تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا
کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا یکی از مسائلی است که باعث شده تا افراد زیادی اقدام به مهاجرت تحصیلی از ایران نمایند. شرایط تحصیل در این کشور در دوره کارشناسی، مزیت‌های تحصیل در این کشور و همچنین سیستم آموزشی پیشرفته‌ای که کانادا از آن استفاده می‌کند باعث شده تا دانشجویان کشورهای مختلف اعم از دانشجویان ایرانی تمایل داشته باشند، این مقطع تحصیلی خود را در کانادا بگذرانند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا طرفداران زیادی دارد؟

سیاست‌های دولت کانادا در چند دهه اخیر بر این بوده است که سیستم آموزش‌وپرورش را در این کشور متحول کرده و تغییرات اساسی در آن به وجود آورد. بر همین مبنا نیز امروزه شاهد این هستیم که سیستم آموزشی در کانادا رشد چشم گیری داشته و تقاضا برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا افزایش یافته است.

 سیستم آموزشی کانادا را می‌توان جزو موفق‌ترین و کارآمدترین سیستم‌های آموزشی در کل دنیا به شمار آورد. بر اساس این تغییرات در دوره لیسانس، برنامه‌های آموزشی در سطح بسیار بالایی ارائه شده و دوره‌های مختلف تخصصی برای دانشجویان این مقطع در نظر گرفته می‌شود. یکی از دلایلی که سبب شده تا تحصیل در کانادا با استقبال بی‌نظیری از سوی دانشجویان دیگر کشورها روبرو شود، همین مورد است.

چرا تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا طرفداران زیادی دارد؟

دانشگاه‌ها و آکادمی‌های فعال در کانادا به منظور افزایش سطح یادگیری دانشجویان در دوره کارشناسی از اساتید خبره با سطح دانش بالا استفاده می‌کنند. به این ترتیب در پایان این دوره، دانشجویان در زمینه رشته تحصیلی خود، تجربه و دانش کافی به دست آورده و آماده برای وارد شدن به بازار کار هستند. دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها اقدام به تحصیل می‌کنند بر اساس علایقی که دارند می‌توانند وارد رشته تحصیلی موردنظر خود شده و در این رشته، ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه‌های کشور کانادا از استانداردهای تحصیلی تبعیت کرده و سطح آموزش خود را ارتقا داده‌اند. به همین دلیل مدارک ارائه شده به دانشجویان از سوی این دانشگاه‌ها، دارای اعتبار کافی می‌باشد. این مدارک در تمامی دانشگاه‌های معتبر دنیا، موردقبول واقع شده و تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا به یکی از نقاط قوت رزومه این دانشجویان تبدیل می‌شود.

 تعدد دانشگاه‌ها در این کشور و قرار داشتن تعداد زیادی از آنها در میان دانشگاه‌های برتر دنیا، باعث شده است تا در تمامی کشورها، دانشجویان دید مثبتی به تحصیل در این کشور داشته و در صورت فراهم بودن شرایط، اقدام به مهاجرت تحصیلی کانادا کنند.

چرا تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا طرفداران زیادی دارد؟ 2

شرایط پذیرش دانشجو برای دوره لیسانس در کانادا

دانش‌آموزان کانادایی پس از آنکه دوره دبیرستان خود را به اتمام رساندند وارد دوره کارشناسی شده و تحصیلات آکادمیک را شروع می‌نمایند. این دوره که با نام undergraduate شناخته می‌شود در مدت زمان 4 سال، سپری خواهد شد. البته در برخی موارد این مدت زمان، افزایش یا کاهش پیدا می‌کند. به‌عنوان‌مثال اگر دانش‌آموز، دوره پیش‌دانشگاهی را نگذرانده باشد باید ابتدا دو سال اول دانشگاه را به آموزش این دوره اختصاص داده و سپس سه سال در مقطع کارشناسی تحصیل نماید.

دولت کانادا به منظور پذیرش دانشجویان از دیگر کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا، شرایطی را در نظر گرفته است. افرادی که خواهان تحصیل در دوره کارشناسی در این کشور هستند باید دارای معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهی بالاتر از ۱۴ باشند. در غیر این صورت درخواست آنها موردقبول واقع نخواهد شد. از دیگر شرایط پذیرش دانشجویان در این دوره، می‌توان به نمره آیتلس آنها اشاره کرد.

در برخی دانشگاه‌ها، شرط اصلی برای پذیرش دانشجو، داشتن نمره ۸۰ تافل یا ۵/۶ آیتلس است؛ بنابراین می‌توان گفت که افراد برای پذیرش بورسیه خود باید تمام تلاش خود را به خرج داده و نمره خوبی در این زمینه کسب کنند. البته نکته مهم در مورد این شرایط، رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه منتخب است، زیرا این عوامل باعث خواهند شد تا شرایط پذیرش دانشجو بر اساس رشته و قوانین دانشگاه، متفاوت باشد.

شرایط پذیرش دانشجو برای دوره لیسانس در کانادا

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مزیت‌های گذراندن دوره لیسانس در کانادا کدم‌اند؟

اگر پرونده‌های موجود در سفارتخانه‌های کانادا در ایران را بررسی کنیم متوجه خواهید شد که بیشتر افرادی که پرونده‌ای در این سفارتخانه دارند، به قصد دریافت اقامت تحصیلی کانادا اقدام کرده‌اند. اغلب این افراد نیز آن دسته از دانشجویانی هستند که به منظور گذراندن دوره لیسانس در این کشور، اقدام به مهاجرت می‌کنند.

 آنچه سبب شده تا تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا برای بسیاری از دانشجویان ایرانی و یا دانشجویان کشورهای دیگر از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد، مزیت‌هایی است که تحصیل در این کشور دارد.

مزیت‌های گذراندن دوره لیسانس در کانادا

از جمله مزیت‌های تحصیل در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معتبر بودن مدرک تحصیلی: سیستم آموزشی این کشور بر اساس استانداردهای بین‌المللی، عمل کرده و سطح یادگیری در دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا است. ازاین‌رو مدارک تحصیلی ارائه شده از سوی این دانشگاه‌ها در تمامی کشورها و دانشگاه‌ها، اعتبار دارد.

تنوع در رشته‌های دانشگاهی: رشته‌های دانشگاهی در کانادا دارای تنوع بسیار بالایی است. به همین دلیل نیز دانشجویان می‌توانند در هر رشته‌ای که تمایل به ادامه تحصیل در آن را دارند وارد دوره لیسانس شده و تحصیلات خود را در این رشته به پایان برسانند.

مناسب بودن هزینه‌های تحصیل در دوره لیسانس: هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در مقایسه با امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، بسیار مناسب‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

مجاز بودن دانشجویان به کار حین تحصیل: دانشجویان دیگر کشورها که موفق به اخذ بورسیه تحصیل در کشور کانادا شده‌اند می‌توانند ضمن تحصیل، کار کرده و مخارج زندگی خود را از این طریق، فراهم کنند.

مزیت‌های گذراندن دوره لیسانس در کانادا 2

امکان دریافت اقامت کاری پس از اتمام تحصیل: یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا این است که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه و اتمام دوره کارشناسی می‌توانند وارد بازار کار شده و در صورت یافتن شغلی مناسب، اقدام به اخذ ویزای کار در کانادا نمایند.

امکان دریافت اقامت دائم کانادا: در صورت اتمام دوره کارشناسی و پایان یافتن مهلت اقامت تحصیلی کانادا، افراد فارغ‌التحصیل می‌توانند اقدام به دریافت اقامت دائم در این کشور نموده و شهروند این کشور به شمار آیند.

بالا بودن سطح رفاه و زندگی در کانادا: سطح رفاه و زندگی در کشور کانادا، بسیار بالا است. به این ترتیب می‌توان تحصیل در یک کشور پیشرفته و زیبا را به عنوان یکی از مزیت‌های تحصیل دوره لیسانس در کانادا معرفی کرد.

معتبر بودن دانشگاه‌های کانادا: دانشگاه‌های کانادا دارای تمامی امکانات آموزشی و رفاهی در سطح بالا هستند. این دانشگاه‌ها به منظور آموزش دانشجویان خود، دوره‌های تخصصی برگزار کرده و از اساتید به نام بهره می‌گیرند.

مزیت‌های گذراندن دوره لیسانس در کانادا 3

تحصیل در دوره لیسانس در کانادا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

برای آن دسته از افرادی که تمایل به تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا را دارند شاید جالب باشد بدانند که آموزش در این کشور به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی صورت می‌گیرد. برخی از دانشگاه‌ها به منظور تدریس، از هر دوی این زبان‌ها استفاده می‌کنند؛ اما در اکثر آنها از یک زبان استفاده می‌شود. ازاین‌رو افراد برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا باید به یکی از این زبان‌ها تسلط کامل داشته باشند.

از آنجایی‌ که در برخی ایالت‌های مهم این کشور، تدریس به زبان فرانسوی انجام می‌شود؛ اغلب افرادی که درصدد مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند اقدام به یادگیری این زبان می‌نمایند. این در حالی است که در سیستم آموزشی این کشور، شرایطی وجود دارد که افراد را برای تحصیل به زبان انگلیسی، شایسته می‌سازد. این شرایط عبارت‌اند از:

 • اگر پدر و مادر فرد دارای اقامت کانادا بوده و خواهر و یا برادر وی، مدتی را در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشند، فرد مجاز خواهد بود تا تحصیلات خود را در این کشور به زبان انگلیسی ادامه دهد.
 • چنانچه پدر یا مادر فرد خواهان مهاجرت به کانادا برای گذراندن دوره کارشناسی، دوران مقدماتی تحصیلات خود را در این کشور به زبان انگلیسی طی کرده باشد فرد می‌تواند با زبان انگلیسی در این کشور ادامه تحصیل دهد.
 • اگر یکی از والدین فرد دارای شهروندی کانادا بوده و بعد از تاریخ 1977 در این کشور به مدرسه رفته و در آن زمان مجاز بوده تا تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهد، امروزه فرزندان آنها نیز می‌توانند تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا را به زبان انگلیسی ادامه دهند.

 

تحصیل در دوره لیسانس در کانادا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

رشته‌های پرطرفدار برای گذراندن دوره کارشناسی در کانادا

همان‌گونه که در بخش‌های قبل نیز گفته شد، دانشگاه‌های کانادا برای افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه‌ها را دارند، رشته‌های متنوعی در نظر گرفته‌اند. افرادی که در این کشور تحصیل می‌کنند و یا از کشورهای خارجی به قصد تحصیل به کانادا آمده‌اند می‌توانند از میان این رشته‌های تحصیلی متنوع، یکی را انتخاب کرده و تحصیلات خود را در این زمینه ادامه دهند.

اگر بخواهیم از میان این رشته‌های پرشمار، رشته‌های تحصیلی پرطرفدار را معرفی کنیم باید به موارد زیر اشاره‌ای داشته باشیم:

 • اقتصاد
 • بیوتکنولوژی
 • کامپیوتر
 • هنر
 • ارتباطات
 • رشته‌های علوم پزشکی
 • مدیریت کسب‌وکار
 • مهندسی
 • ادبیات
 • انگلیسی
 • و …

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را داشته و در حال بررسی شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا هستید باید به این موضوع توجه داشته باشید که ابتدا رشته تحصیلی خود را باید تعیین کرده و سپس بر اساس آن، دانشگاه موردنظر خود در این کشور بیابید. با توجه به قوانین دانشگاه موردنظر می‌توانید شرایط مهاجرت را بررسی نموده و هزینه‌های تحصیل در این کشور را محاسبه نمایید.

رشته‌های پرطرفدار برای گذراندن دوره کارشناسی در کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا

افراد برای کسب اقامت تحصیلی کانادا باید یک سری مدارک و اسناد را تهیه کرده و آنها را ارائه دهند. این مدارک و اسناد عبارت‌اند از:

مدارک لازم برای تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا

 • اسکن پاسپورت معتبر خود
 • اسکن مدارک تحصیلی خود در مقاطع مختلف
 • اسکن مدرک دیپلم خود
 • اسکن معدل خود در مقاطع مختلف
 • اسکن مدارک مربوط به فعالیت‌های پژوهشی: این مدرک در صورتی باید ارائه شوند که در این زمینه فعالیت‌هایی داشته‌اید. در غیر این صورت وجود آنها الزامی نیست.
 • ارائه رزومه کاری خود که می‌تواند شامل جوایز و یا افتخارات کسب شده در همایش‌های علمی و ورزشی باشد.
 • اسکن توصیه‌نامه: توصیه‌نامه مدرکی است که از سوی معلمین و یا اساتید به افراد ارائه شده و طی آن توصیه می‌شود تا فرد، تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهد. در این توصیه‌نامه‌ها به توضیح توانایی‌های افراد پرداخته شده و معمولاً ارائه اسکن آنها می‌تواند نقش مهمی در پذیرش افراد از سوی دانشگاه‌های مدنظر داشته باشد.
 • از دیگر مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا، ارائه مدرک مربوط به آموزش زبان خارجه است. مدرک آیتلس و تافل از مدارک موردقبول برای دانشگاه‌های معتبر است. با توجه به شرایط هر دانشگاه، حداقل نمره قابل‌قبول در این آزمون‌ها، متفاوت خواهد بود. البته برخی از دانشگاه‌ها به منظور ارزیابی دانشجویان، آزمون زبان برگزار می‌کنند.
 • ارائه نامه‌ای که در آن اهداف فرد از مهاجرت تحصیلی کانادا مشخص شده‌ است. در این نامه باید اهداف علمی فرد متقاضی، بیان شده باشد.
 • ارائه مدارکی دال بر انتشار مقالات علمی شما در سایت‌های معتبر: اگر مقاله‌ای از شما در سایتی منتشر شده و یا به چاپ رسیده است باید مدارک آن را ارسال کنید، زیرا این مدارک دلیلی بر توانمند بودن شما نسبت به افراد دیگری که قصد مهاجرت دارند خواهد بود.
 • ارائه مدارکی دال بر این که شما از لحاظ مالی دارای قدرت بالایی بوده و می‌توانید از پس مخارج زندگی و تحصیل در این کشور برآیید.
 • ارسال اسکن مدارم به زبان انگلیسی: اگر مدارک شما به زبان دیگری صادر شده است باید به دانشگاه مبدأ مراجعه کرده و درخواست ارائه مدارک به زبان انگلیسی نمایید.

 

مدارک لازم برای تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا 2

اقدامات لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کانادا کدم‌اند؟

به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا در باید اقدامات لازم برای دریافت ویزای این کشور را انجام داده و درخواست خود را به دانشگاه مدنظر خود ارائه دهید. البته لازم به ذکر است که مراحل یکسانی برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های کانادا وجود ندارد، زیرا هر دانشگاهی بر اساس سیاست‌هایی که دارد یک سری مراحل را تعیین نموده است.

به صورت کلی می‌توان گفت که برای این که در این دانشگاه‌ها ثبت‌نام کنید باید وارد سایت این مرکز شده و با استفاده از گزینه اپلیکیشن، درخواست خود را ثبت کنید. در این شرایط خواهید توانست شرایط ثبت‌نام در این دانشگاه را مشاهده نمایید. با تهیه مدارک لازم برای ثبت‌نام و ارسال آنها به دانشگاه، نیمی از مسیر طی می‌شود. البته باید فرم درخواست خود را نیز به صورت آنلاین پر کنید.

چنانچه موفق به اخذ تأییدیه از دانشگاه مدنظر شدید باید اقدامات لازم برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا را انجام دهید. مدارک لازم برای اخذ ویزا را تهیه کرده و به سفارت این کشور در ایران تحویل دهید. با طی کردن پروسه دریافت ویزا و اخذ آن، می‌توانید برای مدت یک سال در این کشور، تحصیل نمایید. بعد از گذشت این مدت باید ویزای خود را تمدید کنید.

اقدامات لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کانادا کدم‌اند؟

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

سیستم آموزش کانادا برای دوره کارشناسی چگونه است؟

افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا را دارند باید با سیستم آموزشی این کشور آشنا باشند. سیستم آموزش کشور کانادا را می‌توان به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا معرفی کرد. سیستم آموزش کانادا معمولاً به صورت دو ترم برای هر سال تحصیلی اداره می‌شود. البته برخی از دانشگاه‌ها در جهت جلب کردن نظر دانشجویان، سیستم‌های سه ترمی و چهار ترمی را اجرا می‌کنند.

ترم اول تحصیلی در هر سال از ماه سپتامبر برابر با شهریور و مهر، آغاز شده و تا آذر ادامه دارد. ترم زمستانه که دومین ترم محسوب می‌شود نیز از ماه ژانویه شروع می‌شود. در سیستم‌های سه و چهار ترمی، ترم‌های بهاره و تابستانه نیز باید سپری شوند.

مقطع کارشناسی در کانادا معمولاً در مدت زمان ۴ سال به اتمام می‌رسد. دو سال از این مدت زمان به آموزش مفاهیم و دروس ابتدایی رشته تحصیلی موردنظر اختصاص دارد. یکی از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا این است که فرد باید بتواند در دو سال اول، تمامی واحدهای تعیین شده را سپری کند. در غیر این صورت مجاز به ارتقا به دو سال دوم نبوده و این اجازه به وی داده نمی‌شود تا وارد سال سوم و چهارم شود.

با ورود دانشجویان به سال سوم و چهارم تحصیل در دوره لیسانس در کانادا، این افراد می‌توانند در رشته دیگری نیز تحصیل کنند. دروس سال سوم و چهارم مقطع کارشناسی بیشتر به صورت عملی بوده و دانشجویان را در موقعیت‌های واقعی قرار می‌دهند. ازاین‌رو با اتمام این دوره، دانشجویان آماده وارد شدن به بازار کار بوده و توانایی لازم در این زمینه را کسب کرده‌اند.

سیستم آموزش کانادا برای دوره کارشناسی چگونه است؟

آشنایی با دانشگاه‌های برتر کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی

در میان دانشگاه‌های متعددی که در کشور کانادا در مقطع کارشناسی، دانشجو می‌پذیرند، تعدادی از آنها دارای اعتبار بالایی بوده و به تناسب مزیت‌هایی که گذراندن دوره کارشناسی در این دانشگاه‌ها دارد، متقاضی برای وارد شدن به این مراکز، بیشتر است. از جمله آنها می‌توان به دانشگاه‌های زیر اشاره کرد:

ذلنشگاه های خوب کانادا در مقطع کارشناسی

University of Alberta

یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا است که افراد بسیاری خواهان تحصیل در آن هستند. سیستم آموزشی این دانشگاه به صورتی است که افراد می‌توانند در ۴ سال، مقطع کارشناسی را به پایان رسانده و لیسانس خود را دریافت کنند. به منظور بالا بردن سطح آموزش در این دانشگاه، ۲۰۰ برنامه آموزشی به دانشجویان ارائه می‌شود.

Royal Roads University

اگر بخواهیم زیباترین و معتبرترین دانشگاه کانادا را معرفی کنیم باید به این دانشگاه اشاره داشته باشیم. این دانشگاه از اساتید مجرب و کارآزموده استفاده کرده و برنامه و دوره‌های مختلفی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرد. تعداد دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا که به دنبال تحصیل در این دانشگاه هستند، زیاد است.

University of Waterloo

یکی از دانشگاه‌هایی که تعداد زیاد یا در واقع در حدود یک سوم کل دانشجویان آن از کشورهای دیگر می‌باشد، دانشگاه واترلو کانادا است. این دانشگاه دارای سیستم آموزشی بسیار منظمی بوده و در راستای ارتقای سطح دانش دانشجویان خود، دوره‌های تخصصی مختلفی را برای آنها برگزار می‌کند.

University of Toronto

دانشگاه تورنتو را می‌توان جزو دانشگاه‌هایی دانست که به صورت تخصصی، دوره لیسانس را به دانشجویان آموزش می‌دهد. ازآنجایی‌که این دانشگاه برای دانشجویان خارجی خود، بورسیه در نظر گرفته تا ازنظر مالی با مشکلی برخورد نکنند، تعداد زیادی از افراد به دنبال تحصیل در این دانشگاه هستند.

آشنایی با دانشگاه‌های برتر کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا، چقدر است؟

دانشگاه‌های کانادا از جمله دانشگاه‌هایی هستند که تعداد زیادی از دانشجویان خود را از میان افراد خارجی، پذیرش می‌کنند. شرایط پذیرش در هر کدام از دانشگاه‌های این کشور با هم فرق دارد. به همین جهت نیز هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا در هر کدام از این دانشگاه‌ها متفاوت خواهد بود. به همین دلیل نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای ثبت‌نام و گذراندن دوره کارشناسی در این دانشگاه‌ها بیان کرد؛ اما به صورت کلی می‌توان در مورد هزینه تحصیل در این کشور چنین اظهار داشت که با توجه به دانشگاه موردنظر، شرایط پذیرش هر دانشگاه و همچنین رشته تحصیلی مدنظر دانشجو، هزینه‌های تحصیل با هم فرق خواهد داشت.

بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده، از میان رشته‌های مختلفی که دانشجویان خارجی می‌توانند در مقطع کارشناسی در آنها تحصیل کنند، رشته‌های پزشکی و مهندسی دارای هزینه بیشتری است. به صورت متوسط، دانشجویان خواهان تحصیل در این رشته‌ها باید به صورت سالانه مبلغی معادل ۳۰ هزار دلار را به دانشگاه پرداخت کنند. این مبلغ به صورت سالانه افزایش یافته و مقدار آن قبل از شروع سال تحصیلی جدید به دانشجویان اعلام می‌شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا، چقدر است؟

تحصیل در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

کانادا به دلیل فرهنگی که دارد یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی است. دانشجویان، سطح بالایی از آموزش را در کانادا مطابق با سایر کشورها مانند انگلستان و ایالات متحده دریافت خواهند کرد. استانداردهای زندگی در کانادا بسیار بالا است و برای کسانی که عاشق فضای ورزشی هستند، یک کشور عالی محسوب می‌شود. فرانسوی و انگلیسی زبان‌های ملی کانادا هستند و از اهمیت یکسان برخوردارند. به همین دلیل در این مطلب به طور کامل درباره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا صحبت می کنیم.

کلام آخر

در سال‌های اخیر با افزایش تقاضا برای مهاجرت تحصیلی کانادا مواجه هستیم. این امر به دلیل فراهم بودن شرایط تحصیل مناسب، زندگی راحت و همچنین مساعد بودن بازار کار در این کشور اتفاق افتاده است. سطح آموزش در دانشگاه‌های این کشور، بسیار بالا بوده و فارغ‌التحصیلان این مراکز به دلیل کسب مهارت‌های لازم، می‌توانند به سرعت وارد بازار کار شده و درآمد مناسبی داشته باشند. در ضمن مدارک تحصیلی ارائه شده از سوی این دانشگاه‌ها در تمامی دنیا، اعتبار کافی دارند و افراد را در یافتن شغل مناسب در کشورهای دیگر نیز کمک خواهند کرد.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا را دارند باید با شرایط پذیرش دانشگاه‌ها آشنا بوده و متناسب با رشته‌ای که در نظر دارند و همچنین قوانین هر کدام از دانشگاه‌ها، مرکزی مناسب و معتبر را برای تحصیل انتخاب کنند. آشنایی با رشته‌هایی که دانشجویان خارجی می‌توانند در کانادا اقدام به تحصیل در آنها نمایند و همچنین ضوابط هر دانشگاه، از الزامات مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

آیا سیستم آموزش کانادا برای گذراندن دوره لیسانس مناسب است؟
بله، این کشور جزو کشورهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات آموزشی در سطح بالا است. دانشگاه‌های آن از استانداردهای بین المللی آموزشی پیروی کرده و از اساتید خبره بهره می‌گیرند.
شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در کانادا چیست؟
از شرایط کلی پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کانادا برای گذراندن دوره لیسانس می‌توان به برخورداری از معدل بالای ۱۴ در دوره دبیرستان و پیش‌دانشگاهی و همچنین کسب حداقل نمره ۸۰ تافل یا ۶.۵ آیتلس اشاره کرد.
مدت زمان دوره کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا چقدر است؟
در دانشگاه‌های کانادا، دوره لیسانس در ۴ سال به اتمام می‌رسد. البته درصورتی‌که فرد دوره پیش‌دانشگاهی را نگذرانده باشد، این مدت افزایش پیدا می‌کند. به این صورت که این مدت به ۵ سال افزایش می‌یابد. دو سال از این ۵ سال به طی کردن مراحل پیش‌دانشگاهی و سه سال برای آموزش دوره لیسانس اختصاص خواهد داشت.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles