مهاجرت کاری با مدرک cfa

مهاجرت با مدرک cfa

مهاجرت با مدرک cfa  مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. فعالیت در زمینه بازارهای مالی همیشه با سودهای چشمگیر همراه بوده است. درآمدها و سودهای این بازار طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است و افراد متخصص در این زمینه موقعیت‌های شغلی زیادی را در ایران و خارج از ایران مقابل خود می‌بینند. از این رو، اگر قصد مهاجرت و به دست ‌آوردن شغلی در بازارهای مالی دارید، بهترین راه مهاجرت کاری با مدرک cfa است. با در دست داشتن این مدرک حرفه و تخصص خود را اثبات می‌کنید و در نتیجه، پذیرش شما با موفقیت همراه خواهد بود.

مدرک cfa به عنوان معتبرترین مدرک در حوزه مالی و اقتصادی می‌تواند آینده شغلی شما را تضمین کرده و رؤیاهایتان را به واقعیت تبدیل کند. در این مقاله شما را با این مدرک و مسیر مهاجرت از طریق آن آشنا خواهیم کرد و به سؤالاتی از این دست پاسخ خواهیم داد که “حقوق یک تحلیلگر مالی در کشورهای مختلف چقدر است؟”، “چطور می‌توانم خود را به عنوان یک مشاور مالی اثبات کنم؟”

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معتبرترین مدرک حرفه‌ای بین‌المللی

مدرک cfa به عنوان یک مدرک حرفه‌ای در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود که توجه علاقه‌مندان حوزه‌های مالی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری را به خود جلب کرده است. با قبولی در آزمون‌های cfa می‌توان به عنوان یک تحلیلگر مالی خبره در سطح دنیا فعالیت کرد. این آزمون توسط مؤسسه cfa که در آمریکا قرار دارد، در سه سطح برگزار می‌شود. برای دریافت این مدرک و مهاجرت با مدرک cfa، آزمون‌دهنده باید در هر سه سطح نمره قبولی را کسب کند. همچنین در این آزمون‌ها به 10 حوزه محتوایی پرداخته می‌شود.

برای شرکت در این آزمون باید اطلاعاتی در زمینه اقتصاد، سرمایه‌گذاری سهام و روش‌های کمی در محاسبه داشته باشید؛ همچنین باید درباره مدیریت پورتفولیو و تجزیه و تحلیل مالی نیز بدانید. دیگر محتوای این آزمون‌ شامل استانداردهای حرفه‌ای و امور مالی شرکت‌ها است. در هر سه سطح با توجه به این موضوعات سؤالاتی طراحی می‌شوند تا میزان مهارت آزمون‌دهنده مورد بررسی قرار گیرد.

سطح یک آزمون cfa به بررسی درک پایه از محتواهای مطرح شده می‌پردازد. آزمون سطح دو به ارزیابی دارایی‌ها و استفاده از ابزارهای سرمایه‌گذاری اختصاص داده شده است. در آزمون سطح سه، آزمون‌دهنده باید با تمرکز بالا به سؤالات مختلف در حوزه ‌محتوایی معرفی شده بپردازد و تمرکز آزمون سطح سه بر برنامه‌ریزی و مدیریت پورتفولیوها است.

معتبرترین مدرک حرفه‌ای بین‌المللی

چطور مدرک cfa بگیریم؟

ایرانیان زیادی سالانه علاقه‌مند به شرکت در آزمون cfa هستند؛ اما این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود. از این رو، این افراد باید مراکز میزبان برگزاری این امتحان را شناسایی کرده و برای شرکت در آن به نزدیک‌ترین مرکز منتخب cfa مراجعه کنند که معمولاً کشورهای ترکیه و امارات گزینه‌های اول هستند.

برای قبولی در آزمون cfa باید به صورت منظم مطالعه کنید تا بتوانید از پس هر سه سطح برآیید. قبولی در این آزمون دشوار دور از ذهن نیست و از سال 1963 تا 2022 بیش از دو میلیون داوطلب سطح سه آزمون cfa را با دریافت نمره قبولی پشت سر گذاشتند. مسیر دریافت مدرک cfa که به عنوان استاندارد طلایی سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود، به همین جا ختم نمی‌شود.

آزمون‌دهندگان برای شرکت در این آزمون باید مدرک لیسانس داشته باشند. رشته تحصیلی در این آزمون اهمیتی ندارد، از طرفی دیگر، شرکت‌کنندگان باید حداقل 4 سال سابقه کاری حرفه‌ای در این زمینه را داشته باشند و به مؤسسه آمریکایی تحویل دهند. داشتن پاسپورت بین‌المللی نیز از ملزومات قبولی در این آزمون است.

موقعیت‌های شغلی با مدرک cfa در خارج از کشور

مشاغل حوزه مالی در جهان به عنوان یکی از پرطرفدارترین مشاغل شناخته می‌شوند. متخصصین مدیریت سرمایه‌گذاری با در دست داشتن مدرک cfa می‌توانند در تمام کشورهای دنیا مشغول به کار شوند. همچنین مهاجرت کاری با مدرک cfa راه منطقی برای این امر است. مجموعه هرمس اپلای با تجربیات موفق خود در این زمینه مسیر مهاجرت شما را با در نظر گرفتن تمام پارامترها ترسیم می‌کند و قادر است شما را در یافتن موقعیت شغلی مناسبتان یاری دهد.

بخش‌های مدیریت دارایی، بانکداری بازرگانی، بیمه و مدیریت ثروت خصوصی از بخش‌های مناسب برای مشاغل مدیران سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند. در این حوزه‌ها افراد به کارهای مختلفی از جمله مدیریت پورتفولیو، پژوهش، مشاوره، تجزیه و تحلیل و مدیریت ریسک می‌پردازند.

موقعیت‌های شغلی با مدرک cfa در خارج از کشور

مزایای کار کردن با مدرک cfa

صنعت مالی در جهان هر روزه در حال رشد است، به طوری که گفته می‌شود، همه باید بازارهای مالی را بشناسند تا از اقتصاد مالی در دنیا عقب نمانند. کسانی که به دنبال دریافت مدرک cfa هستند، طبیعتاً به بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری علاقه دارند یا در این حوزه فعالیت می‌کنند. مسیر شغلی این کارکنان با به دست آوردن مدرک cfa با ترفیع همراه می‌شود و می‌توانند از درآمدهای بالایی برخوردار شوند. مهاجرت کاری با مدرک cfa نیز یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت این گواهی‌نامه است.

با دریافت این مدرک می‌توانید به دنیای متخصصین وارد شوید و با توجه به دانش و مهارت خود در بهترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری دنیا کار کنید و نهایتاً، به کسب درآمدهای بالا برسید. این شغل شما را به دریافت حقوق ثابت ماهانه محدود نمی‌کند و می‌توانید در این شغل به ارقام بزرگ فکر کنید.

از آنجایی که همیشه شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ به دنبال متخصصین مالی خبره هستند؛ می‌توانید به عنوان عضوی از یک کسب و کار قوی مشغول به کار شوید و سطح کیفیت زندگی، درآمد و لذت از زندگی خود را ارتقا دهید. شما علاوه بر کار در صنعت‌های بزرگ می‌توانید به صورت خصوصی سرمایه‌گذاری کرده یا از طریق مشاوره دادن به افراد و کسب و کارها درآمد کسب کنید.

حقوق تحلیلگران مالی با مدرک cfa

به طور معمول، حقوق دارندگان این مدرک در بخش‌های مختلف مدیریت سرمایه‌گذاری به عملکرد شغلی، منطقه کاری، تجربه و سوابق آن‌ها بستگی دارد. حقوق پایه مشاغل معمولی در زمینه سرمایه‌گذاری، 126.000 دلار است که این میزان با دریافت پاداش و مشوق‌های دیگر به 177.000 دلار در سال خواهد رسید. بر اساس گزارش اداره آمار کار آمریکا، میانگین دستمزد سالانه تحلیلگران مالی 83.660 دلار در سال است.

حقوق تحلیلگران مالی با مدرک cfa

بررسی پردرآمدترین شغل در امور مالی

قبل از اقدام به مهاجرت کاری با مدرک cfa، درآمد مشاوران مالی را محاسبه کنید. شغل بانکداری سرمایه با دریافت میانگین حقوق سالانه 35.000 تا 300.000 دلار به عنوان پردرآمدترین شغل معرفی می‌شود. یک تحلیلگر مالی سالانه 60.000 تا 120.000 دلار درآمد کسب می‌کند. درآمد مدیر ریسک مالی مبلغی حدود 40.000 تا 220.000 دلار در سال تخمین زده شده است. نهایتاً، شریک سهام در یک شرکت خصوصی 60.000 تا 200.000 دلار در سال درآمد کسب خواهد کرد.

وظایف تحلیلگران مالی

یک تحلیلگر مالی باید روزانه با آمار و ارقام بسیاری سر و کله بزند و از قدرت تحلیل و بررسی بالایی برخوردار باشد. وی باید داده‌های مالی را تجزیه و تحلیل کند و از طریق آن‌ها روند رشد و رکود در اقتصاد را پیش‌بینی کرده و بازده حقوق صاحبان سهام و سود هر سهم را مشخص کند. یک تحلیلگر مالی باید در زمینه سرمایه‌گذاری و استراتژی‌های مالی شرکت مشاوره‌های کاربردی را ارائه دهد.

مشاور و تحلیلگر مالی به طور مستقیم با مدیران ارشد در تماس است. وی به آن‌ها توصیه‌های لازم جهت سرمایه‌گذاری داده و با تجزیه و تحلیل گزارش‌های مالی، گزارش‌های حسابرسی کاملی را در جهت اجرای استراتژی‌های جدید به مدیران پیشنهاد می‌دهد.

مسیر مهاجرت از طریق مدرک cfa

اقتصاد در همه کشورها حرف اول را می‌‌زند؛ بنابراین کسانی که متخصص حوزه مالی و اقتصادی باشند، در جهان حرفی برای گفتن دارند و خوش ‌شانس هستند. مهاجرت کاری با مدرک cfa مسیر مهاجرت و دریافت شغل را برای تحلیلگر بازار سرمایه آسان‌تر می‌کند. این افراد می‌توانند از طریق دریافت جاب افر شغل مورد نظر خود را در در کشورهای مختلف به دست آورند.

تحلیلگران مالی در ایران و خارج از ایران می‌توانند در کارگزاری‌ها، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صنایع خصوصی و … مشغول به کار شوند. این افراد توانایی کار کردن به صورت مستقل را هم دارند، همان طور که افراد زیادی با خرید و فروش سهام در بازار بورس به کسب درآمد و رقابت می‌پردازند.

به طور معمول، یک تحلیلگر مالی می‌تواند رزومه کاری خود را برای مشاغل مختلف در شرکت‌های کاریابی و لینکدین ارسال کند و امیدوار به دریافت پاسخ از طرف کارفرما باشد. ارسال مدرک cfa در رزومه، پذیرش شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

مدرک معتبر بین‌المللی می‌تواند تأییدیه شما به عنوان یک متخصص حرفه‌ای در زمینه مالی باشد.کارفرما رزومه شما را به عنوان یک متخصص و تحلیلگر حرفه‌ای مالی بررسی خواهد کرد. هنگام ارسال رزومه با وجود مدرک معتبر بین‌المللی cfa می‌توانید امیدوارانه‌تر منتظر دریافت پذیرش از یک موقعیت شغلی باشید.

مسیر مهاجرت از طریق مدرک cfa

بهترین کشورها برای کار با مدرک cfa

اگر به صورت حرفه‌ای به مشاوره و تحلیل و بررسی آمارهای مختلف برای کسب سود می‌پردازید و یک مشاور و تحلیلگر مالی خبره هستید، نباید نگران یافتن شغل باشید. برای اشخاصی چون شما همه جای دنیا کار پیدا خواهد شد. نکته قابل توجه، بررسی میزان کیفیت زندگی، هزینه‌ها و درآمدتان در مناطق مختلف است. کشورهای مختلف شرایط اقتصادی و درآمدی متفاوتی را برای شاغلین خود فراهم می‌آورند و شما قبل از اقدام به مهاجرت با مدرک cfa باید کشورهای مختلف را بررسی کنید.

مهاجرت کاری تحلیلگر مالی به آمریکا

از آنجایی که بزرگ‌ترین بانک‌های سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا مستقر هستند و این کشور اقتصادی مبنی بر تولید ناخالص داخلی دارد، در آمریکا مشاغل در زمینه مالی به وفور دیده می‌‍‌شود و می‌تواند جزء اولین گزینه‌های مهاجرتی باشد. متوسط دستمزد یک تحلیلگر مالی در شهر آمریکا 70.000 دلار در سال محاسبه شده است. طبق مطالعات صورت گرفته تا سال 2020 میانگین هزینه زندگی در آمریکا  51.11 دلار است.

موقعیت شغلی مشاور مالی در کانادا

شغل مدیریت مالی در شهرهای تورنتو و ونکوور هر روز در حال رشد است؛ زیرا سرمایه‌گذاری در این شهرها به دلیل منابع طبیعی و معدنی در سطح بالایی صورت می‌گیرد و مشاوره مالی در این کشور نقش پررنگی را ایفا می‌کند. اگر بتوانید در یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری به عنوان مشاور مالی مشغول به کار شوید، سالانه به طور میانگین 62.783 دلار درآمد را کسب خواهید کرد. هزینه زندگی در کانادا 3.242 دلار در ماه محاسبه شده است، البته این میزان هزینه بدون احتساب اجاره خانه است.

مهاجرت کاری تحلیلگر مالی به آلمان

آلمان به عنوان ثروتمندترین کشور اروپایی شناخته می‌شود و مشاغل پزشکی، مهندسی و مالی به عنوان پردرآمدترین مشاغل در آن هستند. از آنجایی که آلمان به عنوان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا معرفی می‌شود؛ پس تصور تعدد مشاغل حوزه مالی در این کشور دور از ذهن نیست. میانگین حقوق یک مشاور مالی در آلمان سالانه 40.963 یورو محاسبه شده است. همچنین میانگین هزینه زندگی در آلمان بدون احتساب اجاره، سالانه 11.208 یورو خواهد بود.

موقعیت شغلی یک مشاور مالی در انگلستان

انگلستان جزء پرتقاضاترین کشورها در زمینه مشاغل مالی است؛ زیرا این کشور در رتبه پنجم جهانی از نظر اقتصادی قرار دارد. مهاجرت کاری با مدرک cfa می‌تواند منجر به رشد شغلی و کسب درآمد بالا در لندن شود. افرادی که در زمینه مالی و سرمایه‌گذاری استخدام می‌شوند، می‌توانند از حقوق بالایی برخوردار شوند. شما در انگلستان می‌توانید به عنوان یک تحلیلگر مالی، همکار مشاور مالی، نماینده مالی، برنامه‌ریز مالی و … مشغول به کار شوید.

نرخ بیکاری و تورم در این کشور پایین است؛ به همین دلیل، سالانه تعداد زیادی از مهاجران، انگلستان را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می‌کنند. متوسط حقوق یک مشاور مالی در این کشور برابر با 44.142 پوند در سال است. همچنین میزان حقوق تشویقی اضافی در این کشور به طور میانگین 20.005 پوند محاسبه شده است.

 

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان از نیازهای افرادی است که قصد دارند به کشورهای خارجی سفر کنند؛ اما دارای مدرک زبان نیستند. اغلب دانش‌آموزان برای اهداف تحصیلی قصد نقل‌مکان از کشور خود به کشوری با شرایط و امکانات بهتر را دارند. جالب است بدانید هر دانشگاه، کالج، شرکت یا سازمانی شرایط متنوعی را برای پذیرش دانشجو به کار می‌گیرد.

سخن آخر

همه کسب و کارها، شرکت‌ها و حتی افراد برای پیشبرد اهداف اقتصادی خود به مشاوران مالی احتیاج دارند و مشاوران مالی خبره عامل اصلی موفقیت افراد بزرگ در زمینه مالی هستند. یک مشاور مالی ماهر می‌تواند با افراد بزرگ و شرکت‌هایی با سرمایه کلان کار کند. اگر بتوانید موفق به دریافت مدرک cfa شوید، در سطح جهان به عنوان یک مشاور مالی خبره شناخته خواهید شد.

مهاجرت کاری با مدرک cfa می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند. پس از دریافت این مدرک می‌توانید از طریق مشاوره با شرکت‌ها و مؤسسات موفق در زمینه مهاجرت کاری به رؤیای مهاجرت خود واقعیت ببخشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدرک cfa را از کجا میتوان گرفت؟
باید مراکز میزبان برگزاری این امتحان را شناسایی کرده و برای شرکت در آن به نزدیک‌ترین مرکز منتخب cfa مراجعه کنید.
حقوق تحلیلگران مالی با مدرک cfa حدودا چقدر میباشد؟
حقوق پایه مشاغل معمولی در زمینه سرمایه‌گذاری، ۱۲۶.۰۰۰ دلار است که این میزان با دریافت پاداش و مشوق‌های دیگر به ۱۷۷.۰۰۰ دلار در سال خواهد رسید. بر اساس گزارش اداره آمار کار کشور آمریکا، میانگین دستمزد سالانه تحلیلگران مالی ۸۳.۶۶۰ دلار در سال است.
مدرک cfa چیست؟
مدرک cfa به عنوان یک مدرک حرفه‌ای در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود که مورد علاقه علاقه‌مندان حوزه‌های مالی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری را به خود جلب کرده است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای