ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. فرانسه از دیرباز مقصد مهم ایرانیان برای ادامه‌ی تحصیل بوده است. هرچند کشور فرانسه به طور کلی کشوری مهاجر پذیر است و افراد بسیاری از سراسر جهان برای ادامه‌ی تحصیل، کار و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این مقاله قصد داریم شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در سال 2023 را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. اگر تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و ادامه‌ی تحصیل در این کشور دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

فرانسه مهد دموکراسی جهان

فرانسه کشوری زیبا در اروپای غربی و دومین کشور بزرگ اروپا می‌باشد. این کشور سرزمین فشن شوهای بزرگ، غذاهای متنوع و دارای فرهنگی اصیل است. افراد زیادی به دلایل متنوعی تصمیم به مهاجرت به فرانسه می‌گیرند، اما ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های معتبر قطعاً یکی از انگیزه‌های مهم افراد برای زندگی در فرانسه است.

کشور فرانسه 68 میلیون نفر جمعیت دارد و عضو اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد. کشور فرانسه از لحاظ جغرافیایی در موقعیت مناسبی قرار گرفته است و با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد. فرانسه با داشتن مساحت ۸۴۳۶۷۴ کیلومتر مربع پس از اکراین دومین کشور بزرگ اروپا، و بزرگ‌ترین کشور در اروپای غربی است.

فرانسه هر ساله‌ی بخش زیادی از بودجه‌ی دولتی را صرف آموزش و پرورش این کشور می‌کند. کیفیت آموزش در مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌ها به دقت بررسی می‌شود و همین موجب شده است تا بسیاری از دانشگاه‌ های فرانسه از نظر سطح آموزشی در موقعیت مناسبی قرار داشته باشند.

هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه اقدام می‌کنند که با توجه به درخواست بسیار زیاد برای ادامه‌ی تحصیل در این دانشگاه‌ها و زیاد بودن متقاضیان، تنها نیمی از آن‌ها موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و سپس ویزای تحصیلی فرانسه می‌شوند.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

آن دسته از دانشجویان خارجی که تابعیت کشورهای ناحیه اقتصادی اروپا را ندارند، بسته به تابعیت خود باید برای تحصیل در کشور فرانسه، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. همچنین اگر بخواهید یک دوره آموزشی بیش از 3 ماهه را در کشور فرانسه پشت سر بگذارید، موظف به دریافت چنین ویزایی هستید. این ویزا که با نام ویزای تحصیلی دانشجویی و مجوز اقامت (VLC-TS) شناخته می‌شود یک ویزای بلندمدت یک‌ساله است.

همچنین این شرایط برای شما وجود دارد تا این ویزا را به‌ سادگی تمدید کنید. البته آن دسته از افرادی که قصد دارند تا کمتر از 3 ماه در کشور فرانسه برای دوره‌های آموزشی بمانند، باید ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت فرانسه را کسب کنند. این روش که با نام کمپوس فرانسه یا CEF شناخته می‌شود، مستلزم پرداخت هزینه 50 یورویی خواهد بود.

مزایا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

همان طور که گفته شد یکی از راه‌های مهاجرت به فرانسه اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. متقاضیان اقامت دائم فرانسه در صورتی که بتوانند به مدت ۵ سال چه با ویزای تحصیلی و چه با ویزای کار و .. در فرانسه اقامت داشته باشند، پس از طی این مدت می‌توانند برای اخذ ویزای دائم این کشور اقدام کنند.

برای کسانی که به دنبال تحصیل در اروپا هستند، پذیرش تحصیلی فرانسه یک فرصت عالی است. متقاضیان تحصیل در فرانسه می‌توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. در صورت اخذ پذیرش تحصیلی کشور فرانسه متقاضی می‌تواند در دانشگاه‌ها، مدارس عالی مهندسی و مؤسسه‌های هنرهای زيبا تحصیل کند.

یکی از مهم‌ترین نکات که در هنگام تحصیل در فرانسه باید به آن توجه کرد مدیریت هزینه های زندگی دانشجویی است. اما یک مزیت مهم ویزای تحصیلی فرانسه برای دانشجویان اجازه‌ی کار است. دانشجویان می‌توانند در طول مدت تحصیل خود به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را از این طریق تأمین کنند. هرچند با وجود این اجازه کار باز هم تحصیل در فرانسه در هر صورت نیاز به یک منبع مالی در کشور مبدأ است.

تحصیل در کشور فرانسه به دو زبان انگلیسی و فرانسه امکان پذیر است. برای تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی باید سطح زبان B2  باشد البته در بعضی مواقع با سطح B1  امکان دریافت پذیرش وجود دارد. روش دیگر برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و تحصیل در فرانسه شرکت در دوره های زبان فرانسوی می باشد.
کورس‌هایی که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند مشمول شهریه‌ی تحصیلی هستند. بنابراین اگر متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه هستید، بهتر است از همین حالا برای یادگیری زبان فرانسه اقدام کنید.

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه برای دانش‌آموزان

شما می‌توانید تحصیل در فرانسه را از دوران دبستان و پیش از دانشگاه نیز آغاز کنید. از مهم‌ترین دلایلی که اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای دانش‌آموزان بسیار محبوب است می‌توان به امکان تحصیل در یک کشور پیشرفته، سیستم آموزشی قدرتمند، مسیر ساده‌تر برای ورود به دانشگاه، بازار کار مناسب و امکانات رفاهی و اجتماعی فراوان را نام برد. ازاین‌رو خانواده‌های زیادی هر ساله تلاش می کنند تا برای فرزندان خودشان، ویزای تحصیلی دانش آموزی فرانسه را دریافت کنند.

اگر شما هم جزو این افراد هستید، بهتر است کمی در خصوص شرایط و قوانین دریافت چنین ویزایی و همچنین نظام آموزشی کشور فرانسه بیشتر بدانید. تحصیل برای دانش‌آموزان در این کشور از دبستان شروع شده و تا پایان دبیرستان و قبل از ورود به دانشگاه، ادامه پیدا می‌کند. البته باید اشاره کرد که دوره پیش‌دبستانی نیز در این کشور وجود دارد، اما ثبت‌نام در این دوره کاملا اختیاری است.

دوره تحصیل در دبستان‌های کشور فرانسه 5 سال طول خواهد کشید و کودکان باید از سن 6 سالگی به این دوره ورود پیدا کنند. دوره بعدی، دوره دبیرستان بوده که در دو بخش برای نوجوانان 11 تا 15 سال و بعد از آن برای 15 تا 18 سال برگزار می‌شود. نام این دوره‌های آموزشی به ترتیب college و lycee است. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید بدانند که مدارس در این کشور به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم‌بندی می‌شود که هرکدام از آن‌ها، قوانین تحصیلی متفاوتی دارند.

شهریه مدارس دولتی فرانسه به قدری پایین بوده که می‌توان از آن‌ها صرف نظر کرده و عنوان داشت که تحصیل در آن‌ها رایگان است. از سوی دیگر تحصیل در مدارس خصوصی کشور فرانسه بیشتر بوده و زبان تحصیل نیز انگلیسی است. یکی از مهم‌ترین مزایای کسب ویزای تحصیلی فرانسه برای دانش‌آموزان این است که والدین آن‌ها این شانس را دارند تا ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند. این ویزای توریستی به والدین این اجازه را می‌دهد تا به مدت ۹۰ روز را در کنار فرزندانشان باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای دانش‌آموزان

اکنون که به ‌صورت کامل در خصوص چنین ویزایی اطلاعات کسب کردید، زمان آن رسیده است تا با مدارک مورد نیاز این ویزا آشنا شوید. شما باید در زمان خواسته شده تمامی این مدارک را گردآوری کرده و به سفارت خانه کشور فرانسه تحویل دهید. از مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• ارائه فیش واریزی شهریه مدرسه
• ارائه نامه پذیرش از مدرسه
• ارائه نامه تمکن مالی
• ارائه تمامی مدارک هویتی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای دانش‌آموزان

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی

یکی از محبوب‌ ترین مقاطع برای تحصیل در کشور فرانسه، مقطع کارشناسی است. دانشجویان زیادی در سراسر دنیا به دنبال این هستند تا با اخذ چنین ویزایی، تحصیل در کشور پیشرفته‌ ای مانند فرانسه را تجربه کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید باید بدانید که طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی و در دانشگاه‌های فرانسه، بین ۳ تا ۴ سال خواهد بود. دانشگاه های کشور فرانسه در مقطع کارشناسی به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند.

یکی از مهم‌ ترین مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی باید به همراه داشته باشید، گواهی دیپلم شما است که در زمان خواسته شده باید با سایر مدارک، به دانشگاه ارسال شود. همچنین تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور فرانسه، معمولا به زبان فرانسوی بوده و ازاین‌رو نیاز است تا مدرک زبان فرانسوی داشته باشید. این در حالی است که شما می‌توانید با در دست داشتن مدرک زبان انگلیسی، حداقل آیلتس ۶ تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی کشور فرانسه را در مقطع کارشناسی تجربه کنید.

کاملا واضح و مبرهن است که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور فرانسه بیشتر از دانشگاه های دولتی این کشور خواهد بود. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی این است که به دانشجو این فرصت داده می‌شود تا در زمان تحصیل به کار دانشجویی مشغول شود. بدین صورت می‌تواند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور فرانسه را پرداخت نماید. دانشجویانی که ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی را دریافت می‌کنند، می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته را به کار دانشجویی اختصاص دهند.

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

همچنین می‌توان از کشور فرانسه به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد. دانشگاه های زیادی در این کشور هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی و بین المللی در این مقطع هستند. طول مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های فرانسه بین ۲ تا ۳ سال خواهد بود. از مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش دانشگاه های فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است، ارائه مدرک کارشناسی خواهد بود.

با اخذویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد، شما این اجازه را پیدا می‌کنید تا در زمان تحصیل از تمامی امکانات دانشگاه استفاده کنید. در این مقطع هم دانشگاه ها به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم‌بندی می‌شوند. برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه را اخذ کنید، نیاز است تا مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره ۶.۵ را داشته باشید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز این شانس را دارند تا در طول مدت زمانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند، کار دانشجویی را تجربه کنند.

البته باید خاطر نشان کرد که برای دریافت اجازه کار، دانشجو موظف است تا از اداره مهاجرت فرانسه اجازه کار و تاییدیه دریافت کند. از مهم‌ترین مدارک برای دریافت چنین تاییدیه‌ای می‌توان به داشتن دانش و مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه اشاره کرد.

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری

آن دسته از دانشجویان خارجی که قصد تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری را دارند، باید مدرک کارشناسی ارشد خودشان را کسب کرده باشند. البته در کنار این مدرک، باید رزومه تحقیقاتی قدرتمندی داشته باشند تا بتوانند پذیرش دانشگاه های فرانسوی را دریافت کنند. از مهم‌ترین مزایای تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه می‌توان به امکان دریافت بورسیه های تحصیلی و فاند اشاره کرد. دریافت بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان دکتری بسیار ساده‌تر خواهد بود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید در مقطع دکتری در کشور فرانسه تحصیل کنید، در قدم اول نیاز است تا با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبات اولیه را آغاز کنید. در این مرحله شما باید بتوانید یک سوپروایزر یا پشتیبان مالی برای تحصیل در این مقطع پیدا کنید. بعد از آن است که به شما اجازه تحصیل در دانشگاه داده خواهد شد. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های فرانسه، بین ۳ تا ۵ سال خواهد بود و دانشجو موظف است تا بر روی رساله دکتری خودش تحقیقات و پژوهش‌های مختلفی را انجام دهد.

اما اگر بخواهیم از خصوصیات و مزایای کسب چنین ویزایی صحبت کنیم، بدون شک باید به امکان کار دانشجویی در زمان تحصیل اشاره کرد. دانشجویان دکتری در فرانسه نیز می‌توانند با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و اجازه کار اداره مهاجرت، در زمان تحصیل مشغول به کار شوند. همچنین این شانس برای افراد وجود دارد تا برای اعضا خانواده خود نیز ویزای همراهی کسب کنند.

شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

همان طور که گفتیم هر ساله بخش بزرگی از بودجه‌ی دولتی فرانسه که گاه تا ۲۳ درصد بودجه‌ی کل این کشور نیز می‌رسد صرف آموزش و پرورش در این کشور می‌شود. پس جای تعجبی ندارد که اگر بگوییم در فرانسه بیش از ۳۰۰۰ موسسه‌ی آموزشی وجود دارد که شامل دانشگاه‌ها، مدرسه‌های عالی فنی و مهندسی، مدارس عالی بازرگانی و دانشگاه‌های هنر و معماری و همچنین دانشگاه‌های پزشکی می‌شود.

در کشور فرانسه برای دانشجویان خارجی آزمون زبان برگزار می‌شود و متقاضیان تنها در صورتی موفق به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می‌شوند که در این آزمون ورودی نمره‌ی قبولی را کسب کنند. این آزمون در دو زبان انگلیسی و فرانسه برگزار می‌شود. البته برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه متقاضی باید نامه‌ی قبولی در این آزمون و یا مدرک زبان معتبر و ترجمه شده‌ی خود را همراه دیگر مدارک به سفارت فرانسه ارائه کند. مدرک زبان بسته به نوع دانشگاه متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

  • انگیزه نامه
  • رزومه
  • مدارک تحصیلی مانند دیپلم، لیسانس و ریز نمرات آن
  • مدرک TCF, DELF و یا DALF
  • نامه و تاییدیه های سوابق کاری
  • پذیرش تحصیلی دانشگاه
  • توصیه نامه
  • مدارک شناسایی
  • مدرک زبان

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که مدارک حتما باید به زبان فرانسه ترجمه شده باشد و باید تایید رسمی سفارت شده باشد. همچنین هزینه صدور روادید 99 یورو می باشد که باید به کنسولگری پرداخت کنید.

شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و یا انواع دیگر ویزا از راه های مختلف نظیر فرم مشاوره مهاجرت، چت آنلاین و یا تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.

دریافت بورسیه های تحصیلی کشور فرانسه

آن دسته از افرادی که قصد دارند تا با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به این کشور مهاجرت کرده و در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنند، شانس این را دارند تا از بورسیه های مختلف فرانسه بهره مند شوند. دولت این کشور هر ساله بورسیه هایی را برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. از مزایای این بورسیه ها این است که مختص دانشجویان بین المللی و خارجی هستند.

البته باید اشاره کرد که بورسیه های اعطا شده از جانب دولت فرانسه متفاوت بوده و شرایط دریافت آن‌ها نیز با یکدیگر فرق می‌کند. برای مثال ممکن است بورسیه‌ای صرفا هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه را پرداخت کند و بورسیه ای دیگر در کنار این مسئله، مبلغی را به عنوان کمک هزینه های زندگی در این کشور به دانشجو اعطا کند. یکی از بورسیه های تحصیلی کشور فرانسه بورسیه‌ای است که ماهانه ۴۵۰ یورو به دانشجو پرداخت می‌شود.

در رابطه با شرایط دریافت چنین بورسیه هایی باید عنوان کرد که ممکن است مسیر سختی پیش روی شما قرار بگیرد. برای مثال دانشجو باید دارای رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قدرتمندی باشد و حداقل چند مقاله معتبر را به‌ صورت بین الملل به چاپ رسانده باشد. همانطور که عنوان شد دریافت بورسیه های فرانسه به معنای تحصیل رایگان در این کشور نیست؛ بلکه این بورسیه ها ممکن است بخشی از هزینه های تحصیلی شما را پوشش دهند.

اگر شما هم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به دنبال دریافت بورسیه های این کشور هستید، باید مدارک درخواستی خودتان را در تاریخ اول فوریه تا اول می هر سال به دولت این کشور ارسال کنید. از رشته های مورد پذیرش برای دریافت بورسیه می‌توان به پزشکی، فناوری اطلاعات، علوم اجتماعی، مدیریت، اقتصاد و زبان شناسی اشاره کرد.

هزینه های تحصیلی در کشور فرانسه

همان طور که می‌دانید تحصیل در کشور فرانسه نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان، مستلزم پرداخت هزینه‌های تحصیلی خواهد بود. این هزینه ها می‌توانند هزینه های تحصیل و یا زندگی در کشور فرانسه در مدت زمانی که شما مشغول تحصیل در این کشور هستید، باشند. به ‌صورت معمول هزینه های تحصیلی در مدارس دولتی کشور فرانسه چیزی در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در سال خواهند بود. این در حالی است که هزینه در مدارس بین المللی این کشور می‌تواند بین ۲۰ تا ۴۵ هزار یورو باشد.

هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه و رشته شما متفاوت است اما به ‌صورت متوسط این هزینه چیزی در حدود 170 الی 650 یورو در سال (دانشگاه های دولتی) است. اما بحث هزینه‌های تحصیل در مقطع دکتری در کشور فرانسه کمی فرق می کند. تحصیل در این مقطع عموما از طریق بورسیه و یا فاند بوده و بدین صورت به دانشجو مبلغی به عنوان کمک هزینه اهدا خواهد شد.

در کنار این مسئله باید بدانید که به ‌صورت میانگین هزینه تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه چیزی در حدود تنها ۳۰۰ یورو خواهد بود. به همین دلایل اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری محبوبیت بسیار زیادی در بین دانشجویان بین المللی و خارجی دارد. البته این هزینه ها برای دانشگاه های دولتی کشور فرانسه بوده که ورود به آن‌ها نیز سختی ها و موانع خاص خودش را دارد.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور مستلزم پرداخت هزینه های بیشتری است. این هزینه ها می‌توانند از 5 تا ۳۰ هزار یورو در سال متغییر باشند البته باید به تمامی هزینه های تحصیل در دانشگاه های فرانسه مبلغ ۲۰۰ یورو را به عنوان بیمه سالیانه دانشجو نیز اضافه کنیم.

هزینه زندگی در کشور فرانسه برای دانشجویان

اما یکی از مهم‌ترین مسائل اخذویزای تحصیلی فرانسه در کنار هزینه های تحصیلی، هزینه های زندگی در این کشور است. شما به هر روشی که چنین ویزای تحصیلی را دریافت کنید، باید زندگی در کشور فرانسه را تجربه کنید. ازاین‌رو نیازمند این هستید تا با هزینه های زندگی در این کشور آشنا شوید. اول از همه باید اشاره کرد که هزینه های زندگی در این کشور بسیار به سبک زندگی شما باز خواهد گشت. ممکن است شما بخواهید یک زندگی ساده و بی آلایش را داشته باشید. در این صورت هزینه های شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

به تمامی این نکات باید اضافه کرد که زندگی در شهرهای مختلف کشور فرانسه نیز هزینه های مختلفی را در بر خواهد داشت. مسلما زندگی کردن در شهرهای بزرگی مانند پاریس، هزینه های بیشتری دارد که دلیل آن هم امکانات بیشتر رفاهی و اجتماعی این شهر خواهد بود. به‌ صورت میانگین، هزینه زندگی در کشور فرانسه برای یک نفر چیزی در حدود 2,150 یورو در ماه خواهد بود. از نظر میزان هزینه های زندگی، کشور فرانسه در رتبه ۲۶ مین کشور از میان ۱۹۷ کشور جهان است و همچنین در رتبه ۲۴ ام در بین بهترین کشورها برای زندگی قرار دارد.

هزینه زندگی در کشور فرانسه برای دانشجویان

معرفی برترین دانشگاه های کشور فرانسه برای تحصیل

یکی از اصلی‌ترین قدم‌هایی که پیش از اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه باید بردارید، آشنایی با دانشگاه های برتر این کشور است. کشور فرانسه دانشگاه های معتبر بسیار زیادی دارد که هر ساله دانشجویان خارجی بسیار زیادی را پذیرش خواهند کرد. این دانشگاه ها دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و باکیفیتی بوده و شما را برای ورود به بازار کار آماده خواهند کرد.

البته شرایط و قوانین اخذ پذیرش هرکدام از این دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت بوده و نیاز است تا با مراجعه به وب‌سایت دانشگاه مورد نظر، نسبت به کسب چنین اطلاعاتی اقدام کنید. از مهم‌ترین دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن را می‌توان یکی از برترین دانشگاه های کشور فرانسه معرفی کرد. این دانشگاه تحقیقاتی در شهر پاریس واقع شده است و توانسته است تا در سال 2023 رتبه 90 را در بین دانشگاه های جهان به خودش اختصاص دهد. از مهم‌ترین دانشکده های این دانشگاه می‌توان به دانشکده علوم، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم انسانی اشاره کرد. شما با دریافت پذیرش این دانشگاه می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید.

دانشگاه سوربن تمامی برنامه‌های تحصیلی خودش را با بالاترین کیفیت و با بهترین استانداردهای روز دنیا به دانشجویان ارائه می‌کند. البته فراموش نکنید که رقابت بسیار بالایی برای ورود به این دانشگاه وجود دارد و شما برای اخذ پذیرش آن نیازمند یک رزومه قدرتمند و سابقه تحصیلی عالی خواهید بود.

دانشگاه اکول پلی تکنیک

یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های فرانسه که کار خودش را در سال ۱۷۹۴ آغاز کرده است، دانشگاه اکول پلی تکنیک فرانسه است. این دانشگاه یکی از پیشروترین موسسه‌های آموزشی در زمینه علم و تکنولوژی بوده و همیشه در سطح جهانی حرف های زیادی برای گفتن داشته است. این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی بسیار متنوعی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان خودش فراهم کرده است.

از برترین رشته های تحصیلی که بعد از اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در این دانشگاه می‌توانید مطالعه کنید، می‌توان به علوم کامپیوتر، شیمی، زیست شناسی، اقتصاد، مکانیک و رشته های زیر شاخه ریاضیات اشاره کرد. نکته جالب توجه این است که دانشگاه اکول تکنیک هر ساله چیزی در حدود ۳۰۰۰ دانشجو را پذیرش می‌کند که از این بین ۳۰ درصد آن‌ها را دانشجویان بین المللی و خارجی تشکیل داده‌اند.

شما با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می‌توانید تحصیل در یکی از برترین دانشگاه‌های فرانسه را به همراه خبره‌ترین اساتید حال حاضر دنیا تجربه کنید. جالب است بدانید که دانشگاه PCL فرانسه تا به امروز موفق شده است 28 جایزه نوبل را در زمینه‌هایی مانند شیمی، ادبیات، پزشکی، فیزیک و … از آن خودش کند. از برترین دانشجویانی که در این دانشگاه تصیل کرده‌اند می‌توان به اوئیی پاستور، هنری یرگسون، ژان پل سارتز و میشل فوکو اشاره کرد.

دانشگاه PCL

برترین دانشگاه حال حاضر کشور فرانسه، بدون شک دانشگاه PCL است. این دانشگاه که متشکل از چند موسسه تحقیقاتی و آموزشی است دارای 9 موسسه آکادمیک مختلف است. دانشگاه PCL رشته‌های بسیار متنوعی را برای تحصیل در اختیار دانشجویان قرار داده است که این امکان وجود دارد تا در مقاطع تحصیلی مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، تحصیل در این دانشگاه را تجربه کنید.

از برترین رشته‌های تحصیلی دانشگاه PCL می‌توان به رشته‌های مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی اشاره کرد. از دیگر مزایای این دانشگاه می‌توان به رابطه بسیار مناسب آن با سایر دانشگاه‌های جهان اشاره کرد. امروزه دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه کمبریج، دانشگاه ملی تایوان، دانشگاه پکن و … رابطه بسیار خوبی با دانشگاه PCL داشته و فعالیت‌ها و پروژه‌های علمی بسیار زیادی را با همکاری یکدیگر پشت سر می گذارند.

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

مقطع کارشناسی یکی از پرجمعیت ترین و بزرگترین بخش هر دانشگاه می باشد لذا از اهمیت زیادی برخوردار است.

سخن آخر

ویزای تحصیلی فرانسه یکی از راه های مهاجرت به این کشور میباشد که امروزه دانشجویان زیادی را به خود جذب کرده است. افراد میتوانند در سراسر جهان برای کار، تحصیل و یا زندگی به کشور فرانسه مهاجرت کنند. ما در این مقاله مزایا و نحوه اخذ این نوع از ویزا را خدمتتان عرض کردیم. اگر شما نیز میخواهید از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنید میتوانید با پر کردن فرم ارزیابی داخل این مقاله از کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی چه مدارکی میباشد؟
انگیزه نامه،رزومه،مدارک تحصیلی مانند دیپلم، لیسانس و ریز نمرات آن،مدرک TCF, DELF و یا DALF،نامه و تاییدیه های سوابق کاری
آیا اجازه کار با ویزای تحصیلی فرانسه داده میشود؟
بله دانشجویان می‌توانند در طول مدت تحصیل خود به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را از این طریق تأمین کنند.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای دانش‌آموزان چیست؟
• ارائه فیش واریزی شهریه مدرسه • ارائه نامه پذیرش از مدرسه • ارائه نامه تمکن مالی • ارائه تمامی مدارک هویتی
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آیسو
1 سال قبل

سلام ببخشید ی سوال داشتم بدون بورسیه شدن هم میشه به دانشگاه های فرانسه رفت؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آیسو
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله . بدون بورسیه سریعتر هم میتونید پذیرش بگیرید چرا که مراحل اخذ بورسیه را پشت سر نمیگذارید .

آقای نیک سرشت
1 سال قبل

سلان خسته نباشید برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه، مدرک پذیرش از دانشگاه الزامی هستش؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای نیک سرشت
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه لازم هست که از دانسگاه یا کالج در این کشور پذیرش داشته باشید .

قلی پور
2 سال قبل

آیا تسلط به زبان فرانسه در حد B1 هم امکان پذیرش و تحصیل در فرانسه وجود داره؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  قلی پور
2 سال قبل

سلام بله میتونید قبل دوره تحصیل هم در فرانسه زبانتون رو تکمیل کنید

خانوم نصری
2 سال قبل

سلام برای کاج هم ویزای تحصیلی فرانسه صادر میشه؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  خانوم نصری
2 سال قبل

سلام اگر منظورتون کالج هست بله . میتونید فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون راهنماییتون کنند

مهدی
2 سال قبل

سلام وقت شما بخیر
آیا با آیلتس ۵ نمیشه در مقطع کارشناسی برای دانشگاه های خصوصی کشور فرانسه اقدام کرد؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام خیر . ایلتس 6.5 به بالا لازمه برای مهاجرت تحصیلی

مهدی
2 سال قبل

سلام به دوستان در وبسایت خوب هرمس اپلای

دوستان بهترین رنکینگ رو کدوم دانشگاه فرانسه بین دانشگاه های جهان داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
دانشگاه psl

کادر هرمس اپلای