دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. ایالات متحده آمریکا یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود؛ چرا که برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور قرار دارند. یکی از این دانشگاه‌ها، موسسه آموزش عالی هاروارد است که در شهر کمبریج ایالت ماساچوست قرار گرفته و قدیمی‌ترین دانشگاه در آمریکا به شمار می‌رود. هاروارد یکی از برترین موسسات آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا و سراسر دنیا بوده که تحصیل در آن رویای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. رشته‌های متنوعی در این دانشگاه ارائه می‌شوند که برای تحصیل در آن باید مراحل دشواری را پشت سر بگذارید. با ما همراه باشید تا با دانشگاه هاروارد و شرایط اخذ پذیرش از این موسسه آموزش عالی آشنا شویم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

دانشگاه هاروارد؛ از زمان تاسیس تا به امروز

تقریبا می‌توان گفت که دانشگاه هاروارد مشهورترین دانشگاه در سراسر دنیا است. این موسسه آموزش عالی در سال ۱۶۳۶ میلادی تاسیس شده و قدیمی‌ترین دانشگاه در ایالات متحده امریکا به شمار می‌رود. در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار دانشجو در این دانشگاه در دوازده دانشکده مختلف مشغول به تحصیل هستند. از جمله محبوب‌ترین رشته‌ها در موسسه آموزش عالی هاروارد می‌توان به مدیریت بازرگانی، علوم کامپیوتر و اقتصاد اشاره کرد.

سالانه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا از حدود ۱۶۱ کشور دنیا برای اخذ پذیرش از موسسه آموزش عالی هاروارد برای تحصیل در آمریکا تقاضا می‌دهند. شاید جالب باشد بدانید که موسسه آموزش عالی هاروارد برای سال ۲۰۲۴ بیش از ۴۰ هزار درخواست پذیرش دریافت کرده است. از میان این همه درخواست فقط ۲۰۱۵ دانشجو پذیرفته شده‌اند. باید بدانید که حدود ۱۲ درصد از دانشجویان دانشگاه هاروارد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. گفتنی است که موسسه آموزش عالی هاروارد که از بهترین مراکز آموزشی برای تحصیل در آمریکا به شمار می‌رود، با نرخ تنها ۴.۷ درصد، دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه هاروارد؛ از زمان تاسیس تا به امروز

از زمانی که بنیاد کمک مالی هاروارد تشکیل شده، بیش از ۲.۵ میلیارد دلار کمک‌هزینه به دانشجویان پرداخت شده است. به غیر از کمک‌های مالی، یک مجموعه کتابخانه بسیار بزرگ در اختیار دانشجویان این موسسه آموزش عالی قرار گرفته که شامل ۷۹ کتابخانه می‌شود. لازم به ذکر است که این مجموعه بزرگ‌ترین کتابخانه آکادمیک در جهان به شمار می‌رود.

رتبه‌بندی موسسه آموزش عالی هاروارد در آمریکا و جهان

موسسه آموزش عالی هاروارد در سال 2022 رتبه اول کالج‌های ایالات متحده امریکا را در رنکینگ آموزش عالی تایمز دریافت کرده است. همچنین در رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز، رتبه دوم دانشگاه‌های سراسر دنیا را در اختیار دارد. دانشگاه هاروارد در رنکینگ جهانی QS در رتبه پنجم قرار داشته و دومین دانشگاه برتر در میان دانشگاه‌های ملی از سوی مجله U.S. News and World Report است. همچنین در رتبه پنجم رنکینگ اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های جهان کیواس قرار دارد.

مقاطع تحصیلی دانشگاه هاروارد

باید بدانید که دانشگاه هاروارد در رشته‌های مختلف مجموعا ۲۲ مدرک تحصیلات تکمیلی، دو مدرک کاردانی، ۸۹ مدرک لیسانس، ۱۴۹ مدرک کارشناسی ارشد و ۱۰۵ مدرک دکترا ارائه می‌دهد. بیشتر دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه هاروارد را دارند، رشته‌هایی مانند روان‌شناسی، ریاضیات، معماری، علوم زیستی، مهندسی و مدیریت بازرگانی را انتخاب می‌کنند. با اینکه پذیرش در این دانشگاه بسیار دشوار است؛ اما سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا درخواست پذیرش از این موسسه آموزش عالی را می‌دهند. به دلیل نرخ پایین پذیرش در این دانشگاه، رقابت شدیدی میان متقاضیان وجود دارد. از همین رو اخذ پذیرش از موسسه آموزش عالی هاروارد بسیار دشوار است.

شرایط اخذ پذیرش از موسسه آموزش عالی هاروارد

ابتدا باید بدانید که دانشکده‌های متنوعی در دانشگاه هاروارد وجود داشته و رشته‌های بسیار گوناگونی در این دانشگاه ارائه می‌شوند. از همین رو برای انتخاب رشته و اخذ پذیرش دقت کافی داشته باشید. موسسه آموزش عالی هاروارد در همه مقاطع از کارشناسی تا دکترا، دانشجو و دانش‌آموز می‌پذیرد. معمولا ورود به تمام دانشگاه‌های برتر دنیا نیازمند شرکت در آزمون‌های ورودی آن است.

موسسه آموزش عالی هاروارد هم از قانون شرکت در آزمون ورودی جدا نیست. برای ورود به این دانشگاه باید در دو آزمون اس‌ای‌تی (SAT) و ای‌سی‌تی (ACT) شرکت کرده و نمره کافی کسب کنید. معمولا افرادی که بالاترین نمره در این دو آزمون را داشته باشند از موسسه آموزش عالی هاروارد پذیرش خواهند گرفت. مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد در این دانشگاه در بیش از 60 برنامه مختلف ارائه می‌شوند. برای ورود به این مقاطع باید در آزمون GRE شرکت کرده و نمره قابل قبول دریافت کنید.

لازم به ذکر است که برای ورود به هر مقطعی در دانشگاه هاروارد باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید. باید بدانید که برای مقطع کارشناسی باید نمره آیلتس شما حداقل ۶.۵ بوده و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا باید حداقل ۷.۵ باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که در برخی از رشته‌ها برای ورود به این دانشگاه مجبور شوید با یک کارشناس مصاحبه کنید. از جمله مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه هاروارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک تحصیل به همراه نسخه ترجمه شده آن‌ها
 • داشتن SOP برای ایالات متحده آمریکا
 • فرم‌های ارزشیابی معلم
 • LOR آکادمیک
 • ریز نمرات دوره دبیرستان
 • نمرات آزمون‌های زبان انگلیسی آیلتس یا تافل
 • مدرک GRE یا GMAT
 • تمکن مالی
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه

فرایند اخذ پذیرش از موسسه آموزش عالی هاروارد

به طور کلی اخذ پذیرش از هر دانشگاهی در سراسر دنیا شرایط و مراحل خود را دارد. اخذ پذیرش از موسسه آموزش عالی هاروارد در چند مرحله انجام می‌گیرد. این مراحل شامل درخواست پذیرش، ارسال نمرات آزمون زبان و مدارک، پرداخت هزینه‌ها و در بعضی مواقع مصاحبه می‌شود. هزینه درخواست پذیرش از موسسه آموزش عالی هاروارد حدود ۷۵ دلار است. مهلت بررسی مدارک در دانشگاه هاروارد به شرح زیر است:

 • بدرخواست اقدام زودهنگام تا یکم ماه نوامبر
 • تصمیم‌گیری برای اقدامات اولیه تا اواسط ماه دسامبر
 • انجام اقدامات روال عادی پذیرش تا یکم ژانویه
 • تصمیم‌گیری برای انجام اقدامات روال عادی پذیرش تا اواخر ماه مارس
 • آخرین فرصت برای ارسال درخواست پذیرش و کمک مالی تا یکم ماه مارس
 • فرصت تایید برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه تا یکم ماه می

فرایند اخذ پذیرش از موسسه آموزش عالی هاروارد

دانشکده‌های دانشگاه هاروارد را بشناسید

باید بدانید که دانشگاه هاروارد شامل نه دانشکده اصلی می‌شود که بیش از ۱۶۰ رشته تحصیلی در آن‌ها ارائه می‌شود. دانشجویان می‌توانند برای مقطع کارشناسی در ۴۶ رشته تحصیلی، برای مقطع کارشناسی ارشد در ۱۳۴ رشته و برای مقطع دکترا در ۳۲ رشته تحصیل کنند. دانشکده‌های دانشگاه هاروارد شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده معماری
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده حقوق
 • مدرسه کسب‌وکار
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده الهیات
 • مدرسه جان اف کندی دانشگاه هاروارد

رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه هاروارد

در هر دانشکده از دانشگاه هاروارد، رشته‌های متنوعی ارائه می‌شود. به عنوان مثال، در دانشکده مهندسی دانشجویان می‌توانند در رشته‌هایی مانند مهندسی برق، کامپیوتر، مکانیک و بیومدیکال تحصیل کنند. رشته‌های علوم انسانی موسسه آموزش عالی هاروارد شامل اقتصاد، علم و تاریخ، جامعه‌شناسی، زبان‌شناسی، اسطوره‌شناسی، فلسفه و موارد دیگر می‌شوند.

در مقطع ارشد بیشتر رشته‌هایی مانند بیوتکنولوژی، مهندسی و علوم کاربردی، تاریخ علم و علوم حساب قابل ارائه هستند. باید بدانید که در مقطع دکترا رشته‌هایی مانند ریاضیات کاربردی، فیزیک کاربردی، معماری، فضاشناسی، علوم بیولوژیکی، اقتصاد و تجارت، کامپیوتر و مهندسی برق ارائه می‌شود. لازم به ذکر است که این رشته‌ها، پرتقاضاترین رشته‌های موسسه آموزش عالی هاروارد به شمار می‌روند.

مدرسه پزشکی و رشته‎ های آن در موسسه آموزش عالی هاروارد

باید بدانید که یکی از معتبرترین دانشکده‌های پزشکی در سراسر دنیا مدرسه پزشکی هاروارد است. این مدرسه پزشکی با نام موسسه آموزش عالی پزشکی هاروارد نیز شناخته می‌شود. باید اشاره کرد که مدرسه پزشکی هاروارد در شهر بوستون ایالت ماساچوست واقع شده و سومین مدرسه پزشکی قدیمی در ایالات متحده امریکا به شمار می‌رود.

مدرسه پزشکی هاروارد در سال ۱۷۸۲ میلادی تاسیس شد که در آن دوره‌های پزشکی عمومی و تخصصی ارائه می‌شوند. لازم به ذکر است که این دوره‌ها با مقاطع تحصیلات تکمیلی مرتبط هستند. دو بخش علوم پایه و علوم بالینی مبنای فعالیت اعضای هیئت علمی مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد به شمار می‌روند. همچنین باید بدانید که تمام دوره‌های پزشکی بالینی در بیمارستان‌ها و موسسات آموزشی شهر بوستون برگزار می‌شوند. لازم به ذکر است که این بیمارستان‌ها و موسسات همگی وابسته به دانشگاه هاروارد هستند. از جمله بیمارستان‌ها و موسسات وابسته به موسسه آموزش عالی هاروارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمارستان بریگهام
 • بیمارستان عمومی ماساچوست
 • بیمارستان کودکان بوستون
 • درمانگاه گوش و حلق و بینی در ماساچوست

باید بدانید رشته‌هایی که در مقطع کارشناسی ارشد مدرسه پزشکی هاروارد ارائه می‌شوند، رشته‌هایی مانند انفورماتیک بیومدیکال، تحقیقات بالینی، بهداشت جهانی، ایمنی‌شناسی و موارد دیگر هستند. در مقطع دکترای مدرسه پزشکی هاروارد رشته‌هایی مانند بیوفیزیک، بیولوژی شیمیایی، عصب‌شناسی، ویروس‌شناسی، تکنولوژی‌های علوم زیستی گفتاری و شنوایی، بیوانفورماتیک و موارد دیگر ارائه می‌شوند.

هزینه‌های تحصیل در موسسه آموزش عالی هاروارد

متقاضیان تحصیل در دانشگاه هاروارد، قبل از هر اقدامی باید درباره هزینه‌های تحصیل در این موسسه آموزش عالی تحقق کرده و طبق بودجه خود برنامه‌ریزی کنند. باید بدانید که میانگین هزینه شهریه دانشگاه هاروارد برای دانشجویان بین‌المللی حدود ۵۴ هزار دلار آمریکا خواهد بود. لازم به ذکر است که این میزان هزینه برای دوره‌های تمام‌وقت باید پرداخت شود. باید اشاره کرد که هزینه‌های جانبی، اجاره خوابگاه، غذا و موارد دیگر هم به هزینه‌های تحصیل در دانشگاه هاروارد و کشور آمریکا اضافه خواهد شد. باید بدانید که تمام این هزینه‌ها سالانه باید پرداخت شوند که در مجموع نزدیک به ۷۶ هزار دلار خواهند بود.

انواع بورسیه تحصیلی دانشگاه هاروارد و شرایط اخذ آن‌ها

با توجه به هزینه‌های بالای تحصیل در دانشگاه هاروارد، بسیاری از دانشجویان در تلاش برای اخذ بورسیه هستند. خوشبختانه موسسه آموزش عالی هاروارد مجموعه‌ای از بورسیه‌های تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می‌شود. این بورسیه‌های تحصیلی شامل کمک‌های مالی، مشاغل دانشجویی، معافیت‌های مالی و موارد دیگر می‌شوند. جالب است بدانید که معمولا با بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه هاروارد تقریبا تمام نیازهای مالی دانشجو برآورده خواهد شد. حدود ۲۰ درصد دانشجویان موسسه آموزش عالی هاروارد با داشتن بورسیه هیچ هزینه‎ای برای تحصیل پرداخت نمی‌کنند.

باید بدانید که در حدود ۵۵ دانشجویان این دانشگاه در واقع دانشجویانی هستند که با بورسیه تحصیل مبتنی بر نیاز برای تحصیل به آمریکا مهاجرت کرده‌اند. دانشکده هنر و علوم دانشگاه هاروارد بیش از دو هزار وجوه وقف و هدیه فردی را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند انواع وام‌ها و کمک‌های مالی فدرال را دریافت کنند. این افراد امکان دریافت تمام کمک‌های موجود در موسسه آموزش عالی هاروارد را دارند. داشتن مدارک مالی اضافی در هنگام درخواست پذیرش برای درخواست کمک مالی ضروری خواهد بود.

باید بدانید که دانشگاه هاروارد هر سال بیش از یک میلیارد دلار بودجه برای کمک‌های مالی و بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد. میانگین میزان کمک‌هزینه پرداختی به دانشجویان در دانشگاه هاروارد حدود ۱۲ هزار دلار است. باید بدانید که دانشجویانی که خانواده آن‌ها کمتر از ۶۵ هزار دلار درآمد سالانه دارند، از پرداخت شهریه موسسه آموزش عالی هاروارد معاف هستند. دانشجویانی که خانواده آن‌ها بین ۶۵ هزار تا ۱۵۰ هزار دلار درآمد سالانه دارند، تنها باید ۱۰ درصد از شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. از جمله بورسیه‌های تحصیلی قابل ارائه دانشگاه هاروارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه‌های تحصیل در موسسه آموزش عالی هاروارد

 • بورسیه تحصیلی بنیاد جوزف کالینز
 • کمک‌هزینه‌های رشته‌های انرژی و محیط زیست
 • بورسیه دانش‌پژوهان دانشگاهی برای دانشجویان بین‌المللی که در هر سال به چهار نفر با مبلغ ۶۷ هزار دلار پرداخت می‌شود

موقعیت‌های شغلی برای دانشجویان در دانشگاه هاروارد

یکی از موقعیت‌های شغلی محبوب دانشگاه هاروارد، مشاغل MBA هستند. موسسه آموزش عالی هاروارد این فرصت‌های شغلی را با مزایایی مانند دریافت حقوق از شرکت‌های مشهور جهان به فارغ‌التحصیلان معرفی می‌کند. دانشجویانی که در رشته‌های جراحی مغز و اعصاب دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شده‌اند، بالاترین حقوق سالانه را در میان رشته‌های پزشکی دریافت می‌کنند. میانگین درآمد سالانه این افراد حدود 402 هزار دلار برآورد شده است.

بیشتر دانشجویانی که در مدرسه بازرگانی هاروارد فارغ‌التحصیل می‌شوند، فرصت‌های شغلی بسیار عالی و مطمئنی در شرکت‌هایی مانند گوگل، اپل و فیس‌بوک خواهند داشت. لازم به ذکر است که هر سال دانشگاه هاروارد نمایشگاه‌های شغلی بسیاری را در سطوح مختلف برگزار می‌کند. به این ترتیب فارغ‌التحصیلان موسسه آموزش عالی هاروارد می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

به طور کلی میانگین درآمد فارغ‌التحصیلان دانشگاه هاروارد حدود 91 هزار دلار در سال برآورد شده است. باید بدانید که دانشگاه هاروارد به دلیل سطح بسیار بالای خود در بیشتر مواقع با دانشگاه MIT به عنوان برترین دانشگاه سراسر دنیا مقایسه می‌شود. چرا که هر دو دانشگاه در زمینه آموزش نیروی کار متخصص و سطح بالا فعال هستند. همچنین در میان برترین موسسات آموزش عالی جهان در این زمینه قرار دارند.

پردیس موسسه آموزش عالی هاروارد

موسسه آموزش عالی هاروارد سه پردیس اصلی دارد که در شهرهای کمبریج، آلستون و لانگ وود بوستون قرار گرفته‌اند. پردیس دانشگاه هاروارد شامل ۱۰ بیمارستان، ۲۸ کتابخانه، ۱۲ ساختمان مسکونی و چند ساختمان دانشگاهی و اداری می‌شود. لازم به ذکر است که در این پردیس پنج موزه، دو تئاتر و سه مرکز ورزشی نیز وجود دارد. باید اشاره کرد که کتابخانه دانشگاه هاروارد در حدود ۴۰۰ سال قبل تاسیس شده و قدیمی‌ترین مجموعه کتابخانه در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود.

جالب است بدانید که دانشگاه هاروارد ۴۲ تیم ورزشی دانشگاهی دارد و مسابقات درون دانشکده‌ای ورزش برای دانشجویان برگزار می‌کند. موسسه آموزش عالی هاروارد با بیش از ۴۵۰ سازمان دانشجویی همکاری می‌کند تا دانشجویان بتوانند فعالیت‌های تفریحی متنوعی را انجام دهند. جالب است بدانید که بیش از ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه هاروارد حداقل در یک رشته ورزشی فعالیت می‌کنند.

وضعیت خوابگاه و محل اقامت دانشجویان دانشگاه هاروارد

موسسه آموزش عالی هاروارد ۱۲ ساختمان را برای اقامت دانشجویان خود در نظر گرفته است. از این میان چهار ساختمان متعلق به دانشکده هنر و علوم دانشگاه هاروارد بوده و چند ساختمان دیگر خارج از دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد. در این ساختمان‌ها امکاناتی مانند سالن استراحت، کتابخانه و فضاهای تفریحی قرار داده شده است.

اقامتگاه‌های داخل دانشگاه هاروارد امکانات زیادی مانند وای‌فای، آشپزخانه با تمام وسایل، خدمات خشک‌شویی و موارد دیگر دارند. در هر سالن چند ماشین لباسشویی، خشک‌کن و آزمایشگاه کامپیوتر قرار داده شده‌اند. لازم به ذکر است برای دانشجویان معلول نیز اقامتگاه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. باید بدانید که هزینه رزرو خوابگاه در دانشگاه هاروارد حدودا بین ۱۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار آمریکا خواهد بود.

دانشجویان این امکان را دارند که با پرداخت ماهانه هزینه‌ای بین 1500 تا 3000 دلار در خارج از دانشگاه، خوابگاه بگیرند. باید بدانید که موسسه آموزش عالی هاروارد در خارج از دانشگاه 60 ملک در اختیار دارد که برای اجاره دادن به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان برای اجاره این خانه‌ها می‌توانند وارد پورتال Harvard Off-Campus Housing  شوند و در آن ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که آپارتمان‌های متعلق به هاروارد در انواع مختلفی مانند یک‌خوابه، دوخوابه، سه‌خوابه، چهارخوابه، سوئیت و موارد دیگر در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند.

فارغ‌التحصیلان معروف دانشگاه هاروارد را بشناسید

شعار موسسه آموزش عالی هاروارد در ابتدا «حقیقت در خدمت مسیح و کلیسا» بود، اما در حال حاضر این شعار به کلمه حقیقت (Veritas) تغییر پیدا کرده است. شاید جالب باشد بدانید که دانشگاه هاروارد نشریه‌های متنوعی دارد که شامل کتاب‌ها و مجلات مختلفی می‌شوند. یکی از معتبرترین نشریه‌های این دانشگاه، مرور هاروارد بر کسب‌وکار (Harvard Business Review) است.

افراد بسیار برجسته‌ای در دنیا از موسسه آموزش عالی هاروارد فارغ‌التحصیل شده‌اند. یکی از معروف‌ترین این افراد مارک زاکربرگ مدیرعامل و بنیان‌گذاری فیس‌بوک است. ماروین مینسکی یکی دیگر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه هاروارد بوده که با عنوان پدر هوش مصنوعی شناخته می‌شود. ویلیام مولتوت مارستون که مخترع یکی از اولین دروغ‌سنج‌ها بود، از موسسه آموزش عالی هاروارد فارغ‌التحصیل شده است.

فارغ‌التحصیلان معروف دانشگاه هاروارد

شاید جالب باشد بدانید که برخی از رئیس‌جمهورهای تاریخ ایالات متحده آمریکا نیز از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شده‌اند. از جمله این افراد می‌توان به باراک اوباما و همسرش میشل اوباما، جورج دبلیو بوش، جان اف کندی، فرانکلین و تئودور روزولت به همراه ال گور معاون بیل کلینتون اشاره کرد. جالب است بدانید بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت و هلن کلر از دیگر فارغ‌التحصیلان مشهور دانشگاه هاروارد هستند.

انواع ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا

اولین قدم برای مهاجرت تحصیل به آمریکا و تحصیل در موسسه آموزش عالی هاروارد، اخذ ویزای تحصیل آمریکا است. برای اخذ ویزا ابتدا باید از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید. باید بدانید که نوع ویزای تحصیلی آمریکا با توجه به دانشگاه محل تحصیل و مقطع تحصیلی تعیین می‌شود. به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی F-1 و M-1 در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. ویزای F-1 برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل به صورت تمام‌وقت را دارند از سوی دولت آمریکا صادر می‌شود. باید بدانید که ویزای M-1 هم برای تحصیل تمام‌وقت در آمریکا است با این تفاوت که ویزای M-1 برای دانشجویان رشته‌های فنی و حرفه‌ای صادر خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای تحصیلی آمریکا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • فرم تکمیل شده DS-160
 • نامه پذیرش از دانشگاه هاروارد
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • گواهی سلامت جسمی و روحی
 • بیمه درمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مشخص کردن زمان مصاحبه
 • تعیین محل اقامت
 • نسخه ترجمه شده تمام مدارک
دانشگاه آکسفورد انگلستان

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد یکی از رویای تحصیلی دانشجویان بین‌المللی است. این دانشگاه چندین سالی است که به عنوان بهترین دانشگاه در جهان شناخته می‌شود و تقریبا هیچ دانشگاهی از نظر جایگاه علمی توانایی رقابت با آن را ندارد. از نظر قدمت هم دانشگاه آکسفورد در رده قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان با بیش از ۹۰۰ سال قدمت قرار می‌گیرد.

سخن آخر

مهاجرت به آمریکا و تحصیل در موسسه آموزش عالی هاروارد رویای بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا است. این موسسه آموزش عالی با قدمت ۴۰۰ سال یکی از برترین دانشگاه‌های سراسر دنیا به شمار می‌رود. پذیرش در این دانشگاه شرایط و مراحلی دارد که ممکن است کمی دشوار باشد. اما خوشبختانه امکان اخذ بورسیه و کاهش هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه وجود دارد.

برای آگاهی از شرایط دقیق تحصیل در موسسه آموزش عالی هاروارد، انجام مراحل اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی بهتر است که از یک مشاور مهاجرتی مجرب کمک بگیرید. هرمس اپلای یکی از برترین موسسات مهاجرتی در سراسر کشور است. شما می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره‌ای کارشناسان حرفه‌ای ما در هرمس اپلای در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا و پذیرش در دانشگاه هاروارد، در این موسسه آموزش عالی تحصیل کنید و در کشور آمریکا اقامت داشته باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه تحصیل در دانشگاه هاروارد چقدر است؟
تحصیل در دانشگاه هاروارد به طور میانگین حدود ۵۴ هزار دلار هزینه دارد که به همراه هزینه‌های جانبی به حدود ۷۶ هزار دلار می‌رسد.
نمره مدرک آیلتس برای دریافت پذیرش از دانشگاه هاروارد چند است؟
مدرک آیلتس شما برای مقطع کارشناسی در دانشگاه هاروارد باید حداقل نمره ۶.۵ داشته باشد. همچنین برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷.۵ ارائه دهید.
آیا می‌توان در دانشگاه هاروارد خوابگاه گرفت؟
بله. دانشگاه هاروارد ۱۲ ساختمان را برای خوابگاه دانشجویان در نظر گرفته است. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای در حدود ۱۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار در دانشگاه هاروارد خوابگاه اجاره کنید. باید بدانید که هاروارد ۶۰ ساختمان دیگر در خارج از محیط دانشگاه در اختیار دارد که برای اجاره آن‌ها به هزینه‌ای در حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار نیاز خواهید داشت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای