بورسیه تحصیلی اتریش 2021

بورسیه تحصیلی اتریش

به دلیل سیستم آموزش عالی در کشور اتریش، بسیاری از دانشجویان بین المللی در تلاش هستند تا بورسیه تحصیلی اتریش را به دست بیاورند و یا حتی با هزینه شخصی برای ادامه تحصیل به این کشور راه یابند. اتریش 70دانشگاه برتر دارد که مدارک معتبر بین المللی صادر می کنند. جامعه بزرگی از دانشجویان بین المللی در این کشور حضور دارند. اتریش از امنیت اجتماعی بالا و ثبات اقتصادی برخوردار است. فضای آزاد فعالیت های اجتماعی و جاذبه های فرهنگی از دیگر دلایلی است که دانشجویان بین المللی را به این کشور می کشاند.

اتریش همواره در آموزش عالی بین المللی با استفاده از تحقیقات پیشرفته، پیشگام بوده است. موسسات آموزش عالی در حال توسعه دادن و افزایش برنامه های تحصیلی خود هستند. دانشجویان بین المللی می توانند در سال اول از دوره های مبتنی بر تحقیق بهره مند شوند، و یا آموزش عالی با کیفیت بالا در دانشگاه های علوم کاربردی، آموزش عالی و دوره های جدید در دانشگاه های خصوصی و یا سایر موسسات عالی اتریش را برگزینند. برنامه های آموزشی و موسسات عالی اتریش به صورت روزانه در حال افزایش هستند و درصد بالای دانشجویان بین المللی نیز گواه همین مسئله می باشد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

انواع بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش انواع متنوعی دارد و هر یک فرصت های مختلف تحصیلی برای دانشجویان و محققان بین المللی ایجاد می کند. بسته به کشور مبدأ و سطح علمی و مطالعاتی دانشجویان، گزینه های مختلفی برای بورسیه تحصیلی اتریش و تأمین مالی وجود دارد. هرچند این فرصت ها محدود و رقابت در به دست آوردن آنها بالاست.

سیستم آموزشی و تحصیل در اتریش کاملاً رایگان و یا تقریباً رایگان و بدون هزینه است. اما چرا با این وجود بورسیه تحصیلی اتریش وجود دارد و چرا دانشجویان برای کسب آن در تلاش هستند؟ درواقع بورسیه تحصیلی اتریش، نه برای حذف شهریه دانشگاه، که به منظور کمک هزینه زندگی دانشجویان است. بطور معمول بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، راحت تر به دست می آید.

بورسیه OEAD

از سال 2005 قانونی توسط دولت اتریش تصویب شد تا از آن پس کمک هزینه های مناسبی برای تحصیل و آموزش در برخی دانشگاه های اتریش اختصاص داده شود. بخصوص دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند، با دریافت بورسیه، می توانند فعالیت تحقیقی و تبادل اطلاعات و علوم در دانشگاه های اتریش داشته باشند، و حق استفاده از کتابخانه ملی اتریش و آرشیو ملی این کشور را دارا شوند.

 رزومه قوی و دانش بالای دانشجو راهی برای به دست آوردن این بورسیه هاست که از سوی موسسه تبادل علوم اتریش (OEAD) به صورت 3ماهه، 4ماهه، و در بیشترین حالت 1ساله اعطاء می شود. کمک هزینه های اعطاء شده در مقطع کارشناسی ارشد حدود 650 تا 800 یورو به صورت ماهیانه می باشد که کاملاً دانشجو را در هزینه های زندگی تأمین می کند.

 این بورسیه در مقطع دکترا ماهی 2000 یورو برای مدت 3ماه خواهد بود. اما پس از پایان دوره، تأمین هزینه های زندگی در اتریش بر عهده دانشجو است، که یا می بایست از طریق حمایت های مالی خانواده تأمین شود، و شخص دانشجو این امکان را دارد که با کار پاره وقت و دانشجویی، درآمد مناسبی برای خود به دست آورد.

اگر دانشجو نخواهد کار پاره وقت داشته باشد یا از حمایت مالی برخوردار نباشد، ناچار از بازگشت به وطن خواهد بود.

 

بورسیه OEAD

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی اتریش

با آنکه بورسیه در مقطع فوق لیسانس و دکترا اعطاء می شود، اما ریز نمرات مقاطع پیشین نیز لازم است:

*ریز نمرات دیپلم.

*ریز نمرات پیش دانشگاهی.

*ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس.

*مدرک دانش زبان sprachkenn tnildse.

*فعالیت های علمی، حضور در همایش ها، مسابقات علمی، و ثبت اختراع.

*وضعیت مالی.

*معادل سازی مدارک تحصیلی و مدارک دانش زبان با معدل معادل سازی شده به OEAD.

بورسیه تحصیلی صندوق جمهوری اتریش

*بورسیه تحصیلی اتریش که از سوی بودجه صندوق جمهوری اتریش اعطاء می شود، تنها به فرزندان کارگران، افراد کم توان مالی از کشورهای فقیر، یا افرادی که خانواده های شان از سوی رژیم نازی سختی های زیادی دیده اند، تعلق می گیرد. دانشجویان کم توان مالی از کشورهای درحال توسعه، می توانند از بورسیه موسسات شبانه روزی نیز برخوردار شوند.

انواع خاصی از بورسیه تحصیلی اتریش نیز وجود دارد که نام آنها در زیر آورده می شود:

*بورسیه دانشجویی فولبرایت اتریش. مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد، به مدت یک تا دو سال.

*بورسیه پوزیشن های دکترای علوم سیاسی اتریش.

*بورسیه تحصیلی اتریش موسسه مطالعات ماری کوری. موسسه مطالعات پیشرفته (IHS).

در مجموع بدین دلیل که سیستم آموزشی اتریش رایگان است، بورسیه تحصیلی اتریش تنها به دانشجویان ممتاز و برگزیده اطلاق می شود. دانشجویان صاحب ایده که با مطالعات و تحقیقات مورد نظر اتریش همخوانی دارند، و علاقمند به همکاری با موسسات اتریش هستند، می توانند بورسیه های قوی تری دریافت کنند. اما باید توجه داشت که تعداد بورس ها اندک و رقابت برای به دست آوردن آنها سنگین است.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

هزینه های زندگی در سنگاپور

هزینه های زندگی در سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. یکی از بهترین کشورهای مرفه و مدرن آسیایی که از شمال با مالزی و از جنوب با اندوزی

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف