اسپانیا

اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا 2020

اسپانیا یک کشور در غرب اروپا است که به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور راحت‌تر است. این کشور جزو اتحادیه اروپا بوده و برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن داشته باشید. این کشور خوش آب و هوا، دارای آب و هوای گرمسیری است و 13 درصد از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند. نظام سیاسی اسپانیا به صورت پادشاهی می‌باشد. این کشور شرایطی را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی راحت‌تر است. در این مقاله به بررسی این شرایط و قوانین اخذ اقامت این کشور می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید

روش‌های اخذ اقامت اسپانیا

همان طور که گفتیم اخذ اقامت اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا ساده‌تر است، اما این بدین معنا نیست که هر متقاضی می‌تواند به راحتی به این کشور مهاجرت کند. روش‎های مهاجرتی متعددی برای متقاضیان وجود دارد، که در بین آن‌ها مهاجرت از طریق کار و تحصیل در اولویت قرار دارد. در ادامه روش‌های مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور را بررسی کرده و به صورت اجمالی توضیح می‌دهیم.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، پروسه‌ی طولانی و سختی ندارد. تنها کافی است شخصی که دارای توانایی مالی اداره‌ی زندگی باشد، و تبعه‌ی این کشور باشد، درخواست ازدواج خود را به سفارت اسپانیا در کشور مبدأ متقاضی ارائه کند. شخص اسپانیایی باید بتوانند مدارکی را مبنی بر صحت ازدواج خود با یک خارجی و سوری نبودن ازدواج ارائه کند. همچنین داشتن درآمد ماهیانه به میزان 3500 یورو برای شخص اسپانیایی لازم است. پس از تکمیل و صحت سنجی مدارک، برای متقاضی خارجی ویزای آن صادر می‌شود و پس گذشت تنها یک سال می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اسپانیا درخواست دهد. به طور کلی اخذ اقامت از طریق ازدواج، یکی از سریع‌ترین راه‌هایی است که یک شخص می‌تواند از طریق آن اقدام کند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار یک کارفرمای اسپانیایی باید برای متقاضی درخواست کار صادر کند و همچنین باید بتواند ثابت کند که به یک نیروی کار خارجی در شرکت و مجموعه‌ی خودش نیاز دارد. ثابت کردن این موضوع کمی سخت به نظر می‌رسد زیرا هر کارفرما برای استخدام یک شخص خارجی باید بتواند ثابت کند در اسپانیا هیچ متقاضی برای این شغل وجود ندارد. برای این کار آگهی شغلی به مدت 3 ماه در روزنامه‌های اسپانیایی انتشار می‌یابد و در صورت عدم اعلام آمادگی یک متخصص اسپانیایی برای آن، کارفرما می‌تواند یک تبعه‌ی خارجی را استخدام کند. نرخ بیکاری در اسپانیا در سال‌های اخیر زیاد شده است و به همین دلیل اخذ اقامت از طریق کار پروسه‌ی طولانی‌تری دارد. افرادی که ویزای کاری اسپانیا را دریافت می‌کنند، برای اخذ اقامت دائم این کشور باید 10 سال صبر کنند و پس از گذشت این مدت می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اسپانیا درخواست دهند.

اقامت از طریق کار در اسپانیا

اخذ اقامت از طریق تحصیل در این کشور

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در این کشور یکی از پر طرف‌دار ترین روش‌های مهاجرت به اسپانیا است. کشور اسپانیا دانشگاه‌های معتبر زیادی دارد و هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، اقامت این کشور را دریافت می‌کنند. تحصیل در اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیر است. متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اسپانیا باید بتوانند تمکن مالی خود را برای تأمین شهریه‌ی دانشگاه و همچنین زندگی در این کشور به سفارت اسپانیا ثابت کنند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

این کشور راه را برای سرمایه گذاری خارجی هموار کرده است و برای افرادی که بخواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند کارت اقامت صادر می‌شود. به دو طریق می‌توان سرمایه گذاری کرد: خرید ملک و کارآفرینی. که البته خرید ملک بسیار ساده‌تر و بدون دغدغه‌تر است. متقاضیان می‌توانند با خرید ملکی با حداقل قیمت 500000 یورو اقامت  را دریافت کنند. البته این کافی نیست و برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک متقاضی باید بتواند درآمد ماهیانه مناسب برای خود و خانواده‌اش را داشته باشد. با خرید ملک برای متقاضی ابتدا یک ویزای 6 ماهه صادر می‌شود و پس از گذشت این 6 ماه متقاضی باید برای تمدید ویزا مجدداً به اداره‌ی مهاجرت این کشور مراجعه کند.
 
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *