اقامت در یونان

اقامت در یونان

اقامت در یونان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور یونان هستند. برای مهاجرت به یونان راه‌های بسیار زیادی وجود دارند. در میان محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به یونان می‌توان به راه کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. در نظر داشته باشید هر فرد باتوجه‌به شرایط خود باید روش متناسب برای مهاجرت به این کشور اروپایی را انتخاب کند. در ادامه به شرایط اقامت در یونان و چگونگی اخذ ویزای این کشور بیشتر می‌پردازیم.

اخذ ویزای کاری یونان به هزینه نسبتاً کمی نیاز دارد؛ ازاین‌جهت بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور به دلیل محدود بودن بودجه خود این روش را انتخاب می‌کنند. در نظر داشته باشید مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری محبوب‌تر است. سرمایه‌گذاری در کشور یونان آسان‌ترین راه اخذ اقامت دائمی این کشور محسوب می‌شود. از میان روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور یونان می‌توان به خرید ملک یا ثبت شرکت اشاره کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی روش‌های مهاجرت به کشور یونان

در دو دهه اخیر و پس از عضویت یونان در اتحادیه اروپا، اقتصاد این کشور تحولات بسیار زیادی پیدا کرده است. هم‌اکنون سیستم اقتصادی این کشور مانند کشورهای دیگر اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند. باتوجه‌به رشد اقتصادی، محبوبیت یونان در میان متقاضیان مهاجرت افزایش پیدا کرده است. دولت این کشور برنامه‌های متعددی برای جذب مهاجران خارجی دارد. برای دریافت اقامت در یونان از طریق اخذ ویزای کاری باید از یک کارفرمای یونانی دعوت‌نامه کاری دریافت کنند.

در نظر داشته باشید سیستم مهاجرتی یونان مطابق با سیاست‌های کلی اتحادیه اروپا تعیین می‌شود؛ ازاین‌جهت شرایط اقامت در این کشور تفاوت چندانی با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ندارد. بر خلاف کشورهایی مانند آلمان و اتریش، یونان ویزای جست‌وجوی کار برای متقاضیان صادر نمی‌کند. در واقع، دریافت دعوت‌نامه برای اخذ ویزای کاری الزامی به‌حساب می‌آید. در نظر داشته باشید اخذ ویزای کاری یونان برای افراد غیراروپایی اندکی دشوار است.

در صورت داشتن سرمایه کافی، مهاجرت از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آسان‌ترین راه برای اقامت در یونان محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید مهاجرت از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری پیچیدگی‌های حقوقی کمتری نیز دارد؛ ازاین‌جهت سریع‌تر می‌توان نسبت به اخذ کارت اقامت دائم این کشور اقدام کرد.

سیستم مهاجرتی یونان مطابق با سیاست‌های کلی اتحادیه اروپا تعیین می‌شود

شرایط اخذ ویزای تحصیلی یونان و اقامت در این کشور

بسیاری از متقاضیان اقامت در یونان خواهان اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. در نظر داشته باشید برای اخذ ویزای تحصیلی باید از سمت یکی از دانشگاه‌های کشور یونان پذیرش بگیرید. ذکر این نکته حائز اهمیت است با اخذ ویزای دانشجویی و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نمی‌توان به طور مستقیم اقامت دائم یونان را اخذ کرد. در واقع برای اخذ اقامت دائم یونان باید پس از فارغ‌التحصیلی، ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

دانشگاه‌های کشور یونان رایگان نیستند؛ ازاین‌جهت دانشجویان در دانشگاه‌های یونان بر خلاف دانشجویان دانشگاه‌های نروژ و آلمان باید شهریه پرداخت کنند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه‌های بزرگ کشور یونان وجود دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است اکثر دوره‌های انگلیسی برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شوند.

در صورت تمایل به تحصیل در مقطع لیسانس و در دانشگاه‌های کشور یونان باید به زبان یونانی تسلط داشته باشید. شایان ذکراست که تمامی متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی باید گواهی تمکن مالی ارائه دهند. در نظر داشته باشید میزان سرمایه مورد نیاز برای اخذ این گواهی به مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و شهر مورد نظر برای زندگی بستگی دارد.

شرایط اخذ ویزای کاری یونان و اقامت در این کشور

به طور کلی اقامت در یونان از طریق اخذ ویزای کاری مانند اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا دشواری‌های حقوقی بسیار زیادی دارد. کارفرمایان یونانی برای ارسال دعوت‌نامه کاری به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا با محدودیت‌های متعددی مواجه هستند. این افراد باید فرصت شغلی مورد نظر را در ابتدا به مدت یک ماه در سطح حوزه اقتصادی اروپا آگهی کنند. درصورتی‌که در مدت‌زمان ذکرشده فردی ایده‌آل برای استخدام پیدا نشد می‌توان کار را به یک غیراروپایی پیشنهاد کرد.

پس از دریافت دعوت‌نامه کاری در صورت داشتن گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای یونان واجد شرایط خواهید شد. در نظر داشته باشید اداره مهاجرت یونان سوابق کیفری تمامی افراد را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد؛ ازاین‌جهت ارائه گواهی عدم سوءپیشینه هنگام ثبت درخواست ویزای کاری الزامی به‌حساب می‌آید.

مدت اعتبار ویزای کاری یونان دوازده ماه است. در صورت ادامه فعالیت کاری این ویزا تمدید می‌شود. با تمدید ویزای کاری به مدت شصت ماه می‌توانید برای اخذ کارت اقامت در یونان اقدام کنید. در نظر داشته باشید تمامی متقاضیان دریافت کارت اقامت دائم باید مالیات‌های خود را به طور کامل پرداخت کرده باشند. در صورت نقص در مدارک با درخواست اخذ اقامت موافقت نمی‌شود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری یونان و اقامت در این کشور

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آسان‌ترین راه برای دریافت اقامت کشور یونان محسوب می‌شود. راه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در یونان وجود دارند. اکثر متقاضیان اخذ اقامت در یونان از طریق سرمایه‌گذاری، روش خرید ملک را انتخاب می‌کنند. برای خرید ملک باید بیش از دویست و پنجاه هزار یورو سرمایه داشته باشید. در ادامه به شرایط سرمایه‌گذاری در کشور یونان بیشتر می‌پردازیم.

پس از خرید ملک، ویزای یونان به سرمایه‌گذاران و همراهانشان اعطا خواهد شد. در نظر داشته باشید مدت اعتبار این ویزا در حدود شصت ماه است. در صورت عدم فروش ملک خریداری شده در این مدت، سرمایه‌گذاران برای دریافت کارت اقامت دائم واحد شرایط خواهند شد. از دیگر راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور یونان می‌توان به ثبت شرکت اشاره کرد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای ثبت شرکت نیز دویست و پنجاه هزار یورو است. در نظر داشته باشید این میزان هزینه برای اخذ ویزا از این طریق ثبت شرکت کافی نیست. متقاضیان ثبت شرکت در کشور یونان باید یک طرح تجاری برای برنامه‌های آینده شرکت ارائه دهند. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورت ثبت شرکت در ابتدا به سرمایه‌گذاران ویزای پنج‌ساله کشور یونان اعطا می‌شود.

شرایط اقامت در کشور یونان از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد یونانی آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌ اخذ اقامت کشور یونان محسوب می‌شود. اداره مهاجرت کشور یونان پیش از اعطای کارت اقامت در یونان واقعی بودن ازدواج را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد. فرایند حقوقی اخذ اقامت از طریق ازدواج اندکی طولانی است؛ دلیل این موضوع زمان‌بر بودن فرایند برسی پرونده ازدواج و تأیید صحت آن است.

به‌طورکلی فرایند بررسی مدارک متقاضی بین سه تا شش ماه زمان می‌برد. در صورت تشخیص مسئول اداره مهاجرت مبنی بر غیرواقعی بودن ازدواج هر دو فرد جریمه خواهند شد. در ابتدا به متقاضیان اخذ اقامت در یونان از طریق ازدواج یک ویزا با اعتبار سی و شش ماه اعطا می‌شود.

چنانچه پس از گذشت سی و شش ماه زوجین از یکدیگر جدا نشده باشند، می‌توان برای اخذ کارت اقامت دائم نیز اقدام کرد. هزینه مورد نیاز برای ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور یونان از طریق ازدواج با یک فرد یونانی در حدود شصت یورو است. در نظر داشته باشید هنگام مراجعه به اداره مهاجرت کشور یونان باید تمامی مدارک هویتی به همراه ترجمه معتبر سند ازدواج خود را ارائه دهید.

هنگام مراجعه به اداره مهاجرت کشور یونان باید تمامی مدارک هویتی به همراه ترجمه معتبر سند ازدواج خود را ارائه دهید.

مراحل حقوقی برای اخذ اقامت کشور یونان

به‌طورکلی مراحل حقوقی برای اخذ اقامت در یونان به روش مورد نظر متقاضیان برای مهاجرت به این کشور بستگی دارد. دارندگان ویزای تحصیلی کشور یونان باید پس از فارغ‌التحصیلی، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. پس از اخذ ویزای کاری و تمدید آن به مدت شصت ماه باید به اداره مهاجرت مراجعه کرد. در اداره مهاجرت با ارائه ویزا و گزارش مالیاتی می‌توان درخواست اخذ اقامت کشور یونان را ثبت کرد.

درصورتی‌که از روش خرید ملک برای دریافت اقامت در یونان اقدام کرده باشید باید سند ملک به همراه گزارش مالیاتی ملک را به همراه داشته باشید. پس از ارائه دو مدرک ذکر شده به همراه سایر مدارک هویتی می‌توان نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام کرد. شایان ذکر است در صورت تمایل به اخذ اقامت دائم برای همراهان باید به طور جداگانه درخواست ثبت کنید.

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، مراحل حقوقی اخذ اقامت کشور یونان از طریق ازدواج با یک فرد یونانی پیچیدگی‌های بسیار زیادی دارد. پس از پایان اعتبار ویزای موقت ازدواج، متقاضی باید سند ازدواج به همراه مدارک هویتی خود را جهت اخذ کارت اقامت به اداره مهاجرت ارسال کند.

هزینه مورد نیاز برای اخذ اقامت کشور یونان

میزان هزینه مورد نیاز برای اخذ اقامت در یونان به روش منتخب متقاضیان مهاجرت بستگی دارد. متقاضیان اخذ اقامت یونان از طریق دریافت ویزای کاری تنها به سرمایه کافی جهت تأمین هزینه‌های زندگی در چهار ماه ابتدایی نیاز خواهند داشت. متقاضیان اخذ اقامت از روش تحصیلی باید سرمایه کافی جهت پرداخت شهریه دانشگاه مورد نظر و تأمین هزینه زندگی را داشته باشند. دانشجویان با بورسیه تحصیلی تنها نیازمند ارائه گواهی جهت تأمین هزینه‌های زندگی هستند.

حداقل هزینه مورد نیاز برای اخذ اقامت در یونان از طریق سرمایه‌گذاری نیز در حدود دویست و پنجاه هزار یورو است. در نظر داشته باشید تمامی سرمایه‌گذاران باید علاوه بر مبلغ ذکرشده، سرمایه کافی جهت تأمین هزینه‌های زندگی خود در چهار ماه ابتدایی را نیز به یونان بیاورند. در روش سرمایه‌گذاری عوامل مختلفی در میزان هزینه مورد نیاز برای کسب اقامت تأثیر می‌گذارند.

شایان ذکر است متقاضیان ازدواج به جز هزینه لازم برای بررسی مدارکشان نیازی به پرداخت هزینه دیگر نخواهند داشت. در این روش همسر یونانی متقاضی اخذ اقامت کشور یونان باید گواهی تمکن مالی ارائه کند. این گواهی برای اثبات توانایی مالی فرد یونانی در پرداخت هزینه‌های زندگی همسر خود پس از ورود آن فرد به کشور یونان است.

دریافت مشاوره حقوقی برای اخذ اقامت کشور یونان

به‌طورکلی فرایند مهاجرت دارای پیچیدگی‌های حقوقی بسیار زیادی است؛ ازاین‌جهت بسیاری از افراد پیش از اقدام برای مهاجرت و اخذ اقامت در یونان با یک مؤسسه حقوقی مشاوره می‌کنند. برای دریافت مشاوره می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. مشاوران این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه ارائه مشاوره حقوقی برای پیگیری امور مهاجرت دارند.

برخی از روش‌های مهاجرتی مانند روش اخذ اقامت در کشور یونان از طریق ازدواج دارای پیچیدگی‌های بسیار زیادی است. در این مواقع می‌توان با کمک مشاوران حقوقی بهترین راه برای پیگیری پرونده مهاجرتی را بیابید. درصورتی‌که خواهان مهاجرت در سریع‌ترین زمان ممکن هستید باید با متخصصان امور مهاجرت مشورت کنید.

گاهی اوقات درخواست ویزای افراد برای ورود به کشور یونان ریجکت می‌شود. در چنین مواقعی نیز می‌توان با مشاوران حقوقی برای بررسی دلیل ریجکتی صحبت کرد. شایان ذکر است اداره مهاجرت یونان برای ثبت درخواست تجدید نظر پس از ریجکتی ویزا تنها دو هفته زمان می‌دهد؛ ازاین‌جهت باید با دریافت مشاوره در سریع‌ترین زمان ممکن نقص پرونده را رفع کنید. مشاوران حقوقی می‌توانند در نگارش درخواست تجدید نظر به متقاضیان کمک کنند.

گاهی اوقات درخواست ویزای افراد برای ورود به کشور یونان ریجکت می‌شود

دریافت پاسپورت یونان پس از اخذ اقامت این کشور

هشتاد و چهار ماه پس از اخذ کارت اقامت در یونان می‌توان نسبت به دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کرد. چنانچه خواهان اخذ تابعیت کشور یونان هستید باید به زبان یونانی تسلط داشته باشید. ذکر این نکته حائز اهمیت است تمامی متقاضیان اخذ تابعیت یونان باید گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشند.

برای تمامی متقاضیان اخذ تابعیت یونان کلاس‌هایی درباره فرهنگ و تاریخ این کشور برگزار می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است شرکت در این کلاس‌ها برای متقاضیان اخذ تابعیت الزامی به‌حساب می‌آید. پس از برگزاری این کلاس‌ها از تمامی شرکت‌کنندگان آزمونی درباره تاریخ کشور یونان گرفته می‌شود. کسب نمره قبولی در این آزمون برای اخذ تابعیت ضروری است.

با موفقیت در آزمون و گذراندن تمامی مراحل حقوقی، تابعیت کشور یونان به متقاضیان اعطا خواهد شد. پس از دریافت تابعیت می‌توان پاسپورت یونان را نیز اخذ کرد. در نظر داشته باشید هزینه صدور پاسپورت این کشور ۱۶۵ یورو است. پاسپورت این کشور جزو قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان به‌حساب می‌آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است دارندگان این پاسپورت توانایی سفر به ۱۸۵ کشور دنیا بدون ویزا را دارند.

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان

یک روش آسان و متفاوت، مهاجرت از طریق تمکن مالی است که به آن مهاجرت با ویزای خودحمایتی هم گفته می‌شود. یکی از کشورهایی که مهاجرت به آن با این روش امکان‌پذیر است، یونان می‌باشد که به مهد دموکراسی و فلاسفه مشهور است. با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی کامل شرایط و مراحل اخذ اقامت تمکن مالی یونان بپردازیم.

جمع بندی

در صورت تمایل به دریافت مشاوره جهت آشنایی بیشتر با راه‌های اخذ اقامت کشور یونان می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید. این مؤسسه در زمینه ارائه مشاوره حقوقی برای مهاجرت فعالیت می‌کند. مشاوران این مؤسسه در زمینه ارائه مشاوره حقوقی مجرب هستند.

برای مهاجرت به کشور یونان راه‌های مختلفی وجود دارند. متقاضیان اخذ اقامت در یونان از طریق کار باید در ابتدا یک دعوت‌نامه کاری از سمت کارفرمای یونانی دریافت کنند. برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیز باید حداقل ۲۵۰ هزار یورو سرمایه داشت. پیش از ارائه کارت اقامت دائم تمامی سوابق کیفری متقاضیان بررسی می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است برای اخذ کارت اقامت باید حداقل شصت ماه از ورود افراد به خاک یونان گذشته باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
از چه طریقی میتوان به کشور یونان مهاجرت کرد؟
از طریق تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ازدواج میتوان به کشور یونان مهاجرت کرد.
برای مهاجرت از طریق ازدواج چقدر زمان برای بررسی نیاز است؟
اصولا بین سه تا شش ماه زمان برای بررسی مدارک متقاضیان مهاجرت از طریق ازدواج نیاز است.
چه زمانی میتوان پاسپورت کشور یونان را دریافت کرد؟
زمانی که با موفقیت مراحل حقوقی تابعیت کشور یونان را طی میکنید و تابعیت این کشور را بدست می آورید میتوانید پاسپورت یونان را بدست آورید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای