استرالیا

ویزای کار استرالیا 2021

ویزای کار استرالیا

کشور استرالیا کشوری است که یکی از بزرگترین منابع کاری جهان به شمار می رود. این کشور با داشتن منابع و شرکت های بسیار بزرگ و چند ملیتی به عنوان یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه ی کار و تخصص به حساب می آید. موارد ذکر شده به علاوه طبیعت چهار فصل و زیبای این کشور و رفاه بالای افراد ساکن در کشور استرالیا همواره آن را به انتخاب اول زندگی و همین طور نیروی محرکی ای برای گرفتن ویزای کار استرالیا برای بسیاری از کشور های دنیا مبدل کرده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در ابتدا پیشنهاد میکنیم این ویدئو کوتاه را  با دقت تماشا نمایید.

پیدا کردن کارفرمای استرالیایی

پیدا کردن کارفرمای استرالیایی

انواع ویزای کار استرالیا

انواع مختلفی از ویزای کار استرالیا وجود دارد. باید بدانید که ویزای کار استرالیا لزوما به نوع خاصی از ویزا اطلاق نمی شود. انواع مختلفی از ویزا برای کار در استرالیا تعریف شده است. برخی از این نوع ویزاها صرفا قابلیت کار در استرالیا را به فرد می بخشد. در حالی که در برخی از ویزاهای اعطا شده به فرد متقاضی، فرد می تواند تحصیل و کار کند و در برخی موارد حتی به صورت توریستی هم از ویزای کار استرالیا خود استفاده کند. برای بررسی شرایط کار در استرالیا پیش از هر کاری، مقاله ی کار در استرالیا 2021 را مطالعه کنید.

در زیر انواع ویزای کاری استرالیا به تفکیک اعلام می شود:

انواع ویزای کار استرالیا

۱. ویزای کار نیروی متخصص

وجود شرکت های بزرگ و چند ملیتی در استرالیا همواره این کشور را به نیروی متخصص و ماهر نیازمند میکند. هر ساله بیش از ۱۵ هزار ویزای کار نیروی متخصص برای متقاضیانی از سراسر دنیا صادر می شود که کشور ایران سهم بسزایی را در این مقدار دارد.این نوع ویزا سه دسته از انواع ویزای کاری استرالیا را شامل می شود که در زیر می بینیم .

📌 ویزای نوع TSS یا ۴۸۲

طول مدت این ویزا از یک سال تا ۴ سال است که کاملا به شغل و اجبار های تجارتی بستگی دارد. با داشتن این نوع از ویزای کار استرالیا ، شما ملزم به کار کردن در بخش خاص یا ایالت خاصی در استرالیا نیستید مگر اینکه شغل شما فقط در بخش خاصی از کشور استرالیا ارائه شود. متقاضیان استفاده از این نوع ویزا باید مهارت های مورد نیاز برای شغل انتخابی خود را داشته باشند.

یکی دیگر از موارد پیش نیاز این ویزا داشتن حداقل دو سال سابقه کار در زمینه مورد نظر یا زمینه های مرتبط است. برخی از متقاضیان باید مهارت های لازم خود را قبل از اقدام ارزیابی کنند. شغل انتخابی شما در این نوع از ویزای کار استرالیا باید در لیست مشاغل واجد شرایط ویزای TSS باشد. متقاضیان همچنین باید مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز را داشته باشد مگر اینکه شغل انتخابی معاف از داشتن دانش زبانی باشد.

📌 ویزای نوع ENS یا ۱۸۶

این نوع از ویزای کار استرالیا از نوع ویزاهای اقامت دائم است و شما را ملزم به کار کردن در بخش یا ایالت خاصی نمی کند. مگر اینکه شغل مورد درخواست شما در ایالت خاصی موجود باشد.متقاضیان ورود مستقیم به این نوع از ویزای کاری استرالیا نیاز به ارزیابی مهارت های خود توسط سازمان های ارزیاب دارند. در صورتی که شغل مورد نظر معاف از نیاز به ارزیابی باشد، این مرحله انجام نمی شود. حتی در صورتی که برای شغل دیگری به جز شغل خود اقدام می کنید ممکن است مهارت های شما ارزیابی شود.

شما باید حداقل سه سال سابقه کار در زمینه ی شغل انتخابی خود را ارائه دهید.برای اقدام برای این نوع از ویزای کار استرالیا باید شغل شما در لیست مشاغل واجد شرایط این ویزا باشد. سن شما باید زیر ۴۵ سال باشد و از حداقل سطح زبان تعریف شده برای این ویزا برخوردار باشید.

📌 ویزای نوع RSMS یا ۱۸۷

این نوع از ویزای کار استرالیا نیز جزو ویزاهای اقامت دائم به شمار می رود. در این نوع ویزا شما ملزم به کار کردن در ایالت انتخابی خود هستید و نمی توانید آن را تغییر دهید. برای اقدام برای این ویزا نیز نیاز به ارزیابی مهارت ها و مدارک خود از طریق سازمان های مربوط دارید. همانند ویزای نوع۱۸۶ نیز برای اقدام برای شغل غیر مرتبط با رشته تحصیلی خود نیاز به ارزیابی مهارت های خود دارند.

از ۱ جولای سال ۲۰۱۸ تمامی متقاضیان ورود مستقیم به استرالیا باید مدارک خود را در سازمان های مربوط ارزیابی کنند و سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشند. تفاوت ویزای نوع ۱۸۷ با ویزای نوع ۱۸۶ در الزام به کار در ایالت مورد نظر و همینطور تفاوت در نوع سازمان ارزیابی کننده است. از شرایط پیش نیاز اقدام برای این ویزا حضور شغل مورد درخواست در لیست مشاغل واجد شرایط برای این نوع ویزا است. سن شما برای اقدام باید زیر ۴۵ سال باشد و از سطح حداقلی دانش زبان برای این ویزا برخوردار باشید.

برای بررسی دیگر ویزاهای استرالیا می توانید به مقاله ی انواع ویزای استرالیا مراجعه کنید. 

۲. ویزای نیروی متخصص ارزیابی شونده بر اساس امتیاز

ویزای نیروی متخصص ارزیابی شونده بر اساس امتیاز

این نوع از ویزای کار استرالیا شامل سه زیر شاخه از ویزاهای منتج شونده به اقامت دائم و موقت است. از انواع این ویزا میتوان به ویزای مستقل اقامت دائم یا ۱۸۹، ویزای کاندیدای اقامت دائم یا ۱۹۰و ویزای نوع ۴۸۹ به صورت اسپانسری ایالتی و شخصی نام برد. هر کدام از این ویزاها از لحاظ شرایط مورد نیاز و دائم و موقت بودن ویزا با هم تفاوت دارند. در این نوع ویزا سن متقاضی باید از ۴۵ سال کمتر باشد و دانش زبانی مورد نظر را هم داشته باشد. اگر اطلاعات کاملی درباره ی ویزای 190 استرالیا ندارید پیشنهاد میکنیم در ابتدا مقاله ی ویزای 189 استرالیا را مطالعه کنید.

در انتها 5 موقعیت شغلی برتر برای کار در استرالیا را در این ویدئو در اختیار شما قرار می دهیم:

پنج موقعیت شغلی برتر برای کار در استرالیا

سوالات متداول

۱. ویزای کار نیروی متخصص

۲. ویزای نیروی متخصص ارزیابی شونده بر اساس امتیاز

مهندسی مکانیک (حداقل 5 سال سابقه کار و حداکثر 40 سال سن)
حسابداری (حداقل 5 سال سابقه کار و داشتن مدرک تحصیلی در این زمینه)
مهندسی برق (حداقل 5 سال سابقه کار و حداکثر 40 سال سن)
دندانپزشکی
داروسازی

  • طول مدت اقامت این ویزا 1 تا 4 سال است.

  • باید مهارت خاصی برای انتخاب شغل داشته باشید

  • حداقل 2 سال سابقه کار مورد نیاز است

  • به مهارت زبان انگلیسی نیاز است

  • ویزای مستقل اقامت دائم یا 189 

  • ویزای کاندیدای اقامت دائم یا  190 

  • ویزای اسپانسری ایالتی و شخصی یا 489

  • ویزای نوع TSS یا ۴۸۲

  • ویزای نوع ENS یا ۱۸۶

  • ویزای نوع RSMS یا ۱۸۷

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *