استرالیا

اخذ شهروندی و پاسپورت استرالیا 2020

اخذ شهروندی و پاسپورت

اخذ پاسپورت و شهروندی استرالیا در سال 2019 و 2020 را در این مقاله به طور کامل شرح داده ایم. مزایا، شرایط و راه های اخذ شهروندی و پاسپورت استرالیا نیز توضیح داده شده اند.

 

درباره استرالیا

استرالیا از زیبا ترین و مهاجر پذیر ترین کشور های جهان می باشد که بعد از کشور کانادا مقصد اصلی بسیاری از مهاجران از سراسر جهان است و در مواقع بسیاری با کشور کانادا مقایسه می شود. نکته قابل توجه این است که بسیاری از مهاجران که بین دو کشور کانادا و استرالیا، کشور استرالیا را انتخاب کرده اند دلیل اصلی خود را آب و هواب ملایم و بسیار خوب این کشور بیان کرده اند. استرالیا به قدمتی در حدود 100 سال اقتصادی بسیار قوی و بازار کار بسیار مناسبی دارد. یکی از نکات مهم این کشور قانون مندی مردم آن است. پایتخت استرالیا شهر کنبرا است و بزرگترین شهر های این کشور سیدنی و ملبورن هستند. زبانی که مردم این کشور صحبت میکنند اکثرا انگلیسی است اما در قوانین این کشور هیچ زبانی به رسمیت این کشور وجود ندارد.

به دلیل اینکه استرالیا در نیم کره جنوبی زمین قرار گرفته است فصل ها در این کشور و قاره برعکس نیم کره شمالی است.

این کشور دارای منابع طبیعی زیاد و غنی می باشد، معادنی مانند ذغال سنگ، طلا، سرب، گاز، نقره، قلع، و اورانیوم به وفور در این کشور یافت می شوند.

در این مقاله میخواهیم شما را به قوانین اخذ شهروندی این کشور آشنا کنیم.ک

مزایای اخذ شهروندی و پاسپورت استرالیا

شهروندان کشور استرالیا و کسانی توانسته اند تابعیت این کشور را اخذ کنند می توانند از مزایا و حقوقی که این کشور برای شهروندانش ارائه میدهد به صورت قانونی استفاده کنند.برخی از مزایای اخذ تابعیت این کشور به صورت زیر است:

📌 امکان و فرصت کار کردن در سازمانها و ارگان های دولتی و استفاده از مزایای این شرکت ها

📌 حق رای در تمامی انتخابات فدرال و ایالتی این کشور

📌 امکان ورود به پارلمان کشور استرالیا از طریق انتخابات

📌 امکان اخذ تابعیت برای فرزندانی که خارج از کشور استرالیا به دنیا آمده اند

📌 امکان دریافت کمک از مقامات استرالیا در خارج از این کشور

📌 مکان دریافت پاسپورت استرالیا و ورود و خروج به این کشور بدون محدودیت و مشکل

📌 امکان سفر به بسیاری از کشور های جهان بدون محدودیت و ویزا

📌 تحصیلات رایگان و بدون محدودیت سن برای خود فرد و فرزندانش

📌 امکان دریافت وام های مختلف مثل وام خرید مسکن

📌 استفاده از بیمه درمانی رایگان این کشور

📌 امکان دریافت کمک هزینه های مالی از طرف دولت مثل کمک هزینه داشتن فرزند خردسال

شرایط اخذ شهروندی و پاسپورت استرالیا

یکی از شرایط دریافت شهروندی کشور استرالیا داشتن اقامت بلند مدت و یا دائم است. شرط مهم در این روش این است که شخص دارای اقامت دائم در هر 12 ماه حداقل به مدت 9 ماه در استرالیا زندگی کرده باشد و این کار به مدت 4 سال ادامه پیدا کند.

البته علاوه بر موارد گفته شده، شخصیت مناسب و نشان دادن تمایل به زندگی در استرالیا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین در کنار همه این شروط شما باید در آزمون شهروندی کشور استرالیا شرکت کنید و حداقل نمره قبولی مورد نیاز را کشب کنید. همچنین باید مدارک معتبر برای نشان دادن میزان دانش زبان مورد نیاز این کشور را به سازمان های مربوطه نشان دهید.

اخذ تابعیت کشور استرالیا از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق این روش شما باید اثبات کنید که ازدواجشان واقعی است و هدف از ازدواج فقط اخذ تابعیت این کشور نیست. معمولا در این روش باید مدارکی مبنی بر داشتن ارتباطات دو طرف قبل و بعد از ازدواج ارائه دهد

معمولا اگر زوج متقاضی به مدت 2 سال با هم زندگی کرده باشند و بتوانن اثبات کنند که ازواجشان واقعی است میتوانند با مراجعه به اداره مهاجرت استرالیا برای اخذ اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت فرد خارجی اقدام کنند.

اخذ تابعیت کشور استرالیا از طریق تولد فرزند

تا سال 1986 همه کودکانی که در خاک استرالیا به دنیا می آمدند شهروند این کشور می شدند. اما بعد از این تاریخ به دلیل افزایش تعداد مهاجرین در این کشوراین قانون  تغییر کرد و فقط کودکانی که هر دو ویا یکی از از والدینش شهروند این کشور باشد می تواند تابعیت این کشور را اخذ کند.

در صورتی یک یا هردو والدین کودک اقامت دائم استرالیا را داشته باشند فرزندشان اقامت دائم دریافت میکند و اگر والدین کودک با ویزای تحصیلی و اقامت موقت در استرالیا هستند فرزندشان فقط می تواند اقامت موقت داشته باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *