محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند به کشور کانادا مهاجرت کنند. سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا بر مبنای امتیازبندی کار میکند. در این سیستم به هر یک از متقاضیان مهاجرت بر اساس معیارهایی همچون میزان تحصیلات، سن و سوابق کاری امتیازاتی اعطا می‌شود. در صورت کسب امتیازات کافی متقاضیان برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای این کشور واجد شرایط خواهند شد. در ادامه درباره محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد.

در نظر داشته باشید اداره مهاجرت کشور کانادا در هر سال با توجه به نیازهای بازار کار کانادا برخی از قوانین و معیارهای اعطای امتیاز به مهاجران را تغییر می‌دهد. از این جهت ممکن است برخی از معیارهای اعطای امتیاز برای متقاضیان مهاجرت در سال‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشد. ذکر این نکته حائز اهمیت است مهاجرت از طریق برنامه کارکنان ماهر یا اسکیل ورکر تنها از طریق سیستم امتیازبندی میسر است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نحوه اعطای امتیازها در سیستم مهاجرتی کشور کانادا و چگونگی محاسبه آنها به‌صورت آنلاین

به‌طورکلی می‌توان راه‌های اخذ ویزای کشور کانادا را در دو گروه کلی دسته‌بندی کرد. برای اخذ برخی از ویزاهای کانادا صرفاً نظر افسر اداره مهاجرت به‌عنوان معیار اصلی در نظر گرفته می‌شود. شایان‌ذکر است احتمال ریجکت شدن درخواست ویزا در چنین مواقعی بسیار بیشتر از سیستم امتیازبندی خواهد بود. در سیستم امتیازبندی در صورت اخذ امتیاز کافی پس از محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا ویزای این کشور به افراد تعلق خواهد گرفت.

سیستم امتیازبندی برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر یا کارکنان ماهر دارای دو مرحله کلی است. در مرحله ابتدایی جهت موفقیت باید بیش از شصت و هفت امتیاز از جدول امتیازبندی کشور کانادا کسب کنید. در صورت عدم کسب امتیاز کافی باید با اخذ مدارک تحصیلی در مقطع بالاتر یا بیشتر کردن سوابق کاری دوباره برای مهاجرت اقدام کرد.

برای مرحله دوم متقاضیان جهت موفقیت باید حداقل حدود ۳۹ درصد از تمامی امتیازهای موجود را کسب کنند. در نظر داشته باشید تعداد کلی امتیازات برای مرحله دوم سیستم امتیازبندی، هزار و دویست است. پس از آن برای اخذ ویزای کانادا واجد شرایط خواهید شد. در ادامه به میزان امتیاز اعطایی بابت هر یک از معیارهای متقاضیان بیشتر می‌پردازیم.

محاسبه آنلاین میزان امتیازات سوابق تحصیلی در مرحله اول سیستم مهاجرتی کشور کانادا

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد، سوابق تحصیلی متقاضیان مهاجرت است. در سیستم امتیازبندی، میزان امتیازات اعطایی به هر متقاضی تا حد زیادی به سطح مدارک تحصیلی آنها بستگی دارد. افرادی که دارای مدرک دکتری هستند بیشترین میزان امتیاز را در این بخش اخذ خواهند کرد. شایان‌ذکر است این افراد بیست و پنج امتیاز در این بخش دریافت می‌کنند.

برای مرحله اول، در هنگام محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا میزان امتیاز اعطایی به دارندگان مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس تفاوت چندانی ندارد. در واقع در این مرحله به دارندگان مدرک کارشناسی بیست و یک امتیاز و به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد بیست و سه امتیاز اعطا می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است در سیستم امتیازبندی به دارندگان مدرک کاردانی نیز نوزده امتیاز تعلق می‌گیرد.

چنانچه متقاضی مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس انتری دارای مدرک آکادمیک نباشد، میزان امتیاز اعطایی به آن فرد از بخش تحصیلات بسیار کم خواهد بود. طبق قوانین اداره مهاجرت کشور کانادا، متقاضیان اخذ ویزا بدون داشتن مدرک آکادمیک تنها پنج امتیاز از این بخش اخذ خواهند کرد. شایان‌ذکر است شانس این افراد برای اخذ ویزا به طور قابل‌توجهی کمتر خواهد بود.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین میزان امتیازات سوابق تحصیلی برای مرحله دوم

در مرحله دوم نیز همانند مرحله ابتدایی دوباره به افراد بابت معیارهای مختلف امتیازاتی تعلق می‌گیرد. متقاضیان مهاجرت به کانادا در این مرحله پس از محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا باید حداقل امتیازی بالاتر از چهارصد و شصت و پنج کسب کنند. در نظر داشته باشید مقیاس امتیازدهی در مرحله دوم به طور کامل با مرحله ابتدایی تفاوت دارد. در این مرحله به افراد با مدرک کارشناسی صد و بیست امتیاز از جدول تعلق می‌گیرد.

میزان امتیاز اعطایی در این مرحله به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد نیز در حدود ۱۳۶ است. در نظر داشته باشید چنانچه متقاضیان متأهل باشند میزان امتیازات اعطایی به آنها بابت مدرک تحصیلی اندکی کمتر خواهد بود. دارندگان مدرک دکتری در مرحله دوم سیستم امتیازبندی مهاجرت به کشور کانادا ۱۵۰ امتیاز دریافت خواهند کرد.

در مرحله دوم سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا به‌تمامی افرادی که دارای مدرک کاردانی یا معادل آن باشند ۹۸ امتیاز تعلق می‌گیرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است در مرحله دوم به افرادی که دارای مدرک آکادمیک نباشند امتیاز اندکی تعلق می‌گیرد. این افراد در مرحله دوم تنها سی امتیاز از بخش تحصیلات جدول امتیازها دریافت می‌کنند.

معیارهای اعطای امتیازها در سیستم مهاجرتی کانادا

محاسبه آنلاین میزان امتیازات برای سن متقاضیان در سیستم مهاجرت به کانادا

از میان معیارهای مهم برای مهاجرت می‌توان به سن متقاضیان اشاره کرد. در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر، اداره مهاجرت کشور کانادا تمایل بیشتری به اعطای ویزا به افراد جوان دارد. در واقع متقاضیان در محدوده سنی هجده تا سی و پنج سال راحت‌تر می‌توانند از طریق سیستم امتیازبندی ویزا اخذ کنند. برای مرحله ابتدایی در حین محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا به افراد با سن بین ۱۸ تا ۳۵ سال دوازده امتیاز تعلق خواهد گرفت.

در نظر داشته باشید افرادی که دارای سن بالای ۳۵ سال هستند به‌ازای هرسال سن بیشتر از سی و پنج، یک امتیاز کمتر اخذ خواهند کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است به متقاضیانی که دارای سن بالاتر از ۴۷ سال باشد هیچ امتیازی از این بخش تعلق نمی‌گیرد. به‌طورکلی شانس متقاضیان با سن بالای چهل سال برای اخذ ویزای کشور کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا کمتر است.

متقاضیانی که دارای سن بالاتری هستند می‌توانند با اخذ مدارک تحصیلی در مقاطع بالاتر یا بیشتر کردن سابقه کاری خود میزان امتیازهایشان را بالا ببرند. در نظر داشته باشید این افراد می‌توانند از روش‌های دیگر همچون روش ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای کشور کانادا اقدام کنند.

محاسبه آنلاین میزان امتیازات برای سوابق کاری در سیستم مهاجرت به کانادا

سوابق کاری یکی از مهم‌ترین معیارهای تعیین‌کننده میزان امتیازات کلی برای مهاجرت به کشور کاناداست. در هنگام محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا به‌تمامی متقاضیان باتوجه‌به میزان سوابق کاری‌شان امتیازاتی تعلق خواهد گرفت. شایان‌ذکر است اکثر افرادی که خواهان مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس انتری هستند حداقل یک سال سابقه کاری دارند. در صورت داشتن دوازده ماه سابقه کاری به افراد نه امتیاز در محله ابتدایی سیستم مهاجرتی اعطا خواهد شد.

چنانچه میزان سوابق کاری متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری بالاتر از ۳۶ ماه باشد به آنها یازده امتیاز تعلق می‌گیرد. باسابقه کاری بیش از شصت ماه نیز تعداد امتیازات اعطایی به افراد سیزده خواهد بود. در نظر داشته باشید مقیاس تعیین شده جهت اعطای امتیاز بابت سوابق کاری در سیستم اکسپرس انتری برای مرحله دوم متفاوت خواهد بود.

برخی از افراد از سمت یک کارفرمای دارای تابعیت کشور کانادا دعوت‌نامه کاری دریافت کرده‌اند. چنانچه دارای دعوت‌نامه کاری باشید در هنگام محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا برای شما ده امتیاز تعلق خواهد گرفت. شایان‌ذکر است کارفرمای موردنظر برای ارائه دعوت‌نامه باید دارای مجوز از سمت وزارت کار کشور کانادا باشد.

سوابق کاری یکی از مهم‌ترین معیارهای تعیین‌کننده میزان امتیازات کلی برای مهاجرت به کشور کاناداست. در هنگام محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا به‌تمامی متقاضیان باتوجه‌به میزان سوابق کاری‌شان امتیازاتی تعلق خواهد گرفت. شایان‌ذکر است اکثر افرادی که خواهان مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس انتری هستند حداقل یک سال سابقه کاری دارند. در صورت داشتن دوازده ماه سابقه کاری به افراد نه امتیاز در محله ابتدایی سیستم مهاجرتی اعطا خواهد شد.

چنانچه میزان سوابق کاری متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری بالاتر از ۳۶ ماه باشد به آنها یازده امتیاز تعلق می‌گیرد. باسابقه کاری بیش از شصت ماه نیز تعداد امتیازات اعطایی به افراد سیزده خواهد بود. در نظر داشته باشید مقیاس تعیین شده جهت اعطای امتیاز بابت سوابق کاری در سیستم اکسپرس انتری برای مرحله دوم متفاوت خواهد بود.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین امتیازات برای سطح زبان متقاضیان در مرحله ابتدایی سیستم مهاجرت به کانادا

در مرحله ابتدایی سیستم امتیازبندی در هنگام محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا برای سطح زبان متقاضیان امتیازاتی تعیین شده است. برای کسب امتیاز از این بخش باید دارای مدرک CLB 7 یا بالاتر باشید. ذکر این نکته حائز اهمیت است داشتن آیلتس 6.5 معادل CLB با نمره هفت محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید افراد با این سطح زبان انگلیسی در مرحله ابتدایی شانزده امتیاز از جدول کسب خواهند کرد.

چنانچه متقاضیان سطح زبان قوی‌تری داشته باشد، میزان امتیازات تعلق‌گرفته به آنها نیز بیشتر خواهد بود. به متقاضیان دارای CLB با نمره هشت که معادل آیلتس با نمره 7.5 است در حدود بیست امتیاز تعلق می‌گیرد. افرادی که دارای CLB با نمره نه یا بالاتر باشند نیز بیست و چهار امتیاز از این بخش اخذ خواهند کرد. در نظر داشته باشید مدرک آیلتس معادل برای چنین نمره‌ای در CLB حدود هشت است.

درصورتی‌که علاوه بر مدرک زبان انگلیسی دارای مهارت‌هایی در زبان فرانسوی نیز باشید میزان امتیازاتتان بیشتر خواهد شد. ذکر این نکته حائز اهمیت است زبان فرانسوی و انگلیسی هر دو به‌عنوان زبان رسمی کشور کانادا به‌حساب می‌آیند. بااین‌وجود تسلط بر زبان فرانسوی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا الزامی نخواهد بود.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین میزان امتیازات برای دستاوردهای همسر متقاضی در مرحله ابتدایی

بسیاری از متقاضیانی که برای اخذ ویزا از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام می‌کنند متأهل هستند. در هنگام محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا برای معیارهایی همچون سابقه کاری، میزان تحصیلات و سطح زبان همسر افراد امتیازهایی تعیین شده است. چنانچه همسر متقاضی دارای سابقه کار در کانادا باشد برای متقاضی ده امتیاز در سیستم در نظر گرفته می‌شود. درصورتی‌که همسر متقاضی در دانشگاه‌های کانادا تحصیل‌کرده باشد، به متقاضی پنج امتیاز اعطا می‌شود.

اقوام درجه یک برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا در این کشور زندگی می‌کنند. درصورتی‌که اقوام درجه یک متقاضی در کانادا زندگی کند، در حین محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا برای این افراد پنج امتیاز بیشتر لحاظ خواهد شد. ذکر این نکته حائز اهمیت است اقوام متقاضی باید دارای کارت اقامت دائم کانادا باشند. بدون داشتن کارت اقامت دائم برای متقاضیان امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد.

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم برخی از قوانین مهاجرتی کشور کانادا به طور مرتب در هرسال دچار تغییراتی می‌شود. در صورت تمایل با دریافت مشاوره از متخصصان حقوقی می‌توانید شانس خود برای موفقیت در گذراندن مراحل مهاجرت را بالا ببرید.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه آنلاین میزان امتیازات برای مرحله دوم جهت اخذ ویزای کشور کانادا

معیارهای در نظر گرفته‌شده برای مرحله دوم سیستم امتیازبندی همانند مرحله ابتدایی است. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورت که سن متقاضیان بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشد در مرحله دوم ۱۱۰ امتیاز دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید تنها سی تا پنجاه‌درصد شرکت‌کنندگان در مرحله دوم سیستم امتیازبندی موفق به اخذ ویزا می‌شوند. به‌طورکلی موفقیت در اخذ ویزا پس از محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا تا حد زیادی به ظرفیت تعیین‌شده در آن سال بستگی دارد.

در هرسال اداره مهاجرت کانادا برای اعطای ویزا به متقاضیان از طریق برنامه اسکیل ورکر ظرفیتی مشخص تعیین می‌کند. چنانچه طرفیت تعیین‌شده در یک سال بیشتر باشد شانس تمامی متقاضیان بالاتر خواهد بود. شایان‌ذکر است در صورت تسلط بر زبان انگلیسی در مرحله دوم به متقاضیان مهاجرت به کانادا صد و شصت امتیاز اعطا خواهد شد.

معمولاً نتایج نهایی برنامه اکسپرس انتری پس از محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا طی چند هفته مشخص خواهد شد. برنامه اکسپرس انتری محبوب‌ترین برنامه مهاجرتی کانادا محسوب می‌شود. شایان‌ذکر است در صورت موفقیت در این برنامه می‌توانید برای اخذ ویزای کاری خود اقدام کنید. فرایند حقوقی اخذ ویزا ممکن است چند هفته طول بکشد.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا برای ایرانیان چیست؟

مهاجرت خانوادگی به کانادا

اگر از متقاضیان مهاجرت خانوادگی به کانادا هستید این مقاله ما را دنبال کنید تا بتوانید اطلاعات ارزشمندی در این خصوص بدست اورید. با مطالعه مقاله پیش رو خواهید توانست تصمیم نهایی خود را درباره مسئله مهاجرت بگیرید.

کلام آخر

در صورت تمایل به اخذ ویزای کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری باید در حین محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا امتیاز کافی کسب کنید. شایان‌ذکر است در این سیستم امتیازها بر اساس معیارهایی همچون سطح زبان، تحصیلات و سوابق کاری به افراد اعطا می‌شود. از میان دیگر مواردی که در تعداد امتیاز متقاضیان تأثیر می‌گذارد می‌توان به داشتن اقوام درجه یک در خاک کانادا اشاره کرد. با کسب امتیاز کافی در مرحله دوم، متقاضیان برای اخذ ویزا واجد شرایط خواهند شد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
امتیاز لازم برای مهاجرت به کشور کانادا چقدر است؟
شما برای مهاجرت به کانادا میبایست در مرحله ابتدایی ۶۷ امتیاز و در مرحله دوم حدود ۳۹ از جدول امتیازبندی کانادا را کسب کنید.
برای محاسبه امتیازبندی برای مهاجرت به کانادا چه معیارهایی محاسبه میشوند؟
معیارهایی مانند: سوابق تحصیلی، سن متقاضی، سوابق کاری، سطح زبان، تاهل متقاضی و…
امکان تغییر معیارهای اعطای امتیاز وجود دارد؟
بله، اداره مهاجرت کانادا هر ساله ممکن است باتوجه به نیازهای بازار کار کانادا برای مهاجرینی که قصد کار در این کشور را دارند برخی قوانین و معیارهای خود را تغییر بدهد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
M
1 سال قبل

با سلام. من متوجه نمیشم،چطور با توجه به حداقل شرایط اسکیل ورکر کانادا،فرد میتونه به 67 امتیاز اولیه برسه؟

من خودم 28 سالمه و فوق دیپلم انسانی دارم+نصاب ام دی اف(2 سال) و قراره دوره آیلتس شرکت کنم. با توجه به چنین شرایطی،اگه آیلتس 7 بگیرم شانسی برای من هست؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  M
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
با مدرک فوق دیپلم متاسفانه امتیازتون نمیرسه.

کادر هرمس اپلای