درباره سنگاپور

درباره سنگاپور

اگرچه سنگاپور از نظر مساحت کشور کوچکی به شمار می‌آيد، اما می‌توان آن را یک غول اقتصادی در آسیا دانست. این کشور برای بیش از یک قرن، مدرن‌ترین کشور در آسیای جنوب شرقی بوده است. همین امر موجب شده تا هرساله افراد بیشتری بخواهند اطلاعات زیادی را درباره سنگاپور به دست بیاورند.

ترکیب شدن فرهنگ سنگاپور با فرهنگ کشورهای شرق و غرب موجب شده تا شاهد نکات فرهنگی مختلفی از چین گرفته تا هند و آمریکا در این کشور باشیم. همین ترکیب را حتی می‌توان در آشپزی سنگاپوری نیز مشاهده کرد. با ما در مقاله تمامی چیزهایی که باید درباره سنگاپور بدانید همراه شوید تا در مورد این کشور جذاب و تاریخ و فرهنگ آن با شما صحبت کنیم.

کشور جزیره­ای جمهوری سنگاپور در بخش جنوبی آسیا قرار دارد. این کشور شامل جزیره بزرگ سنگاپور و ۵۸ جزیره کوچک­تر است. سنگاپور به­خاطر دولت کارآمد خود توانسته در ردیف کشورهای باشکوه قرار بگیرد.

این کشور را می‌‌توان الگویی برای کشورهای دیگر آسیایی، در نظر گرفت. پایتخت این کشور که سنگاپور نیز نامیده می‌شود، حدود یک‌سوم مساحت جزیره اصلی را در بر می‌گیرد. آب‌وهوای گرمسیری شهر سنگاپور که در نوک شبه‌جزیره مالایی قرار دارد، موجب شده تا این شهر، پذیرای مسافران تفریحی و تجاری در تمام طول سال باشد.

زیربناهای عالی سنگاپور به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا از مکان‌ها و جاذبه‌های فراوان آن در محیطی امن، تمیز و سبز لذت ببرند. یکی دیگر از مباحث مهمی که درباره سنگاپور باید به آن اشاره کرد، موضوع حمل‌ونقل است. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

زیربناهای عالی سنگاپور به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا از مکان‌ها و جاذبه‌های فراوان آن در محیطی امن، تمیز و سبز لذت ببرند

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

حمل‌ونقل

فرودگاه چانگی، به‌عنوان یکی از برترین فرودگاه‌های آسیا شناخته شده است. سیستم‌های قطار‌های برون‌شهری و درون‌شهری تمیز، سریع و کارآمد هستند. علاوه بر این، ترمینال پیشرفته مخصوص کشتی‌های کروز، سنگاپور را به یکی از برترین مراکز بندری آسیای جنوب شرقی، تبدیل کرده‌ است. در شهر سنگاپور واقعاً نیازی به استفاده از ماشین وجود ندارد. حمل‌ونقل عمومی عالی است و پیاده‌روی راه خوبی برای گشت‌وگذار در شهر خواهد بود. تمام جاذبه‌های اصلی نیز با اتوبوس‌های گردشگری قابل‌دسترس هستند.

ازآنجایی‌که سنگاپور تنها ۶۰ مایل (صد کیلومتر) از خط استوا فاصله دارد، دمای این با دیگر مناطق استوایی تفاوت زیادی ندارد. بارندگی در طول سال به طور نسبتاً مداوم وجود خواهد داشت. مهم نیست چه زمانی را برای بازدید انتخاب می‌کنید، هوای گرم و مرطوب این کشور به شما انرژی خواهد داد. هیچ‌چیز جای پیاده‌روی درون‌شهری ‌آن هم زیر یک باران استوایی را نمی‌گیرد!

پیشرفت کشور

یکی از مواردی که باید درباره سنگاپور بدانید این است که پیشرفت کشور در سه دهه گذشته قابل‌توجه بوده است، بااین‌حال نمی‌توان این پیشرفت را در تمامی بخش‌های سنگاپور به‌صورت یکسان مشاهده کرد. گردشگران در زیبایی ساختمان‌های قدیمی‌تر، ارزش‌ها و سنت‌هایی که در حتی مواجهه با تغییرات عمیق اجتماعی و جغرافیایی به جامانده‌اند و گنجینه‌های تاریخی زیادی را از گذشته کشف خواهند کرد.

رونق اولیه سنگاپور بدون داشتن هیچ‌گونه منابع طبیعی قابل‌توجه و بر اساس سیاست تجارت آزاد شدید بود. در سال ۱۸۱۹ زمانی که سر استمفورد رافلز برای اولین‌بار سنگاپور را به‌عنوان یک پست تجاری برای امپراطوری بریتانیا تأسیس کرد، قانون تجارت نیز تصویب شد.

همین قانون در سال‌های بعد صنعتی‌شدن اقتصاد را تقویت کرد و امروزه این کشور دارای دومین بنادر شلوغ در جهان پس از روتردام است. سنگاپور مکانی تمیز و امن برای زندگی است، امکانات رفاهی بی‌نظیر بوده و مکان‌های عمومی بدون محدودیت خاصی در دسترس هستند.

فرهنگ سنگاپور

از جمله مواردی که باید درباره سنگاپور به آن اشاره کرد، ‌ فرهنگ است. سنگاپور یک را می‌توان یک جامعه جهانی کوچک دانست که در آن مردم به طور هماهنگ زندگی می‌کنند و تعامل بین نژادهای مختلف دیده می‌شود. الگوی سنگاپور از تنوع فرهنگی ذاتی در این جزیره نشئت می‌گیرد. مهاجران گذشته ترکیبی از فرهنگ‌های مالایی، چینی، هندی و اروپایی را به این مکان آورده‌اند و همه فرهنگ‌ها اکنون درهم‌آمیخته شده است.

بر خلاف نمای مدرن این کشور، هنوز می‌توان فرهنگ غنی سنگاپور را در گوشه به گوشه خیابان‌ها پیدا کرد. خیابان‌های قدیمی محله چینی‌ها هنوز هم دیده می‌شوند. علاوه بر این، نشانه‌هایی از نفوذ استعمار بریتانیا در ساختمان‌های نئوکلاسیک سراسر شهر وجود دارد. در سنگاپور هر گروه نژادی، مذهب متمایز خود را دارد و جشنواره‌های رنگارنگ مذهبی بدون هیچ نزاعی در سراسر سال انجام می‌‌گیرند. اگرچه این جشنواره‌ها مخصوص نژادهای خاصی هستند، اما همه مردم از آن‌ها لذت می‌برند.

سنگاپور یک را می‌توان یک جامعه جهانی کوچک دانست که در آن مردم به طور هماهنگ زندگی می‌کنند

غذا

در سنگاپور، غذا نیز به‌راحتی و به طور گسترده در دسترس است. غذاهای زیادی برای ارائه وجود دارد. در این کشور می‌توان غذاهای چینی، هندی، مالایی، اندونزیایی و غربی، ایتالیایی، پراناکانی، اسپانیایی، فرانسوی، تایلندی و حتی ایرانی را پیدا کرد. مزه کردن غذای فرهنگ‌های دیگر در این کشور بسیار رایج است و همین امر به تنوع فرهنگی در سنگاپور افزوده است. دین مبحث بعدی ما در زمینه ارائه اطلاعات درباره سنگاپور است.

دین در سنگاپور

بیشتر سنگاپوری‌ها مراسم­های مهم مرتبط با مذاهب مربوطه خود را جشن می‌گیرند. تنوع ادیان بازتاب مستقیمی از تنوع نژادهایی است که در این کشور زندگی می‌کنند. چینی‌ها عمدتاً پیرو بودیسم، تائوئیسم، شنیسم، مسیحیت و بی‌خدایی هستند. مالایی‌ها مسلمان و هندی‌ها پیرو دین هندو هستند. تعداد قابل‌توجهی از مردم مسلمانان و سیک‌ها در میان جمعیت هندی کشور سنگاپور دیده می‌شود.

تساهل مذهبی در سنگاپور بسیار رایج است. در این کشور، مذاهب به طور معمول از مرزهای نژادی عبور می‌کنند و برخی حتی به روش‌های غیرعادی در این کشور مدرن ادغام می‌شوند. جوانان سنگاپوری تمایل دارند کمی از فرهنگ نسل قدیمی را با دنیای واقع‌گرایانه‌ای امروزی ترکیب کنند.

مذهب هنوز هم بخشی جدایی‌ناپذیر از سنگاپور است. بسیاری از جالب‌ترین ساختمان‌های این کشور کاربردی مذهبی دارند، خواه معابد قدیمی، کلیساهای مدرن یا مساجدی با طراحی اسلامی باشد. درک کاربرد این ساختمان‌ها در قدردانی از هنر مردمان این کشور نقش دارد. در ادامه به بررسی ادیان رایج در این کشور می‌پردازیم.

معابد چینی

تائوئیسم، کنفوسیوس و بودیسم در معابد چینی با هم ترکیب شده‌اند. پیروان تائو به آموزه‌های چین باستان، لائوتسه پایبند هستند. آنها نگران تعادل یین و یانگ خواهند بود و که نشانگری برای نیروهای متضاد آسمان و زمین، مرد و ماده به شمار می‌آیند. اکثر بودایی‌ها از مکتب ماهایانا هستند، اگرچه برخی از آنها نیز از مکتب تراوادا پیروی می‌کنند. در سنگاپور، ایمان بودایی با تائوئیسم و ​​آموزه عملی کنفوسیوسیسم پیوند خورده است.

اسلام

باید این نکته را درباره سنگاپور بدانید که جمعیت مالایی سنگاپور، مسلمان هستند. تعداد کمی از هندی‌ها نیز از اسلام پیروی می‌‌کنند، اما به‌ندرت می‌توان یک چینی مسلمان را پیدا کرد. تمامی اعمال مسلمانان در این کشور گرامی داشته می‌شود و همه افراد باید به آن‌ها احترام بگذارند.

هندوئیسم

با مهاجرت مهاجران هندی به سنگاپور، هندوئیسم نیز به این کشور ورود پیدا کرد. معابد اولیه هندوها، هنوز نقاط اصلی برگزاری آیین‌ها و جشنواره‌هایی هستند سابقه انجام آن‌ها به صدها سال باز می‌گردد. هندوها نقش مهمی را در پیشرفت کشور سنگاپور بر دوش داشته‌اند.

مسیحیت

کلیساهای مسیحی را می‌توان به‌وفور در سنگاپور پیدا کرد. این کلیساها با ورود مبلغان مختلف و پس از آمدن سر استمفورد رافلز تأسیس شدند. مسیحیت همراه با بودیسم، اسلام و هندوئیسم یکی از چهار دین اصلی سنگاپور در نظر گرفته می‌شود. تعداد بسیار زیادی از مسیحیان در این کشور کوچک وجود دارند.

بیشتر سنگاپوری‌ها مراسم­های مهم مرتبط با مذاهب مربوطه خود را جشن می‌گیرند

زبان در سنگاپور

نکته دیگری که باید درباره سنگاپور به آن اشاره کرد این است که چهار زبان رسمی سنگاپور ماندارین، مالایی، تامیل و انگلیسی هستند. انگلیسی رایج‌ترین زبان مورداستفاده است و زبانی به شمار می‌آيد که گروه‌های قومی مختلف را متحد می‌کند. کودکان در مدرسه به زبان انگلیسی آموزش می‌بینند، اما زبان مادری خود را نیز یاد می‌گیرند تا ارتباطشان را با سنت‌های قدیمی از دست ندهند.

مهاجران و خارجی‌هایی که به زبان انگلیسی آشنایی ندارند، ممکن است در ابتدای اقامت خود در سنگاپور با مشکلات ارتباطی مواجه شوند؛ زیرا بسیاری از سنگاپوری‌ها از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند.

آب‌وهوای سنگاپور

سنگاپور نیز مانند اکثر مناطق جنوب شرقی آسیا، گرم و مرطوب است. دما در این کشور تقریباً هرگز از ۲۰ درجه سانتیگراد (۶۸ درجه فارنهایت) پایین نمی‌آید. رطوبت بالاست و در بعضی فصول، به بیش از ۷۵ درصد خواهد رسید.

نوامبر و دسامبر فصل‌های بارانی سنگاپور است. ژوئن تا آگوست بهترین زمان برای بازدید از این کشور در نظر گرفته می‌شود، اما حتی در آن زمان نیز باران می‌بارد. بااین‌حال اجازه ندهید آب‌وهوا شما را از رفتن به این کشور باز دارد.

البته باید این نکته را درباره سنگاپور بدانید که اکثر ساختمان‌ها دارای تهویه مطبوع هستند و همه افراد می‌‌توانند بدون هیچ مشکل خاصی کار و زندگی خود را ادامه دهند، ‌ علاوه بر این، باران‌ها معمولاً کوتاه‌مدت هستند؛ اما شدت بارش زیاد خواهد بود. سنگاپور مکانی ایده‌آل برای عاشقان ساحل است؛ زیرا در طول سال از آفتابی داغ روشن در کنار ساحل برخوردار خواهید بود.

جغرافیای سنگاپور

موقعیت استراتژیک سنگاپور در منتهی‌الیه جنوبی شبه‌جزیره مالزی، عاملی مهم در پیشرفت این کشور آسیایی به‌حساب می‌آید. جمهوری سنگاپور از جزیره بزرگ سنگاپور و حدود ۶۳ جزیره در داخل آب‌های سرزمینی آن تشکیل شده است.

منطقه تجاری مرکزی سنگاپور در هر دو بخش مرکزی و جنوبی جزیره گسترده شده است. با عبور از پل بنجامین شیرز در پارک ساحل شرقی که فرودگاه را به مرکز شهر متصل می‌کند، می‌توانید ساختمان‌های جدید و جلوه مدرن شهر را ببینید. منظره شهر سنگاپور بسیار زیبا به نظر می‌رسد، به‌خصوص در شب که چراغ ساختمان‌ها روشن می‌شود. در ادامه به مهم‌ترین اطلاعات جغرافیایی این کشور جذاب پرداخته‌ایم.

موقعیت استراتژیک سنگاپور در منتهی‌الیه جنوبی شبه‌جزیره مالزی، عاملی مهم در پیشرفت این کشور آسیایی به‌حساب می‌آید.

بانکداری

در ادامه بحث ارائه اطلاعات درباره سنگاپور باید به این نکته اشاره کنیم که واحد پول محلی، دلار و سنت سنگاپور است. اسکناس‌ها با نرخ‌های SGD 2، SGD 5، SGD 10، SGD 20، SGD 50، SGD 100، SGD 500، SGD 1000 و SGD 10،000 عرضه می‌شوند. سکه‌ها نیز با عیار 1، 5، 10، 20 و 50 سنت و SGD 1 در دسترس خواهند بوند.

ساعات کار بانکی دوشنبه تا جمعه از ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر است و در شنبه از ۹.۳۰ صبح تا ۱ بعدازظهر خواهد بود (البته برخی از بانک‌ها تا ساعت ۴ بعدازظهر باز هستند). اکثر بانک‌ها چک‌های مسافرتی را دریافت کرده و یا ارزهای خارجی را تبدیل می‌کنند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی بانک‌ها در روز شنبه معاملات ارزی را انجام نمی‌دهند. هنگام نقدکردن چک مسافرتی، ارائه گذرنامه الزامی است.

قانون

دولت سنگاپور در مورد قوانین مربوط به مواد مخدر سخت‌گیر است و برای قاچاق مواد مخدر مجازات اعدام اعمال می‌شود. این کشور با ورود سلاح گرم، مواد مخدر کنترل شده، گونه‌های در معرض خطر حیات‌وحش و اسلحه‌های سرد مخالف است.

سیگارکشیدن در اتوبوس‌های عمومی، MRT، تاکسی‌ها، آسانسورها و مکان‌های دارای تهویه مطبوع نیز خلاف قانون تلقی می‌شود و فرد مجرم تا 1000 دلار سنگاپور نیز جریمه خواهد شد. ریختن زباله در محیط بیرون جرم است و جریمه‌ای معادل 1000 دلار سنگاپور دارد. شناخت دانشگاه‌های این کشور، از مهم‌ترین مواردی است که باید درباره سنگاپور بدانید.

دانشگاه‌ها و مراکز صنعتی

شاید بتوان مهم‌ترین عامل پیشرفت سریع سنگاپور را داشتن برترین مراکز علمی در جنوب شرقی آسیا دانست. دانشگاه صنعتی نانیاک که در جنوب شرقی کشور قرار دارد، ‌ هرساله تعدادی از برترین مهندسان جهان را پرورش می‌دهد.

طبق آمارهای مختلف، بسیاری از مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور سنگاپور، همواره در بین برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. برای مثال، دانشگاه ملی سنگاپور توانسته است به‌صورت متوالی، رتبه هشتم را از نظر ارجاعات مقالات علمی در سازمان isi کسب کند.

پرچم سنگاپور

رنگ‌های پرچم سنگاپور دو رنگ اصلی دارد. رنگ قرمز برای برادری و برابری و سفید به‌عنوان نشان‌دهنده پاکی و فضیلت است. هلال ماه نیز یک ملت جوان در حال طلوع را به ما یادآوری می‌کند. پنج‌ستاره دیگر نیز نشان‌دهنده آرمان‌های سنگاپور در مورد دموکراسی، صلح، پیشرفت، عدالت و برابری به شمار می‌آیند.

هلال ماه در ابتدا به‌عنوان نمادی از اطمینان برای مالایی‌ها در سال ۱۹۵۹ (سال طراحی پرچم) به آن افزوده شد. اما امروزه به‌طورکلی گفته می‌شود که ماه به معنای طلوع یک ملت جوان است. احترام به پرچم امری ضروری خواهد بود و افراد مخاطی مشمول مجازت می‌شوند. شناخت رویدادها و تعطیلات عمومی در مبحث ارائه اطلاعات درباره سنگاپور بسیار مهم است. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

نگ قرمز برای برادری و برابری و سفید به‌عنوان نشان‌دهنده پاکی و فضیلت است.

رویدادها و تعطیلات عمومی

وجود فرهنگ‌های مختلف موجب شده تا جشن‌های متنوعی در سنگاپور برگزار شوند. جشن‌های چینی، هندو و اسلامی از تقویم قمری پیروی می‌کنند، بنابراین تاریخ برگزاری جشن‌ها از سالی به سال دیگر متفاوت است. سال نو چینی با رقص اژدها، رژه و شادی همراه خواهد بود. محله چینی‌ها روشن شده و آتش‌بازی متنوعی را مشاهده خواهید کرد.

چینی‌ها روز روشنگری و مرگ بودا را نیز جشن می‌گیرند. رویدادهای مختلفی از جمله رهاسازی پرندگان در قفس برای نمادی از آزادی ارواح اسیر در این روز انجام خواهد گرفت. جشنواره قایق اژدها که در ماه می یا ژوئن برگزار می‌شود، یادبود مرگ یک قدیس چینی است که خود را در اعتراض به فساد دولتی غرق کرد. این یادبود با انجام مسابقات قایق‌رانی در سراسر خلیج مارینا جشن گرفته می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری

یکی دیگر از مواردی که باید درباره سنگاپور بدانید این است که این کشور از جمله کشورهای جدید‌التأسیس است. تاریخ استقلال این کشور به چند دهه قبل برمی‌گردد و به همین دلیل نمی‌توان جاذبه‌های تاریخی چندین هزارساله را در آن پیدا کرد. جنگل ابر سنگاپور از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور به شمار می‌آید که هرساله هزاران توریست را به سمت خود جذب می‌کند.

موزه هنر ساینس در منطقه marina B.Sanders از جمله جاذبه‌های فرهنگی است که ترکیبی از علم و هنر را در اختیار شما قرار خواهد داد. مناطق مذهبی و بناهای این‌چنینی نیز از اهمیت گردشگری فراوانی در کشور سنگاپور برخوردار هستند. معبد بزرگ ماریامان و معبد تان سی چونگ از بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین معابد چینی در سنگاپور هستند که بازدید از آن‌ها می‌تواند تحسین هر گردشگری را به همراه داشته باشد.

کار در سنگاپور

کار در سنگاپور

رشد اقتصادی فوق‌العاده بالای کشور سنگاپور موجب شده است تا در سال‌های اخیر عده کثیری از ایرانیان به‌منظور کار در سنگاپور به این کشور مهاجرت کنند. همین امر ما را بر آن داشت که در این مطلب کلیه اطلاعات موردنیاز شما عزیزان را در این زمینه به بهترین نحو ممکن ارائه دهیم.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم به‌صورت مختصر درباره سنگاپور، فرهنگ و جغرافیای آن با شما صحبت کنیم. همان‌طور که در ابتدای متن نیز گفته شد، امروزه این کشور به‌عنوان یکی از غول‌های صنعتی آسیا، نقش مهمی را در تجارت جهانی ایفا می‌‌کند.

نزدیک بودن فرهنگ این کشور به غرب و شرق موجب شده تا مهاجرانی که قصد سفر به این کشور را دارند بتواند با خیال راحت نسبت به انجام این کار اقدام کنند. مردمان سنگاپور مهمان‌نواز‌ هستند و نگاه بدی به خارجی‌ها نخواهند داشت. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در زمینه مهاجرت به سنگاپور در نظر بگیرید، مشاوره با یک مؤسسه مهاجرتی معتبر است. امیدواریم مقاله درباره سنگاپور برای شما مفید بوده باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
موقعیت جغرافیایی سنگاپور چگونه است؟
سنگاپور یک کشور دارای جزایر مختلف میباشد که مبتوان گفت دارای یک جزیره بزرگ و ۵۸ جزیره کوچکتر است.
امکانات رفاهی در کشور سنگاپو چگونه است؟
این کشور از امکانات رفاهی بی نظیری برخوردار میباشد و مکانی امن و تمیز برای زندگی میباشد.
مردم سنگاپور از چه دینی پیروی میکنند؟
عموما دین مردم سنگاپور بودایی، مسیحی، مسلمان، تائوئیسم و هندو میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سید محمد حسینی
1 ماه قبل

سلام
بند فقط بخاطر اینکه کار کردن مخاهم بریم پول درآوردن

شقایق میرخانی
پاسخ به  سید محمد حسینی
1 ماه قبل

سلام محمد عزیز وقتتون بخیر
در وحله اول باید یک تخصص فنی داشته باشید و بعد به زبان آلمانی تسلط داشته باشید تا بتونید به عنوان نیروی فنی برای کار به آلمان برید.

کادر هرمس اپلای