XHTML

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل در حال حاضر به بسیاری از کشور ها امکان پذیر است. در این مقاله بهترین کشورها را برای مهاجرت در سال 2021 معرفی می کنیم

طبق گزارشات و آمارهای منتشر شده از سازمان های مختلف جهانی، اهمیت به رشته اتاق عمل و سایر رشته های پیراپزشکی نظیر پرستاری، مامایی، چشم پزشکی و … در بسیاری از کشور ها، رو به افزایش است و بازار کار این رشته ها به ویژه در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه چشم انداز بسیار وسیعی دارد.

رشد بازار کار جهانی برای کارشناسان اتاق عمل از سال 2019 تا 2024، حدود 3/11% خواهد بود.

گروه هرمس اپلای قصد دارد در این مقاله شما را با کشورهایی که نیازمند نیروی متخصص در زمینه اتاق عمل هستند و شما می توانید با مدرک کارشناسی اتاق عمل  در سال 2020 به آن ها مهاجرت کنید، آشنا کند، اما قبل از آن لازم است که در جریان نکاتی در خصوص مهاجرت با این مدرک قرار بگیرید.

آنچه در این مطلب می خوانید

نکاتی که باید درباره مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هر کشوری بدانید:

افرادی که در رشته اتاق عمل تحصیل کرده اند، ارتباط مستقیمی با بیماران دارند. از این رو، برای بسیاری از کشور ها تسلط کافی کارشناس اتاق عمل به زبان رسمی آن کشور یا زبان انگلیسی، اهمیت ویژه ای دارد، در نتیجه اگر به طور جدی قصد مهاجرت به سایر کشور ها را دارید، بهتر است برای یادگیری زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید، برنامه ریزی دقیقی انجام دهید.

از آن جا که کارشناس اتاق عمل به نوعی با جان بیماران سر و کار دارد ، با وجود مدرک کارشناسی این رشته، لازم است که طبق قوانین کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، کلاس ها یا آزمون هایی را به صورت عملی یا تئوری بگذارید و همچنین مدرکتان را در کشور مورد نظر، معادل سازی کنید.

 البته نا گفته نماند که تائید مدارک شما توسط سازمان مربوطه در کشور مورد نظر نیز، الزامی است و حتی به دلیل حساسیت بالای این شغل، شما مجبور به شرکت در دوره های کارورزی یا همان کارآموزی هستید که البته مدت زمان و همچنین شرایط این دوره کارآموزی در کشور های مختلف، متفاوت می باشد.

نکته دیگری که در پایان این بخش از مقاله باید به شما بگوییم، این است که اشباع نبودن بازار کار رشته اتاق عمل در کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید اهمیت ویژه ای دارد چرا که در صورت نبود نیاز به کارشناسان این رشته در کشور مورد نظر، شانس شما برای پیدا کردن کار در آن کشور بسیار کم می شود و در نتیجه درصد موفقیت شما از مهاجرت به آن کشور کاهش پیدا می کند.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا

سال ها است که استرالیا از لحاظ اقتصادی و سطح کیفیت زندگی، دارای روند رو به رشدی می باشد، اما متاسفانه در سال های اخیر با کاهش نیروی کار در رشته هایی نظیر اتاق عمل، پرستاری، مامایی، بینایی سنجی و سایر رشته های پیراپزشکی رو به رو شده است و به همین دلیل در سال 2021، با روی باز به استقبال از مهاجرانی که با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی، به این کشور مهاجرت می کنند، می پردازد.

برای مهاجرت از طریق ویزای کاری یا تحصیلی با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا، داشتن آیلتس امتیاز ویژه ای محسوب می شود، چرا که شما قبل از شروع کار ملزم به شرکت در آزمون های تئوری یا عملی و همچنین گذراندن دوره کارآموزی یا حتی چند واحد درسی در دانشگاه های این کشور می باشید.

لازم است بدانید، با وجود اینکه استرالیا نیازمند کارشناسان رشته های پیراپزشکی از سایر کشور ها می باشد، مهاجرت به استرالیا در حال حاضر کار ساده ای نیست و اخذ ویزای استرالیا برای مهاجران حالتی رقابت گونه پیدا کرده است و شروع روند دریافت ویزا و در نتیجه مهاجرت به استرالیا، نیازمند بازه زمانی نسبتا زیادی می باشد.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به آلمان

آلمان نیز جز کشور هایی که سالانه درخواست زیادی ازسوی مهاجرانی که در یکی از شاخه های پیراپزشکی تحصیل کرده اند، دریافت می کند.

در حال حاضر با توجه به نیاز کشور آلمان در سال 2021 به پرستاران و البته متخصصان تحصیل کرده در سایر رشته های پیراپزشکی نظیر اتاق عمل، شما می توانید به سادگی به کشور آلمان مهاجرت کنید.

داشتن مدرک کارشناسی اتاق عمل باعث می شود بعد از گذراندن دوره های لازم در کشور آلمان، طبق قوانین این کشور، به عنوان یک کارشناس اتاق عمل مشغول کار شوید و جز افراد پردرآمد در کشور آلمان قرار بگیرید.

در اینجا لازم است که از طرف موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، خبر ویژه ای به شما بدهیم. اکنون هزاران نفر از افرادی که در یکی از شاخه های پیراپزشکی تحصیل کرده اند در حال اقدام برای دریافت جاب آفر رشته های پیراپزشکی از سوی آلمان هستند و شما هم می توانید با استفاده مدارک تحصیلیتان برای مهاجرت به آلمان از این طریق اقدام کنید و پس از طی کردن مراحل قانونی به همراه خانواده تان از مزایای شهروند آلمان بودن، بهره مند شوید.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک

به جرات می توان گفت، دانمارک یکی از مرفه ترین کشور های اروپایی است که ساکنین آن از هر لحاظ دارای شرایط عالی هستند. طبق اطلاعاتی که از شغل های مورد نیاز دانمارک در سال 2021 منتشر شده است، این کشور نیازمند متخصص و همچنین پرستار اتاق عمل، می باشد، از این رو شما می توانید با مدرک کارشناسی اتاق عمل به دانمارک نیز مهاجرت کنید.

نکته ای که برای مهاجرت کردن با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی به این کشور وجود دارد، الزام یادگیری زبان دانمارکی است.

پروسه مهاجرت به دانمارک با وجود نیازمندی این کشور به رشته های پیراپزشکی، برای متخصصان این رشته ها از جمله متخصص اتاق عمل، چند ماهی زمان می برد و البته لازم است بدانید که در حال حاضر اقدام برای مهاجرت به این کشور، با ریسک زیادی همراه است.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به نروژ

نروژ، یکی از شادترین کشور های جهان است که دارای شرایط اقتصادی خوب نیز می باشد، از این رو هر ساله مقصد تعداد قابل توجهی از مهاجران است.

این کشور نیز مانند سایر کشور های گفته شده در سال های اخیر اعلام به کمبود نیروی فعال در حوزه رشته های پیراپزشکی چون اتاق عمل کرده است.

شرایط کار در نروژ برای ایرانیان تحصیل کرده در رشته های پیراپزشکی پروسه ای طولانی تر نسبت به سایر مهاجران دارد، چرا که باید تمامی مراحل اخذ مجوز کار در نروژ را طی کنند تا بتوانند در یکی از مراکز نروژ مشغول به کار شوند.

افرادی که به عنوان کارشناس اتاق عمل در کشور نروژ مشغول به کار می شوند، ماهانه درآمد قابل توجهی را دریافت می کنند که این موضوع باعث می شود سطح زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنند.

لازم است بدانید نروژ هم به سطح زبان مهاجران با مدارک رشته های پیراپزشکی اهمیت ویژه ای می دهد و شما باید حداقل به زبان نروژی در سطح b2 تسلط کافی داشته باشید.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به هلند

هلند نیز یکی از کشورهایی که با کمبود نیرو در رشته های پیراپزشکی مواجه است و پیش بینی کرده است که تا سال 2025 نیز، نیاز به متخصصان این رشته ها و اشتغال آن ها در کشور هلند رو به افزایش است.

یکی از الزامات مهاجرت با مدرک رشته های پیراپزشکی به این کشور مانند بسیاری از کشور های دیگر، یادگیری زبان رسمی این کشور می باشد و صادقانه اگر قصد مهاجرت به هلند با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی را دارید و به هیچ یک از زبان های انگلیسی و هلندی مسلط نیستید ، یافتن شغل در این کشور برای شما بسیار دشوار خواهد بود.

مهاجرت با مدرک کارشناسی اتاق عمل به سوئد

کشور سوئد، با وجود اینکه کشوری بسیار پیشرفته است و همچنین از لحاظ پزشکی، دارای جایگاه بسیار بالایی نسبت به سایر کشور ها می باشد، اما یکی از کشور هایی است که متخصصان کمی در حوزه اتاق عمل و سایر رشته های پیراپزشکی دارد و به همین دلیل سیاست دولت سوئد بر مبنای حمایت از کارشناسان اتاق عمل و همچنین جذب افراد محصل و فعال در این رشته از سایر کشور ها می باشد. در نتیجه، شما می توانید به راحتی با مدرک کارشناسی اتاق عمل، به کشور سوئد مهاجرت کنید.

از آن جا که کارشناسان اتاق عمل، جز اشخاص پردرآمد در کشور سوئد به شمار می روند، افرادی که مدرک کارشناسی اتاق عمل دارند و شروع به فعالیت در این حوزه می کنند، از مزایای شغلی بسیار خوبی نظیر حقوق و شرایط کاری عالی در سوئد، بهره مند می شوند. 

با وجود کمبود نیروی متخصص اتاق عمل در کشور سوئد، کارشناسان اتاق عمل گزینه های متنوع و بسیار زیادی در مورد انتخاب محل کار خود، دارند و همچنین نا گفته نماند که این افراد از لحاظ جایگاه اجتماعی در میان مردم جامعه سوئد نیز، دارای مرتبه خوبی هستند.

شرایط مورد نیاز

اگر قصد مهاجرت به سوئد با مدرک کارشناسی اتاق عمل را دارید، فراموش نکنید که ارائه مدرک تحصیلیتان همراه با حداقل یک سال سابقه کار، می تواند امتیاز ویژه ای برای شما در خصوص مهاجرت به این کشور، ایجاد کند.

برای مهاجرت به سوئد با مدرک کارشناسی اتاق عمل، بعد از اینکه دوره های مورد نیاز را گذراندید، شما می توانید به دو روش مشغول کار شوید.

 اولین روش کار برای مراکز دولتی و یا خصوصی این کشور است و دومین روش این است که خود شما مشغول به راه اندازی کاری شوید. 

به طور مثال، یک مرکز تخصص کارشناس اتاق عمل یا سایر شغل هایی که مربوط به رشته تحصیلی و مدرکتان می شود را، راه اندازی کنید. البته، لازم است بدانید که آشنایی با زبان سوئدی حتی به میزان بسیار کم می توانند امتیازات بیشتری را برای شما چه در خصوص مهاجرتتان و چه در خصوص شرایط کاریتان در کشور سوئد، ایجاد کند.

سوالات متداول

برای مهاجرت از طریق ویزای کاری یا تحصیلی با مدرک کارشناسی اتاق عمل به استرالیا، داشتن آیلتس امتیاز ویژه ای محسوب می شود، چرا که شما قبل از شروع کار ملزم به شرکت در آزمون های تئوری یا عملی و همچنین گذراندن دوره کارآموزی یا حتی چند واحد درسی در دانشگاه های این کشور می باشید

در حال حاضر با توجه به نیاز کشور آلمان در سال 2020 به پرستاران و البته متخصصان تحصیل کرده در سایر رشته های پیراپزشکی نظیر اتاق عمل، شما می توانید به سادگی به کشور آلمان مهاجرت کنید

نکته ای که برای مهاجرت کردن با مدرک کارشناسی اتاق عمل یا سایر رشته های پیراپزشکی به این کشور وجود دارد، الزام یادگیری زبان دانمارکی است.

پروسه مهاجرت به دانمارک با وجود نیازمندی این کشور به رشته های پیراپزشکی، برای متخصصان این رشته ها از جمله متخصص اتاق عمل، چند ماهی زمان می برد و البته لازم است بدانید که در حال حاضر اقدام برای مهاجرت به این کشور، با ریسک زیادی همراه است.

شرایط کار در نروژ برای ایرانیان تحصیل کرده در رشته های پیراپزشکی پروسه ای طولانی تر نسبت به سایر مهاجران دارد، چرا که باید تمامی مراحل اخذ مجوز کار در نروژ را طی کنند تا بتوانند در یکی از مراکز نروژ مشغول به کار شوند.

افرادی که به عنوان کارشناس اتاق عمل در کشور نروژ مشغول به کار می شوند، ماهانه درآمد قابل توجهی را دریافت می کنند که این موضوع باعث می شود سطح زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنند.

لازم است بدانید نروژ هم به سطح زبان مهاجران با مدارک رشته های پیراپزشکی اهمیت ویژه ای می دهد و شما باید حداقل به زبان نروژی در سطح b2 تسلط کافی داشته باشید.”

بنر

153 پاسخ

 1. سلام چرا درحال حاضر مهاجرت کارشناس اتاق عمل به دانمارک ریسک مهاجرت دارد؟
  بین دانمارک و سوئد کدوم رو پیشنهاد میدید برای مهاجرت کارشناس اتاق عمل؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه دانمارک و سوئد در حال حاضر فراخوان استخدام رشته شما رو ندادند.
   برای رشته و تخصص شما در حال حاضر کشور آلمان شرایط مناسبی دارد.

 2. سلام وقت بخیر.ترم آخرکارشناسی اتاق عمل هستم می خواستم ببینم میشه برای ادامه تحصیل کشورهای کانادا وانگلستان اقدام کنیم؟شرایطش چطوریه؟شنیدم که میشه بطورمستقیم ازکارشناسی به مقطع دکتری خوند؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای رشته های کادر درمان باید بررسی های بیشتری روی فایلتون انجام بشه که بتونیم دقیقتر راهنمایی کنیم .

 3. سلام کارشناس اتاق عمل هستم از دانشگاه بهشتی، دوسال کار دولتی و حدود ۵سال خصوصی.
  زبان المانی رو هم در سطح A2 مشغول خواندن هستم
  همسرم مهندس برق و مشغول در نمایندگی شرکت زیمنس در ایران و درحال یادگیری زبان…
  برای شرایط من جاب افر رو توصیه میکنید یا اوسبیلدونگ؟؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به شرایطی که فرمودید اگر شرایط سنیتون هم مناسب باشه جاب آفر رو پیشنهاد میکنیم .

 4. سلام خسته نباشید من درحال گذراندن طرح هستم که یک سالشو رفتم برای مهاجرت به اونجا هم باید دوره ببینیم یا خیر .زبان آلمانی قبل مهاجرت باید بلد باشیم؟و چقدر طول می‌کشه زبان آلمانی رو یاد بگیرم و برای شروع کار در اونجا چقدر هزینه ها تقریبا در میاد

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله زبان آلمانی رو باید به موازات پروندتون بخونید حتما، و این که بله ممکنه براتون دوره کارآموزی برگزار کنند تا با روش های درمانی آلمان آشنایی پیدا کنید .

 5. سلام وقتتون بخیر،ببخشید من در حال حاضر دانشجوی ترم ۵ تکلنوژی اتاق عمل هستم و قصد مهاجرت دارم و دوست دارم که از الان بدونم مقصدم کجا باشه که زبانشونو به صورت حرفه ایی یاد بگیرم، اما نمیدونم کدوم کشور برام بهتره ؟
  زبان انگلیسیم فعلا در حد Intermediate هست اما قصد دارم که مدرک آیلتس بگیرم.
  حالا به نظرتون با توجه به این شرایط کشور کانادا برام بهتره یا استرالیا؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   هردو تقریبا شرایط یکسانی دارند . برای هردو هم نیاز هست که امتیازتون بررسی بشه .

 6. سلام وقتتون بخیر… درصورتی که مدرک کارشناسی اتاق عمل باشه ولی ارشدمون پرستاری مراقبت ویژه برای مهاجرت کاری امکان اقدام هست؟ به عنوان کارشناس اتاق عمل قبولمون میکنن یا پرستار ICU

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به سابقه کارتون داره اگر در زمینه پرستاری باشه ، پرستاری .

 7. سلام.وقتتون بخیر
  من دانشجو کارشناسی اتاق عمل هستم.بعد از فارغ التحصیلی و اتمام طرح ۲ ساله،امکانش هست بدون گرفتن مدرک آیلتس زبان انگلیسی به سوئد مهاجرت کرد؟و مدت زمان اقدام برای مهاجرت تا اتمام کار مهاجرت حدودا چقدر طول می‌کشه برای ویزای کاری؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر اما قوانین مهاجرتی تغییر میکنن در نتیجه میتونید پس از اتمام طرحتون مجدد استعلام بگیرید .

 8. سلام وقت بخیر
  برای مهاجرت به آلمان نیاز به زبان آلمانی هست یا با انگلیسی هم امکان پذیره؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به رشتتون داره اما عموما زبان آلمانی مورد نیاز هست .

 9. سلام من کارشناس اتاق عمل با معدل 180سابقه پنج سال کار اتاق عمل دارم همسرم پرستاره با سابقه پنج سال میخواستیم برا استرالیا اقدام کنیم آیا امکانش هست نمیخوایم بریم کشورهای اروپایی و اینکه من بعلت دیسک کمر معافیت پزشکی سربازی دارم به نظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای استرالیا اگر قصد اقدام داشته باشید نیاز هست که امتیازتون بررسی بشه و نمره زبان بالایی ارائه دهید همچنین چندین آزمون مختلف رو باید پشت سر بگذارید .
   اما میتونید هم خودتون هم همسرتون برای جاب آفر آلمان اقدام کنید ، شرایط مناسبی داره براتون .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در حال حاضر برای تخصص شما کشور عمان ، قطر و آلمان رو پیشنهاد میکنیم .

 10. سلام وقت بخیر کارشناس اتاق عملم وباید دوسال طرحمو برم،بعدتموم شدنش میتونم برا جاب افرانگلیس اقدام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   ما در خصوص مهاجرت کاری به ترکیه اقدام نمیکنیم . اما رشته شما برای کار در کشور آلمان مناسب هست و امکان اقدام دارید برای این کشور .

 11. سلام و درود
  بین کشور سوئد و آلمان برای مهاجرت یک کارشناس اتاق عمل، کدوم کشور رو پیشنهاد میدید با توجه به وضعیت بازار کار این رشته در سال 2022

  1. سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به پیری جمعیت و نیاز افراد به مراقبت های درمانی در کشور آلمان ، برای رشته کارشناسی اتاق عمل ما کشور آلمان رو بهتون پیشنهاد میکنیم .

 12. سلام من ترم دو رشته اتاق عمل هستم. میخوام بعد از اتمام کارشناسی برای کارشناسی ارشد به استرالیا مهاجرت کنم و کارشناسی ارشدم را پرستاری مراقبت های ویژه بخوانم. به نظر شما اگر آیلتس هم با نمره ۷ بگیرم شانس مهاجرت به این کشور را دارم؟

 13. سلام من دانشجوی ترم ۱ اتاق عمل هستم. قصد دارم بعد از پایان ترم دوم به سوئد یا نروژ مهاجرت تحصیلی کنم. اونطور که شنیدم شانس اپلای در این مقطع خیلی کمه درسته؟ و اینکه چطور بورسیه بگیرم و رزومه علمی قوی ای ایجاد کنم؟ در کنار نمرات بالا داشتن تعدادی مقاله مورد تایید هم موثره در بالابردن شانس دریافت بورسیه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   میتونید شرایط خودتون رو برای دوره زبان سوئد بررسی کنید . برای این کار لطفا با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر متاسفانه . اما برای دوره های آوسبیلدونگ آلمان در زمینه رشته های کادر درمان امکان اقدام وجود دارد .

 14. سلام،برای مهاجرت به سوئد زبان سوئدی اجباری نیس؟ و اینکه بنظر شما سوئد بهتر هست یا آلمان برای کار و زندگی؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به روش مهاجرت شما داره .
   کیفیت زندگی در هردو کشور بالا هست .

   1. سلام. خسته نباشید. من کارشناس اتاق عمل هستم و 2/5 سابقه کار دارم. برای مهاجرت کاری به سوئد باید زبان سوئدی رو یاد بگیرم؟

    1. سلام . بله برای مهاجرت کاری لازمه به زبان اون کشور به صورت کامل مسلط باشید

 15. سلام وقتتون بخیر
  در مورد درامد رشته اتاق عمل در این کشورها هیچ توضیحی ندادین میشه بگین میانگین درامد و حقوق در کشور مثلا المان چقدره؟!

  1. سلام وقتتون بخیر .
   حدودا ماهانه 3000 تا 4000 یورو درآمد کارشناس اتاق عمل در آلمان است که این مبلغ با توجه به سابقه کار و مهارت شما افزایش میابد .

 16. سلام وقتتون بخیر کارشناس اتاق عمل هستم با چهار سال سابقه کار در بیمارستان دولتی امکانش هست که بخوام هم مهاجرت کاری داشته باشم و هم در کشور مقصد ادامه تحصیل در رشته ی خودم رو بدم و در چه کشورهایی میتونم اینکارو انجام بدم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   امکان دریافت جاب آفر آلمان برای شما وجود داره ، اما شغلی که خواهید داشت تمام وقت خواهد بود پس زمان خیلی زیادی برای تحصیل نخواهید داشت .

 17. سلام کارشناس اتاق عمل هستم با 7 سال سابقه کار و همسرم کارشناس شیمی هست با 10 سال سابقه کار در شرکت پتروشیمی از نظر شما به چه طریقی و به چه کشوری میشه مهاجرت راحتتری داشت؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به تخصص شما جاب آفر آلمان گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود .

 18. سلام من کارشناس اتاق عمل خوندم و ۷سال سابقه کار در بیمارستان دولتی دارم میخواستم بدونم مدرک کارشناس اتاق عمل در کانادا معتبره؟ میشه باهاش ویزای کاری گرفت؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   سیستم اکسپرس اینتری کانادا بر اساس امتیازبندی هست و متقاضی با توجه به فاکتور های مختلف امتیاز کسب میکند. در نتیجه باید سایر شرایطتون هم ارزیابی شود اما برای کشور آلمان میتوانید برای دریافت جاب آفر اقدام کنید .

 19. سلام کارشناس اتاق عمل با 14 سال سلبقه هستم و 36 سالمه برای مهاجرت با این شرایط کجا بهتره که با این مدرک بتونم کار کنم

  1. سلام وقتتون بخیر . با توجه به شرایط شما در حال حاضر کشور آلمان گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت کاری شما خواهد بود .

 20. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ایا عمان ویزا کار به دارندگان مدرک کارشناسی اتاق عمل میده ؟!

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله در حال حاضر کشور عمان برای رشته شما شرایط مناسبی دارد .

 21. سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم که محدودیت سنی برای در کار در فیلد اتاق عمل در کشور آلمان و استرالیا چه مقدار هست؟
  و سوال دیگه اینکه دوسال طرح برای سابقه کار کافی هست یا باید بیشتر باشه؟
  ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای اکثر ویزا ها در زمینه رشته شما تا 40 سال قابل انجام هست . و در جواب سوال دوم شما باید بگیم که بستگی به کارفرمای شما دارد که دوران طرح شما را به عنوان سابقه کار بپذیرد یا خیر .

 22. سلام وقت بخیر من دانشجوی کارشناسی اتاق عمل هستم و حدودا یکسال دیگه درسم تموم میشه
  میتونم برای کدوم کشور با وجود نداشتن سابقه ی کاری اقدام کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به این که شما سابقه کاری ندارید این امکان را دارید تا در دوره های آوسبیلدونگ کشور آلمان شرکت در این کشور کارآموزی کنید و بلافاصله بعد از اتمام دوره جذب بازار کار آلمان شوید .

 23. سلام خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی اتاق عمل دارم
  می خواستم ببینم میتونم در آزمون. rn کانادا شرکت کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر. آزمون rn برای رشته پرستاری است و اگر تصمیم به ادامه کار در رشته پرستاری در کانادا داشته باشید باید شرایط تون کامل بررسی بشه که امکان شرکت در این آزمون برای شما وجود دارد یا خیر .

 24. سلام وقتتون بخیر با مدرک کارشناسی اتاق عمل و حدود ۱۰سال سابقه کار در ایران میشه توی ترکیه وارد بازار کار شد؟؟

 25. سلام من دانشجو کارشناسی اتاق عمل هستم
  میخواستم بدونم بعد از فارغ‌التحصیلی و گذراندن طرح میتونم به آلمان مهاجرت کنم؟
  آیا مدرکم توو آلمان معادل سازی میشه یا باید دوره های چند ساله برم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله مدارکتون معادل سازی میشه .
   برای دریافت جاب آفر آلمان باید سابقه کار هم ارائه دهید .

 26. سلام مدرک کارشناسی اتاق عمل دارم ۴ سال به عنوان طرح در بیمارستان دولتی کار کردم این جزو سابقه کار محسوب میشه؟
  برای نروژ مدرک کایلتس انگلیسی برای شروع کار کافی نیست یا حتما باید زبان نروژی در ابتدا بلد باشیم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله جزو سابقه کارتون محسوب میشه .
   ما متاسفانه برای نروژ اقدام نمیکنیم .

   1. با این رزومه که عرض کردم برای کدوم کشور میتونم اقدام کنم و هزینه ها چقدره تقریبا
    کارشناس اتاق عمل هستم ۴ سال سابقه کار در بیمارستان دولتی معدل ۱۷/۳

     1. سلام خسته نباشید ،من دانشجوی کارشناسی اتاق عمل هستم .میخوام بعد از تموم شدن درسم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به یه کشور دیگه برم .مثلا به استرالیا . برای ادامه تحصیل هم نیاز به آزمون های تئوری یا عملی هست؟ و اینکه میتونم فاند بگیرم؟

     2. سلام وقتتون بخیر .
      بستگی به کشور مقصد شما داره . بعضی از کشور ها آزمون دارند ، بعضی نه .
      اگر معدلتون بالا باشه امکان دریافت فاند براتون وجود داره .

     3. سلام من سال اول اتاق عمل هستم. میخواستم بدونم میشه با یک سال خواندن این رشته پذیرش مستقیم همین‌رشته در المان گرفت؟یعنی در المان لیسانس اتاق عمل بگیرم.

 27. سلام وقتتون بخير من دانشجوي اتاق عمل هستم .شنيدم كه اكثر كشور ها رشته تكنولوژي اتاق عمل را به اون صورتي كه در كشور ما ارايه ميشه ارايه نميكنند
  آيا براي مهاجرت با مدرك تحصيلي اين رشته و معادل سازي اون مشكلي پيش نمياد؟ و ميتونيم مهاجرت كنيم و اونجا كار پيدا كنيم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به کشور مقصد و کارفرمای شما دارد .
   این امکان وجود دارد که کارفرما برای شما دوره کاراموزی کوتاهی در نطر بگیرد .

   1. سلام وقت بخیر
    با مدرک کارشناسی اتاق عمل وسه سال سابقه کاری کدوم کشور برای مهاجرت بهتره
    و علت اینکه در حال حاضر اقدام به مهاجرت به دانمارک ریسک زیادی داره چیه

    1. سلام وقتتون بخیر .
     در زمینه تخصص شما کشور آلمان شرایط مناسبی را دارد و این امکان برای شما محیا خواهد بود که با جاب آفر وارد این کشور شوید .
     در رابطه با دانمارک فعالیتی انجام نمیدیم .

 28. سلام . ببخشید از این لیستی که گفتید برای مهاجرت به همه این کشورها و کار کردن باید چندسال درس خوند و کاراموزی رفت ؟ کشوری نیست که فقط آزمون بگیره دیگه نیازی به درس خوندن دوباره نداشته باشه ؟ و این که آیا مدرک دانشگاه آزاد اصلا مورد قبولشون هست یا نه ؟ ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اکثر کشور ها برای ویزای کاری حداقل 3 سال سابقه کار نیاز دارند . ولی باز باید با توجه به کشور مقصدتون شرایط رو ارزیابی کنید .
   بستگی به سابقه کار شما دارد که کارفرمای شما برای شما دوره کاراموزی برگذار کند یا خیر .

 29. سلام وقت بخیر من دانشجوی اتاق عملم.
  میخاستم بدونم بعد از تحصیل و گذروندن طرح امکانش هست که با ویزای کاری وارد آلمان بشم و به تحصیل پزشکی بپردازم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان نیاز هست که در آزمون کنکور ایران پزشکی قبول شوید .
   ولی میتوانید بعد از اتمام طرح با ویزای کار وارد آلمان شوید .

   1. سلام وقت بخیر اگر ازمون لیسانس به پزشکی رو قبول بشم یعنی علوم پایه ی ایران امکان قیولی پزشکی در المان وجود داره؟

 30. سلام، در دوره کارآموزی در کشور آلمان آیا حقوق هم پرداخت میشه که بتونیم هزینه هامون رو پرداخت کنیم یا خیر؟ و این که طول مدت دوره کارآموزی چقدر هست؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله در طی دوره آوسبیلدونگ به شما کمک هزینه داده خواهد شد .
   طول دوره بسته به رشته شما متفاوت است ولی عموما 3 تا 4 ساله است .

 31. درآمد کارشناس اتاق عمل چقدر هست به طور میانگین و اینکه در طول دوره کار آموزی حقوق هم میدن؟؟

 32. سلام خسته نباشید، دانشجوی کازشناسی اتاق عمل‌هستم،‌‌میخواستم بدونم بجز‌کشور المان جای دیگه نمیتونم اقدام کنم؟‌ ترجیحا از آسیایی ها کره‌جنوبی و استرالیا، از اروپا تو اسکاندیناوی‌ و‌خود ایالات متحده؟ ممنون‌میشم اگه امکان اقدام تحصیلی‌و‌کاری رو جداگانه بهم توضیح بدین، سپاس

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در حال حاضر برای ویزای کاری در زمینه رشته شما , بهترین موقعیت رو کشور آلمان ارائه داده است .
   برای تحصیل میتونید برای کشور های مختلف اقدام کنید . همه این ها به بررسی شرایط شما بستگی داره .
   لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید 02128111107

 33. با سلام و وقت بخیر
  بنده در حال حاضر دانشجوی ترم شش کارشناسی اتاق عمل هستم خواستم بدونم راهی هست که بتونم بدون نیاز به سابقه کار ،پس از فارغ‌التحصیلی برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر متاسفانه . برای مهاجرت کاری داشتن سابقه کار الزامی هست .

 34. سلام.من دانشجوی کارشناسی رشته اتاق عمل هستم میخواستم بدونم با این مدرک میتونم برای مهاجرت کاری انگلیس یا امریکا اقدام کنم واینکه پروسه اون ب چ شکل است واینکه در چ کشورهایی بعد از مهاجرت مسکن در اختیارمان قرار میدن(اگ پول کافی برا خرید یا رهن خونه نداشته باشیم)
  خیلیییی ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام برای رشته شما در حال حاظر برای آلمان شرایط فقط مناسب است و اگر از طریق کار اقدام کنید حقوق دریافت میکنید و میتوانید برای خانه هم اقدام کنید

 35. سلام من با مدرک کارشناسی ارشد اتاق عمل دو سال سابقه کار بالین و 2 سال سابقه تدریس در دانشگاه قصد مهاجرت دارم و سطح زبانم متوسط میخواستم ببینم کشور سوئد چطوره؟
  ممنونم

  1. سلام برای آلمان میتونید اقدام کنید سوئد در حال حاظر جذب نیرو برای رشته شما ندارد

  2. سلام
   من در حال حاضر در حال گذراندن دوره طرحم به مدت ۱۹ ماه هستم، آیا میتونم بعد از این ۱۹ ماه برای آلمان اقدام کنم؟

   1. سلام وقتتون بخیر .
    باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشید .
    البته توجه داشته باشید که مدت طرحتون هم جزو سابقه کاریتون محسوب میشه .

    1. سلام، معادل سازی مدرک کارشناسی اتاق عمل در آلمان به چه صورتی هست؟ چقدر طول میکشه بتونیم شروع به کار کنیم؟ آیا از بدو ورود به آلمان میتونیم حقوق داشته باشیم که هزینه ها رو پرداخت کنیم؟

     1. سلام وقتتون بخیر .
      با کمک کارفرمای آلمانی حدودا 3 ماه .
      بله میتونید از روز اول حقوق داشته باشید .

 36. سلام.اگرمدرک کارشناس اتاق عمل داشته باشیم ولی کارشناسی ارشد پرستاری مراقبت ویژه یا نوزادان خونده باشیم برای معادل سازی مدرک مشکلی پیش میاد؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   خیر . در حال حاضر کشور آلمان میتونه گزینه بسیار مناسبی برای شما باشه

 37. سلام من و همسرم هردو مدرک کارشناسی اتاق عمل داریم25و27ساله ک طرح هم رفتیم وزبان انگلیسی من معمولی و همسرم خوب هست وقصد مهاجرت داریم ممنون میشم نظروراهنمایی شمارو بدونم

 38. سلام وقت بخیر..

  من مدرک کارشناسی اتاق عمل دارم با ۳سال سابقه کار
  ومعدل ۱۷/۳۰

  قصد مهاجرت دارم فقط زبان انگلیسیم زیاد خوب نیست

  لطفاً راهنمایی کنید کدام کشور برای مهاجرت من مناسبتره ؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در حال حاضر بهترین کشور برای شما آلمان هست. در حین انجام پروسه میتونید به سطح مورد نیاز زبان آلمانی برسید .

 39. با سلام با مدرك كارشناسي بيهوشي مي تونم براي اسكيل وركر استراليا(تكنسين بيهوشي )اقدام كنم؟؟؟

 40. سوالی خدمتتون داشتم این هست که با مدرک کارشناسی اتاق عمل اینجا میشه به عنوان RN با گذروندن دوره های معادل سازی در کانادا شروع به کار کرد؟ کلا میشه به عنوان RN پذیرفته شد؟

  1. برای کانادا ابتدا باید برای PR اقدامکنید و بعد در بانک اطلاعاتی برای کار ثبت نام کنید ، ولی برای المان به راحتی میتونید اقدام کنید

 41. سلام وقتتون بخیر
  برای ارشد یا دکترا و ادامه تحصیل در در رشته اتاق عمل اطلاعاتی دارین که چه کشور ها و چه دانشگاه هایی دانشجو می پذیرند ؟

 42. سلام ترم سه اتاق عمل هستم میخواستم بدونم از الان اگه بخوام اماده بشم بهتره چه زبانی رو کار کنم یا کار هایی از قبیل زیاد بودن معدل کمک میکنه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در حال حاضر بهترین مقصد برای رشته شما آلمان هست. بستگی به روش مهاجرت شما دارد . اگر قصدتون مهاجرت کاری به آلمان هست شما باید زبان آلمانی بخونید و حداقل 2 سال سابقه کار کسب کنید ولی اگر از طریق آوسبیبلدونگ اقدام کنید نیاز به سابقه کار و اتمام دوره لیسانس ندارید و فقط باید زبان آلمانی بخونید .

 43. سلام خسته نباشید
  ترم 3 کارشناسی اتاق عمل هستم از الان بخوام برای مهاجرت اماده بشم چه زبان هایی برا یاد گیری بهتره و کار های دیگه ای هست که کمک کنه شرایط مهاجرت وقتی تموم کردم اسونتر بشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   در حال حاضر بهترین کشور برای مهاجرت کارشناسان اتاق عمل آلمان هست . اگر قصد مهاجرت کاری رو دارید باید پس از اتمام دوره کارشناسی 2 سال سابقه کار در زمینه رشتتون کسب کنید و مدرک زبان آلمانی رو هم بدست آورید . اگر هم مایل باشید میتونید در دوره های آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنید .

 44. سلام وقتتون بخیر…من در حال گذروندن طرح هستم لیسانس اتاق عمل دارم وقصد مهاجرت دارم .برای مهاجرت ظاهرا ریز نمرات تخصصی باید بالای 17 باشه میخواستم بدونم اگرمعدل بالای 17باشه ولی ریز نمرات بعضی دروس نمرشون خیلی پایین باشه(بالای ده) مشکلی پیش میاد؟ و اینکه مهاجرت با مدرک لیسانس بهتر هستش یا فوق؟

  1. سلام وقت بخیر با مدرک کارشناسی و سابقه کار رشته شما میتونیم برای جاب آفر آلمان اقدام کنیم

   1. وقت بخیر می خواستم ببینم با کارشناسی اتاق عمل با معل بالاتر از 16 با گذراندن طرح در بیمارستان دارای سن 25 سال با مکالمه عادی زبان انگلیسی چطور می توانم برای ویزای کاربرای کشور عمارت یا یکی از کشور های اروپایی اقدام کنم ؟ ممنون می شوم کمک کنید.

    1. سلام وقت بخیر برای کشور آلمان با توجه به جذب نیروی درمانی میشه براتون اقدام کرد

 45. سلام من۲۹سالمه.کارشناس اتاق عمل،با ۷سال سابقه کار،آیا بارشته اتاق عمل به کشور کانادا میشه مهاجرت کرد؟

  1. سلام ، شرایط شما برای جاب آفر آلمان و گرفتن ویزای کاری برای این کشور مناسب هست .

 46. سلام وقت بخیر
  سن 29
  کارشناس اتاق عمل ازاد مشهد
  سابقه دوسال جراحی پلاستیک و زیبایی
  ایلتس ۶
  زبان هلندی a2
  متقاضی کار یا تحصیل در کشور هلند هستم
  ممنون

 47. سلام من کارشناسی هوشبری دارم میخواستم بدونم در چه رشته هایی در خارج از کشور می تونم تحصیل کنم؟ و ایا مواردی که برای رشته اتاق عمل بیان کردین واسه رشته من هم صدق میکنه یا نه؟

 48. سلام
  من دانشجوی کارشناسی اتاق عمل هستم و میخواستم بدونم رفتن به آلمان با مدرک لیسانس بدون گذروندن طرح امکان پذیر هست؟باید تغییر رشته بدم به رشته جدید بخونم برای ویزای تحصیلی یا با ویزای اوسبیلدونگ اقدام کنم؟

 49. سلام
  من دانشجوی سال اخر اتاق عمل ازاد تبریز هستم
  بعد گذروندن ۲ سال طرح برابر با سربازی میتونم اقدام به مهاجرت شغلی کنم؟یعنی مدرک ما قابل قبول المان هست؟و اینکه تمام پروسه از اول تا کاریابی و شروع کار توسط موسسه ها مثلا شما انجام میشه؟
  مدارکی که دارم
  ایلتس ۷
  المانی b2
  معدل دیپلم و فوق دیپلم ۱۹
  معدل کارشناسی ۱۷/۵

  1. سلام بله طرحتون جزو سابقه کاریتون محسوب میشه و اگر کاریابی رو با ما انجام بدین بله صفر تا 100 پروسه کاریابی با ما هست .

 50. سلام ببخشید معادل سازی مدرک اتاق عمل چجوری انجام میشه ؟ اگه امتحان میگیرن از چه منابعی هست؟!

 51. سلام ببخشید برای مهاجرت با مدرک اتاق عمل چه آزمونی باید داد برای مدرک معادل اصلا ازمون دارن یا نه؟

  1. سلام نیازی به آرمون نیست برای جاب آفر مدرک کارشناسی و سابقه کار لازم هست .

 52. سلام خسته نباشید ۲۵ سال سنمه و طرحم تمومه کارشناس اتاق عملم میخواستم بدونم شرایط کاری و مهارجت برای رشته ی شما تو کشور کانادا چطوریه؟اونجاهم مدرک ما مورد تایید هست یا خیر؟و شرایط پذیرششون چیه

 53. سلام من ۲۶ سالمه و مدرک کارشناسی اتاق عمل دارم و تا ۳ماه اینده طرحم تموم میشه.میخواستم از طریق تحصیلی برای آلمان اقدام کنم.سوالم این هست که با همیه مدرک میتونم اقدام کنم یا به سابقه و مدرک بالاتری نیاز هست؟و این که زبان المانی رو تازه شروع کردم الان اقدام کنم یا صبر کنم زبان المانی رو مسلط بشم؟و این که چقدر هزینه لازم هست و اونجا درامد خوبی داره یا نه؟

  1. سلام.
   شرایط بسیار خوبی دارید.
   سوالات متنوعی پرسیدی.
   میتونیم اجرا کنیم.
   توصیه میکنم جهت پاسخ تماس نمایید
   22654650

   1. سلام وقت بخیر من ۳۲سالمه رشداتاق عمل دارم ۱۰ساله بعنوان مک راح قلب کارمیکنم میخواستم ببینم شرایط پذیرفتن برای کشورسوئد المانودارم

 54. سلام وقتتون بخیر من مدرک کارشناسی اتاق عمل دارم از دانشگاه آزاد و به تازگی فارغ التحصیل شدم 24 سالمه و مجرد هستم قصدم درخواست برای کشور آلمان هست به زبان انگیلیسی مسلط هستم و در زبان آلمانی b1.
  سوالم این بود که به نظر شما بهتره اینجا برای ارشد اقدام کنم و بعد برای کار در آلمان درخواست بدم؟یا اینکه با همین مدرکم اقدام کنم ؟ با توجه به اینکه الان مدرک کارشناسی آزاد دارم ولی برای ارشد سراسری داشته باشم.
  و اینکه چقدر سرمایه احتیاج هست با توجه به اینکه برای کار اقدام کنم نه ادامه تحصیل
  و اینکه چه گرایش هایی بیشتر موقعیت شغلی براشون وجود داره ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام
   سوالات متنوعی پرسیدید.
   توصیه میشه با مدرک لیسانس اگر طرح گذروندید و یا تجربه کاری دارید با مدرک کارشناسسی برای ویزای کار اقدام کنیم.
   به تمکن مالی حدود 5هزار یورو در 3ماه وقت ویزا حدودا 1سال دیگه نیاز دارید و همچنین هزینه تقریبی 4.5 هزار یارو که موسسه در چند قسط برای کاریابی و ویزای از شما دریافت خواهد کرد.
   نیاز به این هست که با توجه به مدرک شما، اطلاعات شما برای کارفرمایان آلمان ارسال بشه تا اعلام کنیم به چه صورت هست.
   ولی در مجموع، رشته پرستاری و پیراپزشکی مورد نیاز هست.

 55. سلام وقتتون بخیر … من کارشناسی اتاق عمل هستم و 25 سال دارم و درحال گذراندن طرح هستم . میخواستم ارشد بخونم تو ایران و بعدا برای اپلای اقدام کنم نمیدونم در رشته ی اتاق عمل ارشد بگیرم برای مهاجرت بهتره یا شاخه های پرستاری مثل مراقبت های ویژه … شرایط سنی هم دارند؟ کشور هایی مثل دانمارک و سوئد و نروژ

  1. سلام روزبخیر
   مشخص نکردید که برای تحصیل قصد دارید یا کار!؟
   در مورد سوالتون ، رشته های پیراپزشکی در همه گرایش ها متقاضی دارند. بهتره علاقتون رو ادامه بدید.
   با این حال بنظر میرسه برای مهاجرت مراقبت های ویژه درخئاست بیشتری داشته باشه.
   سنتون بهتره زیر 40 باشه و اینکه در حال حاضر برای کشور آلمان اقدام میکنیم.

   1. سلام من کارشناس اتاق عمل هستم دوسال سابقه کار دارم و سابقه دستیار جراح ویژه در فیلد زیبایی دارم ۲۷ سالم هست و قصد کار کردن در کشور آلمان رو دارم.خواستم بپرسم چطور و از چه طریقی باید اقدام کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

    1. سلام ، میتونیم برای جاب افر آلمان م براتون اقدام کنیم ، با توجه به شرایط پیشنهاد میشه اگر قصدتون جدی هست سریعتر اقدام بشه

 56. سلام. من دارای مدرک کارشناسی اتاق عمل و 23سال سن دارم. از نظر سابقه کار درحال گذراندن طرح اجباری دوساله( که معادل دوسال سابقه کار و بیمه است) هستم. قصد دارم برای مهاجرت در اینده اقدام کنم خواستم بدونم پیشنهاد شما کدوم کشوره و چقدر باید سرمایه اولیه داشته باشم؟ از طرفی کشور پیشنهادی شما در دوران کارورزی حقوقی پرداخت میکند؟
  درمورد مدرک زبان هم بسته به پیشنهاد شما مدرک زبانشو خواهم گرفت.
  مرسی

  1. سلام، سن بسیار مناسبی دارید.
   با توجه به درخواست نیاز به نیروی کار در کشور آلمان و مطابق بودن تخصص شما. میتونیم برای شما جاب آفر اجرا کنیم که در ابتدای ورود به آلمان مشغول به کار بشید.
   بعد از تشکیل پرونده توسط هرمس، تقریبا 1سال فرصت دارید مدرک زبان B1 آلمانی رو پاس کنید.

   1. سلام وقتتون بخیر…من در حال گذروندن طرح هستم لیسانس اتاق عمل دارم وقصد مهاجرت دارم .برای مهاجرت ظاهرا ریز نمرات تخصصی باید بالای 17 باشه میخواستم بدونم اگرمعدل بالای 17باشه ولی ریز نمرات بعضی دروس نمرشون خیلی پایین باشه(بالای ده) مشکلی پیش میاد؟ و اینکه مهاجرت با مدرک لیسانس بهتر هستش یا فوق؟

    1. سلام مدرک بالاتر حتما کمک خواهد کرد و نمراتتون و مدرک تحصیلی باید تطبیق داده بشه با کشور مورد نظرتون

   2. سلام من کارشناسی اتاق عمل دارم میخونم تقریبا تیرماه فارغ‌التحصیل میشم میخواستم بدونم میشه طرح اجباری رو نرم و مهاجرت کنم و واس مهاجرت زبانم صفره و چه دوره نایب باید سپری بشه و چقدر طول می‌کشه تا کار های لازم برای مهاجرت انجام بشه و تقریبا چقدر کلا هزینه داره تا اونجا سرکار بشیم

    1. سلام طرح شما جزو سابقه کاریتون محسوب میشه و اگر زیر 25 سال هستین برای دوره های آوسبیلدونگ هم میشه اقدام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *