ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 استرالیا

ویزای ۴۹۱ استرالیا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. استرالیا کشوری پیشرفته است. سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی آن باعث‌شده است افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل داشته باشند به این کشور مهاجرت کنند. افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، می‌توانند از طریق ویزای ۴۹۱ استرالیا اقدام کنند. در این مقاله به بررسی این نوع خاص از ویزا می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای ویزای ۴۹۱ استرالیا

ازجمله مزایای دریافت این نوع ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای ویزای ۴۹۱ استرالیا

 • راحت‌ بودن دریافت این ویزا

دریافت این ویزا نسبت به دریافت ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ راحت‌تر است. ویزاهای 189 و 190 نیاز به مهارت زبانی بالاتر و نمره زبان بالاتری دارند ( آیلتس 8 یا PTE 79). همچنین آنها در بسیاری از رشته‌ها نیازمند امتیاز حداقل 90 از سیستم امتیازبندی هستند.

 • دریافت سریع‌تر ویزا

پروسه زمانی لازم برای دریافت این ویزا نسبت به سایر ویزاها سریع‌تر است.

 • بیمه درمانی

دارندگان این ویزا تحت پوشش سیستم خدمات درمانی رایگان استرالیا قرار می‌گیرند.

 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان

فرزندان فرد متقاضی این ویزا می‌توانند پس از مهاجرت به استرالیا از امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی این کشور برخوردار شوند.

 • حق کار برای همسر و فرزندان

فرد متقاضی و همسر و فرزندان او حداقل برای پنج سال (مدت اعتبار ویزا) امکان اجازه کار تمام‌وقت در این کشور را دارند.

 • امکان زندگی و کار کردن در سایر مناطق کم‌جمعیت

این امکان وجود دارد که فرد از یک ایالت کم‌جمعیت اسپانسری دریافت کند، ولی در ایالت کم‌جمعیت دیگر به کار و زندگی مشغول گردد.

 • ویزای اعضای خانواده

با اخذ ویزای فرد متقاضی، همسر و فرزندان وی نیز شامل ویزا می‌شوند.

معرفی ویزای ۴۹۱ استرالیا

یکی از انواع ویزاهایی که از طرف اداره مهاجرت کشور استرالیا ارائه می‌شود، ویزای ۴۹۱ استرالیا نام دارد. کشور استرالیا دارای چند شهر بزرگ و پرجمعیت به نام‌های ملبورن، سیدنی و بریزبین است. اکثر افراد تمایل دارند بعد از مهاجرت، در این شهرها به زندگی و کار مشغول شوند. دولت استرالیا برای توسعه و رونق مناطق کم‌جمعیت کشورش و همین‌طور جلوگیری از تراکم و تجمع نیروهای کار مهاجر در شهرهای پرجمعیت و بزرگ استرالیا برنامه‌هایی دارد. یکی از این برنامه‌ها اعطای ویزای ۴۹۱ کشور استرالیا است.

در کشور استرالیا شهرهایی مانند پرت، جیلانگ، آدلاید، گولد کوست و کنبرا و غیره جزء شهرهای کم‌جمعیت یا به‌اصطلاح ریجنال (regional) محسوب می‌شوند. برخی از آن‌ها از نظر مسافت بسیار نزدیک شهرهای بزرگ هستند. بنابراین ساکنان این شهرها با طی مسافتی کوتاه می‌توانند از امکانات شهرهای بزرگ نیز بهره ببرند.

ویزای ۴۹۱ برای آن دسته افرادی صادر می‌شود که قصد مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا را دارند. افرادی که می‌خواهند به‌عنوان نیروی کار ماهر به این کشور مهاجرت کنند و در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا به کار و زندگی مشغول شوند.

شرایط دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

شرایط دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

 • حداقل ۳ سال سابقه کار
 • سن زیر ۴۵ سال
 • معیارهای سلامتی و شخصیتی (عدم سوءپیشینه و سابقه کیفری)
 • سطح زبانی مطلوب
 • داشتن ارزیابی مهارتی مثبت توسط یک سازمان واجد شرایط
 • حرفه فرد متقاضی در بین لیست مشاغل موردنیاز باشد
 • داشتن اسپانسری از طرف فامیل یا یک ایالت کم‌جمعیت استرالیا
 • کسب حداقل ۵۰ امتیاز خالص (با ۱۵ امتیاز کمکی می‌شود ۶۵ امتیاز) در سیستم امتیازبندی استرالیا

ابتدا باید تائید ‌شود فرد واجد تمامی شرایط بالا است. سپس به او اجازه اقامت موقت به مدت پنج سال در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا داده می‌شود. فرد باید حداقل سه سال از این پنج سال را در این مناطق کار کند. همچنین باید شغلش برای او سالانه حداقل ۵۳۹۰۰ دلار کانادایی درآمد داشته باشد. بعد از گذشت این مرحله، فرد می‌تواند نسبت به اخذ اقامت دائم و پس از یک سال نسبت به اخذ شهروندی اقدام کند.

انواع ویزای ۴۹۱ استرالیا

این ویزا دارای انواع زیر است:

۱. ویزای ۴۹۱ از طریق حمایت فامیلی

۱. ویزای ۴۹۱ از طریق حمایت فامیلی

برای اخذ این ویزا، فرد متقاضی باید اقوامی در کشور استرالیا داشته باشد که اقامت دائم یا شهروندی این کشور را دارند و ساکن مناطق رجینال هستند. همچنین شغل متقاضی باید در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا یا MLTSSL قرار داشته باشد. در این صورت او می‌تواند از ویزای ۴۹۱ از طریق حمایت فامیلی استفاده کند. فرد حمایت‌ کننده باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • بالای ۱۸ سال سن داشته باشد
 • ساکن مناطق کم‌ جمعیت استرالیا باشد
 • بتواند از نظر مالی، تأمین مکانی برای زندگی و حمایت متقاضی جهت شرکت در برنامه زبان انگلیسی به مدت ۲ سال را فراهم کند.

نسبت فامیلی فرد حمایت‌ کننده و متقاضی می‌تواند یکی از این موارد باشد:

 • والدین
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • فرزندان و فرزندخواندگان
 • خواهر و برادر
 • خواهرخوانده و برادرخوانده
 • برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها
 • دایی، عمو، خاله، عمه،
 • پسرعمو و دخترعموها
 • پسرخاله و دخترخاله‌ها
 • پسردایی و دختردایی‌ها
 • پسرعمه و دخترعمه‌ها

۲. ویزای ۴۹۱ استرالیا از طریق اسپانسر ایالتی

در این نوع از ویزای ۴۹۱، لازم است فرد متقاضی از طرف یکی از مناطق‌ کم‌جمعیت استرالیا اسپانسر شود. فرد متقاضی اگر رشته‌اش توسط یکی از مناطق رجینال اسپانسر گردد و خودش حداقل امتیاز لازم را از سیستم امتیازبندی کسب کند، می‌تواند از این طریق به استرالیا مهاجرت کند. بنابراین انتخاب کد شغلی و رشته توسط فرد متقاضی، بسیار مهم و تعیین‌ کننده است. باید توجه شود که هرکدام از ایالت‌ها در این بخش ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشند.

۲. ویزای ۴۹۱ استرالیا از طریق اسپانسر ایالتی

مراحل دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

مراحل دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

مراحل دریافت ویزای ۴۹۱ به‌طور خلاصه به شرح زیر است:

بررسی لیست مشاغل و انتخاب کد شغلی

باید دقت شود که رشته و کد شغلی موردنظر در لیست رشته‌های موردنیاز استرالیا و ایالت مربوطه موجود باشد. وگرنه حتی در صورت داشتن اقوام در این کشور و ارزیابی شغلی مثبت، فرد نمی‌تواند از این طریق به استرالیا مهاجرت کند. زیرا ایالتی خواهان رشته شغلی او نیست.

ارزیابی و معادل‌ سازی مدارک

پس از به دست آوردن کد رشته موردنظر باید مدارک لازم را جمع‌آوری کرد. در این مرحله باید دانست که کدام سازمان ارزیابی در استرالیا کد رشته موردنظر را ارزیابی می‌کند. سپس باید مدارک لازم را به آن سازمان ارجاع داد.

کسب امتیاز

فرد متقاضی باید با حداقل ۵۰ امتیاز خالص و ۱۵ امتیاز کمکی و اسپانسری را از سیستم امتیازبندی کسب کند. کسب حداقل نمره ۶ آیلتس در هر مهارت زبانی توسط فرد متقاضی الزامی است.باید ذکر شود که اگرچه داشتن حداقل ۵۰ امتیاز نیاز است، اما کافی نیست و باید امتیاز رقابتی را نیز در نظر گرفت. داشتن امتیاز رقابتی ۷۰ از کل ۸۵ امتیاز می‌تواند تا حدودی خیال فرد متقاضی را جهت قبولی درخواستش راحت‌تر کند.

دریافت دعوت‌ نامه و ثبت برای ویزا

پس از دریافت دعوت‌نامه از سمت ایالت موردنظر، فرد دو ماه زمان دارد تا هزینه‌های ویزا را بپردازد و نسبت به اخذ ویزا اقدام کند.

دریافت ویزای ۴۹۱

بعد از انجام تمامی مراحل، این ویزا به فرد تعلق می‌گیرد. تمامی این مراحل به‌طور میانگین چیزی حدود شش ماه زمان می‌برد.

انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا

در گام اول برای آغاز مهاجرت به این کشور، شما به ویزای مناسب نیاز دارید. شهروندان تمام کشورهای جهان به جز نیوزلند برای ورود به خاک این کشور باید ویزا داشته باشند.

سخن پایانی

ویزای ۴۹۱ استرالیا برای افرادی صادر می‌شود که با عنوان نیروی کار ماهر به این کشور مهاجرت می‌کنند و قصد کار و زندگی در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا را دارند. این ویزا به دو گرو از افراد تعلق می‌گیرد. اول، نیروی کار ماهری که واجد شرایط است و یک فامیل مقیم یا شهروند مناطق کم‌جمعیت دارد. دوم، افراد واجد شرایطی که از طرف یک ایالت کم‌جمعیت استرالیا اسپانسری دریافت کرده‌اند. اخذ این ویزا به‌مراتب از اخذ ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ آسان‌تر و سریع‌تر است. خانواده فرد متقاضی نیز از بیمه، کار و تحصیل رایگان بهره می‌برند.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

برای دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا شرایط زبان چگونه است؟
ویزای ۴۹۱ استرالیا به نسبت مدرک زبانی از سایر ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ راحت تر است به دلیل اینکه در این ویزا از شما نمره بالا برای مهارت زبان نمیخواهد .
مزایای ویزای ۴۹۱ استرالیا چیست؟
ویزای ۴۹۱ یکی از روش های دریافت اقامت در استرالیا میباشد که مزایای خاص خود را نیز دارا میباشد مانند: راحت بودن از نظر مدرک زبان سریع بودن فراهم کردن امکان تحصیل رایگان فرزندان خدمات درمانی رایگان اجازه کار همسر و فرزندان امکان جابه جایی به مناطق کم جمعیت دیگر دریافت ویزای همراه
ویزای ۴۹۱ استرالیا از طریق حمایت فامیلی چیست؟
این ویزا به این صورت است که متقاضی حتما باید اقوامی در این کشور داشته باشد که شهروند استرالیا است و یا اقامت دائم استرالیا را دارد و ساکن مناطق رجینال باشد.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزاد
فرزاد
4 ماه قبل

سلام من ۳۲ سال سن دارم
متاهل
داری ۲ فرزند
در رشته جوشکاری تاسیسات لوله کشی گاز مسکونی تجاری فعالیت دارن
مدرک تحصیلی سیکل
دارای مدرک فنی حرفه‌ای به مدت ۳۰۰ ساعت درجه ۲ و۳
ودل ی جواز کسب از اتحادیه تاسیسات مکانیک استان تهران
من میتونم برای مهاجرت کاری از ویزای ۴۹۱ در شهر کم جمعیت اقدام کنم
ممنون میشم راهنمای کنید

کارشناس مهاجرت هرمس
کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  فرزاد
4 ماه قبل

برای ارزیابی شرایط شما اطلاعات دقیق تری نسبت به موارد کلی اعلام شده نیاز است . ولی حداقل زمان گذراندن دوره 900 ساعت می باشد .

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles