ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستند. اخذ ویزای کارآفرینی یکی از راه‌های مهاجرت به کشور کانادا محسوب می‌شود. کانادا یکی از برترین کشورها برای کارآفرینان است. در صورت تمایل به اخذ ویزای کارآفرینی باید در این کشور یک بیزینس تأسیس کنید. استخدام چند کارمند با تابعیت کانادایی برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. در ادامه درباره شرایط اخذ ویزای کارآفرینی کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد.

متقاضیان اخذ ویزای کارآفرینی باید سرمایه نسبتاً بالایی داشته باشند. در واقع با سرمایه محدود نمی‌توان یک تجارت برای استخدام افراد خارجی تأسیس کرد. سرمایه موردنیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی در کشور کانادا به عوامل متعددی بستگی دارد. میزان سرمایه لازم برای تأسیس بیزینس در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است. قوانین استان‌های مختلف کانادا برای ایجاد بیزینس نیز با یکدیگر تفاوت دارند. فرایند حقوقی صدور ویزای کارآفرینی کشور کانادا نسبتاً پیچیده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا

طبق قوانین کانادا سرمایه‌داران خارجی در تمامی استان‌های این کشور می‌توانند با تأسیس یک بیزینس و استخدام چند فرد ویزای کارآفرینی کانادا را اخذ کنند. این افراد پس از مدتی برای اخذ کارت اقامت دائم و به دنبال آن پاسپورت کشور کانادا نیز واجد شرایط می‌شوند. برخی از استان‌های کانادا مانند نیوفاندلند و بریتیش کلمبیا ویزای کارآفرینی را برای متقاضیان سریع‌تر صادر می‌کنند. دارندگان این نوع ویزا برای همسر و فرزندان خود نیز می‌توانند ویزای کانادا را بگیرند.

تمامی متقاضیان اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا باید مدرک اتمام دبیرستان داشته باشند. داشتن مدرک دانشگاهی برای اخذ این نوع ویزا الزامی به‌حساب نمی‌آید. در صورت تمایل به اخذ ویزای کارآفرینی کانادا داشتن چند ماه سابقه کاری ضروری است. تسلط بر زبان انگلیسی برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید.

در اکثر استان‌های کانادا برای متقاضیان اخذ ویزای کارآفرینی محدودیت سنی وجود دارد. در واقع متقاضیان درصورتی‌که بیشتر از شصت سال سن داشته باشند، نمی‌توانند برای اخذ ویزای کارآفرینی اقدام کنند. بیزینس پلن یا طرح تجاری افراد برای تأسیس بیزینس باید توسط دولت فدرال کشور کانادا تأیید شود. دارندگان ویزای کارآفرینی کشور کانادا تحت پوشش بیمه سلامت این کشور قرار می‌گیرند.

شرایط کلی برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا

بررسی لیست مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا

در تمامی استان‌های کانادا برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا باید طرح تجاری داشته باشید. از میان سایر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا می‌توان به گواهی تمکن مالی اشاره کرد. در صورت تمایل به اخذ این نوع مدرک باید از گردش حساب‌های بانکی‌تان یک گزارش تهیه کنید.  مدرک clb  برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. در صورت تمایل به اخذ ویزای کارآفرینی باید گواهی سلامت نیز اخذ کنید.

داشتن گواهی عدم سوءپیشینه برای تمامی افرادی که خواهان دریافت ویزای کارآفرینی کشور کانادا هستند، الزامی به‌حساب می‌آید. در صورت تمایل به اخذ ویزای کارآفرینی باید مدارک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. در صورت تمایل به اخذ ویزای کارآفرینی استان کبک، ترجمه مدارک به زبان فرانسوی الزامی است.

تمامی متقاضیان اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا باید پاسپورت، با اعتبار بیش از شش ماه داشته باشند. ارائه پنج قطعه عکس جهت اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا باید مدارک مربوط به سوابق کاری خود را نیز به زبان انگلیسی ترجمه کنید. معمولاً فرایند بررسی مدارک برای صدور ویزا بین یک تا دو هفته طول می‌کشد. در صورت وجود نقص در مدارک احتمال ریجکت شدن درخواست اخذ ویزا وجود خواهد داشت.

مراحل حقوقی اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا

در ابتدا تمامی متقاضیان اخذ ویزای کارآفرینی کانادا مدارک موردنیاز برای اخذ این نوع ویزا را جمع‌آوری می‌کنند. پس از جمع‌آوری مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری و تنظیم طرح تجاری باید یک درخواست رسمی در اداره مهاجرت برای اخذ ویزای کارآفرینی ثبت کرد. در هنگام ثبت درخواست باید مدارک موردنیاز را به کارمندان اداره مهاجرت ارائه داد. در یک تقاضانامه رسمی باید دلایل تمایل به تأسیس یک تجارت در کشور کانادا را بیان کرد.

پس از ثبت درخواست کارمندان اداره مهاجرت فرایند بررسی مدارک برای صدور ویزا را آغاز می‌کنند. در نظر داشته باشید فرایند صدور ویزای کانادا برای افرادی که خواهان اخذ ویزای همراه نیز هستند، بیشتر طول می‌کشد. متقاضیان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان باید علاوه بر مدارک ذکرشده، سند ازدواج و گواهی تولد را نیز جهت صدور ویزا به اداره مهاجرت تحویل دهند. برای مهاجرت به کانادا می‌توانید با مؤسسه ما تماس بگیرید.

مدت اعتبار ویزای کارآفرینی کشور کانادا یک سال است. در صورت تمایل می‌توان پس از پایان این دوره نسبت به تمدید آن نیز اقدام کرد. اداره مهاجرت برای صدور ویزای کارآفرینی کانادا از متقاضیان هزار و پانصد دلار کانادا هزینه دریافت می‌کند. در هنگام دریافت ویزای کارآفرینی باید این هزینه را بپردازید.

هزینه موردنیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا

حداقل سرمایه موردنیاز برای تأسیس یک بیزینس در استان‌های مختلف کشور کانادا متفاوت است. در استان آلبرتا افراد برای تأسیس یک بیزینس باید حداقل دویست و پنجاه هزار دلار سرمایه اولیه داشته باشند. حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا در استان بریتیش کلمبیا نیز چهارصد هزار دلار است.

به‌طورکلی درصورتی‌که افراد خواهان سرمایه‌گذاری در استان‌های پرجمعیت کانادا باشند باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند. بسیاری از افراد خواهان تأسیس یک بیزینس در استان ساسکاچوان هستند. برای سرمایه‌گذاری در این استان باید حداقل دویست و سی هزار دلار سرمایه اولیه داشته باشید. این استان طی دو دهه اخیر از نظر اقتصادی به طور قابل‌توجهی رشد کرده است.

متقاضیان تأسیس یک بیزینس و اخذ ویزای کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا باید حداقل سیصد هزار دلار سرمایه اولیه داشته باشند. از میان سایر هزینه‌ها برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا می‌توان به هزینه لازم برای صدور ویزا و ترجمه مدارک اشاره کرد. کارآفرینان باید در کشور کانادا بین پنج تا ده نفر را استخدام کنند.

 

مزایای ویزای کارآفرینی کشور کانادا

امکان دریافت اقامت دائم از طریق اخذ ویزای کارآفرینی کانادا مزیت اصلی این نوع ویزا به‌حساب می‌آید. ویزای کارآفرینی کشور کانادا نسبت به ویزاهای کاری و تحصیلی طی مدت‌زمان کوتاه‌تری صادر می‌شود. تمامی دارندگان ویزای کارآفرینی کشور کانادا تحت پوشش بیمه سلامت کشور کانادا قرار می‌گیرند. از میان سایر مزایای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا می‌توان به الزامی نبودن داشتن مدرک دانشگاهی برای اخذ این نوع ویزا اشاره کرد.

پایین‌بودن احتمال ریجکتی، یکی از مزایای اصلی ویزای کارآفرینی کانادا به‌حساب می‌آید. به‌طورکلی احتمال ریجکت‌شدن ویزای کارآفرینی کشور کانادا به طور قابل‌توجهی کمتر از ویزای کاری یا تحصیلی است. با اخذ این ویزا و تمدید آن می‌توان پس از مدتی حق شهروندی کشور کانادا را نیز دریافت کرد. ازاین‌جهت بسیاری از متقاضیان دریافت حق شهروندی کشور کانادا نیز این نوع ویزا را اخذ می‌کنند.

داشتن اسپانسر برای اخذ اکثر ویزاهای کانادا الزامی محسوب می‌شود. برای اخذ ویزای کارآفرینی نیازی به داشتن اسپانسر وجود ندارد. این موضوع یکی از مزایای اصلی این نوع ویزا نسبت ویزاهای کاری  محسوب می‌شود. در ادامه به نحوه دریافت اقامت و تابعیت کانادا برای دارندگان این نوع ویزا بیشتر می‌پردازیم.پ

مزایای ویزای کارآفرینی کشور کانادا

رفع ریجکتی ویزای کارآفرینی کشور کانادا و شرایط تنظیم درخواست تجدیدنظر

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم احتمال ریجکتی ویزای کارآفرینی کشور کانادا بسیار پایین است. بااین‌وجود در برخی از مواقع درخواست اخذ ویزای کارآفرینی ریجکت می‌شود. در نامه ریجکتی، کارمندان اداره مهاجرت کشور کانادا به دلایل ریجکتی ویزا را بیان می‌کنند. رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای کارآفرینی کانادا وجود ضعف در طرح تجاری ارائه شده به اداره مهاجرت است.

از میان سایر دلایل رایج برای ریجکت‌شدن درخواست اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا می‌توان به ناقص بودن مدارک لازم اشاره کرد. متقاضیان تا بیست و یک روز برای ثبت درخواست تجدیدنظر جهت رفع ریجکتی فرصت دارند. در صورت تمایل می‌توانید از مشاوران مهاجرتی برای تنظیم درخواست تجدیدنظر راهنمایی دریافت کنید.

مشاوران حقوقی در زمینه نگارش درخواست تجدیدنظر تجربه بسیار بالایی دارند. چنانچه افراد نواقص موجود در پرونده خود را پیش از ثبت درخواست تجدیدنظر رفع کرده باشند، احتمال رفع ریجکتی ویزا بالا خواهد بود. فرایند بررسی درخواست تجدیدنظر برای صدور ویزای کارآفرینی کشور کانادا بین پنج تا ده روز طول می‌کشد.

رفع ریجکتی ویزای کارآفرینی کشور کانادا و شرایط تنظیم درخواست تجدیدنظر

 بررسی شرایط تمدید ویزای کارآفرینی کشور کانادا

پس از پایان اعتبار ویزای کارآفرینی کانادا در صورت فعال‌بودن بیزینس تأسیس شده در این کشور می‌توان برای تمدید آن اقدام کرد. برای تمدید ویزای کارآفرینی باید تمامی مالیات‌های خود را به‌صورت کامل پرداخت کرده باشید. ارائه رسید پرداخت مالیات‌ها برای تمدید ویزا الزامی به‌حساب می‌آید. نرخ مالیات برای بیزینس‌ها در کانادا بین پانزده تا چهل درصد است. بیزینس‌های بزرگ‌تر معمولاً مالیات بیشتری را در هر سال پرداخت می‌کنند.

معمولاً یک ماه پیش از اتمام اعتبار ویزا باید برای تمدید آن اقدام کرد. هزینه تمدید ویزای کارآفرینی کانادا دویست دلار است. در اداره مهاجرت کانادا یک فرم به‌تمامی متقاضیان تمدید ویزا اعطا می‌شود. تکمیل این فرم برای تمدید ویزای کارآفرینی کشور کانادا الزامی محسوب می‌شود. مدت اعتبار ویزای کارآفرینی پس از یک‌بار تمدید دو سال خواهد بود.

درصورتی‌که افراد برای همراهان خود نیز ویزا اخذ کرده باشند باید پس از تمدید ویزای خود برای تمدید ویزای همراه مجدداً به اداره مهاجرت مراجعه کنند. فرایند تمدید ویزای همراه مشابه فرایند تمدید ویزای کارآفرینی است. متقاضیان تمدید ویزای همراه باید به اداره مهاجرت کشور کانادا پنجاه و پنج دلار بپردازند.

بررسی شرایط دریافت کارت اقامت دائم کانادا برای دارندگان ویزای کارآفرینی

دارندگان ویزای کارآفرینی کانادا پس از پنج سال سکونت برای دریافت کارت اقامت دائم این کشور واجد شرایط می‌شوند. در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا باید به زبان انگلیسی به طور کامل تسلط داشته باشید. کارت اقامت دائم کشور کانادا برای دارندگان ویزای کارآفرینی در مدت‌زمان کوتاه‌تری صادر می‌شوند. از میان مدارک موردنیاز برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا می‌توان به ویزای کانادا و دو قطعه عکس اشاره کرد.

سوابق کیفری متقاضیان اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای دریافت کارت اقامت دائم کشور کانادا الزامی است. در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا باید در ابتدا برای اداره مهاجرت یک تقاضانامه نگارش کنید. امکان دریافت کارت اقامت دائم کشور کانادا برای همسر و فرزندان نیز وجود دارد.

فرایند صدور کارت اقامت دائم برای دارندگان ویزای کارآفرینی کانادا بین چهار تا نه هفته طول می‌کشد. هزینه صدور کارت اقامت دائم کشور کانادا پانصد و سی دلار است. ارائه رسید پرداخت این هزینه در هنگام تحویل کارت اقامت دائم کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. شایان‌ذکر است دارندگان کارت اقامت دائم کانادا تحت پوشش بیمه سلامت این کشور قرار می­گیرند.

بررسی شرایط دریافت کارت اقامت دائم کانادا برای دارندگان ویزای کارآفرینی

 

دریافت حق شهروندی پاسپورت کانادا برای دارندگان ویزای کارآفرینی این کشور

دارندگان ویزای کارآفرینی کانادا برای اخذ تابعیت این کشور نیز می‌توانند اقدام کنند. سی و شش ماه پس از دریافت کارت اقامت دائم، افراد برای اخذ حق شهروندی کشور کانادا واجد شرایط می‌شوند. تمامی متقاضیان اخذ تابعیت کشور کانادا باید در آزمون تاریخ و فرهنگ این کشور شرکت کنند. کسب نمره قبولی در این آزمون برای اخذ حق شهروندی کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. در صورت تمایل به اخذ تابعیت کشور کانادا باید سالیانه حداقل هفتاد و دو هزار دلار درآمد داشته باشید.

فرایند اعطای حق شهروندی کشور کانادا بین دو تا سه ماه طول می‌کشد. داشتن مدرک CLB سطح چهار یا بالاتر برای دریافت حق شهروندی کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. شهروندان کانادایی می‌توانند پاسپورت این کشور را نیز اخذ کنند. هزینه صدور پاسپورت کانادا صد و شصت دلار است. پاسپورت این کشور پنج سال اعتبار دارد.

راحت‌ترین راه اقامت کانادا

راحت‌ترین راه اقامت کانادا

در سال‌های اخیر، کشور کانادا به یکی از پرطرفدارترین مقاصد افرادی تبدیل شده است که قصد مهاجرت به کشور خارجی را دارند. گزینه‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؛ اما هر کدام از روش‌هایی که افراد با توسل به آنها اقدام به خروج از کشور کرده و ویزای اقامت در کانادا را دریافت می‌کنند دارای یک پروسه متفاوت بوده و سختی‌ها و دشواری‌ها بسیاری را در پیش دارند.

سخن آخر

برای دریافت مشاوره در خصوص مهاجرت می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید. ما در تلاش هستیم تا با برترین متخصصان حقوقی در زمینه مهاجرت بهترین مشاوره را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. مشاوران حقوقی مؤسسه هرمس اپلای تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزا و اقامت دائم برای متقاضیان مهاجرت دارند.

سرمایه‌داران می‌توانند با اخذ ویزای کارآفرینی کانادا به این کشور مهاجرت کنند. حداقل سرمایه موردنیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی کشور کانادا در استان‌های مختلف متفاوت است. افرادی که خواهان اخذ ویزای کارآفرینی هستند باید به اداره مهاجرت این کشور یک طرح تجاری ارائه دهند. استخدام چند فرد کانادایی برای دریافت ویزای کارآفرینی کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید. با ویزای کارآفرینی کشور کانادا می‌توان پس از مدتی اقامت دائم و حق شهروندی کانادا را نیز اخذ کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
متقاضیان دریافت ویزای کارآفرینی کانادا نیاز به مدرک تحصیلی دارند؟
داشتن مدرک اتمام دبیرستان الزامی میباشد اما نیاز به داشتن مدرک دانشگاهی نمیباشد.
افرادی که برای دریافت ویزای کارآفرینی این کشور اقدام میکنند الزام به داشتن گواهی عدم سوپیشینه هستند؟
بله، افرادی که خواستار دریافت ویزای کارآفرینی کانادا هستند میبایست گواهی عدم سوپیشینه خودشان را ارائه دهند.
حداقل سرمایه موردنیاز برای تأسیس یک بیزینس چقدر میباشد؟
میزان سرمایه در استان‌های مختلف متفاوت میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای