ویزای 491 استرالیا: هزینه و شرایط ویزای 491 استرالیا چیست؟

ویزای 491 استرالیا: مراحل، هزینه‌ها، مدارک و شرایط ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 استرالیا، یکی از ویزاهای مهارتی این کشور است که به افراد واجد شرایط اجازه می‌دهد تا مهارت‌های خود را در استرالیا توسعه دهند. شرایط ویزای 491 استرالیا امکان اخذ اقامت موقت در کشور استرالیا را فراهم کرده و یکی از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که به دنبال مهاجرت و کار در این کشور هستند. اگر قصد زندگی در استرالیا را دارید اما هنوز نمی‌دانید که ویزای 491 استرالیا چیست، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای 491 استرالیا چیست؟

یکی از انواع ویزاهایی که از طرف اداره مهاجرت، برای کار در استرالیا ارائه می‌شود، ویزای 491 استرالیا نام دارد. کشور استرالیا دارای چندین شهر منحصربه‌فرد و زیبا است که مهم‌ترین آن‌ها شهرهای ملبورن، سیدنی و بریزبین هستند. اکثر افراد تمایل دارند بعد از مهاجرت، در این شهرها به زندگی و کار مشغول شوند. دولت استرالیا برای توسعه و رونق مناطق کم‌جمعیت کشورش و همین‌طور جلوگیری از تراکم و تجمع نیروهای کار مهاجر در شهرهای پرجمعیت و بزرگ، برنامه‌هایی را تدارک دیده است. یکی از این برنامه‌ها، اعطای ویزای 491 به افراد علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور است.

در کشور استرالیا شهرهایی مانند پرت، جیلانگ، آدلاید، گولد کوست و کنبرا از شهرهای خلوت یا به اصطلاح رجینال هستند. برخی از آن‌ها از نظر مسافت بسیار نزدیک شهرهای بزرگ بوده و ساکنانشان با طی مسافتی کوتاه، می‌توانند از امکانات شهرهای بزرگ نیز بهره ببرند.

مزایای ویزای 491 استرالیا

افراد با دریافت ویزای 491 استرالیا مزایای زیادی به دست می‌آورند و می‌توانند زمانی معادل 60 ماه (مدت زمان اعتبار ویزا) را برای زندگی و کار در استرالیا سپری کنند. گرفتن این ویزا (ساب کلاس 491) برای متقاضیان، در مقایسه با دیگر ویزاها بسیار راحت است و در زمان کمتری صادر می‌شود. افرادی که موفق شوند این ویزای مهارتی را به دست آورند، امکان برخورداری از بیمه درمانی کشور استرالیا (Australia) را نیز خواهند داشت.

مزایای ویزای 491 برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا عبارتند از:

 • راحت‌ بودن دریافت این ویزا
 • سرعت زیاد صدور ویزا
 • داشتن بیمه درمانی
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان
 • حق کار برای همسر و فرزندان
 • امکان زندگی و کار در هر کدام از مناطق کم‌جمعیت کشور
 • فراهم شدن ویزا برای اعضای خانواده

در ادامه هر یک از مزایای ویزای 491 که در بالا نام برده‌ایم را به تفصیل، شرح می‌دهیم.

راحت‌ بودن دریافت این ویزا

دریافت ویزای 491 نسبت به دریافت ویزاهای 189 و 190 راحت‌تر است، چراکه این ویزاها نیاز به مهارت زبانی بالاتری دارند. همچنین آن‌ها در بسیاری از رشته‌ها، نیازمند امتیاز حداقل 90 امتیاز از سیستم امتیازبندی هستند.
با توجه به اینکه ویزای 491 استرالیا فقط برای مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا صادر می‌شود، دریافت آن به نسبت دیگر ویزاها راحت‌تر است. همین راحت بودن دریافت ویزا برای خیلی از افرادی که برای مهاجرت به استرالیا عجله دارند، مزیت محسوب می‌شود.

سرعت زیاد صدور ویزا

شرایط ویزای 491 استرالیا به شکلی است که برای دریافت آن لازم نیست مدت زمان زیادی را منتظر ماند. پروسه زمانی لازم برای دریافت ویزای 491، نسبت به سایر ویزاها سریع‌تر بوده و بین 6 تا 12 ماه طول می‌کشد. این یکی از مزیت‌های عالی ویزای 491 محسوب می‌شود؛ چراکه برای دریافت خیلی از ویزاها، متقاضیان باید مدت زمان بسیار زیادی را منتظر بمانند و این انتظار برای خیلی از افراد، سخت و طاقت‌فرسا است.

داشتن بیمه درمانی

از دیگر مزیت‌های ویزای 491 این است که دارندگان این ویزا، تحت پوشش سیستم خدمات درمانی رایگان استرالیا قرار می‌گیرند.

بیمه درمانی از مزایای داشتن ویزای 491 کشور استرالیا
بیمه درمانی از مزیت‌های ویزای 491 استرالیا

داشتن بیمه درمانی برای مهاجران اهمیت زیادی دارد زیرا بدون داشتن بیمه، هزینه درمان به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد و در خیلی از موارد، مهاجران نمی‌توانند از عهده این هزینه‌ها بربیایند.

امکان تحصیل رایگان برای فرزندان

افرادی که صاحب فرزند هستند و می‌خواهند به کشور استرالیا مهاجرت کنند، در مورد تحصیل فرزندشان دغدغه ذهنی دارند. در مورد مهاجرت از طریق ویزای ساب کلاس 491 استرالیا باید بگوییم که فرزندان افراد متقاضی این ویزا می‌توانند پس از مهاجرت به استرالیا، از امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی این کشور برخوردار شوند.

حق کار برای همسر و فرزندان

از دیگر مزیت‌های دریافت ویزای 491 استرالیا، ارائه حق کار برای همسر و فرزندان متقاضی است. فرد متقاضی، همسر و فرزندان او، حداقل برای پنج سال (مدت اعتبار ویزا) امکان اجازه کار تمام‌وقت در استرالیا خواهند داشت.

امکان زندگی و کار در هر کدام از مناطق کم‌جمعیت کشور

با دریافت ویزای ساب کلاس 491 استرالیا، این امکان وجود دارد که فرد از یک ایالت کم‌جمعیت اسپانسری دریافت کند، ولی در ایالت کم‌جمعیت دیگری به کار و زندگی مشغول شود.

فراهم شدن ویزا برای اعضای خانواده

داشتن ویزای 491 استرالیا شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بتوانند، در کشور استرالیا از همراهی خانواده خود بهره ببرد. در واقع با اخذ ویزای فرد متقاضی، همسر و فرزندان وی نیز شامل ویزا خواهند شد.

معایب ویزای 491 استرالیا

آیا میدانید معایب ویزای 491 استرالیا چیست و اصلاً چه محدودیت‌ها یا اشکالاتی را با خود دارد؟

معایب ویزای 491 استرالیا چیست؟
معایب ساب کلاس 491 استرالیا

همان‌طور که این ویزا مزیت‌های بسیاری دارد، مانند هر چیز دیگری دارای معایبی نیز است و بهتر است قبل از اقدام برای دریافت آن، از آن‌ها مطلع شد.
معایب ویزای 491 کشور استرالیا، عبارتند از:

 • موقت بودن ویزای ساب کلاس 491 استرالیا
 • محدودیت در انتخاب محل زندگی
 • دریافت حقوق و درآمد پایین

در ادامه، هر یک از این موارد را شرح می‌دهیم.

موقت بودن ویزای ساب کلاس 491 استرالیا

برخی از ویزاهای استرالیا جزو ویزاهای دائمی هستند؛ یعنی افرادی که بتوانند ویزاهایی مانند 190 و 889 استرالیا را دریافت کنند، اقامت دائم این کشور را به دست می‌آورند اما این موضوع در مورد ویزای 491 صدق نمی‌کند.
ویزای ساب کلاس 491 استرالیا یک ویزای موقت است و برای دائمی کردن آن لازم است شرایطی را فراهم کرد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

محدودت در انتخاب محل زندگی

با دریافت ویزای 491 استرالیا شما نمی‌توانید در همه شهرهای این کشور اقامت داشته باشید. این ویزا فقط به مناطق کم‌جمعیت و رجینال استرالیا ارائه می‌شود، بنابراین شما در شهرهای پرجمعیتی مثل ملبورن و سیدنی نمی‌توانید اقامت داشته باشید. محدود بودن انتخاب محل اقامت از نظر خیلی از افراد جزو معایب ویزای 491 به شمار می‌آید.

دریافت حقوق و درآمد پایین

افرادی که موفق به اخذ ویزای ساب کلاس 491 استرالیا می‌شوند، در کشور استرالیا کف حقوق را دریافت خواهند کرد، بنابراین شما با دریافت این ویزا نمی‌توانید زندگی و درآمدی عالی را تصور کنید. در حال حاضر کف حقوق در کشور استرالیا مبلغ 53,900 دلار در طول سال است.

در حالت کلی می‌توانیم نتیجه بگیریم که معایب ویزای 491 استرالیا شامل محدود بودن انتخاب محل اقامت، داشتن درآمد محدود و موقت بودن اقامت در آنجا است.

امتیاز بندی ویزای 491 استرالیا

سیستم امتیازدهی، اساسِ گزینش افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای 491 استرالیا است. از بین افراد وجد شرایط، کسانی می‌توانند ساب کلاس 491 استرالیا را به دست آورند که امتیاز بالایی دریافت کرده‌اند. در سیستم امتیازدهی آیتم‌هایی مانند سن، سطح زبان انگلیسی، سابقه کار و مدارک تحصیلی تاثیرگذار هستند. در ادامه سیستم امتیازبندی هر آیتم را به صورت جداگانه مطرح می‌کنیم.

سیستم امتیازدهی بر اساس سن به ترتیب زیر است:

سن امتیاز
18 تا 25 سال 25 امتیاز
25 تا 33 سال 30 امتیاز
33 تا 40 سال 25 امتیاز
40 تا 45 سال 15 امتیاز

بیشترین امتیاز به دست آمده از سن، متعلق به بازه سنی 25 تا 33 سال است.
سیستم امتیازدهی بر اساس سطح زبان انگلیسی به صورت زیر است:

سطح زبان انگلیسی امتیاز
آشنا به زبان انگلیسی 0 امتیاز
مسلط به زبان انگلیسی 10 امتیاز
تسلط بالا به زبان انگلیسی 20 امتیاز

جدول بالا نشان‌دهنده اهمیت سطح زبان انگلیسی برای دریافت ویزای 491 استرالیا است.
سیستم امتیازدهی بر اساس سابقه کار خارج از استرالیا به شرح زیر است:

سابقه کار خارج از استرالیا امتیاز
کمتر از 3 سال 0 امتیاز
3 تا 5 سال 5 امتیاز
5 تا 8 سال 10 امتیاز
بیشتر از 8 سال 15 امتیاز

هر چه سابقه کاری بیشتری داشته باشید، امتیاز بیشتری به دست خواهید آورد.
سیستم امتیازدهی بر اساس سابقه کار داخل استرالیا عبارتند از:

سابقه کار داخل استرالیا امتیاز
کمتر از یک سال 0 امتیاز
1 تا 3 سال 5 امتیاز
3 تا 5 سال 10 امتیاز
5 تا 8 سال 15 امتیاز
بیشتر از 8 سال 20 امتیاز

اگر سابقه کاری کمتر از یک سال در کشور استرالیا را دارید، هیچ امتیازی نمی‌توانید به دست آورید اما در صورتی که سابقه کاری شما بالای یک سال و بیشتر باشد، می‌توانید امتیاز دریافت کنید.
سیستم امتیازدهی مدارک تحصیلی به شرح زیر است:

مدارک تحصیلی امتیاز
دکتری 20 امتیاز
لیسانس 15 امتیاز
مدرک دیپلم یا مدرک تجاری از یک موسسه آموزشی استرالیایی 10 امتیاز
کسب مدرک یا جایزه‌ای از مرجع ارزیابی مربوطه برای شغل ماهر 10 امتیاز

در صورتی که مدرک کارشناسی ارشد تحقیقاتی یا مدرک دکترا از یک موسسه آموزشی استرالیایی را داشته باشید، 10 امتیاز دریافت خواهید کرد.
آیتم‌های تحصیلات در استرالیا، سال حرفه‌ای در استرالیا و زبان جامعه معتبر هر کدام 5 امتیاز به امتیازهای شما اضافه خواهد کرد. همچنین مهارت‌های شریک شما نیز می‌توانید به امتیازهای شما بیفزاید. نامزدی یا حمایت مالی نیز 15 امتیاز به دنبال خواهد داشت.

اقامت دائم با ویزای 491 کشور استرالیا

همان‌طور که در قسمت معایب ویزای ساب کلاس 491 استرالیا مطرح کردیم، ویزای 491 یک اقامت موقت را برای دریافت‌کنندگان به دنبال خواهد داشت. سوال پیش می‌آید که آیا می‌توان با ویزای 491 این کشور، اقامت دائم را دریافت کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که بله چنین امکانی با رعایت برخی شرایط وجود دارد.

شرایط اقامت دائم در استرالیا با ساب کلاس 491
اخذ اقامت دائم با ویزای 491 استرالیا

سه شرط اصلی برای تبدیل اقامت موقت ویزای 491 به اقامت دائم استرالیا وجود دارد که عبارتند از:

 • سابقه کار 3 ساله
 • دریافت حداقل حقوق استرالیا
 • کسب حقوق به تنهایی

برای اقامت دائم در استرالیا شما باید همه این شرایط را داشته باشید، در غیر این صورت امکان تبدیل اقامت موقت به دائم وجود نخواهد داشت. در ادامه به تشریح این سه شرط می‌پردازیم.

سابقه کار 3 ساله

یکی از شرایط مهم تبدیل اقامت موقت ویزای 491 استرالیا به اقامت دائم این کشور، این است که شما در یک بازه 5 ساله حداقل 3 سال در یکی از مناطق کم‌جمعیت استرالیا سابقه کار داشته باشید.

دریافت حداقل حقوق استرالیا

از دیگر شرایط تبدیل اقامت موقت به دائم این است که در سه سال سابقه کاری خود، حداقلِ حقوق را دریافت کرده باشید. نیازی نیست سابقه کاری سه ساله شما در طول 5 سال به صورت کاملا متوالی باشد. سال مالی کشور استرالیا از جولای آغاز می‌شود و در ژوئن پایان می‌یابد. نیاز است که شما سه بار از جولای تا ژوئن را حقوق دریافت کرده باشید.

کسب حقوق به تنهایی

دریافت کف حقوق استرالیا، در طول 3 سال باید به تنهایی انجام شده باشد؛ یعنی مبلغ حقوق مجموع حقوق زن و مرد نباشد و فقط توسط یکی از آن‌ها دریافت شده باشد.

خیلی از افراد تصور دارند که این حقوق باید حتما توسط دریافت‌کننده ویزا به دست بیاید، در حالی که این‌گونه نیست. فرقی ندارد که زن یا شوهر این حقوق را به دست آورده باشد. تنها نکته‌ای که در این راستای این موضوع وجود دارد این است که مجموع حقوق زن و مرد محاسبه نمی‌شود.

شرایط ویزای 491 استرالیا

آیا همه افراد می‌توانند ویزای 491 را دریافت کنند؟ در جواب این سوال باید بگوییم، خیر. همه افراد نمی‌توانند این ویزا را دریافت کنند، چراکه برای اخذ آن باید یک سری شرایط را دارا بود؛ در ادامه شرایط ویزای 491 استرالیا را بیان می‌کنیم:

 • حداقل 3 سال سابقه کار
 • سن زیر 45 سال
 • معیارهای سلامتی و شخصیتی (عدم سوءپیشینه و سابقه کیفری)
 • سطح زبانی مطلوب
 • داشتن ارزیابی مهارتی مثبت توسط یک سازمان واجد شرایط
 • حرفه فرد متقاضی در بین لیست مشاغل موردنیاز باشد
 • داشتن اسپانسری از طرف فامیل یا یک ایالت کم‌جمعیت استرالیا
 • کسب حداقل 50 امتیاز خالص (با 15 امتیاز کمکی می‌شود 65 امتیاز) در سیستم امتیازبندی استرالیا
شرایط ویزای 491 استرالیا چیست؟
بررسی شرایط ویزای 491 استرالیا

ابتدا باید تائید ‌شود فرد متقاضی، دارای تمامی شرایط بالا است. سپس به او اجازه اقامت موقت به مدت پنج سال در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا داده می‌شود. فرد باید حداقل سه سال از این پنج سال را در این مناطق کار کند. همچنین باید شغلش برای او سالانه حداقل 53,900 دلار کانادایی درآمد داشته باشد. بعد از گذشت این مرحله، فرد می‌تواند نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام کند.

انواع ویزای 491 استرالیا

کشور استرالیا برای هر هدف و شرایط خاصی انواع مختلفی ویزا صادر می‌کند؛ در این بین با وجود انواع ویزای استرالیا، خود ویزای ساب کلاس 491 استرالیا هم دارای انواع است. در نتیجه قبل از هرگونه اقدام برای اخذ آن، باید با انواع ویزای 491 آشنا شوید، سپس بر اساس شرایط خود، تصمیم‌گیری و اقدام کنید. انواع ویزای 491 عبارتند از:

 1. ویزای 491 از طریق حمایت فامیلی
 2. ویزای 491 از طریق اسپانسر ایالتی
انواع مختلف ویزای 491 کشور استرالیا
انواع ویزای ساب کلاس 491 استرالیا

در ادامه به تشریح هر یک از دو نوع ویزا خواهیم پرداخت.

ویزای 491 از طریق حمایت فامیلی

برای اخذ ویزای 491 استرالیا، فرد تقاضادهنده باید اقوامی در کشور استرالیا داشته باشد که اقامت دائم یا شهروندی این کشور را دارند و ساکن مناطق رجینال هستند. همچنین شغل متقاضی باید در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا یا MLTSSL قرار داشته باشد. در این صورت او می‌تواند از ویزای 491 از طریق حمایت فامیلی استفاده کند. فرد حمایت‌کننده باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • 18 سال سن داشته باشد.
 • ساکن مناطق کم‌جمعیت استرالیا باشد.
 • بتواند از نظر مالی، تأمین مکانی برای زندگی و حمایت متقاضی، جهت شرکت در برنامه زبان انگلیسی به مدت 2 سال را فراهم کند.

نسبت فامیلی فرد حمایت‌کننده و متقاضی می‌تواند یکی از این موارد باشد:

 • والدین
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • فرزندان و فرزندخواندگان
 • خواهر و برادر
 • خواهرخوانده و برادرخوانده
 • برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها
 • دایی، عمو، خاله و عمه
 • پسرعمو و دخترعموها
 • پسرخاله و دخترخاله‌ها
 • پسردایی و دختردایی‌ها
 • پسرعمه و دخترعمه‌ها

هر یک از این نسبت‌های فامیلی، می‌توانند جایگاه فرد حمایت‌کننده را دریافت کنند.

ویزای 491 استرالیا از طریق اسپانسر ایالتی

در این نوع از ویزای استرالیا، لازم است فرد متقاضی از طرف یکی از مناطق‌ کم‌جمعیت استرالیا اسپانسر شود. فرد متقاضی اگر رشته‌اش توسط یکی از مناطق رجینال اسپانسر گردد و خودش حداقل امتیاز لازم را از سیستم امتیازبندی کسب کند، می‌تواند از این طریق به استرالیا مهاجرت کند؛ بنابراین انتخاب کد شغلی و رشته توسط فرد متقاضی، بسیار مهم و تعیین‌کننده است. باید توجه شود که هرکدام از ایالت‌ها در این بخش، ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشند.

مراحل دریافت ویزای ساب کلاس 491 استرالیا

برای دریافت ویزای 491 طی چه مراحلی ضروری است؟ برای دریافت ویزای 491 باید مراحلی را پشت سر بگذارید که عبارتند از:

 • بررسی لیست مشاغل و انتخاب کد شغلی: باید دقت شود که رشته و کد شغلی موردنظر، در لیست رشته‌های موردنیاز استرالیا و ایالت مربوطه موجود باشد. وگرنه حتی در صورت داشتن اقوام در این کشور و ارزیابی شغلی مثبت، فرد نمی‌تواند از این طریق به استرالیا مهاجرت کند؛ زیرا ایالتی خواهان رشته شغلی او نیست.
 • ارزیابی و معادل‌سازی مدارک: پس از به دست آوردن کد رشته موردنظر باید مدارک لازم را جمع‌آوری کرد. در این مرحله باید دانست که کدام سازمان ارزیابی در استرالیا کد رشته موردنظر را ارزیابی می‌کند. سپس باید مدارک لازم را به آن سازمان ارجاع داد.
 • کسب امتیاز کافی: فرد متقاضی باید با حداقل 50 امتیاز خالص و 15 امتیاز کمکی و اسپانسری را از سیستم امتیازبندی کسب کند. کسب حداقل نمره 6 آیلتس در هر مهارت زبانی توسط فرد متقاضی الزامی است. باید ذکر شود که اگرچه داشتن حداقل 50 امتیاز نیاز است، اما کافی نیست و باید امتیاز رقابتی را نیز در نظر گرفت. داشتن امتیاز رقابتی 70 از کل 85 امتیاز می‌تواند تا حدودی خیال فرد متقاضی را جهت قبولی درخواستش راحت کند.
 • دریافت دعوت‌نامه و ثبت برای ویزا: پس از دریافت دعوت‌نامه از سمت ایالت موردنظر، فرد دو ماه زمان دارد تا هزینه‌های ویزا را بپردازد و نسبت به اخذ ویزا اقدام کند.
 • دریافت ویزای 491 استرالیا: بعد از انجام تمامی مراحل، این ویزا به متقاضی، تعلق می‌گیرد. تمامی این مراحل به‌طور میانگین چیزی حدود شش ماه زمان می‌برند.
مراحل دریافت ویزای 491 استرالیا کدامند؟
مراحل اخذ ساب کلاس 491 استرالیا

در نتیجه، تا رسیدن به ویزای 491 کشور استرالیا، باید حداقل 4 مرحله مختلف طی شده باشد.

هزینه و مدت زمان صدور ویزای 491 استرالیا

مدت زمان پردازش ویزای 491 استرالیا (Australia 491 visa)، با توجه به میزان درخواست‌های فرستاده شده به وزارت امور داخلی این کشور، متفاوت خواهد بود. به طور متوسط بین شش تا دوازده ماه طول می‌کشد تا درخواست این ویزا (ساب کلاس 491) بررسی شود. با این حال، در صورتی که وزارت امور داخلی این کشور، به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشد یا در صورت تاخیر در پردازش درخواست، این بازه زمانی طولانی‌تر می‌شود.

هزینه ویزای 491 استرالیا که به ساب کلاس 491 هم معروف است، برای متقاضی اصلی 4,640 دلار استرالیا معادل با 2,485 پوند است.
یادتان باشد که هزینه‌های اضافی برای وابستگان، به هزینه موجود در برنامه اعمال می‌شود.

انواع ویزای کاری کشور استرالیا

انواع ویزای استرالیا

آیا با انواع ویزاهای مهاجرتی استرالیا آشنایی دارید و می‌دانید که چند نوع ویزا دارد؟ آیا از شرایط دریافت انواع ویزای استرالیا آگاهی دارید؟ اگر پاسخ‌تان منفی است، این مقاله مناسب شما است.

اخذ ویزای ساب کلاس 491 استرالیا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

ویزای 491 استرالیا برای افرادی صادر می‌شود که با عنوان نیروی کار ماهر به این کشور مهاجرت می‌کنند و قصد کار و زندگی در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا را دارند. شرایط ویزای 491 استرالیا، به طور کلی برای به دو گرو از افراد مناسب است: اول، نیروی کار ماهری که واجد شرایط بوده و یک فامیل مقیم یا شهروند در مناطق کم‌جمعیت دارد. دوم، افراد واجد شرایطی که از طرف یک ایالت کم‌جمعیت استرالیا اسپانسری دریافت کرده‌اند. در این بخش متوجه شدید که ویزای 491 استرالیا چیست، حال اگر قصد دریافت این ویزا و مهاجرت کاری به استرالیا را دارید، می‌توانید با پر کردن فرم و دریافت مشاوره رایگان، اولین قدم را برای آن بردارید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه ویزای 491 استرالیا چقدر است؟
هزینه ویزای ساب کلاس 491 برای متقاضی اصلی 4240 دلار استرالیا است.
مدت زمان صدور ویزای 491 استرالیا چقدر است؟
بین شش تا دوازده ماه مدت زمان صدور ویزای 491 استرالیا طول می‌کشد.
مراحل دریافت ویزای 491 استرالیا چیست؟
مراحل دریافت ویزای 491 کشور استرالیا شامل: بررسی لیست مشاغل و انتخاب کد شغلی، ارزیابی و معادل‌ سازی مدارک، دریافت دعوت‌ نامه، کسب امتیاز کافی و در نهایت صدور این ویزا، می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزاد
9 ماه قبل

سلام من ۳۲ سال سن دارم
متاهل
داری ۲ فرزند
در رشته جوشکاری تاسیسات لوله کشی گاز مسکونی تجاری فعالیت دارن
مدرک تحصیلی سیکل
دارای مدرک فنی حرفه‌ای به مدت ۳۰۰ ساعت درجه ۲ و۳
ودل ی جواز کسب از اتحادیه تاسیسات مکانیک استان تهران
من میتونم برای مهاجرت کاری از ویزای ۴۹۱ در شهر کم جمعیت اقدام کنم
ممنون میشم راهنمای کنید

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  فرزاد
9 ماه قبل

برای ارزیابی شرایط شما اطلاعات دقیق تری نسبت به موارد کلی اعلام شده نیاز است . ولی حداقل زمان گذراندن دوره 900 ساعت می باشد .

کادر هرمس اپلای
لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.