ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 استرالیا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. استرالیا کشوری پیشرفته است. سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی آن باعث‌شده است افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل داشته باشند به این کشور مهاجرت کنند. افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، می‌توانند از طریق ویزای 491 استرالیا اقدام کنند. در این مقاله به بررسی این نوع خاص از ویزا می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مزایای ویزای 491 استرالیا

ازجمله مزایای دریافت این نوع ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. راحت‌ بودن دریافت این ویزا

دریافت این ویزا نسبت به دریافت ویزاهای 189 و 190 راحت‌تر است. ویزاهای 189 و 190 نیاز به مهارت زبانی بالاتر و نمره زبان بالاتری دارند ( آیلتس 8 یا PTE 79). همچنین آنها در بسیاری از رشته‌ها نیازمند امتیاز حداقل 90 از سیستم امتیازبندی هستند.

2. دریافت سریع‌تر ویزا

پروسه زمانی لازم برای دریافت این ویزا نسبت به سایر ویزاها سریع‌تر است.

3. بیمه درمانی

دارندگان این ویزا تحت پوشش سیستم خدمات درمانی رایگان استرالیا قرار می‌گیرند.

مزایای ویزای ۴۹۱ استرالیا

4. امکان تحصیل رایگان برای فرزندان

فرزندان فرد متقاضی این ویزا می‌توانند پس از مهاجرت به استرالیا از امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی این کشور برخوردار شوند.

5. حق کار برای همسر و فرزندان

فرد متقاضی و همسر و فرزندان او حداقل برای پنج سال (مدت اعتبار ویزا) امکان اجازه کار تمام‌وقت در این کشور را دارند.

6. امکان زندگی و کار کردن در سایر مناطق کم‌جمعیت

این امکان وجود دارد که فرد از یک ایالت کم‌جمعیت اسپانسری دریافت کند، ولی در ایالت کم‌جمعیت دیگر به کار و زندگی مشغول گردد.

7. ویزای اعضای خانواده

با اخذ ویزای فرد متقاضی، همسر و فرزندان وی نیز شامل ویزا می‌شوند.

معرفی ویزای 491 استرالیا

یکی از انواع ویزاهایی که از طرف اداره مهاجرت کشور استرالیا ارائه می‌شود، ویزای 491 استرالیا نام دارد. کشور استرالیا دارای چند شهر بزرگ و پرجمعیت به نام‌های ملبورن، سیدنی و بریزبین است. اکثر افراد تمایل دارند بعد از مهاجرت، در این شهرها به زندگی و کار مشغول شوند. دولت استرالیا برای توسعه و رونق مناطق کم‌جمعیت کشورش و همین‌طور جلوگیری از تراکم و تجمع نیروهای کار مهاجر در شهرهای پرجمعیت و بزرگ استرالیا برنامه‌هایی دارد. یکی از این برنامه‌ها اعطای ویزای 491 کشور استرالیا است.

در کشور استرالیا شهرهایی مانند پرت، جیلانگ، آدلاید، گولد کوست و کنبرا و غیره جزء شهرهای کم‌جمعیت یا به‌اصطلاح ریجنال (regional) محسوب می‌شوند. برخی از آن‌ها از نظر مسافت بسیار نزدیک شهرهای بزرگ هستند. بنابراین ساکنان این شهرها با طی مسافتی کوتاه می‌توانند از امکانات شهرهای بزرگ نیز بهره ببرند.

معرفی ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 برای آن دسته افرادی صادر می‌شود که قصد مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا را دارند. افرادی که می‌خواهند به‌عنوان نیروی کار ماهر به این کشور مهاجرت کنند و در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا به کار و زندگی مشغول شوند.

شرایط دریافت ویزای 491 استرالیا

 • حداقل 3 سال سابقه کار
 • سن زیر 45 سال
 • معیارهای سلامتی و شخصیتی (عدم سوءپیشینه و سابقه کیفری)
 • سطح زبانی مطلوب
 • داشتن ارزیابی مهارتی مثبت توسط یک سازمان واجد شرایط
 • حرفه فرد متقاضی در بین لیست مشاغل موردنیاز باشد
 • داشتن اسپانسری از طرف فامیل یا یک ایالت کم‌جمعیت استرالیا
 • کسب حداقل ۵۰ امتیاز خالص (با ۱۵ امتیاز کمکی می‌شود ۶۵ امتیاز) در سیستم امتیازبندی استرالیا
شرایط دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

ابتدا باید تائید ‌شود فرد واجد تمامی شرایط بالا است. سپس به او اجازه اقامت موقت به مدت پنج سال در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا داده می‌شود. فرد باید حداقل سه سال از این پنج سال را در این مناطق کار کند. همچنین باید شغلش برای او سالانه حداقل 53900 دلار کانادایی درآمد داشته باشد. بعد از گذشت این مرحله، فرد می‌تواند نسبت به اخذ اقامت دائم و پس از یک سال نسبت به اخذ شهروندی اقدام کند.

انواع ویزای 491 استرالیا

این ویزا دارای انواع زیر است:

1. ویزای ۴۹۱ از طریق حمایت فامیلی

برای اخذ این ویزا، فرد متقاضی باید اقوامی در کشور استرالیا داشته باشد که اقامت دائم یا شهروندی این کشور را دارند و ساکن مناطق رجینال هستند. همچنین شغل متقاضی باید در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا یا MLTSSL قرار داشته باشد. در این صورت او می‌تواند از ویزای ۴۹۱ از طریق حمایت فامیلی استفاده کند. فرد حمایت‌کننده باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • بالای 18 سال سن داشته باشد
 • ساکن مناطق کم‌جمعیت استرالیا باشد
 • بتواند از نظر مالی، تأمین مکانی برای زندگی و حمایت متقاضی جهت شرکت در برنامه زبان انگلیسی به مدت ۲ سال را فراهم کند.

نسبت فامیلی فرد حمایت‌کننده و متقاضی می‌تواند یکی از این موارد باشد:

 • والدین
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • فرزندان و فرزندخواندگان
 • خواهر و برادر
 • خواهرخوانده و برادرخوانده
 • برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها
 • دایی، عمو، خاله، عمه،
 • پسرعمو و دخترعموها
 • پسرخاله و دخترخاله‌ها
 • پسردایی و دختردایی‌ها
 • پسرعمه و دخترعمه‌ها
ویزای ۴۹۱ از طریق حمایت فامیلی

2. ویزای 491 استرالیا از طریق اسپانسر ایالتی

در این نوع از ویزای 491، لازم است فرد متقاضی از طرف یکی از مناطق‌ کم‌جمعیت استرالیا اسپانسر شود. فرد متقاضی اگر رشته‌اش توسط یکی از مناطق رجینال اسپانسر گردد و خودش حداقل امتیاز لازم را از سیستم امتیازبندی کسب کند، می‌تواند از این طریق به استرالیا مهاجرت کند. بنابراین انتخاب کد شغلی و رشته توسط فرد متقاضی، بسیار مهم و تعیین‌کننده است. باید توجه شود که هرکدام از ایالت‌ها در این بخش ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشند.

مراحل دریافت ویزای 491 استرالیا

مراحل دریافت ویزای 491  به‌طور خلاصه به شرح زیر است:

بررسی لیست مشاغل و انتخاب کد شغلی

باید دقت شود که رشته و کد شغلی موردنظر در لیست رشته‌های موردنیاز استرالیا و ایالت مربوطه موجود باشد. وگرنه حتی در صورت داشتن اقوام در این کشور و ارزیابی شغلی مثبت، فرد نمی‌تواند از این طریق به استرالیا مهاجرت کند. زیرا ایالتی خواهان رشته شغلی او نیست.

ارزیابی و معادل‌ سازی مدارک

پس از به دست آوردن کد رشته موردنظر باید مدارک لازم را جمع‌آوری کرد. در این مرحله باید دانست که کدام سازمان ارزیابی در استرالیا کد رشته موردنظر را ارزیابی می‌کند. سپس باید مدارک لازم را به آن سازمان ارجاع داد.

کسب امتیاز

فرد متقاضی باید با حداقل ۵۰ امتیاز خالص و ۱۵ امتیاز کمکی و اسپانسری را از سیستم امتیازبندی کسب کند. کسب حداقل نمره 6 آیلتس در هر مهارت زبانی توسط فرد متقاضی الزامی است.باید ذکر شود که اگرچه داشتن حداقل 50 امتیاز نیاز است، اما کافی نیست و باید امتیاز رقابتی را نیز در نظر گرفت. داشتن امتیاز رقابتی 70 از کل 85 امتیاز می‌تواند تا حدودی خیال فرد متقاضی را جهت قبولی درخواستش راحت‌تر کند.

دریافت دعوت‌نامه و ثبت برای ویزا

پس از دریافت دعوت‌نامه از سمت ایالت موردنظر، فرد دو ماه زمان دارد تا هزینه‌های ویزا را بپردازد و نسبت به اخذ ویزا اقدام کند.

دریافت ویزای ۴۹۱

بعد از انجام تمامی مراحل، این ویزا به فرد تعلق می‌گیرد. تمامی این مراحل به‌طور میانگین چیزی حدود شش ماه زمان می‌برد.

 جمع‌بندی

ویزای 491 استرالیا برای افرادی صادر می‌شود که با عنوان نیروی کار ماهر به این کشور مهاجرت می‌کنند و قصد کار و زندگی در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیا را دارند. این ویزا به دو گرو از افراد تعلق می‌گیرد. اول، نیروی کار ماهری که واجد شرایط است و یک فامیل مقیم یا شهروند مناطق کم‌جمعیت دارد. دوم، افراد واجد شرایطی که از طرف یک ایالت کم‌جمعیت استرالیا اسپانسری دریافت کرده‌اند. اخذ این ویزا به‌مراتب از اخذ ویزاهای 189 و 190 آسان‌تر و سریع‌تر است. خانواده فرد متقاضی نیز از بیمه، کار و تحصیل رایگان بهره می‌برند.

مقاله پیشنهادی—>انواع ویزای استرالیا

سؤالات متداول

ویزای 491 استرالیا به نسبت مدرک زبانی از سایر ویزاهای 189 و 190 راحت تر است به دلیل اینکه در این ویزا از شما نمره بالا برای مهارت زبان نمیخواهد .

ویزای 491 یکی از روش های دریافت اقامت در استرالیا میباشد که مزایای خاص خود را نیز دارا میباشد مانند:

 • راحت بودن از نظر مدرک زبان
 • سریع بودن
 • فراهم کردن امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • خدمات درمانی رایگان
 • اجازه کار همسر و فرزندان
 • امکان جابه جایی به مناطق کم جمعیت دیگر
 • دریافت ویزای همراه 

این ویزا به این صورت است که متقاضی حتما باید اقوامی در این کشور داشته باشد که شهروند استرالیا است و یا اقامت دائم استرالیا را دارد و ساکن مناطق رجینال باشد.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *