بهترین کشور برای مهاجرت

لیست مهاجرپذیرترین کشورها؛ بررسی کامل 13 کشور

امروزه مهاجرت از ایران به سایر کشور ها ، قدری پیچیده شده است و برای همین اگر قصد مهاجرت دارید ، بهتر است که قبل از مهاجرت ، به شناخت بهترین کشور برای مهاجرت در سال جاری بپردازید .

اگر شما در پشت پرده ی تصمیمی که برای مهاجرت گرفته اید ، هدفی ندارید ، بهتر است برای دریافت پاسخ این سوال که  در لیست مهاجرپذیرترین کشورها ، بهترین گزینه برای مهاجرت ایرانیان می باشد؟ زیاد خودتان را اذیت نکنید ، زیرا هرکسی که بخواهد پاسخ این سوال را به شما بدهد ، تنها می تواند افکار و علایق شخصی خود را به خورد شما بدهد و حقیقت این است که اگر هدفی برای مهاجرت خود ندارید ، هیچ فرقی ندارد که کدام کشور را برای مهاجرت انتخاب نمایید ، اما اگر پشت این تصمیم هدفی نهفته است ، داستان کاملا تغییر می کند و شما نیازمند تحلیل و بررسی این موضوع از زوایای مختلف هستید . گروه هرمس اپلای ، با بررسی تخصصی این موضوع به شما کمک می کند که کم ترین اشتباه را در انتخاب بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳ ، داشته باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اهداف مهاجرت در تعیین بهترین کشور برای مهاجرت ، نقش بسیار زیادی دارند

انسان ها با اهداف گوناگون و در شرایط مختلفی از کشور خود به سایر کشورها مهاجرت می کنند . از همین رو ، نمی توان نسخه یکسانی را برای تمامی انسان ها تجویز کرد .

اولین موضوعی که برای تعیین بهترین کشور برای مهاجرت افراد با هر ملیتی باید مورد بررسی قرار بگیرد ، هدف فرد از مهاجرت است . البته تعیین هدف نیز ، به تنهایی کفایت نمی کند زیرا ، این مرحله خود وابسته به تحلیل و بررسی فاکتورهای شخصی و فاکتورهای مربوط به کشورها می باشد .

فاکتورهای شخصی شامل مواردی نظیر ملیت ، سن ، مهارت ها ، مدارج دانشگاهی ، میزان سرمایه و … می باشد و همچنین فاکتور های مربوط به کشورها شامل نرخ بیکاری ( unemployment-rate ) ، شرایط اقتصادی ، قوانین ، شرایط اقلیمی و … می باشد .

با بررسی فاکتورهای ذکر شده و مطابقت دادن آن ها با شرایط فردی حال حاضر خودتان ، می توانید اهداف صحیحی برای مهاجرت انتخاب کنید . این اهداف ممکن است کاری ، تحصیلی ، خانوادگی و … باشد .

در ادامه ما قصد داریم با توجه به اهداف کاری و تحصیلی فرد از مهاجرت و همچنین در نظر گرفتن فاکتورهای شخصی و فاکتورهای مربوط به سایر کشورها ، به طور کلی برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان در سال 2023 را ، به شما معرفی کنیم .

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با هدف تحصیل و کار

کشور آلمان

آلمان از جمله بهترین گزینه ها برای مهاجرت در سال 2023، چه با هدف کاری و چه با هدف تحصیلی می باشد . این کشور پس از آمریکا ، دومین مقصد محبوب مهاجران است زیرا از استاندارد های بالایی برای زندگی برخوردار است.

با توجه به اینکه در حال حاضر ، این کشور حدودا دارای ۴۰۰ موسسه آموزش عالی در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد و تمرکز ویژه ای بر روی نوآوری دارد ، اگر می خواهید با هدف تحصیل به این کشور مهاجرت کنید ، مطمئن باشید که با کم ترین هزینه می توانید ، از بهترین امکانات تحصیلی آلمان بهره مند می شوید و فرصت این را پیدا می کنید که به راحتی ، مهارت ها و علوم جدید را بیاموزید چرا که این کشور از لحاظ علمی نیز ، سطح بسیار بالایی دارد . البته لازم بدانید که تحصیل در بیشتر دانشگاه های آلمان ، نه تنها هزینه ای ندارد ، بلکه مزایای فراوانی به همراه دارد.

همچنین اگر با هدف کار به این کشور مهاجرت می کنید ، باید به شما بگوییم که در این کشور ارتقا موقعیت و امنیت شغلی بسیار بالایی را تجربه خواهید کرد ، چرا که آلمان صاحب بزرگترین قدرت اقتصادی در اروپا می باشد و این موضوع باعث جذب بسیاری از شرکت های خارجی به این کشور و در نتیجه پدید آمدن فرصت های شغلی بی نظیر می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، در صورت مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت ، شما صاحب یکی از قدرتمند ترین پاسپورت جهان می شوید.

کشور آلمان

کشور نروژ

نروژ کشوری است که امکانات و سطح رفاهی بسیار عالی را برای شهروندان و مهاجران این کشور ، فراهم کرده است . تحصیل در دانشگاه های عالی نروژ هزینه بسیار کمی دارد و شاید تنها لازم باشد ترمی ۴۰ تا ۸۰ دلار جهت خدمات دانشجویی ، بپردازید . تحصیل در نروژ مزیت های بسیاری از جمله اجازه کار برای مهاجران به همراه دارد .

بازار کار نروژ خوب است ، به گونه ای که اگر شما به دنبال انجام دادن هر کاری در نروژ باشید ، پیدا کردن کار واقعا برای شما به اندازه نوشیدن یک لیوان آب ساده است اما اگر قصد دارید با توجه به مهارت هایتان در این کشور شغل مورد نظر خودتان را پیدا کنید ، پروسه کاریابی برای شما قدری پیچیده تر خواهد بود .

لازم است بدانید ، از آنجا که در کشور نروژ بسیاری از دوره ها به زبان انگیسی برگذار می شود و همچنین افراد بسیاری در محیط کار یا جامعه با یک دیگر به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، تسلط شما به این زبان برای داشتن زندگی موفق در نروژ ، به نوعی اجباری است .

کشور اتریش

اتریش از لحاظ تحصیل و کار جایگاه بسیار خوبی در میان سایر کشور ها دارد ، برای همین در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان در سال 2023 قرار گرفته است . در حال حاضر اتریش از جمله کشورهایی است که امکانات و مزیت های بسیار عالی را به مهاجران خود ارائه می دهد .

کشور اتریش

سطح علمی در این کشور ، با وجود اینکه به سطح علمی کشورهایی چون انگلستان و آمریکا نمی رسد اما رتبه بسیار خوبی دارد و می توان اطمینان داشت که سیستم آموزشیه صحیحی دارند . یکی از دلایلی که این کشور برای مهاجرت ایرانیان بسیار مناسب است ، هزینه نسبتا پایین تحصیل در این کشور می باشد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، کار کردن در اتریش درست به معنی کار کردن در قلب اروپا می باشد . این کشور در حال حاضر دارای اقتصادی محکم و استوار است که برخلاف سایر کشور های اروپایی در سلطه شرکت های متوسط و کوچک قرار دارد . ولی با این حال از نظر کار با کشور آلمان قابل قیاس نیست و جایگاه پایین تری دارد.

با توجه به اینکه اتریش دارای جاذبه های منحصر به فرد و شهرهای تاریخی چون وین است ، پتانسیل بسیار خوبی برای رشد بیشتر در صنعت گردشگری دارد و شما می توانید به سادگی در این صنعت برای خود شغلی پیدا کنید .

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با هدف تحصیل

برای افرادی که قصد مهاجرت با هدف تحصیل را دارند ، در نظر گرفتن مقطع و رشته تحصیلی بسیار مهم است . البته نا گفته نماند که بررسی شاخص های دیگری از جمله ، کیفیت زندگی در آن کشور ، هزینه تحصیل ، هزینه زندگی و … نیز در کنار این دو شاخص اهمیت بسیار زیادی دارند ، اما با توجه به شرایط تحصیل در هر کشور ، به طور کلی می توان چند کشور را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در سال 2023 از لحاظ تحصیلی ، معرفی کرد.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با هدف تحصیل

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با هدف کاری وابسته به علایق، مهارت‌ها، و شرایط شخصی هر فرد است. اما کشورهایی مانند کانادا، آلمان، استرالیا، و نیوزیلند از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری برخوردارند. این کشورها به دلیل فرصت‌های شغلی، سیستم‌های آموزشی متقدم، حقوق کارگری مناسب، و شرایط زندگی بهتر، جذابیت زیادی برای مهاجران دارند.

کشور کانادا

کانادا از جمله کشور هایی است که نه تنها از لحاظ کیفیت زندگی گزینه بسیار مناسبی می باشد ، بلکه به خاطر دارا بودن تعداد قابل توجهی از دانشگاه های عالی و معتبر ، می تواند مقصد فوق العاده ای برای مهاجران ایرانی باشد که با هدف تحصیل مهاجرت می کنند .

کیفیت آموزش کانادا در تمامی مقاطع تحصیلی ، در گوشه گوشه جهان زبانزد است و لازم است بدانید که ، هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا کم تر از هزینه تحصیل در کشورهایی همچون انگلستان ، استرالیا و آمریکا می باشد و این یک مزیت برای این کشور محسوب می شود .

کشور ایتالیا

ایتالیا ، یکی از کشورهای اروپایی است که از لحاظ علمی شهرت بسیاری دارد و اخذ پذیرش از دانشگاه های آن نیز آسان است . جالب بدانید که ، سطح مراکز آموزشی دولتی در این کشور بالاتر یا معادل مراکز خصوصی می باشد .

یکی از مزیت هایی که دانشگاه های ایتالیایی نسبت به دانشگاه های سایر کشور هایی که زبان رسمی آن ها انگلیسی نیست ، دارند این است که دوره ها در آن ها به زبان انگلیسی نیز برگذار می شود و شما موظف به یادگیری زبان ایتالیایی نیستید . نکته جالبی ، در رابطه با تحصیل کودکانی که در این کشور اقامت دارند نیز وجود دارد ، آن هم اینکه فارق از ملیت تمامی هزینه تحصییل آن ها رایگان است .

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با هدف تحصیل

کشور فرانسه

فرانسه ، به سطح کیفیت آموزشی خود اهمیت زیادی می دهد و از این رو به دارا بودن ساعت های طولانی آموزشی معروف است و شاید برایتان تعجب برانگیز باشد که محصلان فرانسوی ، از این موضوع هیچ شکایتی ندارند .

این کشور نیز مانند سایر کشور های نام برده شده ، مزیت های بسیاری از لحاظ تحصیلی برای شما دارد ، اما موضوعی که تحصیل در فرانسه را کمی برای ایرانیان جذاب تر می کند ، کمک هزینه مسکن و اقامت می باشد که دولت فرانسه در اختیار دانشجویان خارجی می گذارد .

کشور استرالیا

استرالیا ، در حال حاضر یکی از کشور های پر متقاضی برای تحصیل است ، چرا که از لحاظ علمی بسیار پیشرفته است و همچنین مزیت های دیگری برای زندگی کردن دارد که بسیاری از افراد ، به ویژه دانشجویان را ترغیب به تحصیل در این کشور می کند .

در پایان این بخش از مقاله ، باید خدمتتان عرض کنیم که رشته تحصیلی نیز یکی از فاکتور های مهم است که برای انتخاب کشور مقصد باید به آن توجه کرد ، چرا که هر کشوری با توجه به نیازها و اهداف خود به رشته ای یا رشته هایی اهمیت بیشتری می دهد و خب طبیعتا هر کسی دوست دارد در کشوری زندگی کند که به رشته مورد علاقه خودش بیشترین اهمیت را بدهند تا بعد از پایان تحصیل نگران مسائل شغلی خود نباشد .

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت برای هر شخص دارای مسائل و معیارهای مختص به خود است. با این حال لازم به ذکر بوده که یکی از مسائل مورد نظر افراد در این زمینه میزان هزینه ­های زندگی در آن کشور است، البته هزینه زندگی در هر کشوری به سبک زندگی و نحوه تفریحات شخص بستگی دارد؛ بنابراین قبل از اقدام به مهاجرت به هر کشوری بهتر است که با شرایط و وضعیت اقتصادی آن کشور آشنا شوید و تصمیم خود را با دقت بگیرید. در ادامه به چند کشور مهم و کم‌هزینه در زمینه مهاجرت اشاره می‌کنیم.

ترکیه

ترکیه کشوری در قاره آسیا و اروپا با جمعیتی حدود ۸۳ میلیون نفر است. این کشور با داشتن فرهنگ و تمدن بسیار قدیمی همواره به عنوان مقصدی جذاب برای گردشگران و مسافران محسوب می­شود. ترکیه دارای شهرهایی تاریخی و فرهنگی مانند استانبول، آنتالیا و کوش‌آداسی است که بسیاری از گردشگران سراسر جهان را به خود جذب می‌کنند.

در مورد هزینه زندگی در ترکیه باید گفت که به دلیل موقعیت جغرافیایی و ارتباط بین قدرت خرید دلار با لیر ترکیه، هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است. علاوه بر این، ترکیه دارای بازار کار پویا و مناسبی بوده که به افرادی که به دنبال شغل هستند، فرصت‌های بیشتری را می‌دهد.

ترکیه به دلیل قوانین مهاجرتی ساده و مناسب خود، به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان شناخته شده است. همچنین، زبان ترکیه‌‌ای نسبتاً آسان بوده و با یادگیری آن فرصت­های شغلی بهتری برای ایرانیان در این کشور پدیدار خواهد شد.

مالزی

مالزی یک کشور در جنوب شرقی آسیا با جمعیت حدود ۳۱ میلیون نفر است. این کشور دارای مناظر طبیعی دیدنی و جاذبه‌های گردشگری فراوانی بوده که بسیاری از گردشگران سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. هزینه زندگی در این کشور به دلیل قیمت پایین محصولات و خدمات، بسیار کمتر از سایر کشورهای شرق آسیا است. علاوه بر این مالزی به دلیل سیستم آموزشی خوب و بازار کار پویا به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویان و مهاجران شناخته می­شود.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با هدف کاری

امروزه ، درصد قابل توجهی از مهاجران با هدف کاری ، تصمیم به مهاجرت گرفته اند . برای تعیین بهترین کشور برای مهاجرت با هدف کاری در نظر گرفتن مزایای شغلی و میزان درآمد در کنار بسیاری از فاکتورهای دیگر اهمیت بسیاری دارد ، اما باز هم به طور کلی می توان کشور هایی را با توجه به امکانات کاری که در اختیار مهاجران می گذارند ، بهترین کشورها را تعیین کرد .

کشور سوئیس

از سال ۲۰۱۸ ، سوئیس توانسته است همواره رتبه خوبی را در میان بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ، کسب کند . افرادی که در این کشور زندگی می کند سطح زندگی بسیار خوبی را تجربه می کنند . این کشور به دارا بودن محیط کاری عالی و میزان درآمد بسیار خوب ، مشهور است .

بدون شک مهاجرت به این کشور باعث می شود فرد مهاجر از میزان حقوق و شرایط کاری بسیار عالی در کنار ساعت های کاری متعادل و مزیت های شغلی خوب ، بهره مند شود .

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با هدف کاری

کشور سوئد

سوئد از جمله کشور های برتر اروپایی است که طبق آمارهای به دست آمده ، اکثر مهاجرانی که به این کشور مهاجرت کرده اند ، شرایط کاری و زندگی بسیار خوبی را به دست آورده اند . طبق لیست شغل های مورد نیاز این کشور در سال 2023، کشور سوئد در حال حاضر نیاز بسیار زیادی به متخصصانی دارد که در شاخه های مختلف علوم کامپیوتری مهارت لازم را دارند ، در نتیجه شما می توانید به سادگی در این کشور به عنوان یک فرد فعال در حوزه کامپیوتر مشغول به کار شوید .

کشور امارات متحده عربی

امارات متحده عربی ، در سال های اخیر با توجه به رشد اقتصادی و فناوری که داشته است را نیز میتوان به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت محسوب کرد.در امارات متحده عربی ، با مهاجران به طور عادلانه رفتار می شوند. امکانات رفاهی خوبی در اختیار آنان قرار می گیرد . با توجه به اینکه در آمد امارات متحده عربی بر پایه نفت و گردشگری است ، شما می توانید فرصت های شغلی نصبتا خوبی را در این زمینه ها برای خود پیدا کنید .

کشور سنگاپور

سنگاپور جز کشور هایی است که از لحاظ تعادل ساعات کاری و زندگی ، کمی ضعیف می باشند ، اما فرصت های شغلی خوبی در آن ، انتظار مهاجران را می کشند . این کشور دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی است که یعنی شانس یافتن شغل با توجه به مهارت هایتان در این کشور بسیار بالا است . سنگاپور نیز مانند هر کشوری نیازمند متخصصانی است . طبق لیستی که این کشور از مشاغل مورد نیازش در سال 2023 منتشر کرده است ، بخش قابل توجهی از این مشاغل مربوط به شاخه های مختلط کسب و کار و تجارت می باشد .

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی اچ‌ اس‌ بی‌ سی (HSBC) رتبه‌بندی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری را منتشر کرد.

سخن آخر

و در بخش آخر بهترین کشورها برای مهاجرت قصد داریم یک مقاله مرتبط، کامل و اختصاصی درباره لیست مهاجرپذیرترین کشورها کاری برای ایرانیان معرفی کنیم به همین دلیل می توانید مقاله بالا را در باره بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت  مطالعه کنید. ممنون که تا انتهای این مقاله با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه بودید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین کشورها برای ایرانیان به هدف مهاجرت تحصیلی کدام اند؟
کانادا، ایتالیا، فرانسه، استرالیا
بهترین کشورها با هدف مهاجرت کاری برای ایرانیان کدام اند؟
سوئیس، سوئد، امارات، سنگاپور
کشورهای برتر جهان برای کار و تحصیل کدام اند؟
آلمان، نروژ و اتریش که هم برای مهاجرت تحصیلی و هم مهاجرت کاری گزینه ی خوبی هستند
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معین زمانی
1 سال قبل

برای مهاجرت به همراه خانواده چه کشورهایی مناسب تر هستن؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  معین زمانی
1 سال قبل

سوالتون خیلی کلی- بسته به شرایط کاری، تحصیلی و سن شما و خانوادتون بستگی داره و از چه روشی اقدام میکنید تمکن مالیتون چقدره .
باید همه این موارد بستگی یشه دقیقا

مهدی
1 سال قبل

ممنون از محتوای خوبتون

کادر هرمس اپلای