به آمریکا اعتبار داشته باشد. ویزای شهروندی را نیز باید همراه خود داشته باشید.
 • دو قطعه عکس 2 در 2
 • مدارک شهروندی فرد متقاضی: باید ببینید کدام مدارک شما نیاز به ترجمه دارند. همچنین ممکن است در طول مصاحبه از شما سؤال‌هایی پرسیده شود. در روز مصاحبه اصل مدارک ازدواج و تولد خود را به همراه ترجمه شده آن‌ها با خودتان داشته باشید.
 • در روز مصاحبه باید نشان دهید توانایی مالی کافی دارید. مدارک کافی به همراه شما باشد.
 • فرم‌های لازم در مورد آزمایش‌های سلامت را تکمیل کنید. این فرم‌ها پس از اینکه تست‌های پزشکی لازم را انجام داده و واکسن‌های موردنیاز را تزریق کردید از طریق پزشک به شما داده می‌شود.

زمانی که تمامی مدارک شما تکمیل بوده و فرم‌ها را پر کردید، یک روز برای مصاحبه شما مشخص خواهد شد. سپس سفارت مجازی ایالات‌متحده آمریکا در ایران درخواست شما و لیست مدارک گفته شده در بالا را ارسال خواهد کرد.

مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به امریکا از طریق خرید بیزینس

خرید یک کسب و کار آماده در ایالات متحده نه تنها راهی عالی برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه شخصی شماست، بلکه فرصتی برای دریافت ویزای مهاجرتی و گرین کارت ایالات متحده برای خود و اعضای خانواده به شمار می آید.

سخن آخر

اگر قصد دارید از طریق کار و استخدام در شرکت‌های آمریکایی به این کشور مهاجرت داشته باشید گزینه‌های متعددی پیش روی شما خواهد بود. لازم است شرایط خود را در نظر داشته و بر اساس بهترین گزینه اقدام کنید. ویزاهای کاری امریکا متفاوت هستند.

ما شما را با انواع راه‌های مهاجرت کاری به آمریکا و انواع ویزاهای کاری این کشور آشنا کرده‌ایم. می‌توانید با خواندن این مطلب پاسخ بسیاری از سؤال‌های خود را پیدا کنید. البته مهاجرت فرایندی پیچیده است که تجربه و تخصص خاص خود را نیاز دارد. می‌توانید برای اطمینان از انجام درست روند کار با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت ویزای کاری چند گام نیاز است؟
عموما برای دریافت این نوع ویزا سه گام نیاز است:آماده کردن برگه‌های لازم-پر کردن آنلاین فرم‌ها-شرکت در مصاحبه ویزا
ویزاهای کاری کشور آمریکا چه انواعی دارد؟
ویزاهای کاری آمریکا دارای 5 نوع ویزاهای H-L-O-P-Q است.
اولین گام‌ها برای ویزای مهاجرت کاری به آمریکا چیست؟
باید در ابتدا تأیید مدرک کاری شما را از اداره کار این کشور دریافت کنند. زمانی که این تأیید مدرک رسید کارفرما یک درخواست مهاجرت کارگران خارجی را به همراه شهروندی آمریکا و خدمات مهاجرتی متناسب با نوع دسته‌بندی استخدامی ترجیحی برای این کارگر ثبت خواهد کرد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهین
11 ماه قبل

سلام و وقت بخیر خدمت شما.
من مهندس مکانیک سیالات (تاسیسات مکانیکی) با 18 سال تجربه هستم.
دارای 45 سال سن هستم. میخوام ببینم میتونم از طریق جاب آفر به آمریکا مهاجرت کنم؟
ممنون میشن بهم بگید چه اقدامی باید بکنم.

خانم میرخانی
پاسخ به  شاهین
10 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
بصورت کلی دریافت جاب آفر آمریکا بسیار مشکل هستش و شما ریسک سنی دارید و اگر این ریسک سنی رو بپذیرید و در واقع ریسک انجام کار را بپذیرید امکان اقدام دارید.

ابراهیم
11 ماه قبل

سلام ابراهیم هستم 19سالمه از افغانستان سه سال میشه کشورمو ترک کردم بخاطر جنگ ناتوانی اعلان تو پاکستان زنده گی میکنم من جوشکاری ماشین بلد هستم میخام مهاجرت کنم

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  ابراهیم
11 ماه قبل

متاسفانه خدماتی در این زمیه نداریم

کادر هرمس اپلای