بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

هرکس قصد تحصیل رشته پزشکی در خارج از کشور را داشته باشد، قطعا به دنبال بهترین دانشگاه های پزشکی جهان می‌گردد؛ چرا که با حضور اساتید برجسته، کیفیت آموزش در این دانشگاه‌ها بسیار بالاست. همچنین امکانات تحقیقاتی بهترین دانشگاه‌ها در رشته پزشکی بسیار پیشرفته می‌باشد. ما در این بخش لیست بهترین دانشگاه‌های پزشکی دنیا که بر اساس رتبه بندی وب سایت QS منتشر شده برای شما معرفی می‌کنیم، پس همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

در لیست زیر ۱۰ دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی را آورده ایم:

رتبه نام دانشگاه کشور
۱ دانشگاه هاروارد آمریکا
۲ دانشگاه آکسفورد انگلستان
۳ دانشگاه استنفورد آمریکا
۴ دانشگاه جان هاپکینگز آمریکا
۵ دانشگاه کمبریج انگلستان
۶ کالج دانشگاه لندن (UCL) انگلستان
۷ موسسه کارولینسکا سوئد
۸ کالج امپریال لندن انگلستان
۹ دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) – لوس آنجلس آمریکا
۱۰ دانشگاه کالیفرنیا – سان فرانسیسکو آمریکا

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

با توجه به اینکه اکثر کشورهای قاره اروپا از لحاظ علمی و صنعتی توسعه یافته هستند بنابراین طبیعی است که تعداد بیشتری از کشورهای این قاره دارای دانشگاه های برتر در سطح جهان باشند. در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر پزشکی در جهان تعداد زیادی از دانشگاه های پزشکی در اروپا قرار دارند. در بین این ۵۰۰ دانشگاه، ۳۹ دانشگاه در کشور انگلستان قرار دارد. از ۳۹ دانشگاه پزشکی کشور انگلستان ۴ دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی قرار دارند.

بعد از کشور انگلستان بیشترین تعداد دانشگاه پزشکی در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی، مربوط به کشور آلمان است. کشور آلمان دارای ۳۱ دانشگاه پزشکی در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان است. همچنین ۳ دانشگاه این کشور در رتبه زیر ۵۰ قرار دارند.

کشور سوم از لحاظ تعداد دانشگاه پزشکی، ایتالیا می باشد. کشور ایتالیا دارای ۲۵ دانشگاه زیر رتبه ۵۰۰ است. از این ۲۵ دانشگاه، ۳ دانشگاه جزء ۵۰ دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی هستند. کشورهای بلژیک، هلند و سوئد در رتبه های بعدی بهترین دانشگاه های پزشکی در اروپا هستند.

مقایسه دو دانشگاه برتر پزشکی در جهان

همان‌ طور که اشاره شد دو دانشگاه هاروارد و آکسفورد در میان رتبه‌ های برتر بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی هستند و می‌خواهیم مقایسه‌ ای بین آن دو انجام دهیم.

میزان‌ پذیرش آکسفورد در مقایسه با هاروارد

هاروارد در این زمینه بر آکسفورد برتری قابل‌ توجهی دارد. این دانشگاه ۵۷۷۸۶ مورد برای پذیرش در سال ۲۰۲۵ دریافت کرده؛ اما فقط ۲۳۳۲ نفر را پذیرفته است؛ بنابراین نرخ پذیرش آن ۵ درصد است. آکسفورد ۲۴۰۰۰ درخواست برای کارشناسی و ۴۰۰۰۰ درخواست برای تحصیلات تکمیلی دریافت کرده است و نرخ پذیرش آن بیشتر از هاروارد و حدود ۱۷ درصد است.

دانشجویان بین‌ المللی هاروارد در برابر آکسفورد

دانشگاه آکسفورد ۲۴۰۰۰ دانشجو به همراه دانشجویان بین‌ المللی دارد و با حضور ۴۲ درصد دانشجوی بین‌ المللی در این زمینه بر هاروارد برتری دارد. هاروارد ۱۹۰۰۰ دانشجو دارد که هم از آمریکا هستند و هم از کشورهای دیگر و فقط ۲۲ درصد دانشجویان خارجی هستند.

هزینه تحصیل

در مقایسه دو دانشگاه هاروارد (Harvard) و آکسفورد ( Oxford) که جزو بهترین دانشگاه های پزشکی جهان هستند، دانشگاه هاروارد نسبت به آکسفورد شهریه بیشتری از دانشجویان بین‌ المللی می‌گیرد. میانگین شهریه در آکسفورد ۲۷۸۴۰ پوند و در هاروارد ۵۱۱۴۳ دلار است؛ بنابراین آکسفورد مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر است. هرکس باتوجه‌ به بودجه‌ ای که دارد باید تصمیم بگیرد برای کدام دانشگاه اول درخواست پذیرش دهد.

دانشگاه های پزشکی

بهترین دانشگاه های جهان در رشته فیزیک

موسسه رتبه بندی تایمز امسال در تازه ترین تحقیقات خود لیست جدید و به روز شده برای بهترین دانشگاه های جهان در رشته فیزیک و نجوم در سال ۲۰۲۳ را ارائه کرده است. در این مقاله شما را با ۸ دانشگاه برتر دنیا در این رشته آشنا می کنیم.

تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی جهان به کمک هرمس اپلای

تحصیل رشته پزشکی در خارج از کشور، مسئله مهمی است که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت، چرا که این رشته بسیار حساس بوده و عمدتا با جان انسان‌ها سروکار دارد؛ لذا بسیار مهم است که در انتخاب دانشگاه دقت زیادی داشته باشید. ما در این مقاله دربارهبهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی صبحت کردیم و لیست بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا را ذکر کردیم. اگر قصد تحصیل پزشکی در خارج از کشور را دارید، می‌توانید با کارشناسان موسسه هرمس اپلای تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چه نمره‌ ای برای آزمون GRE/GMAT قابل ‌قبول است؟
در دانشگاه آکسفورد نمره ۴/۵ از ۵ قابل‌ قبول است؛ درحالی‌ که در دانشگاه هاروارد ممکن است نمره ۴ از ۵ را هم بپذیرند و به شما بورسیه دهند. قبل از ارسال درخواست باید به این نکات توجه شود.
از نظر فرهنگ و نوع زندگی آکسفورد بهتر است یا هاروارد؟
فرهنگ زندگی در آکسفورد متنوع‌ تر است؛ چون ۴۲ درصد دانشجویان بین‌ المللی هستند و از کشورهای مختلف به آنجا می‌ روند. بیش از ۴۰۰ کلوپ دانشجویی برای تمام مذاهب و فرهنگ‌ ها در این دانشگاه وجود دارد.
آکسفورد بهتر است یا هاروارد؟
هاروارد در زمان ‌پذیرش بر شخصیت کلی دانشجو بیشتر تمرکز دارد تا نمرات؛ اما در آکسفورد عملکرد تحصیلی دانشجویان اهمیت دارد؛ بنابراین معیار واضحی برای این سؤال وجود ندارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای