پذیرش تحصیلی کانادا 2022

پذیرش تحصیلی به کانادا

پذیرش تحصیلی به کانادا مطلبی است که در این مقاله به آن اشاره کردیم. افرادی که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارند همواره پذیرش تحصیلی کانادا یکی از گزینه‌های اصلی آن‌ها خواهد بود. کانادا در حال حاضر پذیرای ۱۳۰۰۰ دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف و با ملیت‌های متفاوت است. سطح کیفی و علمی دانشگاه‌های کانادا بالا بوده و به همین دلیل افراد زیادی از سراسر جهان خواستار پذیرش تحصیلی کشور کانادا در سال 2022 هستند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا در سه مرحله‌ی قبل از ورود به، در لحظه‌ی ورود به ، بعد از ورود به کانادا می توان اقدام کرد. بیشتر پرونده‌های مهاجرت تحصیلی مربوط به مرحله قبل از ورود به کانادا است. شخص متقاضی درخواست تحصیل خود را هنگامی که در کشور خودش است برای مرکز آموزشی مورد نظرش می‌فرستند و در صورت پذیرش تحصیلی کانادا می‌تواند برای مهاجرت اقدام نماید.

برای افرادی که در حال حاضر با ویزای تحصیلی در کانادا حضور دارند و اکنون قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند می‌توانند در خواست ویزای تحصیلی بعد از ورود به کانادا را بدهند. همچنین کسانی که با ویزای کار  کانادا مهاجرت کرده اند و الان قصد تبدیل ویزای خود به ویزای تحصیلی دارند این امکان مهیا است.

برای گرفتن پذیرش تحصیلی کشور کانادا نیاز به داشتن پذیرش، مدرک زبان مورد نیاز آن موسسه، داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی برای دانشگاه‌های با رنک بالاتر، ارائه مدارکی که داشتن توان مالی برای تحصیل همچنین تضمینی برای برگشت بعد از اتمام تحصیل، داشتن سلامت جسمانی و اثبات عدم سابقه ارتکاب به جرم به پلیس مهاجرت است. بدیهی است که داشتن وکیل باتجربه می‌تواند در زمینه‌ی اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و همچنین گرفتن پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبرتر شما را یاری دهد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در کانادا

  • کپی پاسپورت و شناسنامه
  • عکس پاسپورتی جدید
  • مدارک و دانشنامه های قبلی
  • ارائه مدرک زبان
  • فرم درخواست دانشگاه
  • رزومه
  • انگیزه نامه و توصیه نامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی
  • سابقه شغلی در صورت وجود

شهریه‌ی تحصیل در کشور کانادا

یکی از نکات مهم در انتخاب دانشگاه برای تحصیل شهریه‌ی آن دانشگاه است. شهریه‌ی تحصیل در کشور کانادا در مقایسه‌ با کشورهای انگلیس، استرالیا و امریکا پایین‌تر است. در دانشگاه‌های کانادا امکان اخذ بورسیه تحصیلی فقط برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. برای مقطع لیسانس بورسیه‌های کمی وجود دارد که فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهند.

شهریه‌ای که دانشجویان بین المللی پس از اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در دانشگاه‌های این کشور پرداخت می‌کنند در حدود ۱۲۰۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰۰ دلار است. این شهریه برای دانشجویان کانادایی بسیار کمتر است و در سال بین سه تا پنج هزار دلار خواهد بود. در استان کبک شهریه برای دانشجویان ساکن این استان بسیار کمتر است و دانشجویان کبکی هر ساله فقط هزار تا سه هزار دلار شهریه برای دانشگاه پرداخت می‌کنند.

دانشگاه‌های کانادا

کشور کانادا دارای بیش از ۹۰ دانشگاه است که ۷۳ دانشگاه دولتی و ۱۷ دانشگاه خصوصی هستند. دانشگاه‌های کانادا استاندارد آموزشی بالایی دارند و به همین دلیل دولت کانادا هر ساله بودجه‌ی قابل توجهی را برای تحقیقات دانشگاه‌های صرف می‌کند.

کشور کانادا دارای ۲۶ دانشگاه در رده بندی QS است و از این ۲۶ دانشگاه ۳ دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا در لیست ۵۰ دانشگاه برتر علمی دنیا قرار دارند. در این مقاله شرایط و نحوه پذیرش تحصیلی کشور کانادا بررسی خواهد شد. البته تقریباً اکثر دانشگاه‌های کانادا از نظر رنکینگ علمی رتبه‌ی قابل قبولی دارند. در ادامه اسامی تعدادی از دانشگاه‌های کانادا در جدول فهرست شده است.

لیست دانشگاه‌های کانادا

ویژگی های برتر برای کسب بورسیه تحصیلی کانادا
٫دانشگاه تورنتوUniversity of Toronto۱٫
۲٫دانشگاه مک گیلMcGill University۲٫
۳٫دانشگاه بریتیش کلمبیاUniversity of British Columbia۳٫
۴٫دانشگاه مونترالUniversité de Montréal۴٫
۵٫دانشگاه آلبرتاUniversity of Alberta۵٫
۶٫دانشگاه مک مسترMcMaster University۶٫
۷٫دانشگاه واترلوUniversity of Waterloo۷٫
۸٫دانشگاه کلگریUniversity of Calgary۸٫
۹٫دانشگاه کویینQueen’s University۹٫
۱۰٫دانشگاه وسترنWestern University۱۰٫
۱۱٫دانشگاه دالهاوزیDalhousie University۱۱٫
۱۲٫دانشگاه لاوالLaval University۱۲٫
۱۳٫دانشگاه مموریال نیوفاندلندMemorial University of Newfoundland۱۳٫
۱۴٫دانشگاه کبک چیکوتیمیUniversity of Quebec at Chicoutimi۱۴٫
۱۵٫دانشگاه کبک هولUniversity of Quebec at Hull۱۵٫
۱۶٫دانشگاه کبک ریموسکیUniversity of Quebec at Rimouski۱۶٫
۱۷٫دانشگاه کبک تروسی ریویرUniversity of Quebec at Trosi – Rivieres۱۷٫
۱۸٫دانشگاه کبک آبیتیبی تمیسکامینگUniversity of Quebec, Abitibi – Temiscamingue۱۸٫
۱۹٫دانشگاه کالج سن بونیفاسUniversity College of Saint – Boniface۱۹٫

جمع‌بندی

پذیرش تحصیلی به کانادا موضوعی است که دغدغه ی فکری خیلی از افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا در دانشگاه های کانادا را دارند. در واقع دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه های دنیا میباشند. ما در این مقاله اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم تا بتوانیم جواب سوالات ذهنی شما را بدهیم.اما شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در این باره با پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی—>تحصیل در کالج های کانادا

سؤالات متداول

بله، برای کسانی که در حال تحصیل در کانادا هستند و قصد ادامه تحصیل دارند میتوانند درخواست ویزای تحصیلی ارائه دهند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا شرایطی مانند داشتن پذیرش، مدرک زبان، داشتن نمره بالا، ارائه تمکن مالی، سلامت جسمانی و عدم سوپیشینه لازم میباشد.

شهریه برای دانشجویان خارجی و بین المللی حدود 120000 دلار الی 200000 دلار میباشد.

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *