وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا

آیا میدانستید برای مهاجرت به کانادا نیاز به وکیل مهاجرت به کانادا دارید؟ اما وکلای مهاجرت به کانادا به تنهایی نمیتوانند کاری برای شما بکنند و به همین دلیل با موسسه های مهاجرتی همکاری میکنند برای این که با این موارد بیشتر آشنا بشویم در این مقاله ارزشمند همراه ما باشید .

در سال­های اخیر ایرانیان زیادی اقدام به مهاجرتبه سایر کشورها کرده ­اند. یکی از مقاصد محبوب و همیشگی ایرانیان کشور پهناور کانادا می ­باشد. طبق آمار سال ۲۰۱۶ ایرانیان با ۴۲۰ هزار مهاجر، چهارمین ملیت تشکیل دهنده مهاجران این کشور می ­باشند. برای متقاضیان مهاجرت یکی از مهم‌ترین اقدامات بهره گیری از مشاورین یا وکیل مهاجرت به کانادا می ­باشد. اما نکته­ ای که بسیاری از آن آگاه نیستند تفاوت میان مشاوران مهاجرتی با وکیل مهاجرت به کانادا است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مشاور و وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت می ­تواند در مصاحبه مهاجرت موکل خود حضور داشته باشد و اگر پرونده مهاجرت شما در دادگاه شکست بخوردمی­تواند نسبت به رأی شما اعتراض بزند و دادخواست بدهد.

مشاوران مهاجرت به کانادا باید عضو اعضای مشاوران این کشور و همچنین شورای تنظیم مقررات کانادا (ICCRC) باشند تا مجوز فعالیت حرفه­ای در زمینه مهاجرت را به دست بیاوردند. ولی وکلا نیاز به عضویت در این سازمان­ها را ندارند و می ­توانند وکالت هر پرونده‌ای را قبول کنند. البته باید گفت بسیاری از خدماتی که وکلای مهاجرت به کانادا ارائه می­دهند مشاوران نیز می­توانند انجام دهند ولی مشاوران اجازه همراهی فرد در دادگاه را ندارند.

وظایف و تعهدات وکیل مهاجرت به کانادا

مهم‌ترین ویژگی که وکیل مهاجرت به کانادا باید داشته باشد مانند دیگران وکیلان تعهد کاری است. در کانادا وکیل با گرایش حقوق بین الملل می‌تواند در زمینه مهاجرت فعالیت کند. بنابراین وکیل مهاجرت به کانادا باید روی مواردی چون قوانین اقامت، قوانین تابعیت، شرایط کشور کانادا برای مهاجرت راه­های سرمایه گذاری خارجی، شرایط تحصیل در مدارس و دانشگاه­های کانادا و … آگاهی و تجربه داشته باشد.

وظایف و تعهدات وکیل مهاجرت به کانادا

قوانین مهاجرت کانادا

همان طور که گفته شد پرونده­ های مهاجرت به کانادا ممکن از طرق مختلف مانند تحصیلی، کاری، ازدواج و غیره باشد. که در اینجا به تشریح مختصری از این موارد می­پردازیم.

دریافت ویزا کاری کانادا

دریافت ویزا کاری کانادا

در سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت به کانادا سیستمی به نام (Express Entry) را برای مهاجرت معرفی که در آن متقاضیان مهاجرت با توجه به دارا بودن آیتم­های موجود امتیاز کسب می‌کنند و در بین افراد با امتیاز بالای ۴۰۰ قرعه کشی انجام می­شود. در این رتبه بندی امتیاز معرفی از سمت کارفرمای کانادایی برای فرد ۶۰۰ امتیاز بود که این نشان می­دهد اقدام برای ویزای کار در کانادا به شرط پذیرش فرد از سمت شرکتی کانادایی خود به تنهایی برای کسب امتیاز اکسپرس اینتری کانادا کافی بوده است. اما در نزدیکی سال ۲۰۱۷ این امتیاز از ۶۰۰ به ۵۰ کاهش چشم گیری داشت. و این امر تغییرات مداوم در قوانین مهاجرت و لزوم به روز شدن مداوم اطلاعت وکلای مهاجرت به کانادا را به خوبی بیان می‌کند.

دریافت ویزا تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی در سه مرحله­ ی قبل از ورود به کانادا، در لحظه­ ی ورود به کانادا، بعد از ورود به کانادا اقدام کرد.<بیشتر پرونده­های مهاجرت تحصیلی مربوط به مرحله­ قبل از ورود به کانادا است. شخص متقاضی درخواست تحصیل خود را برای هنگامی که در کشور خودش است برای مرکز آموزشی مورد نظرش می‌فرستند و در صورت پذیرش آن می ­تواند برای مهاجرت اقدام نماید.امکان درخواست ویزای تحصیلی به محض ورود به کانادا برای اتباع ایران، افغانستان و تاجیکستان وجود ندارد.برای افرادی که در حال حاضر با ویزای تحصیلی در کانادا حضور دارند و اکنون قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند می‌توانند در خواست ویزای تحصیلی بعد از ورود به کانادا را بدهند.

 همچنین کسانی که با ویزای کار به کانادا مهاجرت کردن و الان قصد تبدیل ویزای خود به ویزای تحصیلی دارند این امکان مهیا است.برای گرفتن ویزای تحصیلی نیاز به داشتن پذیرش، مدرک زبان مورد نیاز آن موسسه، داشتن نمرات بالا در دروس تخصصی برای دانشگاه­های با رنک بالاتر، ارائه مدارکی که داشتن توان مالی برای تحصیل همچنین تضمینی برای برگشت بعد از اتمام تحصیل، داشتن سلامت جسمانی و اثبات عدم سابقه ارتکاب به جرم به پلیس مهاجرت است. بدیهی است که داشتن وکیل باتجربه می‌تواند در گرفتن ویزای تحصیلی و همچنین گرفتن پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبرتر شما را یاری دهد.

دریافت ویزا تحصیلی کانادا

دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی دیگر از راه­های مهاجرت به کانادا در خواست ویزای سرمایه گذاری است. اما قوانین مربوط به سرمایه گذاری در استان­های مختلف کانادا متفاوت است. اینجا است که دانش و تجربه وکیل مهاجرت به کانادا مورد نیاز است. برای مثال مبالغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری و نحوه ارائه سرمایه برای استان­های متفاوت، متفاوت است. در برخی استان­ها مؤسسات مالی و اعتباری وجود دارند که در کار پرداخت مبلغ سرمایه گذاری به متقاضیان کمک می‌کنند و ریسک این کار را برای آنان به حداقل می‌رسانند.

جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله خواندید برای مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله کانادا شما نیاز به یک وکیل مهاجرت دارید تا بتواند شما را در یکسری موضوعات مانند مصاحبه ها همراهی کند ما در این مقاله تفاوت بین مشاور و وکیل مهاجرت را خدمتتان عرض کردیم. وکیل مهاجرت به کانادا به تنهایی قادر نیست برای شما کاری انجام دهد پس در کنار آن به موسسه های مهاجرتی هم ممکن است نیاز داشته باشد. ما در این مقاله بطور کامل توضیحاتی خدمتتان ارائه دادیم.شما نیز میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب ما در این حوزه مشاوره رایگان دریافت کنید.

سؤالات متداول

وکیل مهاجرت میتواند شما را در مصاحبه کار همراهی کند و در روند مهاجرتی پرونده شما کمک و راهنمایی کند که اگر پرونده مهاجرتیتان شکست بخورد میتواند به رای اعتراض بزند.

اکسپرس اینتری که یکی از راه های مهاجرت است با حداقل 600 امتیاز کافی میباشد

وکلای مهاجرت کانادا میتوانند از راه های مختلفی اقدام کنند مانند مهاجرت تحصیلی،کاری، ازدواج و سرمایه گذاری و… ما در این مقاله تعدادی از آنهارا کامل تر توضیح دادیم.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *