دانش مهاجرت

کار در اروپا 2020

این روز ها کار در اروپا یکی از دلایل مهاجرت مردم در سراسر جهان می باشد. قاره اروپا یکی از پرمتقاضی ترین قاره ها برای مهاجرت و کار می باشد زیرا در مناطق عضو شینگن می توانید وارد کشور های مختلف شوید. از طرفی شرایط کاری و حقوقی این کشورها برای مهاجران و شهروندان آن بسیار مناسب می باشد از این رو می توانید برای خانواده خود نیز شرایط مناسبی برای زندگی فراهم کنید. شرایط و قوانین کار در کشور های اروپایی به طور تقریبی یکسان می باشد، بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط و قوانین کار در اروپا بپردازیم.

کاریابی خارجی با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

شرایط کار در اروپا

برای کار در اروپا بهتر است برای کشورهایی اقدام کنید که نیروی متخصص در آن کمتر باشد، بنابراین شانس شما برای دریافت موقعیت شغلی بیشتر خواهد بود. بعضی از رشته ها نیز همواره نیاز به نیروی کار در آن احساس می شود. برای مثال رشته هایی همچون مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و آی تی، مکانیک، پزشکی و پرستاری و سایر رشته های مشابه همواره نیاز به نیروی کار دارند بنابراین شما می توانید برای دریافت این موقعیت های شغلی وارد این کشور شوید. شرکت های مربوطه نیز می توانند خارج از نوبت نیروی کار بگیرند بنابراین می توانید برای آن اقدام کنید.

همچنین شما می توانید با دریافت ویزای جستجو کار شش ماهه در کشوری مانند آلمان وارد آن کشور شوید و موقعیت های شغلی را دریافت کنید. کشور هایی مانند هلند، اتریش و آلمان بهترین کشور ها برای کار می باشند زیرا هم موقعیت های شغلی زیادی در آن وجود دارد و هم شرایط اقتصادی بسیار مناسبی دارد.

نکته دیگری که وجود دارد این است که محدودیت سنی برای این نوع پذیرش ندارد، هرچند بهتر است زیر 30 سال سن داشته باشید زیرا نیروی جوان بهتر از نیروی بالای 45 سال می باشد. اگر بتوانید از طریق کار وارد اروپا شوید می توانید خانواده خود یعنی همسر و فرزند زیر 18 سال را با خود به کشور مورد نظر ببرید. پس از ورود به این کشور همسر شما اجازه کار کردن را خواهد داشت. میزان حقوق در اروپا بسته به کشور، شهر و موقعیت شغلی خواهد داشت. یعنی درآمد شما می تواند از 1500 یورو در ماه تا 8000 یورو باشد که این متناسب با شغل شما می باشد. ولی این شرایط را خواهید داشت که بتوانید زندگی مناسبی داشته باشید.

ویزای کار در اروپا

بعد از پیدا کردن موقعیت شغلی در کشور مورد نظر باید درخواست خود را به سفارت آن کشور ارائه بدهید. پس از گرفتن وقت مصاحبه و اعلام زمان آن باید لیستی از مدارک را به آفیسر مربوطه ارائه بدهید تا پرونده ویزای شما بررسی شود. فرم درخواست و پاسپورت مهم ترین بخش مدارک می باشد. داشتن عکس، پلن اقتصادی، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی سلامت، گواهی تمکن مالی و در نهایت هزینه ویزا جزو موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری می باشد. پس از آن با بررسی پرونده شما در صورت جلب نظر دولت مورد نظر ویزای شما صادر خواهد شد و می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

بلو کارت یا کارت آبی اروپا

 یکی از انواع ویزای کار در اروپا بلو کارت می باشد که این کارت شرایط کار کردن شما را در 25 کشور عضو اتحادیه را برای شما فراهم  می آورد. این نوع از کارت ها برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا صادر می گردد و به این افراد اجازه کار در این کشور ها داده می شود. مدت زمان اعتبار این کارت ها 1 تا 4 سال می باشد و برای این که بتوانید این کارت ها را دریافت کنید علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی لیسانس مرتبط باید از حداقل 2 سال سابقه کار داشته باشید. همچنین لازم است که یک آفر شغلی از یک کارفرما در کشور مورد نظر داشته باشید. برای اطلاع بیشتر می توانید به مقاله بلوکارت آلمان مراجعه کنید.

برای اطلاع بیشتر از کار در اروپا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *