قوانین کار در آمریکا

قوانین کار در آمریکا

قوانین کار در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. اتباع خارجی فرصت‌های شغلی مختلفی در ایالات متحده دارند؛ اما برای دریافت بهترین خدمات موجود در این کشور باید با قوانین کار در آمریکا آشنا باشید و به بررسی آن‌ها بپردازید. شما می‌توانید با گرین کارت (اقامت دائم)، ویزای کاری و تحصیلی یا ویزای کارگر فصلی و موقت در ایالات متحده کار کنید. نوع ویزا و مجوز کاری که به آن نیاز دارید، بسته به اهداف شغلی شما متفاوت است.

قوانین کار در کشور ایالات متحده آمریکا معمولاً مربوط به نحوه دریافت ویزای کار این کشور هستند. در ادامه متن با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد ویزاهای مختلف این کشور که نقش ويژه‌ای در زمینه قوانین حقوقی مرتبط با اشتغال ایفا می‌کنند را به شما ارائه دهیم و به مهم‌ترین نکات در زمینه این زمینه بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چه کسانی مجاز به کار در ایالات متحده است؟

چندین دسته از کارگران خارجی مجاز به کار در ایالات متحده هستند؛ از جمله کارگران مهاجر دائم، کارگران موقت (غیر مهاجر) و کارگرانی که به دلایل تحصیلی وارد خاک آمریکا می‌شوند. به‌طورکلی بر اساس قوانین کار در آمریکا افراد زیر می‌توانند در این کشور به اشتغال بپردازند:

 • دارنده گرین کارت آمریکا
 • دارندگان ویزای توریستی
 • دارندگان ویزای کار موقت (برای کشاورزی)
 • دارندگان ویزای کار موقت (کارگران ماهر)
 • دارندگان ویزای کارگر فصلی

چه کسانی مجاز به کار در ایالات متحده است؟

نحوه دریافت ویزای کار آمریکا

قبل از اینکه برای کار به ایالات متحده بیایید، باید از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور خود یا کشوری که به محل اقامت شما در خارج از کشور نزدیک است، ویزا بگیرید. همان‌طور که گفته شد انواع مختلفی از ویزای کار برای اتباع خارجی وجود دارند؛ از جمله ویزای کار موقت، ویزای کار فصلی و ویزای کارگر تبادلی.

بر اساس قوانین کار در آمریکا اتباع خارجی که شهروند آمریکا یا مقیم دائم قانونی ایالات متحده نیستند، قبل از اینکه بتوانند در ایالات متحده کار کنند، به ویزای کار و همچنین مجوز کار نیاز دارند. این سند رسماً به‌عنوان یک سند مجوز استخدام (EAD) شناخته می‌شود.

نحوه دریافت گرین کارت در ایالات متحده

گرین کارت که از آن تحت عنوان کارت اقامت دائم نیز یاد می‌شود، به یک فرد اجازه می‌دهد به طور دائم در ایالات متحده به زندگی و کار بپردازد. برای کار در برخی از مشاغل به گواهی وزارت کار ایالات متحده نیاز خواهید داشت. این سند اعلام می‌کند کارگران آمریکایی نمی‌توانند شغل مربوطه را در حد مهارت شما انجام دهند.

برنامه سالانه قرعه‌کشی گرین کارت که به طور رسمی به‌عنوان برنامه دریافت ویزای مهاجرت شناخته می‌شود، فرصتی برای مهاجران جهت به‌دست‌آوردن وضعیت اقامت قانونی دائم ایالات متحده است. این برنامه هرساله اجرا شده و تا 55000 گرین کارت به متقاضیان ارائه مي‌شود. اگر به دنبال کار در آمریکا هستید، این قرعه‌کشی که لاتاری هم نام دارد گزینه مناسبی است.

چه کسی برای کار در ایالات متحده به کارت تأمین اجتماعی نیاز دارد؟

اگر شهروند غیرآمریکایی هستید، برای استخدام در ایالات متحده به شماره تأمین اجتماعی نیاز دارید. در واقع همین شماره اجتماعی که به آن social number هم گفته مي‌شود، یکی از مهم‌ترین بخش‌های قوانین کار در آمریکا است. جهت دریافت این کد باید به شعبات وزارت کشور آمریکا مراجعه کنید.

تأیید صلاحیت برای کار

وقتی برای کاری توسط یک کارفرما در ایالات متحده استخدام می‌شوید، باید واجد شرایط بودن خود را برای کار در کشور ثابت کنید. فرم I-9 همان سندی است که کارمندان باید برای تأیید صلاحیت خود جهت کار در آمریکا نسبت به تکمیل آن اقدام کنند. توجه داشته باشید که دولت ایالات متحده هرگز برای درخواست ویزای کار هیچ‌گونه پیش پرداختی را دریافت نمی‌کند.

تغییر مقررات

قوانین کار در آمریکا و سیاست‌های مهاجرت به طور مداوم بر اساس اختیارات قوه مجریه و مقننه دولت این کشور در حال تغییر هستند. برای مشاهده تغییرات فرایند کسب ویزا باید به‌صورت مداوم وب‌سایت امور کشور و امور خارجه ایالات متحده را بررسی کنید.

چگونه می‌توان برای مجوز کار در ایالات متحده درخواست کرد؟

برای دریافت مجوز کار در ایالات متحده می‌توانید فرم USCIS I-765 را تکمیل کرده و برای دریافت مجوز کار به سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ارسال کنید. البته توصیه اصلی استفاده از مراکزی است که در زمینه اعطای جاب‌آفر و به‌طورکلی کاریابی در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کنند.

سن قانونی برای کار در ایالات متحده چقدر است؟

برای کار در ایالات متحده معمولاً باید حداقل 14 سال سن داشته باشید؛ اگرچه استثناهایی برای کارهای کشاورزی وجود دارند. به‌طورکلی می‌توان گفت باتوجه‌به قوانین کار در آمریکا سن قانونی اشتغال در هر ایالتی متفاوت است.

حداقل دستمزد بر طبق قوانین کار در ایالات متحده آمریکا چقدر است؟

مهم است بدانید برای زندگی در شهرهای مشهوری همچون نیویورک باید معمولاً چند کار را به‌صورت هم‌زمان دنبال کنید تا در زمان پرداخت هزینه‌های زندگی با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید. میزان حقوق شما نیز از جمله مواردی محسوب می‌شود که قوانین کار در آمریکا نسبت به آن مقررات خاصی دارد.

به‌عنوان‌مثال بر اساس این قوانین حداقل دستمزد فدرال حدود 13 دلار به‌ازای هر ساعت کار است. البته این میزان باتوجه‌به شهر محل زندگی شما ممکن است متفاوت باشد؛ برای مثال سانفرانسیسکو حداقل حقوق حدود 16 دلار را تعیین کرده است؛ درحالی‌که حداقل حقوق در کل ایالت کالیفرنیا تنها پانزده دلار خواهد بود.

حداقل دستمزد بر طبق قوانین کار در ایالات متحده آمریکا چقدر است؟

با کدام ویزا می‌توانید در آمریکا فعالیت کنید؟

همان‌طور که گفته شد بر طبق قوانین کار در آمریکا، دسته‌های مختلفی از ویزای کار وجود دارند که هرکدام از آن‌ها دارای شرایط منحصربه‌فرد خود هستند. باید توجه داشته باشید ویزای کار دائم با ویزای کار موقت متفاوت است. به‌طورکلی مهم‌ترین ویزاهای مربوط به کار دائم در ایالات متحده عبارت‌اند از:

 • ویزای الکترونیکی جهت ایجاد شرکت‌های مختلف در خاک ایالات متحده آمریکا
 • ویزای L مخصوص اشتغال کارمندان
 • ویزای H-1B مخصوص محصلان دانشگاهی با پیشنهادهای شغلی در زمینه مشاغل حرفه‌ای

تفاوت گرین کارت یا کارت سبز با ویزای کار در چه چیزی است؟

همان‌طور که می‌دانید استفاده از ویزای کار تنها برای مواقعی مناسب است که قصد دارید برای مدت محدودی در خاک این کشور باشید. این بدان معنی است که شما نمی‌توانید برای کسب اقامت دائم ایالات متحده آمریکا از این ویزا استفاده کنید. همین امر موجب می‌شود تا گرین کارت بهتر از ویزای کار باشد.

دلیل این امر را می‌توان به اختیاراتی که با دریافت گرین کارت یا کارت سبز آمریکا به دست می‌آورید مرتبط دانست. در واقع اگر بتوانید گرین کارت آمریکا را تهیه کنید، می‌توانید خودتان در زمینه محل کار و حتی انتخاب کارفرمایتان تصمیم بگیرید؛ به همین دلیل همواره توصیه می‌شود که به‌جای تهیه ویزای کاری، ‌ نخست به سراغ کسب گرین کارت یا کارت سبز ایالات متحده آمریکا بروید.

مهم‌ترین مزیت کار با گرین کارت در ایالات متحده آمریکا

یکی دیگر از مزایای دارندگان گرین کارت نسبت به سایر متقاضیان فعالیت در آمریکا، بحث اولویت آن‌ها نسبت به بقیه کاندیدهای دریافت شغل مدنظر است. به‌طورکلی می‌توان گفت بر طبق قوانین کار در آمریکا اگر شما گرین کارت داشته باشید، دیگر هیچ نیازی به تکمیل فرم‌های مربوط به استخدام توسط کارفرما وجود ندارد و به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر خواهید توانست در پست مربوطه مشغول به کار ‌‌شوید.

کار در آمریکا برای افرادی که ویزای کار ندارند

افرادی که از ویزای کار بی‌بهره هستند، به طور معمول باید یک روند کاملاً زمان‌بر جهت دریافت EAD را دنبال کنند. شاید بپرسید که EAD چیست؟ باید بگوییم که این فرم همان مدرک مربوط به اجازه استخدام به شمار می‌آید. اگر همسر شما دارای ویزای E یا L است، ممکن است یک برتری خاص داشته باشید؛ زیرا در این صورت تنها کافی است که فرم موسوم به I-94 را ارسال کنید.

با چه روش‌هایی می‌توان در آمریکا کار پیدا کرد؟

بر اساس قوانین کار در آمریکا، فرایند درخواست شامل چندین مرحله است. هر یک از این مراحل دارای پیچیدگی خاص خود هستند و به طبع بسیار از افراد با این پیچیدگی‌های حقوقی آشنایی ندارند. به همین دلیل برای دریافت بهترین نتیجه ممکن بهتر است از یک مرکز کاریابی کمک بگیرید. به‌طورکلی مهم‌ترین مراحل در این زمینه عبارت‌اند از:

 • دریافت ویزای کار یا اقدام برای دریافت گرین کارت
 • جستجو برای پیدا کردن یک شغل
 • فرستادن مدارک درخواست شده
 • دنبال کردن بحث ارسال مدارک مدنظر
 • مراجعه برای انجام مصاحبه جهت کسب شغل مدنظر
 • شروع فعالیت

با چه روش‌هایی می‌توان در آمریکا کار پیدا کرد؟

چطور بهترین موقعیت را دریافت کنیم؟

پیش از هر چیز باید بگوییم که موقعیت یا پوزیشن با حرفه شما در آمریکا تفاوتی اساسی دارد. منظور از پوزیشن شغل شما نیست؛ بلکه حوزه‌ای که در آن مشغول به کار می‌شوید پوزیشن نام دارد. بهترین روش برای دریافت یک پوزیشن خوب آن است که نحوه بهبود اقتصادی قسمت‌های متنوع صنایع ایالات متحده را به‌صورت دائم دنبال کنید تا بتوانید یک شغل مناسب برای خود به دست بیاورید.

بازارهایی که به آن‌ها TIMES گفته می‌شود بهترین گزینه در این زمینه به شمار می‌آید. این بازارهای محبوب عبارت‌ هستند از: ارتباطات یا COMMUNICATIONS، فناوری‌ اطلاعات یا IT و همچنین سرگرمی یا ENTERTAINMENT. هرکدام از این بخش‌ها می‌توانند یک انتخاب خوب برای افرادی باشند که به دنبال بهترین موقعیت کاری در کشور آمریکا هستند. بر طبق قوانین کار در آمریکا امکان دریافت ترفیع شغلی و کارفرمایان مطلوب را می‌توان در مشاغل متعددی یافت؛ از جمله:

 • توسعه فناوری اطلاعات و نرم‌افزار
 • مهندسی محیط‌زیست
 • مهندسی مکانیک
 • بانکداری
 • حسابداری
 • مدیریت مالی
 • مالیات
 • بیمه
 • حسابرسی
 • آموزش
 • خدمات اجتماعی
 • پزشکی

چه حرفه‌هایی در ایالت‌های آمریکا بیشتر خواهان دارند؟

حال که با پوزیشن‌های برتر در آمریکا آشنا شدیم، بهتر است به شغل‌های پرطرف‌دار در این کشور بپردازیم. همان‌طور که گفته شد، آموزش و خدمات اجتماعی یا SOCIAL SERVICE و همچنین پزشکی بهترین حوزه‌ها برای مهاجران خارجی هستند. بااین‌حال، بخش خدمات نیز گزینه خوبی برای مهاجران به نظر می‌رسد. بخش خدمات به‌عنوان قوی‌ترین ستون اقتصاد ایالات متحده حدود 80 درصد از نیروی کار خارجی را به خود جذب کرده است. طبق بررسی اداره آمار کار ایالات متحده، بیشترین مشاغل مورد تقاضا در حوزه خدمات عبارت‌‌اند از:

 • دستیاران پرستاری
 • آشپزی
 • پیشخدمت، بارمن و پرسنل فعال در صنعت خدمات غذایی
 • توسعه‌دهندگان، تحلیل‌کنندگان و افرادی که نرم‌افزارهای مختلف را بررسی می‌‌کنند
 • مدیران حاضر در حوزه پزشکی
 • حمل‌ونقل
 • انبار و حمل مواد
 • رانندگان
 • مدیران کل
 • تحلیل‌کنندگان بازار
 • فعالان حوزه بازاریابی

فعالان حوزه امنیت

 

روش پرداخت حقوق و دستمزد در ایالات متحده آمریکا و قوانین مربوط به آن

یکی از مهم‌ترین موارد در زمینه روش پرداخت حقوق در ایالات متحده آمریکا آن است که حقوق در این کشور به‌صورت ماهانه برای شما واریز نمی‌شود و به طور معمول حقوق خود را به‌صورت دو هفته یکبار دریافت خواهید کرد. این دریافت حقوق یا از طریق چک است و یا کارفرمای شما آن را به حساب بانکی‌ مدنظرتان واریز می‌کند.

مالیات، بیمه و قوانین مرتبط با آن جهت کار در ایالات متحده

بر اساس قوانین کار در آمریکا مالیات‌ شما و هزینه تأمین اجتماعی (به‌خصوص سهم بازنشستگی) به‌طورکلی از حقوق دریافتی شما در هر ماه کم می‌شود. اکثر شرکت‌های آمریکایی این مبالغ را به طور خودکار از سهم حقوق شما کم می‌کنند و نیاز نیست که خودتان هزینه را به‌صورت جداگانه پرداخت کنید.

امنیت شغلی و قوانین مرتبط با آن

بر طبق قوانین کار در کشور آمریکا شما از حمایت قانونی در مقابل اخراج‌شدن برخوردار نیستید و به همین علت می‌توان گفت که بحث امنیت شغلی در این کشور یک موضوع بی‌اهمیت به شمار می‌آید. در بسیاری از شرکت‌ها، ‌ کارفرما دو هفته پیش از اخراج با شما صحبت می‌کند تا بتوانید روند تسویه را با آرامش دنبال کنید. البته نیاز نیست در این زمینه نگران باشید؛ زیرا اکثر شرکت‌های آمریکایی کارگران خود را اخراج نمی‌کنند.

قوانین مربوطه به زایمان در هنگام اشتغال

یکی دیگر از نکات مهم مربوط به قوانین کار در آمریکا بحث دریافت مرخصی زایمان است. کلیه شرکت‌های آمریکایی به بانوان باردار مرخصی مخصوص زایمان می‌دهند و نیاز نیست در این زمینه نگرانی خاصی داشته باشید. علاوه بر این، در اکثر شرکت‌ها علاوه بر مادران، پدران نیز می‌توانند از مرخصی زایمان جهت نگهداری صحیح از نوزاد خود بهره‌مند شود.

نکته‌های کلیدی

در بخش‌های قبلی به مهم‌ترین موارد مرتبط با قوانین کار در کشور آمریکا پرداختیم. هر یک از این موارد دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای هستند و باید حتماً آن‌ها را جدی بگیرید. به‌طورکلی مهم‌ترین نکته‌های کلیدی دراین‌رابطه عبارت‌اند از:

 • چندین دسته از کارگران خارجی می‌توانند در ایالات متحده استخدام شوند؛ از جمله دارندگان گرین کارت و دارندگان ویزای کار موقت.
 • قبل از اینکه برای کار به ایالات متحده بیایید باید ویزای مدنظر خود را انتخاب کنید.
 • درخواست خود جهت دریافت جاب آفر آمریکا را به‌صورت رسمی ارائه کنید.
 • برنامه‌ریزی کنید تا قبل از تاریخ مهاجرت موردنظر خود برای ویزا درخواست دهید؛ زیرا روند اخذ ویزا می‌تواند بسیار طولانی باشد.
کانادا یا آمریکا

کانادا یا آمریکا

کانادا یا آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. قبل از بررسی و مقایسه کانادا و آمریکا از نظر مهاجرت و زندگی، باید گفت که این دو کشور، جزو کشورهایی هستند که مهاجران زیادی در آن زندگی می‌کنند، بنابراین بیشترین جمعیت این دو کشور از مهاجران تشکیل شده‌ است. افراد زیادی نیز علاقه مند به مهاجرت به این دو کشور هستند، اما ممکن است برخی افراد نتوانند در مورد کشور مقصد خود تصمیم بگیرند.

سخن آخر

کارکردن در کشور آمریکا بدون استفاده از یک مشاوره حقوقی جهت کاریابی امری به‌شدت پیچیده و دشوار برای ایرانیان است. در واقع شانس موفقیت در چنین پرونده‌های کاریابی بدون مشاوره حقوقی به‌شدت پایین خواهد بود. قوانین کار در آمریکا همواره در حال تغییر هستند؛ به همین دلیل بررسی آن‌ها پیش از ارسال درخواست کاری یک امر ضروری به شمار می‌آید. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر دررابطه‌با کاریابی در کشور آمریکا را دارید، می‌توانید با کارشناسان خبره ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
گرین کارت در ایالات متحده برای چیست؟
به فرد اجازه می‌دهد به طور دائم در آمریکا به زندگی و کار بپردازد.
چه کسانی میتوانند در ایالات متحده آمریکا کار کنند؟
دارنده گرین کارت آمریکا دارندگان ویزای توریستی دارندگان ویزای کار موقت دارندگان ویزای کار موقت دارندگان ویزای کارگر فصلی
بیشترین مشاغل مورد تقاضا در آمریکا در حوزه خدمات چه مشاغلی هستند؟
دستیاران پرستاری آشپزی پیشخدمت، بارمن و پرسنل فعال توسعه‌دهندگان، تحلیل‌کنندگان مدیران حاضر در حوزه پزشکی حمل‌ونقل انبار و حمل مواد رانندگان مدیران کل تحلیل‌کنندگان بازار فعالان حوزه بازاریابی فعالان حوزه امنیت
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Balkhi
1 سال قبل

سلام خدمت شما
بااحترام اگر امکانش باشد چندسوال داشتم کمکم کنید.
مشخص قانون کار کردن در رستورانت در امریکا ایالت کالفرنیا است میخواستم بدانم ۱: چند ساعت باید کار کرد
۲: وقتیکه برک میگیرید از پول شما کم میشود و چقدر تایم برک نان خوردن با پول دارید
۳: و وقتی پول که به عنوان tips یا بخشش از طرف مشتری روزمره در دخل رستورانت جمع میشود به کارمند داده میشود یا خیر و چه مقدار
مشخص مثلا وقتیکه یکساعت برک میکنی برای غذاخوری در طول روز نیم ساعت پول پرداخت نمیکنن میگویند که قانون است چون من تازه امده ام نمیدانم
تشکر منتظر جواب تان استم

خانم میرخانی
پاسخ به  Balkhi
11 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر جاب افر و کاری امریکا در حال حاضر پرونده نمیپذیریم

کادر هرمس اپلای