ایتالیا شناسی

معرفی شهرهای ایتالیا

در بیشتر مناطق ایتالیا آب و هوا مدیترانه ای می باشد و در جزیره سیسیل آب و هوا گرم و خشک می باشد. بخش های شمالی کشور ایتالیا که در مجاورت رشته کوه های آلپ قرار دارند آب و هوا سرد و برفی است. تنوع آب و هوایی و محیط آرام و لذت بخش شهرهای ایتالیا باعث شده است سالانه تعداد زیادی از ایرانیان از کشور خود به ایتالیا مهاجرت کنند. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید قبل از انجام هرگونه اقدامی بهتر است با شهرهای این کشور آشنا شوید تا بتوانید برای سکونت خود یکی از این شهرها را انتخاب نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید

بهترین شهرهای ایتالیا

ایتالیا نیز همانند بسیاری از دیگر کشورها در سطح جهان از تعداد زیادی شهر بزرگ و کوچک تشکیل شده است و تنوع آب و هوایی در شهرهای مختلف آن متفاوت می باشد. با توجه به سلیقه خود و شرایط آب و هوایی مورد علاقه برای زندگی می توانید یکی از این شهرها را برای اقامت و زندگی خود انتخاب نمایید. در این بخش از مقاله با شهرهای ایتالیا آشنا خواهید شد.
رم میلان ناپل تورین پالرمو
جنوا بولونیا فلورانس باری کاتانیا
ونیز ورونا مسینا پادوا تریسته
تارانتو برشا پراتو ریدجو کالابریا مودنا
پارما پروجا  رجیو امیلیا لیورنو کالیاری
فوجیا راونا سالرنو ریمینی فرارا
ساساری سیراکوزا پسکارا مونتزا برگامو
لاتینا فورلی فورلی تورنتو جیوگلیانو
ترنی نووارا آنکونا بولزانو پیاچنزا
آندریا اودینه آرتزو چزنا لااسپتزیا
لچه کاتانزارو بارلتا پزارو آلساندریا
بریندیسی پیستویا توره دل گرکو پیزا لوکا
کومو پوتزولی مرسالا ورزه ترویزو
سستوسن جووانی بوستوآرسیتسیو کازوریا گروستو گروستو
گیدونیا مونتچلیو گلا آسته چینسلوبالسامو  لاکوئیلا
 راگوسا کرمونا کووارتوسنت النا  

بهترین شهرهای ایتالیا جهت مهاجرت ایرانیان

مهاجرت و اقامت در شهرهای ایتالیا به دلیل شرایط خوب و مناسب آن ها از لحاظ سطح رفاه شهروندی و کاری، امنیت اجتماعی، درآمدهای بالای متخصصین، نزدیکی ایتالیا به ایران و دسترسی آسان به شهرهای آن تا حد زیادی مورد توجه واقع شده است. پیمان شینگن گردش آزاد سرمایه، انسان و کالا را در تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن ضمانت نموده است و این موضوع برای ایرانیان متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا جذابیت های جالبی ایجاد نموده است.

بولزانو

بولزانو
بولزانو که در بخش شمالی کشور ایتالیا قرار گرفته است، بر اساس تحقیقات انجام شده به عنوان یکی از بهترین شهرهای ایتالیا با کیفیت زندگی بالا شناخته شده است. از دیگر شهرهای ایتالیا که برای سکونت و زندگی مهاجران ایرانی مناسب هستند می توان به ترنتو، بلونو، مانتوا، پارما و دیگر شهرهای کوچک ایتالیا که در بخش شمال این کشور قرار گرفته اند اشاره کرد. پوتنزا که در بخش جنوب ایتالیا قرار گرفته است نیز دارای سطح کیفیت زندگی مطلوب برای ایرانیان می باشد. با در نظر گرفتن 9 فاکتور از جمله تجارت و فرصت شغلی، محیط زیست، جنایت، مشکلات اجتماعی و شخصی، جمعیت، خدمات مالی و تحصیلی، خدمات بهداشتی، اوقات فراغت و استاندارد زندگی به این نتیجه دست یافتیم که از 110 شهر ایتالیا 56 مورد دارای کیفیت ایده آل زندگی هستند.

ونیز

ونیز
یکی از رمانتیک ترین شهرهای ایتالیا و دنیا ونیز می باشد به طوری که می توان ادعا کرد هیچ جا مثل ونیز ایتالیا نیست، این شهر به عنوان بهترین شهر واقع در شمال ایتالیا شناخته شده است.

تورین

تورین
تورین که به شهر پادشاهان در ایتالیا مشهور است یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا می باشد که پر از کاخ می باشد. بهترین مواد غذایی را می توانید در این شهر پیدا کنید و تا حدودی می توان گفت یکی از منحصر به فردترین شهرهای واقع در ایتالیا و اروپا می باشد.

فلورانس

فلورانس
بسیاری از ساکنان بومی کشور ایتالیا این شهر را به عنوان زیباترین شهر ایتالیا می شناسند و فلورانس در حقیقتی شهری فوق العاده واقع در ایتالیا می باشد.

ورونا

ورونا
یکی از شهرهای شگفت انگیز ایتالیا ورونا می باشد که در مقایسه با دیگر شهرهای ایتالیا سالانه گردشگران کمتری را به خود جذب می کند. بازدید از این شهر می تواند واقعاً هیجان برانگیز باشد و این شهر مکانی است که دلتان نمی آید آن را ترک کنید. این شهر می تواند گزینه ای ایده آل برای زندگی کردن باشد.
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *