ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند

ویزای کاری هلند مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور هلند یکی از بهترین کشورهای اروپا از نظر رفاه اجتماعی، شرایط اقتصادی و وضعیت زندگی است. این موضوعات در کنار دیگر مزایای زندگی در هلند، این کشور را به مقصدی خوب برای مهاجرت کاری تبدیل کرده‌اند. لازمه کار در این کشور اخذ ویزای کاری هلند است. ویزای کاری مجوز ورود به این کشور و کار در مشاغل مختلف است که دریافت آن در صورتی امکان‌پذیر است که فرد واجد شرایط اخذ این ویزا باشد. در ادامه شرایط، قوانین و مراحل اخذ این ویزا را توضیح خواهیم داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط عمومی اخذ ویزای کاری هلند

هلند یکی از کشورهای پیشرفته دنیا است که به دلیل هم مرز بودن با بلژیک و آلمان و داشتن مرز دریایی مشترک با کشور انگلستان و ارتباط تجاری و بین‌المللی خوب با این کشورها، وضعیت اقتصادی مناسبی هم دارد. این کشور به خصوص در صنعت کشاورزی یکی از برترین کشورهای دنیا است تا جایی که آن را کشور گل لاله که یکی از تولیدات اصلی کشاورزی و باغبانی هلند است، لقب می‌دهند. شرایط خوب زندگی در این کشور از نظر رفاه اجتماعی و فرهنگ مناسب در کنار اقتصاد قوی، باعث شده که افراد زیادی به اقامت و مهاجرت به آن تمایل داشته باشند.

این کشور پیشرفته از ورود نیروهای کار ماهر دیگر کشورها استقبال می‌کند و از این طریق سطح علمی و توانایی‌ مشاغل خود را ارتقا می‌دهد. کار در این کشور و پدا کردن شغل مناسب به دلیل نرخ پایین بیکاری چندان سخت نیست و بیشتر متقاضیان با داشتن شرایط لازم امکان اشتغال در هلند را دارند. یکی از شرایط مهاجرت کاری به این کشور اخذ ویزا کار هلند است. البته این ویزا برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز نیست و افرادی که پاسپورت آن‌ها خارج از این اتحادیه است باید مجوز یا ویزای کاری هلند را داشته باشند.

انواع ویزای کار در کشور هلند

داشتن ویزای کاری هلند مهم‌ترین شرط ورود به این کشور، برای متقاضیانی است که تبعه کشورهایی خارج از اتحادیه اروپا هستند. این افراد باید یکی از انواع ویزاهای کاری کشور هلند را دریافت کنند تا مجوز کار و اقامت در این کشور برای آن‌ها صادر شود. ویزاهای کاری هلند انواع مختلفی دارند که متقاضیان کار در این کشور در اولین قدم باید با انواع این ویزاها آشنایی داشته باشند. در ادامه به معرفی انواع ویزای کاری هلند و ویژگی‌های هر کدام می‌پردازیم.

ویزای کار کوتاه مدت هلند

اولین نوع از ویزاهای کاری کشور هلند، ویزای کار کوتاه مدت در این کشور است. این ویزا اعتباری 90 روزه یا سه ماه دارد و به دو نوع مختلف تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها ویزای ترانزیت و دیگری ویزای نوع C است که ویژگی‌های هر یک عبارتند از:

 • ویزای ترانزیت یا نوع A: این ویزا مخصوص افرادی که کار آن‌ها در کشور هلند از محدوده فرودگاه خارج نیست. به عبارتی با داشتن این ویزا تنها می‌توان در فرودگاه هلند وارد شد و امکان ورود به شهر حتی به اندازه یک روز میسر نیست. این نوع ویزای کاری مناسب افرادی است که کار آن‌ها در فرودگاه انجام شده و به اتمام می‌رسد. برای مثال افرادی که از طریق سفر هوایی بار جابجا می‌کنند و مسئولیت آن‌ها تحویل بار در فرودگاه است و بعد از آن به کشور خود بازمی‌گردند، گزینه‌ای مناسب برای اخذ این ویزا هستند
 • ویزای نوع C: این ویزا اجازه اقامت 3-6 ماه و کار در این مدت را به دارنده آن می‌دهد. این ویزا مخصوص اقامت در حوزه شینگن و کشورهای مربوط به آن است و برای ایرانیان صادر نمی‌شود. ایرانیان متقاضی تنها در صورتی قادر به دریافت آن هستند که تابعیت کشوری دیگر را داشته باشند.

ویزای کار کوتاه مدت هلند

ویزای کار MVV

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که اعضای خانواده آن‌ها در هلند ساکن هستند و از طریق ملحق شدن به آن‌ها، قصد کار در این کشور را دارند. این ویزا برای اعضای درجه یک ساکنین هلند امکان ورود به خاک این کشور و کار در آن را فراهم می‌کند. شهروندان عضو اتحادیه اروپا به این ویزا هم نیازی ندارند.

ویزای کار بازگشت‌پذیر

یکی از مشکلات بزرگ افرادی که از طریق ویزای کاری به هلند مهاجرت می‌کنند، عدم امکان خروج از این کشور در مدت زمان طولانی است. این افراد نهایتا می‌توانند چند هفته از هلند خارج شوند و این اتفاق بیشتر در تعطیلات رخ می‌دهد اما در صورت دریافت ویزای کار برگشت‌پذیر یا ویزای برگشت این مشکل برطرف می‌شود. ویزای برگشت مجوز خروج از هلند بدون ایجاد مشکل در کار یا بازگشت او به کشور را صادر می‌کند. این ویزا بسته به شرایط کاری و زندگی متقاضی در هلند از 3 تا 12 ماه اعتبار دارد.

ویزای GVVA

این ویزا برای متقاضیان کار در هلند خارج از اتحادیه اروپا صادر می‌شود. شرط اخذ این ویزا داشتن کارفرمایی در هلند و دریافت مجوز کار از سمت او است. تا زمانی که کارفرما قرارداد متقاضی را رسمی نکرده و مجوز کار او را از اداره مهاجرت دریافت نکند، فرد موفق به اخذ ویزا نخواهد شد. این ویزا معمولا 3 سال عتبار دارد و در صورتی که فرد متقاضی تمدید آن باشد باید 3 ماه قبل از پایان اعتبار برای این کار اقدام کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری کشو هلند

جهت اخذ ویزای کاری هلند، متقاضی باید مدارک خود را به سفارت این کشور ارائه کند تا بعد از بررسی آن‌ها درخواست او پذیرفته یا ریجکت شود. از مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این ویزا مورد نیاز است، موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • اصل پاسپورت و کپی آن با اعتباری بیش از 6 ماه
 • اصل مدرک شناسایی برای تایید هویت و سن متقاضی که باید بین 18-45 سال باشد
 • فرم درخواست ویزای کاری
 • گواهی تمکن مالی به منظور اثبات توانایی تامین هزینه‌های زندگی
 • عکس استاندارد گذرنامه
 • گواهی بیمه مسافرتی
 • قرارداد کاری با کارفرما و دعوتنامه دریافتی از سمت کارفرما و…

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری کشو هلند

بالا بردن شانس مهاجرت کاری به هلند با لیست مشاغل مرود نیاز

در مورد ویزای کاری هلند هم مانند دیگر روش‌های مهاجرتی، نکاتی وجود دارند که توجه به آن‌ها شانس متقاضی اخذ ویزا را بیشتر می‌کند. یکی از مهم‌ترین این نکات درخواست برای کار در مشاغل مورد نیاز کشور هلند است. در این کشور هم مانند دیگر کشورهای دنیا، مشاغلی بیشتر نیاز هستند که علت آن کمبود نیرو در آن کشور یا به صرفه نبودن شرایط کار در آن برای شهروندان آن کشور است. در حالیکه همین سبک مشاغل گاهی باعث کسب درآمد بالا می‌شوند. از جمله مشاغل مهم و مورد نیاز این کشور که با انتخاب و اشتغال در آن‌ها شانس مهاجرت بیشتر می‌شود، موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • متخصص مراقبت‌های بهداشتی
 • مدیر امور مالیاتی
 • دبیر
 • مدیر فروش
 • مدیر بازاریابی
 • مدیر اجرایی
 • متخصص هوش مصنوعی و…

شرایط کاریابی در هلند

همان‌طور که گفته شد یکی از انواع ویزاهای کاری کشور هلند، ویزای GVVA است که در آن فرد ابتدا باید یک کارفرمای هلندی را پیدا کرده و پس از اخذ قرارداد، ویزای کاری هلند برای او صادر خواهد شد. به منظور دسترسی به کارفرمایی هلندی و بررسی شرایط شغل‌های مختلف، استفاده از سایت‌های کاریابی یکی از بهترین گزینه‌ها است. این روزها موسسات زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند که با ارسال رزومه به آن‌ها می‌توان شغل مورد نظر خود را پیدا کرد و از طریق آن ویزای کاری را دریافت کرد. البته هر شغلی برای اخذ ویزای کاری مورد قبول نیست.

بستن قرارداد کاری در شغل مورد نظر برای اخذ ویزای کاری هلند در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که به صورت رسمی با کارفرمایی در هلند بسته شده باشد. حداقل دستمزد برای کار نیرو در کشور هلند، در نظر گرفته شده باشد و این موضوع که برای جایگاه شغلی مورد نظر متقاضی یا نیروی مناسبی در داخل اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد هم به سازمان مهاجرت هلند اثبات شده باشد.

شرایط کاریابی در هلند

اقامت دائم با ویزای کاری هلند

بیشتر افرادی که برای ویزای کاری هلند درخواست می‌دهند، متقاضی دریافت اقامت دائم این کشور هستند. پروسه اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کار بعد از 5 سال از شروع کار متقاضی، زندگی و پرداخت مالیات در هلند آغاز می‌شود. در صورتی که فرد در مدت 5 سال هیچ خلافی نکرده باشد و حتی ارتباط با خانواده هم طبق قانون انجام شده باشد، اقامت دائم به راحتی برای او صادر می‌شود.

کار در هلند

کار در هلند

امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند از طریق اخذ ویزای کاری به کشور هلند مهاجرت کنند.

سخن آخر

جهت اخذ ویزای کاری هلند ابتدا باید اطلاعات خود در مورد این ویزا، قوانین و نحوه دریافت آن را به‌روزرسانی کنید. این کاری زمانی امکان‌پذیر است که به یک منبع اطلاعاتی خوب دسترسی داشته باشید. شرکت‌های مهاجرتی بهترین منبع اطلاعاتی در این زمینه هستند و هرمس اپلای یکی از مجموعه‌هایی است که سابقه خوبی در این زمینه دارد. مشاورین ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در زمینه امور مهاجرت و آمادگی برای انجام این کار هستند. در تماس با کارشناسان ما می‌توانید اطلاعات لازم در زمینه انواع روش‌های مهاجرتی را به ساده‌ترین شکل به دست آورید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چرا کار در هلند متقاضیان زیادی دارد؟
نرخ پایین بیکاری، هزینه‌های مناسب زندگی، موقعیت شیک و لوکس و… از مهم‌ترین مزایا یا افزایش تقاضا برای کار در هلند هستند.
شرایط کار در هلند برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا چیست؟
ساکنین و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای کار در هلند باید قرارداد و دعوتنامه کارفرما را داشته باشند.
استخدام در هلند از طریق آژانس‌های کاریابی چه شرایطی دارد؟
برای کاریابی از طریق سایت و بستن قرارداد، فرد باید به زبان مسلط بوده، سابقه 5 سال کار و زندگی در هلند را داشته باشد و رزومه قوی و مناسبی ارائه دهد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای